Keresés

Részletes keresés

Porkő Creative Commons License 2014.11.16 0 0 17600

Rákospalotán forgattuk.

Előzmény: mofot (17598)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.15 0 0 17599

 

 

 

Foglalkozik valaki a döglődő webkamerával a Vasvári P. utcában?

Egyáltalán: mi a baja, tudjátok?

mofot Creative Commons License 2014.11.14 0 0 17598

Szemesen forgott

Előzmény: firmin (17597)
firmin Creative Commons License 2014.11.13 0 0 17597

...

Krampulák Creative Commons License 2014.10.18 0 0 17596

Milyen jót tudnék röhögni rajta, ha nem volna véresen komoly. Kösz.

Előzmény: Kempingez (17595)
Kempingez Creative Commons License 2014.10.18 0 0 17595
jobbszem54 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 17594

 

Csak a bosszúhadjáratban nem változott semmit.

 

Előzmény: Krampulák (17593)
Krampulák Creative Commons License 2014.10.16 0 0 17593

Így azért mégiscsak más.

Előzmény: jobbszem54 (17592)
jobbszem54 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 17592

 

Javítás.

 

A falu demokratikus igényeinek mélyreható elemzésének, következményeinek érdekében, spontán megnyilvánulásom falugyűlés levezető elnöke.

 

Elvégre, a diktatúra és kiszolgálóinak mentalitása, már a múlté.

 

jobbszem54 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 17591

 

Azért helyesbítenék, falugyűlés elnök.

 

Előzmény: Krampulák (17590)
Krampulák Creative Commons License 2014.10.14 0 0 17590

A hatból négy új ember. Mit saccolsz: beállnak Takács mögé bólogatni, vagy folytatódik a véget érni nem akaró helyi háború a tanácselnök és belső ellenzéke között?

Előzmény: bocskay (17589)
bocskay Creative Commons License 2014.10.14 0 0 17589

Takács József
Független jelölt

Képviselő testület választása 

A települési képviselőtestület
tagjainak száma :

 6  fő

Az önkormányzat összetétele:A jelölt neveJelölő szervezet(ek)

Boór Miklós         Független jelölt

Böröczky Szilárd  Független jelölt

Kertész Adél       Független jelölt

Mórocz Viktor     Független jelölt

Rajczi Gusztáv Balázs     Független jelölt

Szomorú Szilárd István  FIDESZ-KDNP

Előzmény: Krampulák (17587)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 17588

Szívacsek

Krampulák Creative Commons License 2014.10.13 0 0 17587

A polgimesti eredménye erősen súrolja a Fülkeforradalmas Nemzeti Kétharmadot. Remélem, ahogy illik, gratulált a győzeleméhez a második helyezett. (V. jól felépített, különösen az utolsó napokra koncentráló kampánya egyébként kiváló munka volt. Illetve: lett volna, ha lehetne akarata ellenére boldogítani bárkit is, pláne egy falut.) Szóval: hajrá!

Tud-e valaki bármit az új képviselő-testület összetételéről?

 

Előzmény: Törölt nick (17586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 17586

Hajrá Balatonszemes! Hajrá Balatonszemesiek!

Krampulák Creative Commons License 2014.10.12 0 0 17585

Balatonszemes

Részvétel: 53,05%


Polgármesterjelöltek (2014):

• Takács József (egyéb) 64,10%

• Vasicsek László (FIDESZ) 35,90%

 

Percről percre a választásról

 

mofot Creative Commons License 2014.10.11 0 0 17584
valaki2444 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 17583

Akkor külső személyként mint Balatonszemesen lakós írnék pár mondatott.

 

Meglátás szerint az lenne fontos hogy végre szemesnek jó legyen , és egyben Balatonszemesi embereknek .

Az legnagyobb probléma semmi összetartás nincsen , mindenki maga feladatát végzi és saját érdekét nézi.

Ennek kellene másképpen működni.

 

Másik legnagyobb probléma az hogy volt ez a Rock Fesztivál nem értem miért kellet ezt engedélyezni lehet hogy bevétel volt szemesnek , de akkor kritikán aluli volt ez a viselkedés.

Nem az legnagyobb probléma az hogy volt ez a Fesztivál ha nem az hogy Reggelente az ember megy dolgozni és földön hempergő embereket látni ez nem kellet volna.

Lehet hogy vedéglátosoknak nagy bevétele volt. 

Másik meg az szemesi lakos ha már elviseli ezt a Zenét akkor legalább Ingyenes lehetett volna. 

 

Nincs összetartás és remélem ha ujj képviselő testület lesz ez megváltozik. Pár Balatonszemesi ember véleményét is meg kellene hallgatni .

 

 

 

Változásszemesért Creative Commons License 2014.09.25 0 0 17582

Hát akkor osszuk kicsiknek nagyoknak egyaránt

 

 

zsiga 2014-09-23 21:08:01

Tisztelt PatriotAntal!
Megtenné,hogy amásik oldal jelöltjeit is alaposan kivesézné ,jellemezné?
Ha márennyire tájékozott!
De csak az igazat a színtiszta igazat!!!!

 

Vasicsek 2014-09-23 21:22:52

Tisztelt ,,PatriotAntal”!

Köszönöm szépen értékes hozzászólását!
Nagyon sok hasznos információt megtudtam az engem támogató Lokálpatrióta csapatról és nem utolsó sorban saját magamról is.
Úgy látom, sikerült kavicsot dobnunk az állóvízbe azzal, hogy változást akaró csapatként elindultunk.
Mint Ön is látja, sokszínű a csapat, de van egy közös szál: mi mindannyian bízunk egymásban!
Kérem, ha a többi jelölt programját megtalálja valahol, juttassa el hozzám, vagy szintén elemezze ki ezen az oldalon.
Mi időben közzé tesszük majd részletes programunkat, különös tekintettel arra, hogy már az ízelítő is kiverte Önnél a biztosítékot.
Maradok tisztelettel és üdvözlöm(!):

Vasicsek László
Önkormányzati képviselő

 

liberarpad 2014-09-23 21:33:31

T.Patriot Antal!Jó szövegnek tűnik,gratulálok!Valahol olvastam vagy tanultam:tézis ,anti tézis , szintézis!Ha ön bemutatta volna az ellenérdekü fél jelöltjeit akor tudtam volna szintézist alkotni!Tehát várom tisztelettel a további mélyreható elemzését,hogy tudjak összességében véleményt mondani,az objektivitás érdekében!

 

birpeti 2014-09-23 21:38:16

Tisztelt PatriotAntal

Először is örülök annak hogy végre megtörte a csöndet az írásával. Örülök annak is hogy van véleménye irántunk is ,Az hogy milyen véleménye van az el kell fogadni sőt tiszteletben is tartani valamint el kell fogadni. El kell fogadni jót és rosszat egyaránt.
De azért engedje meg azt hogy válaszoljak önnek és az olvasóknak egy pár dologra.
Miért gondolja sablon szövegnek azt hogy minél több rendezvényt hozunk Balatonszemesre, annál több pénz fog befolyni az önkormányzat kasszájába?Hogy hogyan? Hirdetni ,meghirdetni, kellőképpen.(Ez mostanság nem jellemző)
Miért botorság az hogy amit lehet helyiekkel csináltassuk . A Több bevétel több kiadást is kell hogy eredményezzen. Addig sem segélyt osztanak. Miért gond az hogy nívós színvonalú programokat kell hozni szemesre ami segíti a Szemesi lakosokat ,lakáskiadókat,vállalkozókat. Miért tartja rossz dolognak hogy rendezvényt kell tartani szezon előtt és szezon után is. Csoda nem lesz belőle de egy próbát lehet megérne.
Sablonos?Hmmm...
Legalább nálunk összetartás van!!!

Az hogy az én vállalkozásomat hogyan irányítom az az én egyéni magánügyem.
Azt meg főképp úgy gondolom, hogy az én vállalkozásom mennyire sikeres vagy sem ,ahhoz meg végképpen semmi köze sincsen, sem önnek sem másnak sem.


Tisztelettel Birkás Péter

 

nyitottszemek 2014-09-23 21:45:01

Gondolom sokan érdeklődéssel olvasnánk a másik oldal jelöltjeiről készitett összesitést' Erről már irtam is egy másik bejegyzés kapcsán. Hátha az "új" jelöltekről, valódi szándékaikról is hallunk pár szót' Vagy a mostani bejegyzés mögött talán egyikük irogat?

 

jobbszem 2014-09-23 23:01:43

Tisztelt PatriotAntal!

Részemről megköszönöm hozzászólását, mert több dologban megerősített.
Talán a legfontosabb, hogy az ön megnyilvánulása is bizonyíték arra, sokan olvassák ezt az oldalt és a végén úgy látják, ezen a platformon nyugodtan véleményt formálhat bővítve a hozzászólók számát.
Szerencsés, hogy észrevette, a jelöltként indulók kb. 1/3-a választási szövetséget kötött, míg a többi induló érdekegyeztetés nélküli egyéni elképzelésük alapján nem olvasható programmal indulnak.
Feltételezem, hogy ezért nem tudott önálló véleményt írni a többiekről, pedig biztos ott is lehetne.
Azt mondják a hozzáértők, hogy a negatív reklám is reklám és ennél csak az a rosszabb ha semmilyen reklám sincs.

 

SzomoruSzilard 2014-09-23 23:04:54

Tisztelt PatriotAntal!

Nem a legjobb volt a megfigyelő képessége amíg folyt az építkezés, mert az alábbi személyek azért részt vettek benne:

1./ Bognár Lajos
2./ Mailinger Balázs
3./ Balogh Béla
4./ Farkas Béla
5./ Balázs Zoltán
6./ Varga Csaba (igaz Őszödi)
7./ Birkás Péter

Gondolom így pontos, és korrekt a tájékoztatás.


Üdvözlettel:

Szomorú Szilárd

 

szemesnekallavilag 2014-09-23 23:11:23

Kedves PatriotAntal, látom, nagy a baj, a Takács csapatnál, ha a Vasicsek ilyen komoly gyűjtőmunkára sarkallta a stábot. Józsi talán ezért ment szabira? Picit gyenge, mondhatni, szerény érv, hogy a Vasicsek nem köszön(t)... Viszont: nem lop, nem alkoholista, nem vagyonosodott meg a mi pénzünkön és nem ígérget fűt-fát, mint a Józsi. Mit értek meg ebből én, egyszerű választó? Inkább őt választom. Miért? A fene tudja. Takácsot nem támogatja a Fidesz, hiába póbálja azt a látszatot kelteni. Aki ellen vizsgálat folyik, különösen nagy értékű hűtlen kezelés miatt, az jobb lenne ha elhúzna. A képvisrlőjelöltel anyázása elég promitív húzás önöktől. Megjegyzem, a Mórócz gyerekre csak azért nem támadtak, mert mögötte a Baptista egyház. Mire felébrednek, észre vehetik, a Vasicsek csapat mögött meg egész Szemes. Ja, és Kövér László úr szerint a kormány is. Bocs.

 

SzomoruSzilard 2014-09-23 23:14:00

Jaj majdnem elfelejtettem, hogy Mórocz Józsefnek most akarok szólni, hogy vágja le a sövényt :-)

Szomorú Szilárd

Eye-ear 2014-09-23 23:51:45

Mikor fog Szemesnek állni a világ?

Attól tartok erre még sokáig kell várnunk. Kicsi a valószínűsége, hogy a várhatóan új polgármester és a kicserélődő képviselőtestület jelentős változást hoz a község életében.
Takács mesterben akkor ingott meg a bizalmam, amikor Szemesre az orosz tábor helyére ökölvívó csarnokot álmodó vállalkozóval egyáltalán szoba állt és egy percig is komolyan vett. A többi húzása, a modora, egyáltalán az IQ-ja, már csak hab volt a tortán. A GAZDA! Gazdája az állatoknak van Herr Takács, nem a falunak. Az első ember kifejezés is helytelen lenne, tán elég lett volna " a falu választott vezetője" titulust hangoztatni.
Vasicsek szenátor pedig csak idén kezdte aktivizálni magát. Nagyon fiatal és tán tényleg nem is dolgozott még életében. A sportvezetői tevékenység és képviselőség mellett tán valami elméleti vagy tudományos munkát végzett. Ami mellette szól egyedül a FIDESZ támogatás.
Sajnálatos, hogy csak ez a két alternativa állhat a szavazók előtt. Örültem volna ha legalább négy jelöltből lehetett volna választani. Azért náluk komolyabb emberek is vannak még Szemesen.
A testület máris megosztott. Nyilvánvalóvá vált kikkel szeretne Vasicsek úr dolgozni. Arra kéne vigyázni a bölcs polgárnak, hogy ebből a csapatból max. négy, de inkább csak három lehessen befutó.
Három megfelelő embert a leendő ellenzékből is ki lehet mazsolázni.
Néhány szempont a válogatáshoz: mellőzük az "ingyen utazókat" ők már pihenjenek élvezzék a hátralevő idejüket (2., 5., 7., 21. sz. jelölt) kerüljük azokat akik nem bizonyítottak bár volt rá lehetőségük ( 9., 14., 20., 24., 26. sz jelölt)
A programok pedig a szórólapon gyenge sablon dumák, nagy általánosságok. Remélem, hogy az önkormányzat által beigért fórumon a 800 karakter konkrétabb elképzeléseket is tartogat számunkra. Várjuk az új fejleményeket.

zsiga 2014-09-24 07:47:31

Tisztelt PatriotAntal!
Segitek Önnek ! Megkezdem a sort ,Ön meg folytathatja!
Takács József-fedő neve Gazda!
Jelenleg NAV vagyonosodási vizsgálat folyik ellene!
Jelen állapot szerint Balatonföldvár 180 millios pert kíván akasztani a falu nyakába ezen személy kierőszakolt rossz döntése miatt!
Jelen állapot szerint ezen rossz döntés a falunak mint egy 100 millió feletti támogatás elmaradását jelenti!
Jelenleg ennek az alaknak a havi fizetése 650 ezer forint bruttó. ami 400 ezer forint nettót jelent! Nagyjából azonos a kicsit azért nagyobb Kaposvár Polgármesterének fizetésével!
Jelen állapot szerint ez van a mérleg egyik oldalán a serpenyőben!
A másikben meg SEMMI!
Ismételten és nyomatékosan kérem Önt,hogy folytassa a többi ezen személyt támogató jelöltek korábban leírtak szerinti kivesézését.
De csak az igazat a tiszta igazat írja!

Mamari 2014-09-24 08:33:05

T. PatriotAntal! Úgy veszem észre, hogy Ön sem imádkozni jár a misére, ha azt figyeli, ki bólogat! Írásából sugárzik a "jóindulat".

 

szemesnekallavilag 2014-09-24 08:39:58

Tisztelt Eye-ear, kedves Miklós, kedves Fórumozók, remek, és komoly intellektuális teljesítmény ami itt folyik, választási kampány ürügyén. De komolyan. Takács úr (úr...)emberei remekül mocskolnak, Vasicsek csapata ész érvekkel próbál hatni. Nekem ez az utóbbi jobban tetszik. Szerintem, a szemesi polgároknak is. Én legalább is, ma ezt hallottam a faluban. Szóval, Takács belőtte az első öngólt. Elhangzik itt, hogy "sablon" a Vasicsekék programja. Én most végigolvastam a honlapjukon mindenkiét, hála PatriótAntalnak. Hátha, nem vettem valamit észre. Bár én csak néhányukat ismerem személyesen, a többieket csak látásból, de azt hiszem, rendes emberek. A Vasicsek is. A hétvégén beszélgetett két pecás a mólón: - Te, ez a Vasicsek nem köszön.- mondja az egyik. - Nekem köszön. Neked miért nem köszön? - így a másik. - Én nem tudom, nem ismerem, de mondják... Szóval, én várnám itt, ezen a fórumon azt, hogy ki mit gondol Szemes jövőjéről? Mert, ez lenne a fontos, nem a "tuti-tipp" a befutóra. A Szemesieket már nem vezeti meg a Takács még egyszer. A választék a Vasicsek. A csapata lefedi Szemes minden politikai és érzelmi oldalát. Abszolut lokálpatrióták azok, ahol a Szomorú és a Zóka és a Módis (pl.)egy asztalhoz képes ülni Szemesért, az szerintem nagyon rendben van.

zsiga 2014-09-24 08:58:26

Tisztelt Szemesnekállavilág!
Remélem,úgy lesz ahogy a nick neve:
"Szemesnek áll a világ!"

De ez csak akkor lehet igaz ,ha teljes váltás lesz! És ez nem csak a Polgármeter váltásra vonatkozik!

 

szemesnekallavilag 2014-09-24 09:13:18

Kedves zsiga, így legyen! Az is szimpatikus nekem ebben a Vasicsekben, hogy képes volt 10 embert összehozni, akikkel megbeszéli az elképzeléseit. Akik együtt vannak! Nem csodálom, ha Józsi fél... Vége a kiskirályságnak... Nehéz elengedni a hatalmat, megértem. Nehéz lesz elszámolni az összeharácsolt vagyonnal. Engem személy szerint megnyugtat, hogy a Witzmann nem állt mellé. Bízzon a Fideszben! ez a jelszavuk. Én pl. a Witzmannban bízom és a Vasicsekben is. Állítólag a Liber Árpi kikerül a testületből, mert összeférhetetlen a jelenlegi állásával. Nem is indult épp ezért. Sajnálom. Egy valóban Szemest képviselő képviselővel lesz kevesebb.

 

Kocsisne 2014-09-24 09:52:46

Tisztelt Patriót Antal!
Jó reggel kívánok! Remélem jó és örömteli éjszakája volt!
Megtiszteltetésnek veszem, hogy foglalkozott velem!
Vélemény nyilvánításából arra is következtetek, hogy ez a kis lokálpatrióta csapat valóban figyelemre méltó, Szemesért akar dolgozni és annak minden lakójáért,. Nem ígérget, nem kábít, csupán dolgozni akar teljes összefogással. Tehát feltételezik a képességünket , ezért ír mindenkiről negatív dolgot. Lelke rajta.
Amit megjegyeznék, rám vonatkozót. A templomba nem szoktak bólogatni tehát én sem teszem. Nyíltan vallom a hitemet, ebben senki nem tud eltántorítani. A következő misén Önért is fogok imádkozni.
Ha lehetővé teszik, hogy ismét elmondhassam a képviselők eskü szövegét, úgy még határozottabban fogom képviselni annak minden betűjét.
Még arra is had reagáljak, hogy azonosít e portálon megjelenő „Boci „nevű kommentezővel.
Meghagyom a hitében! de megjegyzem, hogy minden hozzászólásával csak egyet tudok érteni és biztatni a továbbiakra, mert van olvasója.
Nagyon aktuális a jelen helyzetre!
Így tanít az Öreg Bölcsesség!
A jótól ne tartsd vissza azt, aki jót tehet,
inkább te magad is tégy jót, ha teheted!
Ne mond barátodnak:”Majd jöjj vissza, majd holnap adok”,
holott azonnal adhatnál neki.
Barátod ellen, aki megbízik benned, sose tervezz gonoszat!
Ok nélkül senkivel se pörlekedjél, ha semmi rosszat nem tett neked!
A zsarnokoskodásra sose irigykedjél
az erőszakos ember útját ne kövesd!
Az elvetemült embert utálja az Úr, de barátjának hívja azt, aki igaz.
A gonosz házát az Úr szegénnyé teszi; az igaz hajlékára bő áldása hull.
A gőgös gúnyolódókat csúffá teszi; az alázatosokat magához emeli.
Péd.3,27-34

 

nyitottszemek 2014-09-24 10:36:28

Most már egyértelműen látszik "Eye-Ear" és "Patriot Antal" a jelenlegi polgármester mellett álló kommunikációs, tanácsadó személyek. Kíváncsi vagyok a képviselő jelöltekről szóló véleményt a kezdeményezésre folytatja-e? És arra is mit is ír majd egyenként a jelöltekről! Attól tartok most a hallgatás/elhallgatás időszaka következik...

nyitottszemek 2014-09-24 11:39:53

Kedves Márta!
Pontosan tudjuk mi Szemesiek, akik olvasták azokat a képviselő testületi jegyzőkönyveket, vagy jelen újságban közzétett írásokat Önt miért támadja a másik csapat ennyire. Hiszen Önnek már volt alkalma belelátni a pakliba akkor és nagyon nem szeretnék, ha erre újra sor kerülne! Biztos lehet benne már ezért is sokan fognak Önre szavazni! És nem Önön múlt, hogy nem tudott akkor bizonyos dolgokat megakadályozni, a pénz herdálását megállítani! Ön sokszor megpróbált szembe menni! És erre sokan emlékszünk!

 

szemesnekallavilag 2014-09-24 13:01:01

Kedves Szemesi Polgárok! Tegnap este óta többen hívtak telefonon, hogy mit gondolok PatriotAntal bejegyzéséről. Sokan vannak azon a véleményen, hogy Takácsnak mennie kell. Ezt mindenki látja, de sokan félnek kimondani. Tudják, hogy bosszúálló fajta. Mi lesz ha még is győz? Kérdezem én, nekünk Takács kell? Mert ha igen akkor őt érdemeljük. Szerintem mi, Szemesi polgárok ennél jobbat érdemlünk. Jobb polgármestert jobb csapattal. Csak Szemediekkel. Hol van Takácsnak 10 fős HELYI emberből álló csapata? És ha lenne? A kocsmából a képviselői székbe? Kösuönjük nem! Változás viszont igen!

 

szemesipolgar 2014-09-24 20:56:39

Kedves Szemesiek!

Mit hallok minap, szabadságon van a polgármester! A kampány kellős közepén? Talán elfáradt, nem bírja a választási stresszhelyzetet? Vagy beteg, mert már ezt is beszélik? Nem tudom mi lehet az oka, de ahogy hallom szeptemberben még nem volt képviselő-testületi ülés sem. Mert várja, hogy lemondjon összeférhetetlenség miatt az egyik képviselő. Mi lesz az elmúlt 4 éves gazdasági program elszámolásával, az ígéreteivel? Mikor számolnak el vele? Szégyen, hogy felhasználja az Önkormányzatot az önös érdekeiért… Micsoda ember az ilyen?!

Csak így tovább Józsi!!!!

Szemesi polgár

 

szemesnekallavilag 2014-09-24 21:39:31

Kedves szemesipolgar, Józsi nem az a bevállalós fajta. Az egy nagyon nagy probléma minálunk, hogy nem tudják az emberek, mi történt itt az elmúlt nyolc évben. takács mit tett a testület feje fölött, milyen veszteségeket okozott. Egy Földvári kolléganő hívta fel a figyelmem, hogy súlyos pert akasztanak a nyakunkba Takács úr miatt. Ha Vasicsek nyer, vele hajlandó a földvári fideszes polgármester megegyezni. Egyébként minden szemesi embernek közel százezer forintjába kerül Takács felelőtlen döntése. Én nem tudom, pontosan mi az igazság ebben, de kíváncsi vagyok. Arra is, hogy Takács József polgármesteren kívül az alkábbiak közül ki szavazta meg az ominózus problémát okozó döntést?
Boór Miklós képviselő?
Böröczky Szilárd képviselő?
Gelencsérné Oszlár Viktória képviselő?
Liber Árpád képviselő?
ifj. Vasicsek László képviselő?
Dr. Zóka László képviselő?
Közülük kinek a felelőssége, ha fizetnünk kell?

szemesipolgar 2014-09-24 21:46:57

Tisztelt szemesnekallavilag

Talán kérjük meg hogy nyilatkozzanak !!!!

Előre is köszönjük
Szemesipolgár

 

jobbszem 2014-09-24 22:24:04

Igazán, felvetődik egy komoly morális kérdés a jelenlegi szemesi képviselőjelöltek és a falu kérdésében.
A meglátásom szerint képviselőnek indulni itt ma már nem lehet úgy, hogy ezt a pozíciót az vezérli, hogy plusz jövedelem és mellette különböző pozíciók elérése.
Igazán, azon kéne elgondolkodni, hogy egy ilyen kis közösségben, ahol minden mozgás nyomon követhető azoknak akik figyelnek rá valamint, ellentétben a „nagypolitika” követhetetlen útjaival, hogyan tudja kontrolláltan kifejteni tevékenységét a falu érdekében, ahol a vezetés és a megbízó választók is felnőnek a feladathoz.

 

szemesnekallavilag 2014-09-24 22:56:44

Kedves jobbszem, erre eddig kellett várni. Ahogy látom, most itt vannak a lokálpatrióták. Szerintem ők megcsinálják. Hinni kell bennük. 11 szemesi ember! Szemesért akarnak tenni! Mi nem? DE! Akkor vagy bízzunk meg bennük, vagy csatlakozzunk hozzájuk! Akkor mi is beleszólhatunk abba, hogy Ők mit képviseljenek az önkormányzatban! Jelentkezzünk náluk.

 

kibic 2014-09-25 03:49:19

Kedves Jobbszem.Kalapom emelve olvastam amegszólalását.Önn kívül eddig egyetlen értelmesebb megszólalást láttam eddig aki észrevételezte,hogy csapatoktól függetlenül jeltőségmentes munkéjukkal már megukat prezentáló emberekre nincs igazánszükség és csorptoktól független bármely oldalról lehet értékes és kezdeményező emberekre bízni a település sorsát.Az eseményeket csendben figyeve drukkolok,hogy ütlete termkeny tajara huljon szemsen és egy közjegyző előttei megállapodás formájában anyagi felelőséget válaljanaka jövendő képviselők,minimum a köztől felvett javadalmazás erejéig a feellős és Önzeltel gazdálkodás és település vezetés szándákát bizonyítandó.A település szolgálattevő jegyzőjénél, például.Tapsolva el tudném az ötletet országos szinten is képzelni.Reménykedve maradok a háttérben olvasva tovább és kívánom,hogy végre emberekre és ne csapatokra szavazzon a szemesi lakosok zöme. Legyen akár boxközpont,csak ne csiliókat követeljenek az esetleg Szemesre tévedő érdeklődőktől,hiszen Siófoknál sokaknak az isten háta möge kezdődik a főváros orientált hazánkban. Munkahelyeket kedvezményekkel lehet nyerni,nem követelésekkel.Haq már van gödör,legyen egy új teelpülés központ is.Miért ne,csak hírdessenek aktívan,hogy ki mivel is jöhetne a településre..Nem csak a Baptisták vennének közparkból kivett területeket,ebben biztos vagyok,hogy alkossana valamit amire Szemesnek is szüksége van és ők is büszkék lennének az elképzelésük megtestesülésére. Remélem Szems végre szebb jövő elé néz a harmincöt éves mélyrepülése után.

 

kibic 2014-09-25 04:03:20

Uhh..bennem maradt valami
Birkás Péter megélhetése...Nem tudom,hogy megy a cége,de ő maga jön megy,dolgozik..Nem segyen vagy családi támogatáson él. Nem az utcájuk sarkán ücsörög reggeltől estig. hírdetései láthatók mindehol a környéken.ha más nem a létezeését,nevét és,hogy szerepe van a faluban sokak látják,nem helyben lakó adófizetők is. ha negatív kampány ez az undor a láthatóan tamogatott oldala ellen a nagyívű felszólalónak,nem semi tevékenységet folytat. talán lehet még is érdemes politológusnak lenni egy településen,ami a köpködéshez túl nagy,de a poltitikus vélemény formáláshoz rettenetesen kicsi.-amint a fúrumon kilátható- pedig rohadtúl nem arok egyik oldal mellé sem állni,csak arra várok,hogy a kárpótoltak mikor kapnak egyetlen építési parcellát a szemesi múltjukért cserébe,hogy ne csak a Tszhez kötődhessenek egyzser újra.

 

kibic 2014-09-25 04:08:07

A zsindexről meg épp Birkás Péter miatt sűrgőssen lekapnám ezt a Prtiotantalos,maga által,zsenilásnak tarthatott fércirományt,mert az már nagy nyílvánosság és rohadt drága becsületsértési kártérítés lesz belőle.-csaxólok-

 

nevtelen 2014-09-25 06:08:14

Kedves Kibic! Elértünk oda amikor teljesen mindegy hogy valaki honnan jön. Idős vagy fiatal, jobb oldali vagy bal oladali, egy a lényeg, hogy Balatonszemesért dolgozon szívvel-lélekkel. A meglátásom, hogy edig sem kellett soha csoportokra szavazni és most sem kell. Az egyik oldalt már láttam, a másikat még nem, bár várom már nagyon.
Véleményem szerint a Vasicseknél sem csoportra kell szavazni, csak szeretné ha ezek közül legalább 3 befutna és nyugodtan tudna dolgozni. Ha csapat lett volna akkor 6 főt választott volna maga mellé. Bár még nem ismerni más felállásokat, de ha nagyon megerőszakolom magam, akkor én kellő számú képviselőt azért ki tudok állítani ebből a 10 főből.

zsiga 2014-09-25 08:59:33

Tisztelet PatriotAntal!
Továbbra is várom ám a hozzászolását?
Addig is!
Jelenleg a polgármester szabadságon van csak azért,hogy ne lehessen Testületi ülés,míg a szavazati arány nem változik!
Ez jellembeli híányosság kategoria!
Ki akarja szorítani a nemrég kinevezett Kúlturház Igazgatót,mert nem az Ő embere lett kiválasztva!
Ez jellembeli híányosság kategoria!
El lehetetleníti a falu rendes mükődését a pénz eszközök vissza tartásával,csak azért ,mert Liber árpád lett a szervezet vezetője!
Ez már nem csak jellembeli híányosság,hanem büntető jogi katagoria is!
A megváltozó szavazati arányokkal megpróbálja korábbi pénzügyi szabálytalanságait és törvénysértéseit legalizálni!
Ez már egyértekműen büntető jogi kategoria lesz!

 

ZokaLaszlo 2014-09-25 16:15:48

Tisztelt Patriot Antal!
Magam részéről, szeretném megköszönni „ dolgozatát”, melyben volt szíves személyemről is kifejteni részletes véleményét.
A továbbiakban kíváncsian várom a többi képviselő jelölt társaimról és a jelenlegi polgármesterről, mint új jelöltről szóló értékelését is.
Nem lepett meg, - mert amint Ön is említette – régi közéleti személyiség vagyok, így hozzá kellett szoknom a tényeken alapuló valós tartalmú, - és a légből kapott „ azt beszélik a faluban” - rólam alkotott véleményekhez.
Örülök, hogy részese lehetek egy értékes és hiteles személyekből álló képviselő jelölt csoportnak, akik közül bármelyikünket is tisztelnek meg a választók bizalmunkkal, biztos vagyok benne, hogy Ők mindannyiunk és községünk javát fogják „szolgálni”.
Természetesen örülök annak is, hogy e csapat részeseként támogatója lehetek, egy minden elvárásnak megfelelő – szemesi születésű, fiatal, felsőfokú végzettségű, s nem mellesleg kormánypárti - polgármester jelöltnek is.
Ön büszke lehet magára, hogy engem dolgozatával kiszólított az eddigi hallgatásomból, így most én is elmondom véleményemet e fórumon.
A személyemmel kapcsolatos tisztánlátás érdelében szeretném elmondani, hogy a rendszerváltás óta nem voltam és jelenleg sem vagyok tagja semmilyen politikai formációnak. Természetesen szimpatizáltam és a jövőben is szimpatizálni fogok minden olyan párt, vagy civil szervezet és egyház elképzeléseivel, amelyek községünk javát szolgálják. Így tehát a „ függetlenségem „ nem kérdőjelezhető meg.

 

ZokaLaszlo 2014-09-25 16:17:16

Örülök, hogy szakmai képességemet és tudásomat Ön is elismerte. Természetesen annak még jobban örülök, hogy azt is elismerte, hogy a jelenlegi Polgármester úrnak vannak hibái. Úgy gondolom, ennek megítélése a választók feladata.
A saját eddigi teljesítményemről csak annyit, hogy mint jegyzőnek nem az volt a dolgom, hogy a községben maradandó létesítményeket alkossak, hanem az, hogy az éppen akkor működő képviselő testületeknek törvényes működése felett őrködjek, és a jog eszközeivel segítsem munkájukat.
Megnyugvással mondhatom el, hogy ez sikerült is, mert ezt több alkalommal bizonyították a felügyeleti szerveink munkámról alkotott vizsgálatok eredményei.
Nyugodt szívvel állok a választók elé, a képviselői múltamat illetően is. Ugyan is részese voltam annak az úgynevezett „ 7-ek bandájának” , amely kiharcolta településünk – eddig egyetlen – nagyberuházását, az új általános iskola megépítését.
Természetesen, részese voltam a most leköszönő képviselő testület eredményeinek és kudarcainak is. Ki merem jelenteni, hogy ha én lettem volna a jelenlegi – egyébként jól felkészült és tenni akaró képviselő testületnek – döntést hozó pozícióban lévő vezetője, akkor most több pozitívumról tudtam volna számot adni.
Egyenlőre ennyit és köszönöm az Ön és tisztelt olvasók figyelmét.
A fórumozók, a választók és az Ön tisztelője:
Dr Zóka László

Boci 2014-09-25 17:49:11

Elmegy az ember itthonról, pár nap leforgása után az állóvíz megmozdul.
Nagyszerű!

Csuda eszme futtatásokat lehet olvasni. Minősítést most mellőzöm!
Leginkább Eye-ear érvelése ragadott meg. Nem rösteltem elővenni a 26 fős képviselő jelölti listát, hogy kik azok a személyek akiket törölne a szavazandók közül.
No lássuk:
Nyuggerek: 2 Zóka, 5 Tilinger, 7 Kocsisné,21 Kelemenné
Már voltak képviselők: 9 Vasicsek, 14 Szomorú,20 Boór, 24 Böröczky,26 Törőné.
A többi maradhat!
Egy valamit kihagyott! A polgármesterekről nem ejtett szót.
Nyugger polgi: Takács
Aki még nem volt : Vasicsek
Kérdezem, hogy hol van akkor a következetesség?
Patriot Antal véleményformálása nagyon szegényes. Mondhatnám buta. Vélemény nyilvánítása olyan szintű, amilyen a megbízója. Szerintem a kínok kínját állják.

 


Előzmény: PatriotAntal (17581)
PatriotAntal Creative Commons License 2014.09.23 0 0 17581

Lokálpatrióta jelöltjeink sorban:

 

 

Birkás Péter

A szezon megnyújtása sablon programmal rukkol elő.

 Ez idáig nem nagyon sikerült ez senkinek itt a Balatonon, de talán tőle várhatjuk a csodát.

Igazából szorgalmas ember, de a saját vállalkozásait is alig tudja egyenesbe hozni…

 

Kelemen Ferencné

Egy sablon program. A fiatalok letelepedését tűzi ki fő céljának. Annak idején fő hangadója volt annak a pár embernek, akiknek köszönhetjük a helyi bölcsőde megszűnését. Rajta múlna, már az iskolán is lakat lenne (nesze neked fiatalság).

Az előző képviselősége alatti időszakból sem tudott semmi kézzel fogható dolgot felmutatni…

 

Komáromi Krisztina

Ismét sablon program. A programjában leírt hiteles tájékoztatást eddig is megtehette volna. Igazából a saját életét nehezen tudja egyenesbe hozni. Szolgálati lakás, hitelcsapda miatt kénytelen az aktuális hatalom pincsikutyája lenni.

 

Kocsisné Liber Márta

A vasárnapi misék legnagyobb bólogatója, persze csak mostanában, mert a múltrendszerben egészen máshol áldozott.

Igazából egy kétszínű nőszemély, aki a sok szabadidejét közéleti villongásokkal szereti színesíteni.

Az internet legnagyobb balfácán ördögének is nevezhetnénk. Bizonyos internetes portálon Boci néven uszít, keveri a kakit, volt hogy polgári engedetlenségre és garázdaságra akarta rávenni az olvasókat. Többször még saját magával is szépen elbeszélget, mikor a rendes nevén válaszol az állnéven feltett kérdésére. Sajnos a választott Boci állnevével nagyon sok esetben kellemetlen helyzetbe keverte a név közismert tulajdonosát, egy helyi családos embert.

Előző időszakban letett képviselői esküjével össze nem egyeztethető módszereket vet be a kampánya sikerének érdekében.

Előző képviselőségéből ő sem tud felmutatni semmi hozzá fűződő maradandót.

 

Lukácsáné Bognár Mária

Ismét egy sablon program. A helyi vállalkozásokról leírt programja jó lenne, de akkor ahhoz úgy is kellene cselekednie. Igazából nem tudja mit jelent az egészséges versenyhelyzet egy vállalkozásnál. Addig nincs gond, amíg ő van egyedül a piacon, de ha megjelenik hasonló tevékenységkör, akkor hisztizve rohan végig a falun és örüljön a konkurencia, ha nem keni fejére a palacsinta tésztát. Talán egy kissé labilis az idegrendszere.

 

Mórocz Viktor

Esetleg vállalható az ember. Talán nem csak fényképezni tud….

 

Nyárádi Gábor

Na ezt a programot jól a szájába rágták….  Mint új befutó valami önállóval is előhozakodhatott volna.

Igényes kulturális programokat szeretne. Eddig talán egyetlen kulturális programon sem vett részt, még nézőként sem.

Beláthatná ez azért kicsit többről szól, mint az erdőn a favágás.

 

Rajczi Béláné

Na, itt azért vannak konkrét megvalósítható programok. Végre valaki nem csak azt írta, amit a választó birkanépség akar hallani.

 

Szomorú Szilárd

Programjában: „elsődleges árajánlat a szemesi vállalkozóktól, bármilyen beruházás alkalmával”

Mikor lehetősége lett volna rá, akkor sem így cselekedett. Pl a saját házának átépítésén egyetlen helyi vállalkozó sem dolgozott.

Amúgy talán a „lokálpatrióták” legértelmesebbje.

 

dr. Zóka László

Na, itt ez egy szép figura! Ő a politikai széljelző szemesen. Településünkön ő volt a megtestesült kommunizmus. A legnagyobb meglepetésre a pletykák szerint idén belépett a Fideszbe (nép álla leesve). Most azért kellő óvatosságból odabiggyeszti a neve elé a független jelzőt. Nem a szakmai képességével és tudásával, hanem a mostani polgármester hibáit meglovagolva próbál a helyi politikában előrelépni.

A „Lokálpatrióták” közül ő a legrégebbi politikai szereplő, de nála sem lehet kézzelfogható teljesítményt vagy maradandó dolgot felmutatni a pályafutása során.

 

 

Vasicsek László Polgármester jelölt

A legnagyobb egzisztenciája eddig az előző négy év képviselősége. Bár gondolataival, munkásságával nem igazán tudott bemutatkozni Szemesen, hogy ő egy végzett politológus, pedig amit tanult, azt itt kamatoztathatná a helyi emberek és a faluja javára. Fideszes kapcsolataira hivatkozva jobb életet ígér Szemesen, de ebből az előző 4 évben sem tudott semmit felmutatni. Még arra sem volt képes a település érdekében, hogy előre jelezze, hogy a Fidesz kormány átfogja vállalni a települések adóságát – ebből Szemes óriási haszonra tehetett volna szert. A helyi politikai szereplők befolyása alatt indul polgármesternek. Saját önálló programja nincs. Még a lokálpatrióták között is van, aki úgy néz rá:  ha nincs ló, jó a szamár is. Eddig nem tud felmutatni semmilyen munkahelyet, vagy munkahelyeket az életében (eltartott). Munkahelyeket szeretne teremteni, de egyszerűen nem tudja mit jelent az, hogy munka!!! Igazából egy tapasztalatlan befolyásolható zöldfülű. Ő szintén a helyi vállalkozói kört tekinti ugródeszkának, de közülük eddig szinte senkivel nem próbált egyeztetni az elképzeléseiről.

Pletykák szerint pont jól jönne neki a polgármesterség, hogy a szintén munkanélküli húgát el tudná helyezni a hivatalban.

Nála viszont megfigyelhető a kampány jótékony mellékhatásainak megjelenése. Állítólag kezd megtanulni köszönni, amit eddig nem nagyon gyakorolt. Bár ez a változás talán azért következett be nála, mert mostanában már a misén is megjelenik és ragadhatott rá valami.

 

jobbszem54 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 17580

Gyűlnek a felhők a szemesi égbolt fölött szept 13.-án, hogy közel 10 cm-rel megemeljék a Balaton vízszintjét.

 

 

És gyűlnek a felhők a földön is.

http://www.minalunk.hu/Balatonszemes/index.php?n=5&tartalom_id=13591&area=285

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.08 0 0 17579

cakex Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17578

Sziasztok! Kb 1990 nyarán dolgoztam a szemesi Vigadó étteremben, ahol esténként egy fószer (gitár) zenélt a feleségével (billentyű). Ott is laktak az étterem mellett egy kis fabódéban, a gyerekükkel. Nem tudjátok véletlenül kik voltak ők? Ha jól emlékszem valamilyen Attilanak hívták. Köszi!

Pálma86 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 17577

 

 

Tudja valaki, hogy ezek az épületek milyen célt szolgáltak és meddig működtek?

 

 

marcilu Creative Commons License 2014.07.09 0 0 17576

Köszi a választ, megnézzük majd... Ma már az is kiderül, hogy összejön-e a holland szereplés. :)

Előzmény: jobbszem54 (17575)
jobbszem54 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 17575

 

Ha lemész a Berzsenyi strandra (ez a legnagyobb és mind minden más fürdésisi lehetőség ingyenes Szemesen), a bejárat mellett balra van egy kb. 82, vagy 102 cm-es Tv fedett, árnyékolt helyen. Biztos működni fog, ha el nem romlik, bekapcsolva lesz. Itt nézheted meg a Német-Holland, vagy a Brazil-Holland döntőt.

 

Sör hátad mögött jobbra-balra, vagy előre kb. 80 méter. Ha nagyon izgulsz, akkor kb. 30 méterre a Balatonban lehűtheted magad.:)

 

Előzmény: marcilu (17574)
marcilu Creative Commons License 2014.06.27 0 0 17574

Kedves Szemes-lakók!

Éppen a foci vb döntőjének napján érkezünk Szemesre nyaralni, és a szállásunk tévémentes. Tudtok ajánlani valami szórakozóhelyet vagy valamit, ahol van kivetítő vagy nagyobbacska tévé, és a vendégek nézik is a meccseket?

Előre is köszönöm. :)

jobbszem54 Creative Commons License 2014.06.26 0 0 17573

 

Kösz Mark, hogy hozzászóltál.

 

Az üzemanyag árak miatt sajnos mostanság nem úgy jönnek ki a dolgok, ahogy az ember elképzeli.

 

Előző héten voltam lent bokros teendőim miatt, ahol dühödten konstatáltam, hogy az általam nem reklámozott tavaly júniusi szilánkos csukló törésem miatt, ami egy téves statikusan felállított állványzat következménye volt sövénynyírás közben, arra kényszerített, hogy fizikai képességeimet felülbírálva a sövényemet 2m-rő 1,5m re visszavágassam és az árban szereplő megállapodás alapján elszállítandó nyesedéket csak részben szállították el.

 

Egy órával ezelőtti információm szerint, most is ott rohad, vonzva a sötétben bujkáló zöldhulladék csempészeket, akik lustaságból, vagy az orosz tábor telített Zöldpontját látva vonzóbb terepnek látják ezt a kupacot.

 

Nem baj rohadjon ott, biztos nincs rá pénz.

 

Ja a fesztivál. Ha az előző hétre lett volna átrakva, biztos elmentem volna, kihasználva ingyenességét tudván, hogy a kisfröccsöm nem osztott, nem szorzott volna ott, mint régen, ahol a vendéglátóipari egység saját anyagi lehetőségére építve a sör fogyasztásra sarkalta a vendégeket, hogy a kifizetett gázsi visszajöjjön, egyben meghozva a hangulatot.

 

Nem tudom, hogy ez a hangulat meg volt e ott, de félek, hogyha ennek a kupacnak elszállítására nincs pénz egyik oldalon, akkor a másik oldalon elköltött pénzt majd az én és mások adóján fogják rekompenzálni.

 

Azt mondják, hogy a sör keserű, de szerintem inkább az a kisfröccs lett volna az.

 

Előzmény: _Mark (17572)
_Mark Creative Commons License 2014.06.26 0 0 17572

jobbszem,

 

az ingyenesség a résztvevőkre vonatkozott... jól is éreztük magunkat, vártam, hogy összefutunk, de nem :(

Kár, pedig jó kis bulik voltak, és a szemesi zenekarokat mindenképp érdemes meghallgatni azoknak, akik a szemesi közéletben szerepet játszanak.

 

Nem állítom, hogy az általad elfogyasztott kisfröccs ára hiányzott a rendezvény sikeréhez, de ha a huhogók megpróbálták volna élvezni a koncerteket, és megittak volna egy fröccsöt vagy egy bambit, akkor már nem lenne ilyen gyászos a helyzet minálunk. Persze akkor nem lehetne ilyen cikkeket ideollózni... Szóval sehogy se jó. Vagy éppen ez a jó? :)

 

Előzmény: jobbszem54 (17568)
Nagyszandi Creative Commons License 2014.06.25 0 0 17571

Köszönöm a gyors választ. :) Mindenképp megyünk, a szállást már lefoglaltuk. De mivel ezúttal vonattal megyünk, tudni szerettem volna, hogy készüljünk.

Előzmény: bocskay (17570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!