Keresés

Részletes keresés

exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 221

Na, ez volt a java ... (bocs a modemesektől, de nem kib4szásból csináltam :-)

Különben a teljes anyag (65 kép - 800/600 körüli méretre kicsinyítve) itt megtalálható, ha valaki érdekel: http://petergabriel.tar.hu/egyeb/phil.htm

Előzmény: exit66 (220)
exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 220

Közeliek 2:

Előzmény: exit66 (219)
exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 219

Közeliek 1:

Előzmény: exit66 (218)
Tamás Creative Commons License 2005.10.27 0 0 217
Nagyon jó képek, gratula!
Előzmény: exit66 (215)
exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 218

II. felvonás:

drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 216

Nem egy Story Magazin, de elmegy:

http://index.hu/kultur/showbiz/collins05102/

Tamás Creative Commons License 2005.10.27 0 0 214

Hát, nagy élmény volt... :-)

 

Parkolás: Dózsa György út hétkor (mi akkor érkeztünk) még töküres volt, utána is teljesen jól járható. Szerencsénk volt.

 

Mi olyan 15 méterre voltunk a színpadtól, középen, jó volt, a közönség is "vette a lapot".

 

Gazdagabb lettem egy bögrével meg egy plakáttal. :-)))

exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 215

Képek I. felvonás:

Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 213

:-))

Számtanból sosem voltam jó:-))

Előzmény: exit66 (212)
exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 212

Ez így van ... de hetvenvalahánytól, kilencvenvalahányig minden turnén szerepeltek, szal én amolyan 1/2 tagnak számoltam őket. És így jön ki a fél-Genesis. PC 1 tag, meg 2x 1/2 tag, egyenlő 2 ... plusz van még a két alapító ... összesen 4. Aminek a fele a 2. Tudom, hogy nem 'korrekt' a számításom, de sztem aki akarja érti, hogy mire gondolok ... :-)

Én különben a 3. sorban voltam ...

Előzmény: Misfit (204)
drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 211

Mi bajod a kedvenc hetilapommal? :)

Senki nem nevezte sztároknak ezeket az embereket, még a híresember jelző is idézőjelben volt. Engem mindenesetre érdekel, hogy ki volt kíváncsi a Mesterre...

Előzmény: a rudi (209)
Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 210
Egyetértek...
Előzmény: a rudi (209)
a rudi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 209
Ez megint olyan Story magazinos hozzáállás... Kit érdekel, hogy ki volt ott a magyar "sztárok" közül? A megasztáros tiniket meg azért túlzás sztároknak nevezni.
Előzmény: drdrez (207)
a rudi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 208
Én olyan 5-6 méterre álltam a kordontól.
drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 207

És láttatok magyar "híresembereket"?

 

Akiket kiszúrtam: Szigeti Ferenc, Bella Levente (Megasztár)

Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 206
Annyira elöl nem, de 10 méterre álltam a színpadtól...
Előzmény: drdrez (205)
drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 205

Mennyire volt aktív a közönség? Én majdnem legelöl (2. sor) álltam, így nem nagyon láttam hátrafelé. Volt még valaki egészen elöl? Pár sráccal beszélgettem, hátha van itt valaki...

Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 204

Kis helyesbítés: Daryl Stuermer, Chester Thomson nem a Genesis tagja, csak a Genesis koncerteken is zenéltek...

Előzmény: exit66 (202)
Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 203

Invisible Touch...

 

az eredeti szöveg: "mess up your life" helyett volt "fuck up your life"...

 

De ezt már a Genesis koncerteken is így énekelte...

 

Az Invisible Touch pont úgy volt hangszerelve mint a Genesis We can't dance tour-on 1992-ben.

Előzmény: a rudi (201)
exit66 Creative Commons License 2005.10.27 0 0 202

Sztem is nagyon állat volt a tegnap este!
Kár, hogy a megfázás miatt kimaradt 2 dal. Messze nem panaszkodom, de a ráadásból - nekem - picit hiányzott az It's Not Too Late.
Az öreg lazasága, ruganyossága, humora még így, csak félig egészségesen is hihetetlenül átjött. És ez az érzés (közvetlenség, jókedv) az egész társulaton érződött. A koncert DVD-t mikor korábban néztem, gondoltam is magamban, hogy Phil ennél ’lazább’ szokott volt lenni. Picit féltem, hogy esetleg megöregedett, de most szerencsére láthattuk, hogy akkor csak a felvétel miatt volt picit ’komolyabb’.
Zenekar: hihetetlen érzés a fél Genesis-t (PC, Daryl Stuermer, Chester Thomson) egy színpadon látni! És akkor még a Invisible Touch is! Phüüüü :-)
Szakállas bácsi: Lee Sklar. Javítsatok ki, ha tévednék de az egyik legfoglalkoztatottabb session-basszista a szakmában, és mellékesen a legjobbak közül az egyik. (Ha jól láttam ugyan azzal a gitárral – 5 húros, ferde bundos !!! – nyomta, mint a dvd-n, csak a matrica már lekerült róla :-)))
We Wait and We Wonder: én albumon is bírtam (végre egy nem 'tucat', 4 perces 'sláger' szám), de élőben azt hiszem igazán fergeteges volt. Sztem a koncert egyik - ha nem a - legjobb pillanata (7-8 perce) volt!!! (Érdekes, hogy körülöttem a népek nem nagyon értették/ismerték!)
Ha a ’csúcspontoknál’ tartunk. Az In The Air Tonight ’természetesen’ nagyot szólt. Tegnap mikor kezdődött a szám, az járt a fejemben, hogy a legjobb része az instrumentális bevezető előtte … utána mikor kezdődött a lassú rész, akkor az, hogy ez is nagyon nagy … és végül mikor Phil is belecsapott a lecsóba … izé, a dobokba … akkor meg hogy az a legnagyobb. Végül is mindegy is. Nagyszerű dal, nagyszerű előadás, méltán a koncertek 'elvárt' fénypontja. :-)
De ami utána volt! Főleg a 2Hearts-Wear My Hat – Invisible Touch – Easy Lover – Sussudio ötös ’pörgése’. Waoooooo!!! :-)


Én készítettem jó néhány fotót - feltöltés folyamatban! :-)

a rudi Creative Commons License 2005.10.27 0 0 201
Valamelyik dalban Phil bá eleresztett egy "fuck"-ot... Ki emlékszik, melyik volt? Összességében nem szeretem a szirupos dalokat, de ahogy a néger csajszi énekelt szólóban, az elôtt megemelem a kalapom. Ja! A Sussudio basszusfutamát élôben így elôadni! Ugyanaz a hangzás, mint az eredeti, ugyanaz a húzás... És még csak gitárt sem váltogatott a "varázsló".
andzsin Creative Commons License 2005.10.27 0 0 200
A True colours az tényleg valami eszement volt!
Előzmény: drdrez (198)
drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 199

pici képzavar a cikkben: "...fantasztikus hangú hölgytagja énekelt duettet (True colours)..." :)

Előzmény: drdrez (198)
drdrez Creative Commons License 2005.10.27 0 0 198

Phil Collins frenetikus koncertje a Sportarénában
2005. október 27. 10:36

Phil Collinns nem okozott csalódást több mint tízezer rajongójának: az 54 éves angol dobos-énekes frenetikus koncertet adott szerdán este a Budapest Sportarénában, First Final Farewell Tour elnevezésű nemzetközi "búcsúturnéja" alkalmából. Pályája kezdetét, amikor a Genesis ritmusembereként ült a dobszerelés mögött, stílszerűen idézte föl a fellépés nyitányát képező, majd tízperces dobszóló, amelybe idővel beszállt a kísérő zenekar két ütőse is. Az így kellően felpörgetett közönség pedig hálásan fogadta Collins bejelentését: Ma este kedvenc dalaimat fogom előadni nektek!

A jelek szerint a kopaszodó énekes ízlése egybevágott a hallgatóságéval: az aréna állóhelyes népe kórusban énekelte Phillel a 80-as és 90-es évek nótáit: Don't loose my number, Can't stop loving you, Groovy kind of love, Another day in paradise, We wait and we wonder, Take a look at me now, Separate lives, Can't hurry love, Sussudio, Just one night, Dancing to the light...

A néhai Mao elnök ruházatára emlékeztető szürke zubbonyt és bő nadrágot viselő Collins egyetlen percig sem lazított a több mint kétórás koncerten: hol "csak" énekelt, hol viszont a dobok mögé ülve diktálta a tempót a népes kísérő gárdának, amelyben többek között hattagú vokál, négytagú fúvós szekció és két gitáros kapott helyet.

Kemény rockos beütésű számokat éppúgy hallhatott a nagyérdemű, mint jellegzetes "Collins-hangzású" balladákat vagy reggae stílusban fogant dalokat. Az est egyik csúcspontja volt a Wear my hat című nóta: ennek előadása közben a szereplők különböző kalapokat viseltek, majd a zene ütemére mozogva csereberélték egymás között a tökfödőket.

A másik csúcsponton Phil és a kísérő vokál egyik fekete bőrű, fantasztikus hangú hölgytagja énekelt duettet (True colours), a háttérben szopránszaxofonon játszó köpcös, fekete zenész kíséretével, hátborzongató élményt nyújtva a hallgatóságnak.

Pontosan kétórás zenélés után a színpad kiürült - hogy aztán a közönség ütemes tapsára Phil és társai visszatérjenek, és ráadásként eljátsszák a Take me home című dalt. Ennek végén az énekes csókokat hintve közölte: I must go now (Most már mennem kell). Csak remélni lehet, hogy a nemzetközi turné címe nem fedi a valóságot, és hamarosan újra láthatjuk, hallhatjuk őt Magyarországon!

 

http://www.mti.hu/cikk/98853/

Runneburg Creative Commons License 2005.10.27 0 0 197
Sziasztok,

még mindig a buli hatása alatt vagyok.... Erre a bulira nem lehet szavakat találni, tegnap nagy zenészektől nagy zenét hallhattunk és láthattunk.
_Pumukli Creative Commons License 2005.10.27 0 0 196

Az tényleg fantasztikus volt! És az In the air tonight?

Futkosott rajtam a hideg tőle...

 

Előzmény: sudi (191)
andzsin Creative Commons License 2005.10.27 0 0 195
hát nagy mákunk volt, hogy felépült az öreg.
Előzmény: andzsin (193)
Misfit Creative Commons License 2005.10.27 0 0 194

Hát igen:-))

Minden szám jól szólt...:-))

Előzmény: sudi (191)
andzsin Creative Commons License 2005.10.27 0 0 193
ha találtok még kritikákat, képeket..stb. azt nyomjátok!!!
én csak egy tegnapi beharangozóra leltem:
Az éneklő dobos

Népszabadság • Serfőző Melinda • 2005. október 26.

Nem először, de valószínűleg utoljára láthatjuk Budapesten a hét Grammy-díjjal és egy filmzenei Oscarral elismert Phil Collinst, aki búcsúturnéja keretében lép fel a Papp László Budapest Sportarénában ma este.

Bár a múlt héten az énekes megfázott, és ezért vasárnapi és hétfői prágai koncertjét el kellett halasztania, de a menedzsment és a hazai szervező, a Multimédia Concerts megerősítette: az egykori Genesis-tag Budapesten mindenképpen fellép.

Ötévesen dobolni kezdett, tizenkét évesen már profi dobfelszerelése volt, és az Oliver című musicalben énekelt - aligha lehetett kétséges, hogy Phil Collins a színpadon fog kikötni. 1970-ben a még formálódó, önmagát kereső Genesisnél kötött ki, ahol öt évvel később, az énekes Peter Gabriel távozásakor "hangszert" váltott: a dobverőket mikrofonra cserélte. A nyolcvanas évek elején kiadta első szólóalbumát is, majd egy ideig párhuzamosan dolgozott a Genesisben és szólóban, miközben filmekben, színdarabokban is feltűnt. 1996-ban aztán úgy döntött, szólóban folytatja tovább, és kilépett a Genesisből. Ebben az évben kiadott egy szólóalbumot, majd egy válogatáslemez következett, meg a Tarzan című rajzfilm zenéje, és egy igazi csemege: saját dalait dolgozta fel egy big band segítségével.

Ezután három évig kellett várniuk a rajongóknak egy újabb albumra, a 2002-es Testifyre. Vagyis úgy tűnik, visszafogta kissé a tempót, aminek az az oka, hogy új családot alapított, és egyre több időt szeretne tölteni feleségével és gyerekeivel. Több interjúban elmondta, hogy nem a zenéléssel szeretne felhagyni, csak a turnézással, tehát lemezeket továbbra is készít majd, és alkalmanként színpadra is lép, de több hónapos koncertkörutakat nem vállal. Így lett a mostani turné címe The Farewell Tour - First Final (Búcsúturné - az első záró), ami azért nem zárja ki teljesen a lehetőséget, hogy lesz még folytatás.

Budapesten eddig egyszer lépett fel, még a nyolcvanas évek közepén a Genesisszel, majd 1992-ben is jöttek volna, de végül lemondták a koncertet. Most a tervek szerint nagyjából huszonöt dalt válogat össze Collins a koncertre, harmincöt éves pályafutása terméséből.
Előzmény: drdrez (187)
andzsin Creative Commons License 2005.10.27 0 0 192
én ezt mindig úgy csinálom, hogy térkép és megnézem merre nem mennek az emberek, ezt ki lehet találni, mert általában a birka szellem egy csapásirányba viszi őket... nem a főbb útvonalakon kell járkálni....Én Érdről mentem 1 óra alatt értem el a Sportcsarnokig, az esti csúcs miatt 20 perccel volt hosszabb a menetidő, mint akkor ha üresek az utcák, a Salgótarjáni útnál balra be, majd a Stróbl Alajos utcán vissza és a Százados utcában annyi parkolóhely volt ihaj-csuhaj. 3 perc sétára van a sportcsarnoktól.
Előzmény: MrMoJo (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!