Keresés

Részletes keresés

formatpart Creative Commons License 2015.06.13 0 0 15138

Ez lemaradt, egy meg kétszer van :-D

'jába van, nem az eszemért szeretnek...

Előzmény: formatpart (15137)
formatpart Creative Commons License 2015.06.13 0 0 15137

Üdvözlet!

 

Ismét "elkészült" egy wakizashi.

 

A kiindulási állapot:

 

Ennyit sikerült kihozni belőle:

 

 

 

Üdv.

Péter

formatpart Creative Commons License 2015.06.11 0 0 15136

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Gondoltam megosztom az izzadásom tárgyát:

Őszintén szólva nem kicsit féltem nekilátni, ezért halogattam, halogattam a Naotane kissaki betörésének helyreállítását. Remélem mindenki számára érdekes lesz. Ez az arato-do fázis, úgyhogy még rücskös, illetve a ko-shinogi-t még formázni kell egy pöttyet.

Azt hiszem most madarat lehetne velem fogatni (nem, nem fogok! :-D)...

 

Üdv.

Péter

 

Indulás:

 

 

Érkezés:

formatpart Creative Commons License 2015.06.09 0 0 15135

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Gondoltam, teszek fel pár képet az egyik aktuális wakizashi munkáról...

Az eredeti shirasayát nem bántom a kanjik miatt, úgyhogy új koshirae fog készülni hozzá, egyelőre a penge volt soron.

Igyekeztem fázisonként képeket csinálni, de pár kajics képe kiamaradt. A pengén van egy-két mély bemaródás, amit nem csiszolgattam ki, mert így erős és használható maradt.

Eredeti fázis:

Binsui kajics:

Kaisei kajics:

Itt jönnek az el nem készült képek :-D

 

És végül a "kész" állapot:

 

A mei összehasonlításként egy oshigatával:

Az oshigata tanúsága szerint jishin-meiről beszélhetünk, azaz az aláírást maga Oya Kunisada követte el.

Kb 1640 körüli penge. Korai EDO Kanei éra.

Akit érdekelnek a pengéről esetleg egyéb részletek is, azok az alábbi helyeken tudnak egy kis információt csipegetni :-D

http://www.nihontocraft.com/Izumi_no_Kami_Kunisada_mei.html

 

http://nihontoclub.com/smiths/KUN940

 

A szereléket még nem tudom pntosan. A tsubát igen, erről teszek be egy képet:

Shakudo tsuba kb 1700-as évekből (csak remélem, hogy az eleje, hogy közelebb legyen a penge korához).

A többi szerelék még bizonytalan.

 

formatpart Creative Commons License 2015.06.08 0 0 15134

Kedves DnP!

 

Állat! Köszi. 

Péter

Előzmény: DnP (15133)
DnP Creative Commons License 2015.06.07 0 0 15133

Csak mint érdekesség:

 

https://www.youtube.com/watch?v=O3XyDLbaUmU

 

(Human vs Robot)

 

Elnézést, ha valakit zavartam volna vele.

 

DnP

jzéé Creative Commons License 2015.06.07 0 0 15132

A képek lemaradtak..

jzéé Creative Commons License 2015.06.07 0 0 15131

Üdv Urak!

költözés miatt eladóvá vált szeretett kardom...

amit érdemes tudni róla:

A pengéről: Damaszkolt (4096 rétegű) vércsatornás shinken. Kézi kovácsolással készült, hagyományos japán edzési eljárással. Nagy rétegszámú, 1095-ös kiváló minőségű penge.

Kemény fa tsuka (markolat)

Dupla mekugi

Japán fuchi-kashira, tsuba és menuki

Eredeti japán sageo és tsuka ito

Penge hossz - a tsuba és a penge hegye közti egyenes hossza: 74-75cm

Tsuka hossza: 24cm. Fajtája: Classic Musashi

Tsuka ito: fekete marhabőr / Tsuka maki: Hineri maki

Tsuka same (rájabőr): Vérvörös

Saego: Kakucho - vérvörös (180cm)

Menuki: Ryu - fekete / elhelyezkedése: standard

Seppa: standard

Saya (kardhüvely) lakkozása: Kuro (fekete, fényes) Urushi lakk

Nem sorozatgyártott kínai vasdarab! Egyedi, megrendelésre készített, Kiválóan kiegyensúlyozott! Elkészülte óta, (pengéje szakszerűen lekezelve) a tokjában pihen!

 

60000Ft-ot szeretnék kérni érte,ha valakit érdekel ne habozzon szóljon:)

köszönöm hogy elolvasták és hogy rabolhattam az idejüket:)

Tisztelettel:Tibor

rendszergazda09@gmail.com

 

formatpart Creative Commons License 2015.05.20 0 0 15130

Kedves Flayerman!

 

Igen, tudom :-D De a könnyű dolgok nem fejlesztenek annyira :-D A'sszem...

Nem tudom, mikor lesz időm (és bátorságom) nekiveselkedni, de majd teszek fel képeket a folyamatról, ha érdekel valakit.

 

Üdv.

Péter

Előzmény: Törölt nick (15129)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.19 0 0 15129

Köszönöm a választ. Kíváncsian várom a végeredményt. Nem kis fába vágtad a fejszédet, de gondolom ezt te is tudod.

Előzmény: formatpart (15128)
formatpart Creative Commons License 2015.05.14 0 0 15128

Kedves Flayerman!

 

Ahogy irtam Istánnak is, még nem tudom, mit kezdek vele egyelőre. Ki fog derülni.

Készítettem két vázlatot, hogy a ha-kobore eltüntetéséhez nagyjából milyen utakat lehet választani a kissaki átformálásával (az elsőt én jobbnak tartom, de találkoztam már a másodikkal is). Ja és bocs a szabadkézi vázlatért.

1.

2.

 

A keletkezéséhez is készítettem néhány fotót. Sajnos nem sikerült jobb minőségben lekapni, de remélem látható/érthető lesz.

A ha-koborét nem szúrás okozta. A kitae ware (azaz nyitott réteg a kissakin) valószínúleg ettől függetlenül a korrózió miatt keletkezett. Túl nagy gondot nem okoz, a kissaki formázásánál el fog tűnni.

A ha-kobore profilját viszont talán lehet látni a 4. képen. 3 szöget formál, azaz egy másik penge mune nyoma. A méretét figyelembe véve szintén katana. Bejelöltem az ütközési irányt és a csúszási irányt. A kiszélesedése valószínűleg nem ennek a találkozának az eredménye, hanem egy ütközés miatti berepedés későbbi kitörése lehetett.

Valószínűleg ez egy lecsúszott vágás lehetett (távolodott az elkövető :-D), ami alulról volt indítva felfelé...

Ennél többet szerintem csak időgéppel lehetne :-DDDD A tévedés jogát természetesen fenntartom :-DDD

1.

2.

3.

4.

 

 

Üdv.

Péter

Előzmény: Törölt nick (15126)
formatpart Creative Commons License 2015.05.14 0 0 15127

Kedves István!

 

Ez nehéz kérdés, mert egyedi döntés a pengénél. Eleve függ a hamon kialakításától. Mert a kicsiszolásnál a boshit meg kell hagyni, és nem árt, ha a penge élénél a hamon is megmarad és párhuzamos a az éllel.

Ebben a pengében a betörés mélysége 1,2 mm. A hamon elsőre úgy tűnik, nem lépte át, tehát nem fatális hiba. Még elmélkedem mit fogok kezdeni vele, de én személy szerint nem tartom elvetemültnek a hiba meghagyását....

Esztétikailag kikozmetikázható egyébként pótlással is (én rosszabbnak tartom, mint meghagyni egy tröténelmi hibát a pengében. Sanszos, nem hagymaszelés közben került oda... :-D)

 

Előzmény: Masamune29 (15125)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.13 0 0 15126

Felvetődik két kérdés:

  1. Mi okos ilyen sérülést a kissakin?
  2. Hogyan javítható?

Az első kérdésre csak tippelni tudok: Korabeli penge, és harcban páncélt szúrtak vele. Az megmagyarázhatja a kicsorbulást az élen, de nem magyarázza a felpikkelyesedést a kissaki oldalán.

A második kérdésre a válasz: Szerintem sehogy.

 

Előzmény: formatpart (15124)
Masamune29 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 15125

Tiszteletem!

 

Volna egy kérdésem, a kissaki-t hogy lehet ebből az állapotból hejrehozni?

Nekem is volt hasonló problémám, de ráhagytam. Visszacsicsolni, és újraformázni esetleg?

Előzmény: formatpart (15124)
formatpart Creative Commons License 2015.05.12 0 0 15124

Kedves Gusutawa San!

 

El sem hiszem, de megérkezett a penge, úgyhogy ígéretemhez híven felteszem a képeket. A shirasayába már egy kicsit belepiszkáltam, még nem végleges.

 

 

 

Ez pedig a jelenleg futó penge mostani állapota. Csak sajnos marhára nincs időm elkezdeni a lakkozást. Épp most gondolkodom, hogy a hada tekintetében kipróbálok valamit, hátha... vagy nem és akkor fuccs az egész :-DDD De hát jó pap, holtáig pap :-D

 

 

szijozsi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 15123

Áldás, békesség!
Egy kis háttérszösszenet japanology témában különös tekintettek a kardra. Valahol majd el fog hangzani egy szám, nem csoda hogy egy falut lehetne venni némelyik áráért.
https://www.youtube.com/watch?v=4JH1mV4M0Jg

formatpart Creative Commons License 2015.04.20 0 0 15122

Kedves István!

 

Teccik :-D

Nagyon pöpec lesz. Kíváncsian várom a további képeket.

És én személy szerint örülnék egy munkafolyamat leírásnak, általában sok jó és vicces tapasztalattal képes az ember gazdagodni egy ilyen művelet közben... Azt gondolom, mindannyian okulhatunk belőle.

 

Egy-két apróbb észrevételt tennék, ha szabad (akkor is, ha nem :-D):

Engem az élszalag dolog nem zavar... Egy jó csiszolással nem lesz igazán érdemi. Formailag meg a penge teljesen jó.

Viszont nem javaslom a menuki elhelyezését a nakagon. Nehezen menne rá a "nyél" :-D De egy luksi, avagy a mekugi ana sokat segítene a rögzítésben :-D

Na, jó, egyetlen nem túl érdemi észrevételem lenne csak ebben a fázisban. A tapasztalat azt mutatja, hogy a japánok azon részeket is tökéletesen megformázzák, ami nem látszik. Jelesül a nakagot. A shinogi kialakítása nakagon, illetve a nakago végének kialakítása az nem túl impozáns. Monnyuk simán benne van, mire írom, addigra már amúgy is pontosítva lett... :-D

 

Ezt leszámítva, nagyon tetszetős. Remélem lesz kedve leírni a folyamatot...

 

Üdv.

Péter

 

ui:

Mindenkinek:

Jut eszembe ezzel a találkával mi a helyzet? Lesz, nem lesz, megy valaki, nem megy senki?

Előzmény: Masamune29 (15115)
Masamune29 Creative Commons License 2015.04.19 0 1 15121

Kaishaku-ra nem hiszem hogy szükség lenne, nem is volna aki elválalná :D, plusz nem lesz itt semmilyen harakiri, seppuku meg aztán főleg nem.

Nem. Egy idősebb emberről van szó, aki vadászni hordaná. Azt modta hogy ilyen késell egyik vadásztársa se jár, meg szeretne egyedit.

Én nem vagyok semmi jónak az elrontója, én szeretettel elkészítem, mint ha magamnak csinálnám, aztán azt csinál vele amit akar.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 1 15120

Kaishaku nélkül eléggé kemény halálnem..

 

Üdv,--

Előzmény: szijozsi (15119)
szijozsi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 15119

Remélem nem túl sok szeppukut akar vele elkövetni, mert egyébként nem olyan rossz minőségű az a rugóacél:)

Előzmény: Masamune29 (15118)
Masamune29 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 15118

Így van.

A megrendelő azt szerette volna, hogy mivel nem túl erős nyílván csak rugóacél, így a késöbbiekben ez csorbuni fog. Ahhoz hogy a felületet ne bántsa az élezésnél, így ez jobb megoldásnak tünt minhogy teljesen kifutassam. 

Legalábbis én ezt javasoltam, ezt tapasztaltam.

A képekért elnézést kérek. A gépezet ennyit tud :D

 

Köszönöm a válaszod !

szijozsi Creative Commons License 2015.04.17 0 0 15117

Tetszik, bár nem elég éles a kép hogy látni lehessen a felületet.
Azonban a nyolcas képnél mintha az él nem egyenletesen futna ki, hanem van rajta egy élszalag, amennyiben jól látom.

Előzmény: Masamune29 (15114)
csomomano Creative Commons License 2015.04.15 0 1 15116

Kedves Masamune29 / István!

 

A műhelyéről nincs mit mondanom... nálunk is a műhely az műhely... márványlap csak a serfoláshoz van benne ... :D

 

Azért mert nem akarnék olyanra pénzt költeni ami nem érné meg... másrészt... khmm... leadtam... ezt mire kell érteni? Az alap dolog... páromnak egy eredetibb szamurájkard beszerzése... még mindig megvan... az hogy közben jött egy olyan fránya gondolat hogy talán lehet én is beszereznék magamnak egyet... az szerintem nem az igényeim leadása... :)

Az hogy adok egy ember véleményére és adott esetben figyelembe veszem szintén nem hiszem hogy az "igények leadását" jelentené... szóval ezt nem igazán értem miből derítette ki ... 

 

De pl mivel ... ha nem kérdezek rá ... vettem volna neki drága pénzen egy vacakot (minden drága ami akár csak egy forintba is kerül és nem használható arra amire szánjuk)  csak azért mert nem most készült és én úgy gondoltam nyilván jó ... mivel nem értek hozzá... mint ezt meg is mondtam már egyenesen és világosan.

De hála néhány embernek sikerült elrontaniuk az ajándékozást... mert amiről tud az ugyebár már nem meglepetés... ezúton is köszönöm nekik! :(

Én sem haragszom... nem szoktam... meg feleslegesnek is gondolnám ilyesmire fecsérelni az időt. :) Inkább csalódott vagyok kissé...

 

Egyébiránt már megfordult ez a fejemben nekem is...  lehet tényleg jobb lett volna megvennem és kész... sőőőt ... vehettem volna több fajtát... elé rakom majd választ és kész...  ha nem olyan jó... hát nem és akkor? ... majd tovább ajándékozza vagy csinál belőle konyhakést vagy kiviszi a méhtelepre... vagy oda adja a vasas tesvíreknek... vagy amit akar... de legalább ajándék meg meglepetés lett volna. 

 

Áldott Szép Hetet!

Előzmény: Masamune29 (15111)
Masamune29 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 15115

A menuki helye a nagakon hiányzik, tudom, majd pótolom ha készül a markolat :D

 

Masamune29 Creative Commons License 2015.04.15 0 1 15114

Készül a tanto.

A szereléket már megvettem, a penge is, hát "elkészült".

 

Mint ahogy írtam rugóacél volt az alapanyag.

        

 

 

       

   

       

 

Azért tettem macskakörömbe hogy kész, mert várom a tanácsokat min lehetne javítani.

 

A válaszaitokat előre is köszönöm.

 

Előzmény: formatpart (15112)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 0 15113

Bocsánat, ha magadra vetted -- a műhelyes sztorit -- ezzel is, meg a műanyag

habakival "vak tyúk is talál szemet" alapon egyszerűen beletenyereltem a lecsóba.

 

Nem haragszom én senkire, ehhez túl rövid az élet.

 

Üdv--

 

 

Előzmény: Masamune29 (15111)
formatpart Creative Commons License 2015.04.15 0 0 15112

Kedves István!

 

Megnyugtatásodra: Az én "műhelyem" látképén is csak a lenőtt lábujjkörmöm levágása javítana... Bár igazán egy másik műhely javítana, de az még várat magára (vagy rám :-D)

Üdv. Péter

Előzmény: Masamune29 (15111)
Masamune29 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 15111

Tiszteletem mindenkinek.

 

Nem is mentem el igazán, de mégis.

Az a "térdigérő gazas nyomoronc kazánfűtő" megszünt létezni.

Sok igazság elhangzott. Valóban nem egy szép műhelyben tevékenykedtem, de azért...na.

Bár hozzáteszem......ilyennel visszavágni nem túl mesterhez méltó.

Igaza volt Gusztáv mesternek. Nem kellett volna tanácsot adnom, ha még a saját tudásom se tökéletes.

Ahogy a mondás is tartja ha kővel, Akkor te kenyérrel.

Elnézést kérek mindenkitől akit azzal az egy hozzászólásommal, megsértettem.

 

Péter. Teljesen eggyetértek veled.

Ez már ahogy visszaolvasgattam..... ejha!

Hát ezért kár volt még meszólalnom is.

Hölgyem!

Minek jött maga a kérdésével, ide?

A maga helyében én megvettem volna azt a fránya kardot, és kész. Hát az alap kérdéshez képest....eléggé leadta nem?

De félreértés ne essék, én nem haragból írom amit, csak ezt gondolom.

 

 Tisztelettel

R.István

 

 

 

 

 

 

 

formatpart Creative Commons License 2015.04.15 0 0 15110

Jó sztori :-D

A neten láttam hasonló vágás tesztet. Valami zombikiller, vagy mi a búbánat volt a srácok neve. Amikor néztem, nem gondoltam volna, hogy elhajlítja a pengét, de 5 palackos sornál simán elhalt... :-DDDD

Előzmény: Törölt nick (15109)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.15 0 1 15109

Üdv Mindenkinek !

 

Az alábbiakat olvasva eszembe jutott egy régi sztorim.

Okulásképpen, jószándékból osztanám meg.

Anno én is a kezdetek kezdetén vágtam vizespalackot..ki nem ?

Azonban egyszer ki gondolná--(palack, víz), tökéletesen sikerült egy alsókategóriás,

de szép kardot meghajlítani...

Rossz volt a vágás szöge, a víz meg összenyomhatatlan.....

 

Nos, ennyi a történet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!