Keresés

Részletes keresés

lemi Creative Commons License 2005.05.24 0 0 452

Én nem utolsó pillanatban toppantam be, hanem egyszerüen imádok könyvesboltban kalandozni, ami viszont iszonyatos megterhelés a pénztárcámnak:).

 

A könyvet még tegnap éjjel elkezdtem olvasni és az eddigi 50 oldal tetszett, majd még beszámolok:)).

 

Üdv

lemi

 

Előzmény: LittleE (451)
LittleE Creative Commons License 2005.05.24 0 0 451

Szia!

 

Örülök, hogy  sikerült felkeltenem az érdeklődéset!  Jó kis kaland lehetett a könyvvásárlás!  Egyszer én is így jártam, valamivel zárás előtt futottam be!  De csúnyán néztek rám..!  :-)  

Élmény lesz olvasni a könyvet, meglátod!  Jó szórakozást kívánok hozzá!  Én úgy voltam vele, hogy alig tudtam letenni!  

Előzmény: lemi (450)
lemi Creative Commons License 2005.05.23 0 0 450

Szia LittleE:)!

 

Nem tudom miért, de rögtön elhittem neked amit a könyvröl írtál és ezért pénteken délután nyakamba  vettem a várost, bejárva 3 Hugendubelt (München legnagyobb és legjobb könyvesboltjai), ahol hösiesen, határozott léptekkel, nem nézve sem jobbra, sem balra, egyenesen a "gyerekkönyvek szektor"-ba vettem az utamat. Sajna nem volt, de meglehetett rendelni és szombatra meg is érkezett volna. Természetesen úgy gondoltam hogy én semmi szín alatt nem tudok holnapig várni, inkább megnézem máshol, tuti hogy én még ma megkapom!

Mit ne mondjak, a harmadik könyvesboltból már majdnem hogy kidobtak, ugyanis 20 órakkor zárnak. Büszkén távoztam két De Crescenzo könyv birtokosaként, viszont Pollyanna nélkül.

Mindenesetre nagyon elégedett voltam magammal hogy 3 boltot megjárva csak kettöt vettem.

És még büszkébb másnap, ugyanis majd hogy nem csukott szemmel, rögtön a gyerek részre mentem, megrendeltem a könyvet, menekülve elhagytam a boltot és ma ugyan ilyen elszánt vaksággal el is hoztam. És csak ezt az egyet! Nagy teljesítmény tölem:)))))).

 

 

És most kíváncsian várom hogy mit mond majd nekem!:)

 

Üdv

lemi

 

 

  

Előzmény: LittleE (447)
Oxana Creative Commons License 2005.05.18 0 0 448

Új könyv:

Malota László: Szégyenérzet

 

Egy romantikus szerelem, az olasz éjszakai élet különös alakjai és a "rossz lányok"állnak középpontban.

 

Nekem tetszett.

Előzmény: LittleE (447)
LittleE Creative Commons License 2005.05.18 0 0 447

Egyik számomra nagyon kedves könyvet szeretném a figyelmetekbe ajánlani:

 Eleanor PORTER AZ ÉLET JÁTÉKA.

 

Rövid tartalom:


A múlt század közepébe, egy angol protestáns közösség szigorú-praktikus világába vezet Eleanor Porter egykor méltán nagy sikerű gyermekregénye, követve az árván maradt kislány élettörténetét és a játékot, amellyel élni tanít kicsinyeket és nagyobbakat.

Régi sérelmektől megkeményedve és a boldogság gondolatát is elfelejtve éli puritánul egyszerű és hasznos életét Polly kisasszony, a Harrington kastély jómódú úrnője. Napjai átgondolt tevékenységek sorával telnek, magányát csak Nancyvel, a mindenessel és Tommal, az öreg kertésszel osztja meg. Egy júniusi napon azonban megérkezik a kastélyba a kisasszony elárvult unokahúga, Pollyanna, aki jelenlétével felforgatja nemcsak Polly kisasszony, de az egész, szigorú szabályok szerint szervezett kisváros életét is. A Harrington ház úrnője hiába írja elő Pollyannának a hasznos élet szabályait, hiába bünteti meg heveskedéseiért és a szabályok áthágása miatt, a kislány alaptermészetét nem tudja megváltoztatni. Pollyanna ugyanis egy szokatlan - meghalt édesapjától tanult - játékot alkalmaz a nehézségek leküzdésére: megtalálni minden bajban és történésben azt a valamit, aminek örülni lehet.

A mindent legyőző szeretetről szól a regény; az élet feltétlen szeretetéről, amelynek - túllépve az indokolatlan, önáltató optimizmus ürességén - játékszabályait valamennyiünknek tanulni és gyakorolni kéne.

 

A könyvet elsősorban 10-12 éves gyerekeknek ajánlották, én 20 évesen olvastam, és nyugodtan mondhatom, bármelyik életkorban is van valaki, ennek a könyvnek az olvasását nem szabad kihagyni!

LittleE Creative Commons License 2005.05.18 0 0 446
Hétvégén láttam a hihetetlen családot!  Nagyon, nagyon jó!  Aki szereti az animációs filmeket, és szeret nevetni, annak csak ajánlani tudom!
Oxana Creative Commons License 2005.05.13 0 0 445
Kíváncsi vagyok a véleményedre.
Előzmény: L4U58U8 (443)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 444
Én holnap d.u. megyek. Már előre unom... :-(((
Előzmény: Oxana (442)
L4U58U8 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 443
Most olvasom.
Előzmény: Oxana (437)
Oxana Creative Commons License 2005.05.12 0 0 442

Nálatok is maratoni a közgyűlés? Én megfogadtam, hogy többet el nem megyek, mert csak a cirkusz megy, és a gusztustalan személyeskedés. A végén már nem is a közös dolgokról szól a vita. Akárcsak a parlamentben!

Nekem is folytatnom kellene a nyelvtanulást, de lusta vagyok, meg kicsit fáradt is. Ha valami motíválna, akkor talán..

 

Előzmény: vizinikk (441)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.12 0 0 441

az már nem menne. csak tudni szeretnék.

súlyos nap volt a mai, tegnap majdnem éjfélig lakásszövetkezeti közgyűlésen voltam, többször jól felhergeltem magam, de ez legalább eredményesen zárult.

a mai angolórán viszont mélységes hülyeség ömlött el rajtam.

a napokban volt a felsőoktatási törvénytervezet érdemi vitája, ami abszolút érdektelenségbe fulladt a parlamentben, mert öt darab képviselő volt csak jelen.

versenyt futunk az idővel, jó lenne, ha szeretett miniszterünket seggberúgnák még a megszavazása előtt.

 

Előzmény: Oxana (440)
Oxana Creative Commons License 2005.05.12 0 0 440
Nyelvvizsgára készülsz?
Előzmény: vizinikk (438)
LittleE Creative Commons License 2005.05.12 0 0 439
Nem.
Előzmény: Oxana (437)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.12 0 0 438

még nem, de eddig még minden Marquezt megvettem...

ma befejeződött az angolom, kicsit szabadabb leszek.

Előzmény: Oxana (437)
Oxana Creative Commons License 2005.05.12 0 0 437

Egyik kollégám olvassa most Garcia Marquez: Bánatos kurváim emlékezete c. könyvét, és jókat derült rajta.

 

Olvasta valaki már közületek?

mamicska Creative Commons License 2005.05.12 0 0 436
Megkaptam Bajai Honpolgár májusi számát...a szokásos nívós írásokkal.
Kukkantsatok bele Ti is,ha hozzájuttok!!Érdemes!!
LittleE Creative Commons License 2005.05.12 0 0 435
Türelem?  Valaki azt mondta, hogy én magam vagyok a kíváncsiság!   Hogy fog ez nekem menni???  :-))
Előzmény: mamicska (434)
mamicska Creative Commons License 2005.05.12 0 0 434
még van egy fontos rész,de az Index most már belépni is alig engedett,a jelszavamat nem fogadta el...addig én nem pötyögtetek itt hiába:-))

türelem,meglepetést terem:-))

azóta más cucc is lett volna,de azt meg nem tette föl az artmagazin a netre(meg mást sem,pedig egy fantasztikus újság,gyönyörű kivitelben!!!).
Előzmény: LittleE (433)
LittleE Creative Commons License 2005.05.12 0 0 433
Miért nem?  Mondd meg, na?  Nagyon kíváncsi vagyok! Mondd meg, jó??????
Előzmény: mamicska (430)
lemi Creative Commons License 2005.05.12 0 0 432
Előzmény: lemi (431)
lemi Creative Commons License 2005.05.12 0 0 431
Előzmény: mamicska (430)
mamicska Creative Commons License 2005.05.11 0 0 430
bibibi,nem mondom meg:-))
Előzmény: lemi (429)
lemi Creative Commons License 2005.05.11 0 0 429

Mamicska mond gyorsan, melyik irányba legyek szemfüles!?

Úgy látszik elkerülte a figyelmem a dolog. Az utóbbi idöben szórakozottabb vagyok mint szoktam, így mimeglehetösen magam mellett totyogok:).

Előzmény: mamicska (426)
mamicska Creative Commons License 2005.05.10 0 0 428
nem,nem!Az egy másik topikban történt:-))

de most is olyan nehezen engedett be az Index,hogy TYŰ!!
Előzmény: LittleE (427)
LittleE Creative Commons License 2005.05.10 0 0 427
Öööö lemaradtam valamiről???  :)
Előzmény: mamicska (426)
mamicska Creative Commons License 2005.05.10 0 0 426
még mindig itt lapul mellettem a kézirat....a folytatásra vár!:-))

(aki szemfüles volt,már a múlt héten rátalálhatott a névre:)))
Előzmény: lemi (424)
LittleE Creative Commons License 2005.05.10 0 0 425
Én is várom ám!  Nagyon régóta nincs semmi új infó!
Előzmény: lemi (424)
lemi Creative Commons License 2005.05.10 0 0 424
Hahóóó!! Mikor lesz folytatás???
Előzmény: mamicska (250)
LittleE Creative Commons License 2005.05.10 0 0 423

Most megtöröm a csendet! :-)

Padlógáz. Hétvégén láttam!  A végén már megfájdult a hasam a sok nevetéstől!!!  :-))  Nézzétek meg!

 

Itt írnak róla mindenfélét, jót is, kevésbé jót is, szerintem érdemes megnézni!  :

 

http://www.mozinet.hu/display.php?tablename=mozifilm&film_id=1733

 

L4U58U8 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 421
Nosztaliztál? :-)))
Előzmény: Törölt nick (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!