Keresés

Részletes keresés

Bucser Creative Commons License 2004.11.19 0 0 41
A poén az, hogy Az Axeleros  512-es OTTHON ADSL is csak 450-et tud nekem persze Inviteles területen köttettem be....
Bazsali21 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 40
:) lehet
Előzmény: Replay (39)
Replay Creative Commons License 2004.11.18 0 0 39

Az a vicc, hogy én pont tegnap éreztem ugy, mintha felgyorsult volna a net, erre kiderül, hogy még ez sem annyi, amennyinek lennie kéne. Elötte még sosem mértem,

lehet, hogy még ennyi sem volt?

Előzmény: Bazsali21 (38)
Bazsali21 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 38

Replay az enyém is pont ennyi! A 384-et találták volna el ennyire ezek a lúzererek! Ha lejár a két évem én se fogok gondolkozni akárhol találok olcsóbbat ennél a fosnál. Nem kell túlragozni a dolgot csak 1233 ugy ahogy indexelő barátunk mondta, és az 50. vagy esetleg 100. telefon után már lehet h 384 lenne az a 384 Nem is tudom mi történne velük ha mindenki csak annyit fizetne amennyire meg van elégedve a szolgátatásukkal. Már nem itt lennének. Na Csőke megyek Fábryt nézni!

onobody Creative Commons License 2004.11.18 0 0 37

Nos  , a Fogyasztóvédelmi Tanács ugy érzi ö nem illetékes.

Forduljak  bizalommal a Hirközlési Felügyelethez.

Hát akkor odafordulok , Ök ugy is szeretik büntetgetni az invitelt.

 

Üdv  onobody

indexelö Creative Commons License 2004.11.18 0 0 36
Csak egyetérteni tudok veled. Szerintem, lehetne ezt azért jogi útra terelni, de kinek van erre ideje, pénze és/vagy energiája, senkinek. Az Invitel meg persze erre rá is játszik úgy ahogy kell és maximálisan kizsákmányolja az előfizetőit. És egy percig se higgyétek hogy rövidlátók, áhh, pontosan tudják hogy ezt az „üzleti stratégiát” meddig kell alkalmazni. Már mielőtt beléptek a magyar piacra meg volt a forgatókönyvük. Addig fölözni a piacot ameddig csak lehet, kiszívni belőle az utolsó forintot is, és miután kellőképpen megszedték magukat vagy eladni (lásd az AKA ügyet) vagy átváltani a kedves és mindent megértő, nyugati szemléletű, ügyfélorientált szolgálattóvá. És legyünk őszinték, ha holnaptól azonos feltételekkel internetezhetnénk mint a matávosok, és a ügyfélszolgálati irodába az a mogorva, öntelt, „űberokos” ügyintéző, kedves mosollyal fogadna bennünket, már elfelejtenénk, hogy mennyi ideget ettünk meg az évek során, és mint a jó kis magyar birka, hűek maradnánk a céghez.  

 

Tehát nincs más hátra, ha eredményt akarunk elérni, hirdessük ezt a fórumot, és aki úgy érzi, hogy elégedetlen, írjon be ide vagy hívja a 1233 as számot és reklamáljon, vegyék már észre hogy lejárt a fölözés ideje!

 

nemisaz Creative Commons License 2004.11.18 0 0 35

Nem az a bosszanto, hogy nem tudják 24 orában nyujtani a szerzödésben leirt maximális sávot, hanem az, hogy 2 év alatt egyszer sem értem el azt, amit fizetek. Most ha 64 k egye fene 62 lenne, de hogy 2 éve fixen 56... Hát ez kicsit pofátlanság és aki azt mondja, hogy panaszkodunk az megteheti, mert ö matávos területen van, ahol rendesen be vannak löve a sávok.

Pereskedni meg sokan akartak már de nincs értelme, mert az a szerzödés amit aláirtunk ugy van megirva, hogy nem lehet öket e miatt följelenteni vagy beperelni. Nem is kell, elég ha minden inviteles területen élö netes szidja öket és terjeszti az invitel jo hirnevét. Marketing szempontbol ez nekik nem elönyös. Ugy, hogy itt az ideje, hogy ne nézzék hülyének az embereket és olyan szintü szolgáltatást nyujtsanak legalább mint a matáv ha már ennyit fizetünk.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (33)
Replay Creative Commons License 2004.11.18 0 0 34
Ebben a szerződésben csak az van, hogy: ADSL 384.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (33)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.11.18 0 0 33

hát akkor az van benne, hogy 0-24 fix sávszél?

ha tudod bizonyítani, hogy neked fixet írtak, de nem annyit kapsz, akkor hajrá, akkor nem azt kapod amiért fizetsz.

 

Előzmény: Replay (32)
Replay Creative Commons License 2004.11.17 0 0 32
Én most néztem a szerződésem, nincs benne névleges sávszélességről szó, pedig az apróbetüs részeket is átbogarásztam.
Előzmény: Hayloft Ezekiel (31)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.11.17 0 0 31
bocs, hogy belebeszélek, nyilván az invitel nem egy barátságos cég, nem tudom, nem vagyok ügyfele. Viszont a szerződésben tippem szerint un. névleges sávszélről beszélnek (ha nem, akkor az invitel idióta és lehet perelni). Amelyik szolgáltatót én megtapasztaltam ott általában a névleges sávszél 90-95%-a megvolt. Az én szolgáltatóm nemrég 768ra emelte a sávszélt, erről küldött egy emailt oszt jólvan. Állítóleg ezt fogja most duplázni 1.5/512-re még idén, ugyanazért a pénzért. Na most a gond ott van, hogy tényleg többet kapok, mint amiről a szerződéskötéskor szó volt, most az előizetők javára változik a helyzet. Panaszkodni akkor lehet, ha az előfizetői szerződésben megállapított névleges sávszélesség nincs meg. Ha egy előfizetőnek rátolnak a sávszélre a másiknak meg ua.a cég nem, akkor sincs semmi baj, mert ugye senkinek se csökkent a sávszél és senki se fizet többet annál, amit a szerződésben aláírt. Az internet meg nem azért drága mert a matávot eladta az állam, hanem mert még így is kifizetjük. Nem az állam feladata szabályozni a piacot (a távközlésit se), hanem a piacnak kell magát szabályoznia. Jelenleg lerabolnak minket, ami szar ügy, lehet tiltakozni. ez a sebességmérő nekem most a 768-ra 733-at ír, egymás után sokszor. Szóval csak ésszel panaszkodni, szerintem.
Előzmény: nemisaz (18)
indexelö Creative Commons License 2004.11.17 0 0 30

Nállam is kb 15%  lassúbb az adsl mint amit az Invitel beígért. Nem baj mert a hónap végén lejár a szerződésem, és ha addig nem emelik meg én szépen átmegyek a matávhoz. Semmi szándékom nincs várni márciusig.

 

 

Replay Creative Commons License 2004.11.17 0 0 29
Nekem 352,5 kbits/s lett a sebesség 384 helyett. És ezért még februárig 11.900.- Ft-ot kell fizetnem. Akkor jár le az 1 évem.
onobody Creative Commons License 2004.11.17 0 0 28

 

Birom amikor egy kínos ügyben az érintett cég, beépített munkatársakat alkalmaz a fórumokon. Persze a kémek "semlegesnek" adják ki magukat és menteni próbálják a menthetetlent, de annyira feltünők, hogy nyugodtan kirakhatnák a kis virtuális Inviteles kitűzőjüket. 

 

Ez a sebbeségdolog meg olyan mint ha vennék egy kiló almát a zöldségesnél, kifizetném, de mielőtt kilépnék az ajtón az eladó kivenne belőle 1-2 almát hogy megóvjon engem attól hogy kiszakadjon az Ő nejlonzacskója.

 

Nevetséges ez az egész 

rali Creative Commons License 2004.11.17 0 0 27
Megleltem.
Látod, már 512-esnek kéne lennie, és még a szerződött sebesség sincs meg.
Előzmény: nemisaz (26)
nemisaz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 26
A link ott van 3 beirással lejjebb.
Előzmény: rali (24)
rali Creative Commons License 2004.11.17 0 0 25
Közben megtaláltam, ez Axelerós:

Előzmény: nemisaz (22)
rali Creative Commons License 2004.11.17 0 0 24
Hol van ez a mércike?
Előzmény: Bazsali21 (23)
Bazsali21 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 23

Csá!

 

Kész röhej ez az egész, hogy még ezért a szar 768ért meg 1024ért is forumot kell indítani, tőlünk nyugatra meg ezek duplája is alap, meg lassan ingyen van. Persze én is inviteles vagyok (megáldott a sors) és engem is felb** az ilyesmi. Ha matáv bácsi emelt akkor tessék szépen inviteléknek is arrébb rakni a pipát egyel vagy akár kettővel, elvégre invitel területen élő matáv előfizetők vagyunk (nekem legalábbis ezt mondta a telefonos csaj). Nemisaznak meg igaza van a szerződésben leírt 10%-os eltérés megvan, - persze minuszba, mert merre is lenne - ugyh a 10 felhasználónál lecsalt sávszélesség kitesz egy 11.et. Nem mondom ez is egy jo üzletpolitika. Tessék az eredményeim nem használtam doppingszert:

 

nemisaz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 22
Mindenki aki inviteles Adsl-el rendelkezik küldje be a sebességteszt képet és meglátjuk kinek van igaza. Szerintem senki se fogja elérni a befizetett sávszél sebességét. Itt van a link: sebesség
nemisaz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 21
512-es Adsl
nemisaz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 20
Tessék, az 512-es net kb 448. Hidd el, hogy rosszul vannak beállítva az ATM-ek és ezt mindenki tudja. Nyílt "titok". 10-böl 8 inviteles erre panaszkodik, ez nem lehet véletlen és egyedi probléma...
Előzmény: Infomaker (19)
Infomaker Creative Commons License 2004.11.17 0 0 19

Csak szólok, hogy a 384k ADSL 448k-ra van a központba beállítva, hogy pont ilyen sávszél gondok ne legyenek, és így tovább a nagyobb speedeknél is.

 

Nem értem, akkor nálad mi a gond.

Előzmény: nemisaz (18)
nemisaz Creative Commons License 2004.11.17 0 0 18

Sziasztok!

 

Most úgy néz ki jövö év elején lesz tán sávszélemelés, persze az invitel megint rettentő gyorsan reagált a konkurencia bejelentésére. De ha egyszer monopol helyzetben van a déli régióban, igy nem is várhatunk el semmit. A baj szerintem abban rejlik, hogy mindegyik megrendelhető sávszélnél csalnak valamennyit. Igy az én 512 Kbit/s-es kapcsolatom 64 Kb-tel kevesebb, mint amit anno megrendeltem. Ez a szám a 768 Kbit/s-os kapcsolatnál már 128 Kbit/s! Tehát ha a szerzödésben az áll, hogy 512-es netem van, akkor az 512 is legyen és ne 448! Már nagyon sokan megpróbálták öket följelenteni a Fogysztóvédelmi Hivatalnál elég kevés sikerrel, mivel ott nem foglalkoznak ezzel. A Big Brother-ös korszakban összeomlott rendszerük megkimélése érdekében vették le a sávszélességet. Remélem most már visszadják azt, amit elvettek tölünk vagy 2-3 éven keresztül!

 

A drága netről csak annyit, hogy Németországban az 1 Mbit 4 ezer Ft/hó. A drága net oka abban rejlik, hogy az állam eladta a távközlést a Matávnak, igy nem szabályozhatja az árakat. Ettöl fogva ök annyit kérnek a netért amennyit nem szégyellnek. Amig nem lesz egy olyan szolgáltató, aki lenyomja az árakat, addig 10-ért fogunk netezni havonta minimum. Bár most az Interware tán levitte a 384-es elérést 5 ezer Ft-ra, ami jó jel. Persze ezt én itt nem fogom érzékelni még, mivel itt csak az invitel szolgáltat (illetve axelero, de az invitel terület--->ugyanazok a problémák ebböl következöen), igy maradnak az árak.

 

Előzmény: onobody (17)
onobody Creative Commons License 2004.11.16 0 0 17
Na én felhívtam az Invitel 1233-as számát, azt mondta egy „jól tájékozott” ügyintéző hölgy hogy november 16-tól 1/3 val emelik a jelenlegi sávszélességet. Miután megmondtam neki hogy ha ez  így van akkor szolgáltatót fogok váltani, bocsánatot kért és módosított hogy duplázva lesz náluk is 16-tól!! :-)  Persze nem változott semmi. Ez aztán a szolgáltatás!

Tiszta röhej hogy egy országon belül egy Inviteles ügyfél 384/64 ért havi 10000ft fizet miközben a matávosok kevesebb pénzért duplájával szörfölnek. Az új kinézeten kívül nem sok különbséget látok az Invitel és a régi Déltáv között.

 

Azt javasolom, aki egyetért velem hívja fel a 1233 as számot és reklamáljon, ha rövid időn belül nem történik semmi váltson szolgáltatót, én ezt fogom tenni!

 

Még csak annyit hogy Svédországba, egy ismerősöm átszámítva 8500Ft fizet havonta egy 9/1 Mbit-es előfizetésért. Vajon hol kaszálnak? 

Degeczi Creative Commons License 2004.11.16 0 0 16
ángliusok bekaphattyák
de legfőképp az invitel
és akkor még jókedvű vagyok
Előzmény: Égensétáló Lukács (15)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2004.11.16 0 0 15
Ezt hívják az ángliusok post code lottery-nek.
Előzmény: onobody (14)
onobody Creative Commons License 2004.11.16 0 0 14

Nem , nem   a györi és a szegedi megrendelö is az invitellel kötött szerzödést.

De a györi sokkal jobb minöségü (tehát drágább) terméket kap ugyanannyi

pénzért.

Az invitelnél a szegedi ember is megrendelheti a jobb minöségü terméket , de az neki drágább mint a györinek.

 

Az igaz hogy a szerzödést teljesiti mindkét félnek , ezt nem vitatom.

 

Üdv onobody

Előzmény: edk440 (13)
edk440 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 13
De itt két üzletről van szó, persze arról nem tehet az ember, hogy Matáv- vagy Invitel-területen lakik. De azt értsétek meg, hogy a szerződést mind a két szolgáltató teljesíti, csak az egyik még többet ad. Ehhez minden joga megvan, a másiknak pedig egyáltalán nem kötelessége követni.
Előzmény: onobody (12)
onobody Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12

Igen , én is igy látom .

Egy üzletben ,  egy terméknek csak egy ára lehet.

onobody

Előzmény: Degeczi (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!