Keresés

Részletes keresés

Wándorr Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3001

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot és nagyon tettszett ahogy a vállalkozók és kisemberek ilyen lelkesen segítenek egymásnak különböző receptekkel és tanácsokkal valamint információkkal.

Ezért én is szeretnék megosztani veletek némi információt valamint segítséget is szeretnék kérni...

Nemrégiben Észak Írországban csináltunk egy kürtöskalácsost. Kis városban müködtünk nagyon kevés tapasztalattal és még kevesebb tőkével.Saját fix helyet nem nagyon tudtunk bérelni anyagi okok miatt így egy kis pavilon alatt húztuk meg magunkat amit minden nap felállítottunk a szétszedhető asztalokkal együtt meg minden.Ezzel még nem is volt probléma mert kicsit elöbb kellett kelni de végülis ha az ember pénzt akar keresni tegyen meg mindent.A kalács sütést otthon gyakoroltuk hajnalban. 
A kalács sütés nagyon vicces és érdekes volt :) Volt amit a fáról úgy kellett szabályosan levésni úgy ráégett és volt ami meg egyszerűen nem akart elválni a fától, volt olyan ami sütés közben gyakorlatilag lefolyt a fáról, szóval végig jártuk az összes létező fajtáját annak hogy NE csináljon az ember kalácsot.Végül megtaláltuk az ideális előállítás.

Egy kis bevásárló hely parkolójában kaptunk helyet.Mivel nem nagyon tudták mi az a kürtöskalács ( " chimney cakes " ) így első körben azért futottunk jó pár kört mire valahol fel tudtuk állítani a kis paravánunkat. A kalács gyártása megkezdődött és sültek a finom kalácsok. Igen ám de az emberek nem jöttek pedig a hely hibátlan volt és az illatok is terjengtek. Csináltunk kostolót hagy tudják meg mi a " Magyarok Istene ".Volt aki odajött megkostólta aztán vigyorgott és tovább ment.Volt olyan ( főleg az idősebbek ) akik meglátták hogy valami " idegen " dolog ráadásul külföldi és fejét rázva morcosan ment tovább.A gyerekek persze húzták oda az anyjukat apjukat hogy jaj mi ez és így első nap azért sikerült eladnunk jópárat. Voltunk vásárokban is ahol gyakorlatilag az asztalra kirakott telefonomat mindenki elöbb meg akarta venni mint a kalácsot. Körbe jártam a vásárt és megláttam hogy egy pár ezt a mini fánkot árulta bíztos többen tudjátok ezt amit az a sorozat gyártó gép csinál másodpercenként. Ott tömeges sorokban álltak az emberek és ugyan azért az árért amennyiért mi adtuk a kalácsot ők adtak 4-5 darab kis fánkot némi porcukorral.A lényeg hogy a vasárokban nem aradtunk túl nagy sikert. Nem szeretném sokáig húzni a lényeg csak annyi lett volna hogy eleinte nagyon nehezen fogadták ezt a Magyar csodát de minden csak hozzáállás kérdése. Sajnos aztán az üzlet tönkre ment rajtunk kívül álló okok miatt és így haza kényszerültem. 

Viszont most egy nagyon jó barátommal szeretnénk Németországban elkezdeni sütni és ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Milyen papírok kötelezőek Németországban?Próbáltam utána nézni de interneten nem találtam semmi használhatot.

Egy büféskocsiban szeretnénk sütni ami egy forgalmas Üzletláncnál lenne elhelyezve.

Az engedélyek itthon beszerezhetőek e vagy feltétlen kinn kell e elintézni?Gondolok itt az Unió nyújtotta egyszerübb ügyintézésre...

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek...

Üdv Petya 

robert-kalács Creative Commons License 2012.10.04 0 0 3000

Sziasztok!

Szeretnék bérelni kürtőskalácssütésre alkalmas faházikót.

...egy faházat ami esztétikus

...egy tulipánost, és vontathatót! Rendszám nem szükséges! Fix helyen lessz kihelyezve! Teljesen felszerelt esetleg gázüzemű sütővel?! ...ez maga lenne a habos kürtőskalács :)

Szóval, Budapesten kerül kihelyezésre....mindkettő!

Nem viccelek, csak komoly szándékú érdeklődéseket szeretnék, rendben!?

Telsz: +36 20 9788095

email: robert-kalacs@freemail.hu

pdiana Creative Commons License 2012.10.04 0 0 2999

Írtam egy kis szösszenetet az Olaszországba készülő, kürtőskalács készítő érdeklődők számára:

http://bypearlpixie.blogspot.it/search/label/~~%20K%C3%BCrt%C5%91skal%C3%A1cs

Remélem, nem bántódik meg rajta senki, nem az elrettentés, hanem a korrekt tájékoztatás volt a célom a saját tapasztalataink által... 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 2998

hát igenb. így ért véget..:-(((((((((((((((

sajno9s sokan vagyunk, bár a többség már csak futhat utána..

Előzmény: kiscsiko35 (2995)
soosnemarika Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2997

Sziasztok . Karácsonyi vásárt keresek  bécs vagy környéke  kürtős kaláccsal . 

kiscsiko35 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2996

Sziasztok!

Németországban szeretnék kürtőskalács sütéssel foglalkozni. 8-as vagy 10-es sütőt vennék, szívesen vennék árajánlatokat, mert október végén hazautazom Mo-ra, akkor meg is nézném a sütőt. Még nem tudom, hogy elektromosat, vagy gázosat, mindkettő érdekel. Ha van CE jelzés rajta, annál jobb, mert az itt szeretik. :) Köszönöm.

kszivek@gmail.com

kiscsiko35 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 2995

De hát nemrég még Te magad reklámoztad a Metáltechniket...

Előzmény: Törölt nick (2983)
pampalany Creative Commons License 2012.09.25 0 0 2994

sziasztok!

Mi is Olaszorszagban szeretnenk arusitani, pontosabban Venetoban, fix helyen. Meg semminek nem neztunk utana, de gondolom onkormanyzatnal, vagy USL irodakban kerdeznenk. Mindenkeppen kell cukrasz vegzettseg?

Előzmény: szica64 (2992)
eladó kalács Creative Commons License 2012.09.20 0 0 2993

Szép napot!

Minőségi Kürtőskalácssütő gépek értékesítése!!!

üdv:

Szűcs Krisztián

+36 30 911 28 44

www.kurtoskalacsoeti.5mp.eu

szica64 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2992

Sziasztok!

Mi is kalácsot szeretnénk sütni Emilia-Romagna területén, keressük a jogszabályokat, információkat. Amit tudok az az, hogy kell cukrász végzettség, de azt már nem, hogy itthonit elfogadnak-e, vagy mindenképpen ott kell vizsgázni.

A szabadban lévő árusítás nagyon macerásnak tűnik, helyi engedély kell, ami korlátozott.

Ha valaki konkrét információval tudna kiegészíteni, én is megköszönném.

Előzmény: Milano73 (2991)
Milano73 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 2991

Sziasztok!

Olaszország északi részén szeretnék kalácsozni, tud valaki abban segiteni, hogy merre induljak az engedélyekkel kapcsolatban, valamint az érdekelne, hogy kell-e valamilyen spec tanfolyam pl. higiénia...illetve, hogy a kész magyar házikókat elfogadják-e kint.

köszönöm

pofics Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2990

Kürtöskalács sütő gép elekromos 16-fával kb 50-60db süthető óránként, 2-1500w-os külön kapcsolható fütöszállal ,tükrös rozsdamentes kivitel. VADONAT ÚJ!!!!! Egyböl a gyártotol!!!! Egy év garancia !!!!!!Email:kozmanovics.tamas@ncgep.hu

Tel:                        +36209287144            

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2989

köszi!

Előzmény: djeld (2988)
djeld Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2988

Az e-mail címemet az előgg elfeljtettem:

koko@fbi.hu

Előzmény: Törölt nick (2986)
djeld Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2987

Szia JJDragon!

Nagyon örülök, hogy még szakács is van aki dolgozott it : )

Jelenleg az engedélyek után járok, de egyenlőre csak weboldalakat ajánlanak a jogszabályokról, pedig a helyi vállalkozásfejlesztőkhöz is fordultam már. Mindenesetre átrágom magam rajta, bár dánból nem vagyok jó egyáltalán, angol oldalt meg értehetően nem nagyon találni.

Első körben a helyet-helyeket akarom megtalálni, mert úgy gondolom, hogy kocsival-utánfutóval kezdeném. Dániában mondjuk elég sok a látványosság is ahol akár fix bolt is jól mehet(LEGO land, Tivoli, rengeteg vidámpark, állatkert stb..) úgyhogy még egyenlőre nekem sem tiszta, de dolgozom rajta, hogy az legyen.

Előzmény: Törölt nick (2986)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2986

Szia,

ha gondolod, levelezzönk, mert biztosan tudunk segíteni!

van olyan szakács aki dolgozott ott, és minden ami kell a kürtöskalácshoz!

:-)

dobj egy mailcímet!

Előzmény: djeld (2985)
djeld Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2985

Üdv mindenkinek!

Van köztetek valaki, aki Dániában süti a kalácsot? Én itt élek két éve, a közeljövőben szereném elindítani a vállalkozást és szivesen megosztanám és venném a tapasztalatokat.

A helykeresésnél, és a gépek kiválasztásánál tartok jelenleg.

További jó munkát mindenkinek!

kaposia Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2984

Szia djeld,

Úgy tűnik, hogy rámtalált egy korrekt ember - nem Magyarországról... - aki segit majd az elindulásban, betanitásban.:)

Köszi a linkeket - én is őket találtam meg elsőre amikor nekikezdtem ennek az egész keresésnek.

Előzmény: djeld (2981)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 2983

van itt még olyan akit a sweet dream metáltechnik kft cég nem tud /dott kiszolgálni? keresek más károsultakat is. végrehajtási eljáráshoz!

djeld Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2982

Segítenétek abban, hogy Magyarországon milyen végzettség, képzés szükséges a sütéshez? Kell a pék, cukrász, szakács, vagy elég a kereskedő? 

djeld Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2981

Szervusz rx300!

Látom egy cipőben járunk, én is most tervezem elindítani a vállalkozásomat külföldön. Próbálok ezért segíteni Neked információval. Én még az információgyűjtésnél tartok, hogy milyen engedélyek szükségesek, milyen hivataltól kell kérnem őket, hová kell bejelentkeznem.

-Szóval a legtöbb cég, ha tőlük veszed a gépeket, akkor be is tanítanak, ez benne van az árban.

-Ha magánembertől veszel gépeket, sokszor ők is felajánlják a betanítást. Itt a fórumon is találsz ilyet, ha visszaolvasol.

-Ha már megvan a géped, akkor sincs gond, mert szintén a forgalmazó cégek közül, többen vállalnak csak betanítást is. A googleval tudsz keresni többet, én most belinkelek kettőt, amit a leghamarabb találtam:  http://kurtoskalacssuto.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1139602

http://kurtoskalacsgep.co.hu/betanitas-kurtoskalacs-sutohoz/

Remélem segítettem valamit.

Előzmény: rx300 (2980)
rx300 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 2980

Üdvözlet Mindenkinek,

Én a közeljövőben tervezném elinditani a kürtöskalácsos üzletemet - távol Magyarországtól :) - ehhez kérnék segitséget.

Mivel leginkább csak elméleti tudásom van - és az se sok - olyan szakembert keresnék, aki be tudna tanitani, illetve segitene elkerülni a kezdeti buktatókat.

Mivel semmi sincs ingyen - igy a tudás megszerzése sem - természetesen én sem kivánom, hogy valaki grátisz adja át a tudása egy részét.

A részletekben megegyezünk - ha valaki kedvet érez egy kis tanitásra.

robert-kalács Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2979

Tisztelt,

kürtőskalács készítők és ehhez kedvet érző hölgyek/urak!

..kettésztához értő kollégát, kolléganőt keresek kalácsos kisboltba.

Infók a boltról, későbbi tervekről, a Facebook oldalon:

Robert Kalács név alatt

A kisbolt helye:

Budapest 11.ker. Móricz Zsigmond kört. Villányi u. 6 sz.

...első lépésként, kérlek írj magadról - eddigi feladataidról a

kurtoskalacsunk@freemail.hu

emailcímre!

Melyet ez úton is köszönök!

A beérkező levelekre válaszolunk, de mindenkit nem fogunk tudni személyes beszélgetésre behívni.

Megértéseteket, köszönöm.

Leendő feladatkör, munkaidő, honorárium személyes megbeszélés tárgyát képezik!

Jelentkezéseteket köszönöm szépen,

üdvözlettel,

Belteki Robert.

Robert Kalács, a kékpöttyös kürtőskalács!

robert-kalács Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2978

Kedves Kézműves termelők!

Kürtőskalács bolt(ok)ban akarok forgalmazni kézműves termékeket!

Pl:

--mézeskalács

--aszaltgyümölcsök

--(vinete) Padlizsán krém

--házi készítésű lekvár

--cserépedény

--fábol készült termék

De, egy nagykereskedőnek szívesen rendelekzésére bocsátok egy nagy polcot üzletemben!

Hozdd az árut, felleltározzuk, én felcímkézem - kihelyezem hó végén leltározás alapon kifizetem!

A polc méretei: 2 M magas, 1 M széles, 6 polc van rajta -és 10 polcig bővíthető!

Szíves és segítő! ajánlataitokat ez Uton is köszönöm szépen,

Belteki Róbert!

Facebook név:

Robert Kalács

Egyéb részletek:

tel.sz. : 06 20 9788 095

email: robert-kalacs@freemail.hu

robert-kalács Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2977

Tisztelt,

Kardos Kürtős Kalács!

Kérem segítsen nekem néhány fotóval az eladásra felkínált büfékocsikról.

Emailcím.

robert-kalacs@freemail.hu

Üdvözlettel,

Belteki Róbert

Előzmény: Kardos Kürtős Kalács (2975)
robert-kalács Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2976

..Üdvözlet,

smájli figurák védett formák???

..basszus..nem tudtam...

segítő tanácsodat köszönve,

Róbert.

Facebook név:

Robert Kalács

Előzmény: Törölt nick (2973)
Kardos Kürtős Kalács Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2975

Elnézést, de úgy látom nem engedte feltölteni a büfé képeimet:(((Kérésre mailba küldöm a fotókat!

Kardos Kürtős Kalács Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2974

Eladó!

Eladó a képen látható 2 db egyedi büfé kocsi profilváltás miatt. Műszaki vizsgával rendelkezik. Hatósági engedélyekkel ellátva.

Felszerelés:

Belül lemosható falak, kétmedencés mosogató, kézmosó, bojler, hideg-meleg víz, körbe zárható szekrény és előkészítő pult, valamint edények, sütéshez szükséges kellékek. A büfék külseje egyedi festett fa mintázatú.

Vontatható, könnyen mozdítható, kis autóval húzható, a berendezések működőképesek, azonnal munkába foghatók.

Nagyság: 5 m x 2 m.

Saját tömeg: 580 kg

Össztömeg: 800 kg

Műszaki vizsga érvényes: 2014

Az egyik büfé kocsiban van kalácssütő gép 1 éves, 8 tengelyes gázos 10 sütőfával. Ennek irányára: 1. 500. 000 Ft

A másik kocsi irányára sütőgép nélkül: 950. 000 Ft

Igény szerint betanítás, 12 év tapasztalattal (ezt a szolgáltatást az eladási ár nem tartalmazza)

Több képet e-mailben tudok küldeni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2973

szájlit=szmájlit

Előzmény: Törölt nick (2972)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2972

Szuper, jó lett a bolt!

csak egy tanácsot fogadj meg, a szájlit vedd le középről, mert az jogvédett! és egy cukrász ismerőst most rendeztek le 3 millára, mert jogvédett formákat használt. ráadásul ő mondjuk a tortát formázta ilyenre.

a cukrász szövetség összedobta a pénzt az ügyvédre neki, de ő se tudta kivakarni a bírságból:-(((((((((

Előzmény: robert-kalács (2971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!