Keresés

Részletes keresés

HUGART Creative Commons License 2005.10.03 0 0 303
Mi lett a vége a field trialnak? Sajnos mi nem tudtuk kivárni a végét.
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 302
10-kor van a találkozó vasárnap a sáregresi templomnál. Várunk mindenkit szeretettel.
Előzmény: mokic (301)
mokic Creative Commons License 2005.09.30 0 0 301
Sziasztok. Hany orara kell menni vasarnap es hova????? Ez nincs rajta a honlapon :-(((
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.24 0 0 300
Úgy tűnik, az egész csipet csapat jön, kivéve Zoe-t, mivel ő már pénteken az új gazdiknál lesz. De lehet, hogy ők is eljönnek, amjd még meglátják. Az az igazság, hogy nem igazán lesz időm, mivel a klubdolgokban is sokat kell majd segítenem, és Scully akármilyen rutinos, vén róka, versenyezni fog.
Előzmény: mokic (297)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.24 0 0 299
Kösz az infókat, de pontosan tudom, hogyan működnek a dolgok.
Előzmény: varjuháj (296)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.24 0 0 298
Azt gondolom, még nincsenek azon a ponton, hogy legyen értelme a dolognak. Nem szeretek nem kellően felkészítt kutyát versenyre vinni, nem látom értelmét. Vizsgázni sem megy el az ember tanulás nélkül, legalábbis én nem ilyen vagyok. Megtisztelem a bírót/tanárt azzal, hogy igyekszem megfelelni a követelményeknek. Azt gondolom, mindenkinek jobb így.
Előzmény: HUGART (295)
mokic Creative Commons License 2005.09.23 0 0 297
Dreamypoi, elhozod az unokákat a FT-ra? Játszhatnának egyet a törpök... meg én is megnézném már ôket :-)
varjuháj Creative Commons License 2005.09.23 0 0 296
Így igaz, a derby osztályos kutyáknál a képzetlenségből eredő hibáknál sokkal több toleranciát mutatnak a bírók mind field-trialon. Amúgy a kutyáknak és vezetőjének is jó gyakorlási lehetőség a derby, hiszen verseny körülmények között, de kicsit lazább elbírálással futhatnak, és némi szerencsével akár minősítést is szerezhetnek.
Előzmény: HUGART (295)
HUGART Creative Commons License 2005.09.23 0 0 295

Miért nem indítod őket derbybe? Még nincsenek 3 évesek, ha jól emlékszem? Vagy nálunk alacsonyabb a korhatár?

 

A nagyvilágban a derby korú kutyáknál nem bírálnak olyan szigorúan. A field trialon már annál inkább!

 

Ez mármint a derby, nagyon jó lehetőség a fiatal kutyáknak.

Előzmény: dreamypoi (294)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.22 0 0 294

Halihó!

Mi is egyel kevesebben jövünk (csak Scully), de csak azért, mert Arwen nem elég kész (gyorsaság, stílus, önállóság, anyukájával jobban szeret dolgozni), Dreamy meg pláne nem (viselkedés a vad körül, szekundálás, vad kinyomása). De szépen alakulnak. Remélem tavasszal már tudok velük indulni.

Üdv.: dreamypoi

 

Előzmény: HUGART (293)
HUGART Creative Commons License 2005.09.22 0 0 293

Öregúr köszönjük jól van, próbálkoztunk veterán osztályban Kecskeméten Mariannál és Óváron is, de mivel nem én vezettem ezért kicsit neveletlennek tűnt a kecskeméti CACIBon, de Óváron már működött (beszéltem a fejével, hogy anya most nem tud felvezetni és bejött). A törpe meg levetette a kiállítási ködmönét és átvedlett mezei rövidszörűvé, azért meglett a HJCH és angol bírónál lett Fiatal Klubgyőztes (3 kutyból).

A kicsi működik, de azért még kell vele dolgozgatni. Azért van remény :-) az öreget bosszantja, hogy ő már nem jöhet dolgozni és amikor kimegyünk elég viccesen futnak együtt gyorsvonat és a gőzmozdony :-) Előre nem szeretnék semmit mondani, mert elfogult mami vagyok, de majd meglátjátok milyen.

 

Bocsi, de nem értem, hogy ti eggyel kevesebben jöttök? Ez mit jelent? Lemaradtam valamiről?

Előzmény: Törölt nick (292)
HUGART Creative Commons License 2005.09.21 0 0 291

Sziasztok Poisok!

 

Sokan leszünk a field trialon? Derbyben hány kutyi lesz? Jól emlékszem, hogy képességvizsga is lesz? (Bár nekünk ez megvan, de lehet, hogy másokat érinthet)

woolfiezooey Creative Commons License 2005.09.21 0 0 290
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/1/4/9/3/THM_0000851493.jpg


zooey :-)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 288

Gyakorló nap nem lesz, a rendezvény időpontja viszont marad okt. 2.  Mi megyünk és szerintem a többi pois is. Majd viszek neked hasznos irodalmat. Tatára nem kéne nevezni??? Nálam vannak még a törzskönyveid!!!! Mikor jösztök chippelni, meg oltani?

Előzmény: mokic (286)
mokic Creative Commons License 2005.09.20 0 0 286
Lesz gyakorló nap a FT-ra? Ha igen, mikor?
mokic Creative Commons License 2005.09.20 0 0 285
Láttam az unokáimról a képeket :-))) Nagyon jól néznek ki!!! Már úgy találkoznék Velük! Nárszil nagyon nagy! Bár Dominik sem kicsi, de talán nincs ekkora. Angyalkával együtt nagyon rosszak. Már bevonták a kiscicát is a "rendrakásba", vele löketik le, amit nem érnek el, aztán jól szétcincálják... Kíváncsi vagyok, mit fognak négyen kezdeni egymással, ha találkoznak. :-))) Majd szeretnék Veletek értekezni, tanácsokat kérni, hogyan tanítsam meg ôket a Field Trialozásra. Bár vannak könyveim és a "nem segítôkész" MPC kiadványát is olvasgatom, de a személyes tapasztalataitokra is kíváncsi lennék. Ugye maradt az október 2-a a FT idôpontja? Ki jön Tatára???
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.20 0 0 284
Juj, ez elég durva. Ez, ahogy Julcsika írja, tényleg püré lett, és nem matrica.
Előzmény: casmari (281)
Julcsika11 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 283
Azt a kurva! Illetve bocs; a mindenségit! Ebből püré lett!!
Előzmény: casmari (281)
varjuháj Creative Commons License 2005.09.20 0 0 282

Sajnos Magyaro-on kevés lehetőség van field-trial versenyekre. A szetteresek teljesen leálltak a munkával és poival is csak pár lelkes és fanatikus tulajdonos próbálkozik.

Szerencsére a szomszédos országokban azért van lehetőség a megmérettetésre. Szlovákiában, Ausztriában rendszeresen tartanak versenyeket és most, hogy mindannyian EU tagországok vagyunk az átjárás is egyszerűen megoldható. Most hétvégén volt egy 4 napos rendezvény Ausztriában angol vizslák részére ahol többek között svájciak, németek, dánok is képviseltették magukat. Naponta 8-10 pár kutya futott field-trialban és 3-4 pár derby korosztály. Vadban gazdag területen, jó hangulatú szinvonalas versenyek voltak. Sajnos kutyink még nagyon gyerek és rutintalan (velem együtt) ezért nem sikerült pontot szereznünk. Legközelebb  október végén lesz verseny, akkor újra megpróbáljuk!

Előzmény: casmari (277)
casmari Creative Commons License 2005.09.19 0 0 281

Sziasztok ! Hetvegen irok pontosan mindenre mert meg van ketnap versenyem hàtra.Addig nézzétek meg ezeket a képeket milyen is ha fàcàn szàll be  a kocsiba.

 

dreamypoi Creative Commons License 2005.09.19 0 0 280

Üdv az éterben Mókic!!!

Láttad az unokákról a képeket a honlapon??? Amúgy tényleg elég kemény dolgok mentek itt a fórumon. De minden ellenség elhúzott.

Puszi: dreamypoi

Előzmény: mokic (279)
mokic Creative Commons License 2005.09.19 0 0 279
Sziasztok! Végre megtaláltam, hogy hol szoktatok csacsogni :-)))) Beleolvastam a hozzászólásokba és elég "meleg" dolgokról esik itt szó... Én nem osztom azt a véleményt, hogy a MPC nem segít azoknak, akik hozzájuk fordulnak. Ha évekig nem is hallottak felôlem semmit, de egyszer segítségre, tanácsra volt szükségem SEGÍTETTEK AZONNAL!!!! Szerintem a vezetôség tagjai élnek, halnak ezért a fajtáért, úgyhogy nem tudom elhinni, hogy valaki hiába fordult hozzájuk. Sziasztok! Szilvi
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.18 0 0 278

Szia!

Sajnos nálunk nagyon kevés a Field Trial-ozó, örülünk, ha megvan a 6 kutya. Mi már nem rendezünk kontinentális vizsláknak, csak angoloknak. Angolból pedig szinte csak pointerek versenyeznek, a szetteresek közül 1-2 emberke és kutyája próbál szerencsét évente. Sajnos néhány ember szörnyű viselkedésével tönkretette a munkaversenyek hangulatát és nagyon sok ember "elmenekült" emiatt (káromkodás ordítozás, más (bírók, más versenyzők) őseinek felemlegetése, alkohol fogyasztás, kutyarugdosás, stb.). Pl. a magyar vizslás rendezvények sorban elmaradnak! Nagyon szomorú helyzet, mert sem a fajtának, sem a résztvevőknek nem erre lenne szüksége. Sajnos az emberek nagy részének kultúráltsági és intelligencia szintje mondhatnám a béka popsija alatt van a nyugat európaihoz képest. Szégyen. Másik gond, hogy mivel Magyarországon kevés a megfelelő terület és a vad, nehéz sikeres versenyt rendezni. Minden esetre a Magyar Pointer Club igyekszik megfelelő színvonalat elérni, mi mindent megteszünk ennek érdekében. Mondjuk hozzátenném még, hogy a mi kutyáink nem csak munkakutyák, hanem kiállítási kutyák is egyben, nekünk mindkettő fontos. Így persze még nehezebb. Októberben lesz egy versenyünk, remélem, jól sikerül majd.

 

Üdv.: dreamypoi

Előzmény: casmari (277)
casmari Creative Commons License 2005.09.17 0 0 277

Sziasztok!

Fogok nektek vàlaszolni, leveleitekre de most ket napid nem leszek ugyanis Field Trialon vagyok,F -orszàgban, Saint-Front ban.

Amugy különben én F-ban lakom ,ST-Etienne melledtt. En is kutyàs vagyok mint ti.Nagyon szeretem a versenyeket,és jàrok a kutyàimmal ilyen rendezvényekre.

Ma a kontinentalis vizslàk voltak ,szoloban 133 kutya futott,nagyon rossz klimatikai korulmények kozt.Pàrosban,meg 2 csapat volt,és 20 kutya futott. 1100 méter magason volt a verseny , a hegyekben,olyan köd volt ,hogy a làtàsi viszonyok, kb 40-50 méter maximum..Fujt a széll,hideg 3°C fok volt. Az Angol vizslàk meg,19 hetfon futnak,szoloban,95 kutya van benevezve,és pàrosban,meg 20.

Magyarorszàgon hàny kutya szokott futni egy Field Trial versenyen?

üdv:casmari

 

dreamypoi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 276

Hát igen, ez az én véleményem is.

Előzmény: webszter (274)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.16 0 0 275

A szűrési eredmények minden tenyészet saját honlapján találhatók meg. Bár nagyon kevés embert (max. 10 az országban) érdekelnek a kutyái HD eredményei, de nem ez a legfőbb gond, mivel a fajta nem terhelt ezzel a betegséggel. A szűrt kutyák eredményei természetesen fel vannak tüntetve az utódok származási lapjain.

Megint csak tévedében vagy, hogy azt gondolod, nincsenek megszabva a tenyésztési szabályok. Igenis meg vannak szabva (már majdnem 1 éve), minden fajtaklub kidolgozhatta a teny.szabályzatát, amelyet a MEOE el is fogadott, így természetesen a Magyar Pointer Club is rendelkezik teny.szabályzattal, amelynek betartása nélkül az illető "tenyésztő" csak felülbélyegzett törzskönyvet kaphat kutyáira. (Én azt sem adnék.) (Ez úgy működik, hogy a klub teny.felelőse, vezetőségi tagja, elnöke stb., ellenőrzi az alombejelentőket, és ahol nincsenek meg az eredmények, azt visszadobja. Nálunk most Teny.szemle, teny.vizsga, és HD szűrés kell a teny.hez.) Ez sem segít azonban, mert vagy így, vagy törzskönyv nélkül adják el a szaporítók az általuk gyártott szerencsétlen kutyákat.

A garanciáról. Véleményem szerint nem lehet a HD mentességre garanciát vállalni, mégpedig annak öröklődési sajátosságai miatt (nagyban befolyásolják a külső tényezők a kialakulását/vagy a hiányát).

Megkérdezhetem, honnan írsz, mit jelent az, hogy nálunk?

Itt, Magyarországon általába véve (nem csak a pointernél) nagy probléma a kutyák szörnyű tartásmódja. Sajnos amíg a hatóságok nem nyújtanak segítséget és nincs megfelelő törvénykezés, addig érdemben nem tudunk változtatni a dolgokon. Ennek ellenére természetesen mindent megteszünk, hogy segítsünk a rászoruló, rosszsorsú pointereken. Ha minden fajtaklub felvállalná a fajtamentést a saját fajtájára nézve, sokat javulhatna a helyzet.

Előzmény: casmari (273)
webszter Creative Commons License 2005.09.16 0 0 274

Helló!

Sztem nem kéne többesszámban beszélni! Egy valaki járatta a száját felháborítóan, de mint utólag lehet látni, már le is lécelt, mivel az igazsággal nem tudott mit csinálni!

 

"Nállatok" hogy hogy csak teljesen mentes, A-s csípövel lehet tenyészten?? Ti melyik országban éltek, hogy ez úgy mükszik? Azért a majdnem mentes (B) és az enyhe (C) csípö sem olyan rossz, hogy ne lehessen vele lelkiismeretesen tenyészteni!

 

Üdv.

Előzmény: casmari (273)
casmari Creative Commons License 2005.09.16 0 0 273

Szia Dreamypoi!

Lehet ,hogy tévedésben vagyok , de mikor bele olvastam ebbe a forumba, azt làttam ,hogy vannak eltérések itt is az emberek közt. Egy club sem lehet tökéletes,ha meg igen az jo nekik. Nagyon szép dolog ,hogy igy foglalkoztok avval,hogy kik veszik meg a pointereket és,hogy hova kerülnek. Csoda ,hogy van ilyen club Magyarorszàgon,meg ilyen tenyésztök.

Ugyanis a tenyésztési szabàlyok nincsenek megszabva ,és amint volt szerencsém egy-két tenyészetbe elmenni, sajnos nagyon rossz körülményeket làttam màr.Bàrki ,bàrmilyen formàban tenyészthet.Undorito modon vannak a kölykök tartva,az annyukkal ,stb... sorolhatnàm tovàbb. De erröl nem ti tehettek ! Sok kutyàt nem szüretnek meg Dysplàziàbol, és csak mondjàk,hogy minden oke a szülöknél, de semmi bizonyiték rola nincs,semmi hivatalositàs a törzskönyvben. Garanciàt is csak nagyon kevesen vàllalnak.

Még annyit kérdeznék meg töled , hogy a honlapokon ti nemszoktàtok feltüntetni azokat a kutyàkat és nevüket akik hivatalosan megvannak szürve HD ellen,és milyen minösitést kaptak?

Itt nàllunk csak HD.A. mentes pointerrel lehet tenyészteni.

 

 

 

Előzmény: dreamypoi (262)
Julcsika11 Creative Commons License 2005.09.16 0 0 272

Én már láttam!

Előzmény: dreamypoi (271)
dreamypoi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 271
Hajrá!!! Már nagyon várom a legújabb kuszikat! Láttátok a Ledgands-on a legújabb képeket a Birmingham-i kiállításról?
Előzmény: Julcsika11 (270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!