Keresés

Részletes keresés

sickamic Creative Commons License 2018.03.23 0 0 4003

Meg tudom a tűzhelyen is csinálni, de kipróbáltam volna.:) Több kütyüt viszont már nem akarok a konyhában kerülgetni.

Előzmény: .ETNA. (4002)
.ETNA. Creative Commons License 2018.03.20 0 0 4002

A rizsfőzőben kb. 30 perc alatt fő meg a rizs. A kenyérsütőgépnek vannak a riszfőzés téren "hiányosságai", például nincs rajta párakieresztő nyílás, bár, ha kicsit valamivel megemeled a tetejét ... talán, de akkor a hő is elillan. A sütés ugye eleve kizárt, ahogy a dagasztás közbeni keverés is. Hát, nem egyszerű "móka" lenne :-)

 

Egy időzítőt mindenképpen használnod kell, mert még a sütés nélküli sima kelesztés/dagasztás funkció (az enyémen tészta progi, ezen készítem a pizzatésztát, vagy zsemlét, amit aztán táblán megformázok és sütőben sütöm ki) sem mehet végig, miután keverni nem kell. Azt nem tudom, hogy a kelesztés hőmérséklete például elég-e ahhoz, hogy az amúgy hideg víz (amit a rizsára öntöttél) kellőképpen felmelegedjen és a rizs magába tudja szívni, hogy megpuhuljon.

 

Egyébként most néztem, 4.489,- Ft-ért már kapható Sencor (kisebb családoknak, egyedülállóknak ideális, ahogy olvasom a vásárlói véleményeket), 5ezerért Rohnson rizsfőző ... én nem vagyok ennyire "bátor" :-), vagyis biztosan nem próbálnám ki, de attól még lehet, hogy kiderül, milyen tökéletes rizst lehet kenyérsütőben is készíteni :-)

Ha mégis kipróbálod, írd meg légy szi' a tapasztalataid!!

 

https://elektromos-fozoedeny.arukereso.hu/?st=Rizsf%C5%91z%C5%91&orderby=1&gclid=EAIaIQobChMIpN_K-8v62QIVlJIYCh2H5AnOEAAYASAAEgK01fD_BwE

Előzmény: sickamic (4001)
sickamic Creative Commons License 2018.03.19 0 0 4001

Igen, de kipróbálnám. Az én gépemen a legrövidebb program 58 perc.

Előzmény: .ETNA. (4000)
.ETNA. Creative Commons License 2018.03.19 0 0 4000

Szerintem, nem lehet. Lekvárkészítő progi van, de a rizsfőzés más kategória :-)

 

Nekem mindig jól sikerül a tűzhelyen is :-)

Előzmény: sickamic (3998)
Nerdy Creative Commons License 2018.03.17 0 0 3999

én még sosem próbáltam

Előzmény: sickamic (3998)
sickamic Creative Commons License 2018.03.17 0 0 3998

Szerintetek lehet kenyérsütőgépben valamelyik programon rizst főzni?

Nerdy Creative Commons License 2018.02.19 0 0 3997

szuper, köszi

lassan esedékes, hogy süssek kenyeret, feltétlenül kipróbálom

Előzmény: egyenlítő (3996)
egyenlítő Creative Commons License 2018.02.19 0 0 3996

Sütőpapírral elválasztom a szeleteket, hogy ne fagyjanak össze, és teszek még egy szalvétát is a zacskóba, ami felveszi a párát.

Előzmény: Nerdy (3995)
Nerdy Creative Commons License 2018.02.18 0 0 3995

én is csak tk kenyeret sütök, remek ötlet, hogy szeletelve a fagyaszóba teszed - eddig csak sütit tettem így el, de a legközelebbi sütésből én is teszek a fagyasztóba

köszi a tippet

Előzmény: egyenlítő (3994)
egyenlítő Creative Commons License 2018.02.18 0 0 3994

Én teljes kiőrlésű lisztből sütök (Graham is ugyanolyan jó). 300 ml víz, 1 1/2 ek cukor (kell az élesztőnek), 1 1/2 ek só, késhegynyi aszkorbinsav, 1 1/2 ek tejpor, 1 1/2 ek olaj (20 g), (1 ek sikér, tk liszt, esetleg 100 g rozsliszt) 500 g, 2 tk Oetker élesztő. Lehet még hozzá fűszereket, magokat, stb. tenni. Alapprogrammal sütöm.

 

Tömörebb, fele akkora magasságú, mint a BL 80-as (kenyér)lisztből készült. Súlyra egy szelet ugyanannyi, mint a normál, nem kell duplán fogyasztani!

 

Egyedül eszem, ezért felszeletelem, lefagyasztom, majd kenyérpirítóban melegítem/pirítom.

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (3985)
.ETNA. Creative Commons License 2018.02.17 0 0 3993

Ja ... és valamit elfelejtettem, szerintem, nincs "késes" vagy "nem késes", mindegyik ugyanazon az elven működik, egy árkategóriába tartozók általában ugyanazt tudják, ha van benne "extra" (ez általában a programok, vagy a sütőedények számában mutatkozik meg) az jóval többe is kerül :-)

Előzmény: Fehérpárduc (3992)
Fehérpárduc Creative Commons License 2018.02.15 0 0 3992

Köszönöm néktek, megosztom majd a tapasztalatokat. :)

.ETNA. Creative Commons License 2018.02.14 0 0 3991

Nekem 2 lapátos Hausmeister HM 1300-asom van, a kenyér kivétele tényleg néha macerás, bár erre is vannak trükkök. Ez az első és eddig az egyetlen kenyérsütőm, szóval az egylapátosról semmit sem tudok (különbséget se nagyon, talán a kenyér mérete és formája ... ).

 

Az árukeresőn kattints a kiválasztott gépre és az adatlapján van egy rovat: Vélemények ..... ha szerencséd van, az adott gépről már van néhány vásárlói vélemény.

 

Vásárlásnál fontos: jól záródjon a teteje (ne illanjon el a hő sütésnél) és legyen magyar nyelvű használati utasítása.

Az, hogy esetleg van szerviz vagy kompatibilis-e pl. a lapát más gépekkel stb. már egy következő szempont :-)

 

https://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/?gclid=EAIaIQobChMI44akwNGl2QIVwxUYCh2c3gqhEAAYASAAEgLK7fD_BwE

 

Előzmény: Fehérpárduc (3988)
Nerdy Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3990

én is az 1 lapátosra szavazok, nekem severin van - és nagyon jó

Előzmény: Fehérpárduc (3988)
Veszpremi Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3989

Én az egylapátosra voksolok, és azt ajánlanám, hogy ne a legolcsóbbat vegyed, mert a drágább "érdekes módon" jobb minőséget süt. Nekünk egy egylapátos Moulinex van most tán 5 éve. Előtte volt egy ill. kétlapátos alap, gyengébb minőséget sütöttek a mostaninál, a kétlapátosnál meg a kenyér kivételénél volt gond. A mostaninál könnyen kicsusszan a kenyér. Most ránéztem, 5 év alatt rendesen felmentek az árak, én 14e-ért vettem anno, most 22 alatt nem látni. Ez csak egy vélemény!

Előzmény: Fehérpárduc (3988)
Fehérpárduc Creative Commons License 2018.02.13 0 0 3988

Sziasztok! Első kenyérsütő gépünket szeretném megvenni, nem szeretnénk semmi különlegeset, olcsó, akár keveset használt is jó lenne. Kérdésem, hogy ezekből létezik több fajta. Ezt úgy értem egy lapátos, két lapátos stb... Mindegyik ugyanazon elven működik? Valaki egyszer azt mondta: "csak késest" vegyél. Mivel nem értek hozzá, nem tudom ez hasznos információ volt-e, milyen az ami "nem késes". Köszönöm szépen ha tudtok segíteni.

.ETNA. Creative Commons License 2018.01.18 0 0 3987

Ja, bocsi, lemaradt a gép fotója :-))

 

https://p1.akcdn.net/full/37898075.hausmeister-hm-1300.jpg

 

Előzmény: .ETNA. (3986)
.ETNA. Creative Commons License 2018.01.18 0 0 3986

Szia!

Nekem Hausmeister HM1300-asom van ... ez egy nem túl trendi és nem túl drága gép, de mindent tud, amire szükségünk van, s eddig csak egy ékszíj (vagy mifene) cserére volt szükség, de arra is csak sok-sok év rendszeres használat után.

 

Itt nézelődj:

https://www.arukereso.hu/kenyersuto-c4110/?gclid=EAIaIQobChMI2a3F_a_h2AIVwrUYCh0BGQHBEAAYASAAEgKppvD_BwE

 

 

Kattints a kenyérsütőgépre és az adatlapján kijön, hogy milyen boltok árulják, mennyibe kerül, milyen műszaki adatai vannak és sok gépnél van vásárlói vélemény is.

 

Amire figyelj amikor vásárolsz, feltétlenül nézd meg, hogy jól (légmentesen, nem billeg stb.) záródik-e a teteje, van-e magyar nyelvű használati utasítása, lehetőleg a géphez passzoló receptekkel és hasznos tanácsokkal megtoldva.

Nekem jobban bejön ez a "hosszúkás" forma, ilyen az enyém is:

Receptek:

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg=5415270&nid=1050758

 

http://eletmodszer.com/blog/teljeskiorlesu-kenyer-kezdoknek-kenyersutogeppel.html

 

Lehet úgy is (ha van erre időd és lehetőséged), hogy a kenyérsütőgép dagasztó programjával elkészül a tészta, majd azt a gyúrótáblán megformázod stb. és végül a sütőben sütöd meg:

http://www.nosalty.hu/recept/hazi-diabetikus-tonkolykenye

Én így készítem pl. a pizzatésztát, kidagasztja a gép, kinyújtom, megpakolom mindenféle jóval és pár perc alatt kisütöm a sütőben a finom pizzát, langallót, pompost (attól függően, hogy mit teszek), az alaptészta az állandó, persze nem diabetikus, de szerintem a diabetikus kenyér tésztáját pl. pizzatészta alapként is lehet használni ...

 

Előzmény: Gáyerné Taubert Szilvia (3985)
Gáyerné Taubert Szilvia Creative Commons License 2018.01.17 0 0 3985

Sziasztok :) A páromnál cukorbetegséget állapítotak meg ,szeretném neki én sütni gépben a kenyeret ,ha esetleg tudnátok valami jó receptel segíteni megköszöném ,gépet is most fogok venni ,van esetleg olyan amit tudtok ajánlani ? Köszönöm Szilvi 

.ETNA. Creative Commons License 2018.01.03 0 0 3984

BUÉK ! Ez örvendetes!!

 

Az áramszünettel én sem vagyok "jóban", egyszer (még a szünetmentes előtti "korszakunkban") szétvágta a számítógépünket, csak pár másodpercre ment el, de az pont elég volt. Utána pedig hiába kértünk az áramszolgáltatótól kártérítést (mert erre amúgy van mód, sokan nem is tudnak róla, mert nyilván nem reklámozzák !), nem ismerték el, mert állítólag az ő rendszerük "nem jelezte" az áramkimaradást, ami vagy azt jelenti, hogy hazudnak, vagy azt, hogy xar a rendszerük :-)

 

Csak hogy a probléma észlelése után azonnal hívtunk egy számítógép szerelőt, akinek a kerületben van a boltja és milyen érdekes, ő is elmondta, hogy igen, pontosan ezt tapasztalta (áramkimaradás) ő is. Csak mire megjött a szolgáltató válasza, elutasítása, eltelt vagy 25-30 nap, akkor már nem tudtam tanúkat szerezni, a számítógépszerelőt sem akartuk már ilyesmivel zaklatni, ki emlékszik arra, hogy 25-30 napja volt egy pár másodperces áramkimaradás, vagy túlfeszültség miatti galiba (vagy mifene). Így végül hagytuk a fenébe, csak a még le nem mentett fényképeket sajnálom :-(

 

A szolgáltatót gondolatban elküldtem a jó büdös francba, de akkor megfogadtam, hogy ha legközelebb ilyen szitu lesz, gyorsan körbejárom a környéket és megkérem a szomszédokat, hogy igazolják, valóban tapasztaltak ők is áramkimaradást, s csak utána nézem meg, hogy az éppen bekapcsolt berendezéseink működnek-e :-))

 

Lekopogjam, azóta nem volt ilyen problémánk :-)

Előzmény: Pityke71 (3983)
Pityke71 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 3983

Hi!

Megoldódott,köszönet előre és utólag.

BUÉK!!!

Pityke71 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 3982

Hi!

Vettem egy panasonic kenyérsütő gépet.Minden OK volt idáig,de tegnap volt egy hosszabb áramszünet,amikor lett áram újraindítottam,ezután volt még 3 pillanatnyi áramszünet.Azóta,ha bekapcsolom,a kijelzőn minden OK,semmi hibaüzenet,az időszámláló is számol visszafele rendesen,CSAK ezen kívül semmi sem történik,konkrétan nem indul el a gép.

Ha valakinél volt ilyen tapasztalat,kérem,hogy segítsen!

Köszönettel:Pityke

egyenlítő Creative Commons License 2017.12.18 0 0 3981

Mindegyiknek van "édes" programja, és működik is. Kellemes kalácsonyi ünnepeket és sikérekben gazdag Újévet!

Előzmény: BoraBoldi (3977)
.ETNA. Creative Commons License 2017.12.18 0 0 3980

Ha nincs külön "kalácsprogram", vagy nincs kalács recepted, akkor a franciakenyér progival jó kis "szellős" , laza kenyeret lehet sütni ... az már majdnem kalács :-)

Előzmény: BoraBoldi (3977)
sickamic Creative Commons License 2017.12.17 0 0 3979

Szoktam vele kalácsot is sütni. Szerintem egyformán működik mindegyik, a kalács recepted szerinti hozzávalókat beleszórod és elindítod a kalácsprogramot.

Előzmény: BoraBoldi (3977)
Pityke71 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 3978

köszönöm a tanácsokat,vettem egy Panasonicot!

Üdv:Pityke

BoraBoldi Creative Commons License 2017.12.13 0 0 3977

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata kalács sütésben, kenyérsütővel?

Mindeggyik gép alkalmas rá?

egyenlítő Creative Commons License 2017.12.10 0 0 3976
Előzmény: Pityke71 (3974)
Veszpremi Creative Commons License 2017.12.09 0 0 3975

Évek óta kifogástalanul műxik a  mi Moulinex-ünk, valami ilyesmi (ez nem a kezdő kategória): http://www.vatera.hu/moulinex-ow-500030-home-bread-xxl-teljesen-uj-kenyersutogep-2558191364.html

Előzmény: Pityke71 (3974)
Pityke71 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 3974

Hi!

Feleségem már rég óta szeretne kenyérsütő gépet,úgy gondoltam,hogy karácsonyra meglepem egyel.

Javasoljatok típust,márkát,olyat,amivel nem sok gond van.

Nem vagyunk túl nagy kenyérfogyasztók,heti 2-3 kg maximum.

Igyekszem visszaolvasni a fórumot,viszont nincs sok szabadidőm.

Köszönettel:Pityke

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!