Keresés

Részletes keresés

kisbabi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 28802
De én 9+1 :)
Előzmény: Nemlajos (28801)
Nemlajos Creative Commons License 2010.01.09 0 0 28801
hát nincs egy koraterhes sem?:o
:(
quilla Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28800
En nem valasztottam a szulesznot. Beestem a MAVba hajnalban es mondtam, hogy tudom, hogy a diokim elment hetvegezni, meg hogy van valaki helyettese, ok tuti tudjak kinek szoljanak ha gondoljak :) Mondtak, hogy oke, nem vagyok egyedul, itt egy masik anyuka. (a masik anyuka kb 4 evvel ezen ejjel elott kozvetlen kolleganom volt egy masik varosban :DDD vannak teljesseggel veletlenek) Ugyhogy igy szultem, az ejszakas szuleszno is levaltatott reggel es akkor jott a doki is 7-kor, de semmifele frusztraciot nem ereztem, mindeki maximalisan kedves es szimpatikus es egyuttmukodo volt, pedig uj ismeretseg voltunk mindanyian egymasnak :)
Előzmény: Kisasztalka (28793)
toria78 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28799

hehehe ez vicces, programozottnak indult, keddre, hétfőn mentem befeküdni a kórházba, amikor a folyosón a dokimra vártam, kérdezte mizu, mondom jól vagyok, de mintha fájna, éppencsak, na ott egy óra mérjem, erre 5 perces fájásaim voltak... onnantól már csak pisilni engedtek el, mehettem a szülőszobára, de ugye még volt bőven idő, mert nem nagyon fájt, de aztán mire nekikészültünk, és lassan szivárogtak a műtő felé az emberek, máshol éppen végeztek, úgymond gyülekeztünk a lámpa alatt, de vérezni kezdtem, még a férjem se ért be magára kapva egy spec ruhát, már fel voltam vágva

 

hogy hányan voltak bent nem tudom, a fejemnél szerintem 2, a paravánon túl is ugyanannyi de lehet h több (dokim, epidurált adó doki, szülésznő, meg aztán tán még a csecsemős is.. passz).. de az nagyon homályos

 

 

MissE mi az h rádpirítok? :-)) nem, csak innen már nagyon kilógunk..

Előzmény: MissEarnshaw (28798)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28798
De várj, ez programozott császár volt vagy "sima"? Műtőssereg?? Hát hányan vannak ott? :D Úristen, mi minden homály még előttem... 2010-nél vagyok. :))
Előzmény: toria78 (28797)
toria78 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28797
9kor 5 fájás miatt már betereltek a szülőszobába, elvoltunk, 2-3 adag infúzió, folyamatos nst, epidurál1, katéter, epi2, dokival beszélgetés, aztán műtőssereg összecsődítése, aztán vérezni kezdtem, nyomulás a műtőbe és kb 2 perc alatt 1215re gyerek
Előzmény: MissEarnshaw (28795)
kiscsirek Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28796

Szia, irok a masik topikban! :))

Előzmény: Kisasztalka (28789)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28795
Oké, átnézek oda is. :)) Meglepődtem a csaszis szülésznőn - és 3 óra? Te jó ég!
Előzmény: toria78 (28794)
toria78 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28794

Gyertek inkább a 2010-esbe, az nekünk valóbb már .-)

 

Szülésznő kell császárhoz is: infúzió, katéter, vérnyomás, nst, stb, mi kb 3 órát készülődtünk :-) ráértünk, utána meg szaladni kellett. Talán kevésbé számít a szakmai tudása (fájd csill, technika gátvédelem stb), de azért nem bántam, hogy egy emberileg korrekthez kerültem, mindentelmagyarázós tűtjólszúró stb volt (mert a választott pont egy normál szüléssel volt elfoglalva)

 

MissE téged is fog majd ébreszteni a babád éjjel :-))
Engem még nem nyom belül. Majd fog. Vesét, tüdőt egyebeket.


Martinaa Szabi: nekem több, mint fél évvel előre megmondta múltkor a dokim h nem ér rá azon a héten, be is volt satízozva a naptárja a falon. Korrekt. Szerintem mgkérheted, hogy vész esetére ajánljon vki mást, de hát arra se vehetsz mérget h épp ráér, nincs másnál stb.

 

Kilók. Személyfüggő. Én nehezen fogyok, tehát nem extrán szívatni magam, hogy 12-15 kilótól többet magamra kapjak. Inkább odafigyelek, egyelőre megy. Előző után szinte azonnal le is mint az a kb 12 kiló (gyerek víz szövet stb), de szoptatás elhagyása után visszajött vagy 8, itt van mind ni! Több nem kell!!!

 

20+3

 

Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28793
Jesszus, te aztán hidegvérű vagy! :))) Én tuti kiakadtam volna... Szülésznő ugye csak normál szülésnél kell, császárhoz nem? Vagy hülye vagyok? Most választani kell azt is? Vagy ez hogy van?

(Amúgy leesett, a neved mindig guilla-nak olvastam, G-vel és nem Q-val... Vagy mi. Így már oké. :))) Nem nagyon tudok összekapcsolni manapság. :))
Előzmény: quilla (28788)
Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28792
2-3 kg csak??? Irigyellek... Én most 1,5-2-nél tartok, de még csak holnap lesz a 18. hét... Szóval jó vagy! :)))
Uh-ra drukkolunk, szép karácsonyi ajándék lesz, hogy látjátok a babát. :) Biztos minden rendben lesz!
A "hashúzás" mit tesz? Én tegnap caplattam kb 4 órát, megállás nélkül (karácsonyi bevásárlás), haza is cipeltem kb 6-7 kilót összesen, de én azt hittem, meghalok, úgy szúrt a hasam bal alul, mire hazaértem... :( Ilyen jellegű neked is? Olyan volt kicsit, mintha meg akarna jönni, csak közben bele-bele szurkált... Ja és izommozgásra még inkább (lépés pl)... :( Ne hajtsuk túl magunkat azt mondom. :))
Előzmény: franciacsibe (28786)
Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28791
Sosem hallottam még alacsony Na szintről laboron... Hogyhogy neked nézték azt is? Nekem úgy rémlik, nincs is Na szint a papírjaimon... (Igaz, nekem van TSH, ami megint magas, úgyhogy a doki endokrinológust javasolt, de persze legközelebb csak februárban megyek haza, itt meg nem stresszelek, hogy senki sem tudja, hová kell menni....)
A nehézlégzés nem lehet, hogy simán a terhesség jele? Tudod, fulladás stb... Jó, 2. gyerek, de lehet, hogy másképp reagálsz rá...
A hízás miatt meg ne aggódj, mindenki tök más... Ha lement az előzőnél a 18, most is le fog... :))
Előzmény: muzsa (28784)
Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28790
Jó, ez igaz, kinőttünk, de nem tudom, hol vagytok elérhetők és érdekel a progress. :P

Gratula a jó uh-hoz, ne izgulj, még mi sem tudjuk, fiú-e vagy lány, bár legutóbb a doki betippelte a fiút, úgyhogy én már arra számítok. :)

Te dolgozol még?
Boldog Karácsonyt meg minden mást neked is, én se sűrűn járok már erre... :( Ja és persze csatlakozom a gratulációhoz is. :)))
Előzmény: reny_88 (28783)
Kisasztalka Creative Commons License 2009.12.22 0 0 28789
Szia!

Köszi, én is örülök a dokinak is, remélem tényleg jó... :) Még nem kérdeztem meg, elvileg ugye a 34. hétig repülhetek, az április közepe, de szerintem húsvét környékén már hazarepülök, nem szeretném a végsőkig húzni az idegeimet.

25. hét - te jó ég, az nagyon kemény már, el tudom képzelni, mekkora lehetsz. (És még mi vár ránk... :)) Otthon vigyázz magadra, idióta idő van, ónos eső, fagyok, bár karácsonyra meg meleget mond... Hát legyen, aki ezt kibírja. :(

Felébreszt a rugdosás? Akkor nagyon ki akar már törni! :) Én már napi rendszerességgel érzem, pedig holnap lesz még csak a 18. hetem, tök vicces, le tudom csekkolni épp merre fekszik, mert gondolom a lábát jobban érzem rugdosni, mint a kalapáló kezét... :))) Van kedvenc iránya, tök aranyos.

A Rotundában hányadik héten voltál a 2. uh-n? Én most hívom őket, ugye itthon 18-21. heti uh-nak hívják, de nem tudom, mikorra kérjek időpontot... A 18. hét december 23-án kezdődik, szóval vagy két ünnep között kéne mennem (remek :() vagy már csak januárban... Vállalnak vajon uh-t 2 ünnep között is? Mondjuk most láttuk a babót, de akkor szeretnék menni időben, mintha otthon lennénk...

Más tüneted amúgy nincs?
Előzmény: kiscsirek (28782)
quilla Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28788
En augusztus elejen szultem jopar eve :) A dokim nem volt szabin. Kedden megnezett reggel es mondta minden zart, ezt meg huzom egy darabig, ugyhogy akkor o nyugodt lelekkel elmegy egy hosszu hetvegere a Balatonra :) De van egy kollegaja aki ebben az esetben atveszi az o betegeit, bar erre ugysem lesz szukeseg. Nos ez volt kedden. Szerdan ejfel korul csajom kirugta a burkot, igy csutrotok hajnalban belibegtem a korhazba... tudtam, hogy doki nincs (mondjuk a munka dandarjat ha nincs gond ugysem o viszi, hanem a szuleszno) es csutortok reggel elobujt a csaj. 8 korul.. a helyettesito kollegat reggel 7-kor a muszak kezdeskor lattam eletemben eloszor :) De nem volt vele semmi gondom, meg ahogy irom, a szulesznon volt a hangsuly, ugyhogy semmifele traumat nem okozott, hianyerzetem sem volt (max a dokinak, hogy nem hozza kerult a boritek). Es ezen a hajnalon volt ott meg egy paciense a dokimnak, ugyanigy :) Szoval rogton kettonkrol maradt le, de ott sem voltak komplikaciok. Ez amugy az akkori MAVban volt.
Előzmény: martinaa (28787)
martinaa Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28787

Köszönöm szépen a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, hogy nem tűnök majd teljesen eszelősnek, ha még megnézek pár dokit :)

Volt már olyan közületek, aki nyáron szült? Mit gondoltok, elvileg ilyenkor mennyire lehet biztosra venni egy doki fél évvel korábbi ígéretét, hogy nem lesz épp szabin? És ha két héttel előbb vagy később jön a gyerek, és éppen szabin van, akkor mi van? Erőszakoskodjam ki, hogy egyezzen meg egy helyettessel? Ez, akinél most voltam, mondta, hogy neki nincs helyettese. Abban a kórházban meg van pár olyan orvos, akit kifejezetten el szeretnék kerülni. Valószínűleg emiatt jobb egy ismeretlen helyen eljátszani ugyanezt, mert ott legalább nem mond majd nekem semmit a többi név, akárki is az ügyeletes.

franciacsibe Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28786
Miss, en a 2010 elso feleves topikban irok, ha epp van idom.
Megvagyok, kerekedek, nalam +2 vagy +3 kg jott fel (22. heten jarok es attol fugg reggel merem vagy este). Csutortok delutan uh, mar alig varom, megtudjuk hogy egeszseges-e es hogy fiu vagy lany.
Ejjel rendszeresen felebreszt a rugdolodassal, 3 es 5 kozott altalaban nem alszom :)
Szerencsere itt a teli szunet, nem kell reggel 6-kor kelni.
Viszont 2-3 ora seta utan pl mar huz a hasam, a gyerekek panaszkodnak is, hogy allandoan faradt vagyok, nem megyek veluk a terre (ma pl sutit sutottem, aztan elvittem Jesst a logopedushoz, ott vartam, aztan nagybevasaroltam, aztan palacsintat sutottem egy oran at, es utana meg azt akartak hogy menjek le veluk focizni. Itt atadtam a stafetabotot a parmnak es en lefekudtem aludni :))
Előzmény: MissEarnshaw (28781)
kiscsirek Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28785

Szia. Ilyen nekem is szokott lenni, bar csak kb a 23. heten kezdodott.

Jopar este elofordult hogy alig kaptam levegot. Olyan mintha nem lenne eleg hely a tudoknek tagulni vagy valami miatt nehez lenne levegot venni. Szerintem nalam mar a gyerkoc nyomorgatja a belsomet.. de nem tudom, mert viszot van olyan nap hogy akar 25 percet is tekerek a bringan a tornateremben es meg sem kottyan.. szoval csak talalgatok.

De a szulesfelkesziton volt egy csaj aki arrol panaszkodott hogy mar az elejetol kezdve akig kapott levegot, 1 emeletet nem tud ugy felmenni a lepcson hogy ne kelljen megallnia. Neki sem tudtak mit javasolni, csak hogy pihenjen es lassan lepcsozzon, meg hogy nala biztos ezt valtja ki a terhesseg(amugy minden laborja rendben volt). szoval nem kerult elorebb.

Előzmény: muzsa (28784)
muzsa Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28784
Köszi a kérdésedet, megvagyunk, január elején megyünk csak a 18. heti ultrahangra - bár akkor már inkább 19. lesz az a hét, de hát itt vannak az ünnepek... addig biztosan nem tudjuk már meg, hogy fiú-e vagy lány a gyerkőc... eddig a laborokkal minden oké, kivéve a nátrium szintemet, ami alacsonyabb egy kicsit a kelleténél, és eddig nem sikerült kideríteni, hogy ez mit is jelent, de megismételte most az orvosom a labort emiatt. Van valami furcsa bajom, ami azt hiszem, hogy kicsit már előbb kezdődött, mint maga a terhesség, olyan, mintha nehéz lenne lélegezni, vagy a mellkasomon ülne valaki, vagy izgulnék nagyon, és a torkomban gombóc lenne, ez eléggé aggaszt, de mivel tüdőszűrést vagy röntgent, ilyesmit most nem csinálnak, nem tudom, hogyan lehetne kideríteni, mi a baj. Az EKG-m jó lett, és a háziorvosnak nem nagyon volt ötlete, mi a bajom :(
A hasam óriási, szerintem úgy nézek ki mint az első gyerekkel hat hónaposan, és 3 kg jött fel eddig, az első 17 hét alatt, de ezért tettem is :) feküdtem (mert kellett) és ettem ( ha kellett, ha nem). :))) jó, most elviccelem, de lehet, hogy nem leszek olyan szerencsés, mint az első alkalommal, hogy ami feljött (és nem volt kevés, úgy 16-18 kg), az le is ment a szülés után...
Hát nagyjából ennyi...
Előzmény: MissEarnshaw (28781)
reny_88 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28783
sziasztk!

hát mi már kinőttünk kicsit innen:P
köszi kérdésed jól vagyunk, holnap félidősek leszünk, a 18 hetes uh-n minden rendben volt és már kb 3 hete érzem a picit, van amikor annyira aktív, hogy majd' kiugrik a pocimból, van amikor meg majdnem egész nap pihizik, most már nekem is kezd látszani a pocimon:)

volt egy kis megfázás, de amúgy minden ok:)
ja és még mindig nem tudom ki lakik odabent, mert az UH-n végig aludt..:(:)

további jó babavárást, Boldog Karácsonyt Mindenkinek!(ha addig nem jönnénk:))

A "friss" babásoknak meg nagy nagy gratula!!!!
kiscsirek Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28782

Hello!

Orulok hogy sikerult korhazat talalni, remelhetoleg minden rendben lesz. Mikor mesz haza innen??

 

En mar ugy nezek ki mint valami gomboc. Mar 25 heten jarok, el sem hiszem. Nekem felugrott kb 7 kilo.. :( Kicsit elszalltam edesseg teren.. es meg csak most jon a Karacsony!

Mi szerdan megyunk haza, remelhetoleg nem lesz nagy havazas es nem kesunk vagy rosszabb torlik a jaratot.

Aztan 29-en megyunk az Istenhegyi klinikara 4d uh-ra, mar nagyon varom! :) Majd 2-an vissza ide.

 

Amugy nalunk eddig minden ok,  baba mozgolodik, Foelg ejszaka. A legjobban hajnalban szeret bulizni, az utobbi par napban felrugdos 3-4 kozott :DD - mar most szoktat a kis draga :D

 

Tobbiek, veletek mi ujsag?

 

 

Előzmény: MissEarnshaw (28780)
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28781
Muzsa, Toria, Franciacsibe, k2k, babydolli, reny és még sokan mások: Hogy vagytok??? Én 1,5 kg-t híztam, de a hasam már eléggé látszik (legalábbis közelről :)). Az émelygés elszállt, helyette van némi babamozgás és miután a kölyök a 16+6-os uh-n 18 hetes méretekkel bírt, az én hasam viszont azért annyira nem óriási, eléggé kivagyok belső szervileg. :( Szerintem már most alig fér el a pindur. :))
MissEarnshaw Creative Commons License 2009.12.21 0 0 28780
Sziasztok,

Rég jártam itt, őskövületek, hol vagytok? :) Kiscsirek pl? Tudom, már lassan jön a nagy nap, de hátha... :))
Ami a dokiválasztást illeti, én kellően be voltam rezelve, mert ugye 2500 km-re élve attól a helytől, ahol szülni fogsz, hát nem egyszerű... Mi úgy csináltunk, hogy kórázat választottunk, szimpátia alapján. Lehet, ez valakinek béna, de mikor bementem az István kórház szülészeti részére, mert az ügyeleten egy rikácsoló nőt hallottam, aki ott kiabált a terhes nőkkel és ez engem spec. eléggé zavart... :( Az Imrét sokat dicsérték, de az messze van a számomra ismert helyektől és nagyjából itt meg is állt a tudományom. Miután az állami István kórház helyileg nem tökéletes lett volna, de emberileg engem idegesített (ráadásul azt hallottam, elég pénzéhes orvosok dolgoznak arra), elmentünk a Róbert Károly Klinikára, hogy lássuk a másik végletet. Szállodaszerű szobák, normális recepciósok, fix árak, nó borítékolás, közelben a Bethesda kórház, ha neadjisten gond van. Miután megvolt a kórház, a honlapon végigböngésztük az orvosokat és mindenkit leinformáltunk a netről. Lehet, valakinek ez is fura, de messziről mit tehet az ember? Marad a net. Ráadásul én valahogy jobban bízom a "köz" véleményében, mint egy-egy ismerősöm személyes tapasztalatában, hogy nála jó volt a doki. (Az egy-egy ember véleménye, a neten meg minimum 10 különböző ember véleménye van fenn ugyanarról a dokiról.) Szóval végignéztünk minden orvost és kizártuk, akiről semmit nem találtunk, vagy akiről rosszakat írtak vagy olyan dolgokat ami számomra nem szimpi (pl én nem szeretem a nagyon "menni fog az simán is kisasszony, nem baj, ha szakad" hozzáállást) és végül összeállítottunk egy top 3-at, akikről a legtöbb jó vélemény volt. Őket felhívtam, az egyikükről kiderült, hogy hamarosan elmegy a kórházból, a másik nagyon elfoglalt volt, a harmadiknál pedig a múlt héten voltam. :) Nagyon szimpi doki, aranyosnak tűnt egy vizsgálat, uh és konzultáció után, ráadásul annak a töredékét kérte el, mint amire számítottam. (Valamit elszámoltunk...) Egyenlőre jó választásnak tűnik, aztán majd májusban beszámolok róla, milyen volt valójában. Remélem én sem fogok csalódni. :)) Bocs a litániáért.
Dijjja Creative Commons License 2009.12.20 0 0 28779
Lehet, hogy ez még nagyon korai számomra (6 hetesen), de én már választottam szülészt is és szülésznőt is. Egyszerűen oldottam meg a problémát. Én nem szimpátia alapján, hanem szakmai tudás alapján választottam. A város szülész-nőgyógyász főorvosa a dokim (rendkívül jóhírű orvos), és a felesége a szülésznőm. Ne az alapján válasszatok, hogy mennyire ajnároz az orvos! Sokkal inkább a szakmai tudás a fontos, hiszen rajta múlik majd a Pici és a saját biztonságotok!

Ti hogy élitek meg az első heteket?
franciacsibe Creative Commons License 2009.12.20 0 0 28778
a fiammal nekem is 3 orvosom volt.
Az elso egy magyar szarmazasu nogyogyasz, aki vegre komolyan vette hogy nem tudok teherbe esni, elkuldott vizsgalatokra, stb. De aztan teherbe estem es mikor 11 hetesen egy vetelessel a hatam mogott felhivtam hogy erosen verzek es annyi volt a valasz, hogy varjak ket hetet ugyis lesz uh, majd ott meglatjuk hogy tulelte-e, valtottam (pedig logikus volt amit mondott, csak epp nem tul emberseges).
Kerestem egy orvost aki azonnal uh-zott, egy nagyon elit kornyeken, baromi draga orvos, aki maganklinikan dolgozott. Meg voltam elegedve, bar kicsit futoszalagon mentek a dolgok, viszont havonta volt uh, pluszban valami szupermodern keszulek. Viszont a vernyomasom kezdett egyre jobban felmenni, o meg egyaltalan nem vette komolyan, a kerdeseimre alig valasozlt, es eleg csunyan valtunk el egymastol (konkretan o leimmigransozott es hogy oruljek hogy ebben az orszagban lehetek es fogjam be a pofamat jodolgomban, en meg bevagtam az ajtot).
Utana egy klinikara kerultem egy fekete orvoshoz, akit ugyan neha alig ertettem az akcentusa miatt, viszont baromira odafigyelt, a vernyomasom miatt gyakori uh, szuleszno aki hazhoz jott monitorozni heti 2x, vervetelek, stb. Raadasul a klinikan a suzlesznok felfogasaa inkabb termeszetes szules meg szoptatasparti volt, szoval nekem megfelelt. (itt ugysincs orvos szulesnel, csak szuleszno, orvos csak ha gond van es akkor is az ugyeletes)
Vegul ott is szultem, nagyon jo elmenyekkel.

Most viszont a nogyogyaszom aki az elso 12 hetben kovetett (korhazban nem fogadnak a betoltott 14. het es a 12. hetes uh nelkul), a 8. hettol levo magas vernyomas miatt eleve kozolte, hogy ket korhaz van 100 km-es korzetben, ami nekem szoba johet. A kozelebbiben a 9. heten telefonalva mar nem volt hely. A nogyogyaszom hivta fel oket, elmagyarazta az esetemet, igy varolistara bekerultem es orvosi konzilium alapjan "beiratkozhattam". A vernyomas es az elozo problemas terhesseg miatt nem szuleszno, hanem orvos kovet, egy fiatal no (nem lehet valasztani, beosztanak valakihez), en elegedett vagyok vele, lehet vele beszelgetni, magyaraz mindent. Es a korhaz sem rossz, voltam a 4. honapos beszelgetesen szulesznovel szulestervet kesziteni peldaul, ott megtudtam hogy azert itt sem feltetlenul epidural partiak (korhazakban gyakran), lehet monitoring kozben setalni (itt ez nagy szo), es meg szoptataspartiak is. Oke, nem feltetlenul a termeszetes szules hivei, visoznt a legkisebb gond eseten azonnal van felszereltseg, koraszulott osztaly, stb., a regio legjobb korhaza szakmailag es felszereltsegben. Es nekem a veszelyeztetett terhessegnel ez "kotelezo".

En is csak azert irtam le ezeket, hogy par szempontot mutassak, mi alapjan valaszt az ember, mit erdemes latba vetni.
Előzmény: muzsa (28776)
muzsa Creative Commons License 2009.12.20 0 0 28777
Ja igen, egyáltalán nem "tökmindegy", hogy hol, kinél szülsz. Szerintem. Ne félj keresni és váltani, hogyha nem vagy biztos benne vagy magadban. Valami ilyesmit akartam még mondani...
Előzmény: martinaa (28775)
muzsa Creative Commons License 2009.12.20 0 0 28776
Hát ez hasonló, mint a bölcsi, ovi vagy iskolaválasztás... hiába a nyílt nap, ott nem derül ki semmi, nem marad más, mint az ismerősöktől begyűjtött információk alapján hozni egy döntést, és aztán reménykedni, hogy bejön a hely...
Én az első terhességemnél 3 orvost "fogyasztottam el", és végül az ügyeletes orvosi team császározott meg, még csak nem is abban a kórházban, ahol szültem volna. Nem mondom, hogy így van jól, de a szülésen kívül mind az én döntésem volt, és nem bántam meg. Volt ugye az eredeti orvosom, ő kórházilag nagyon messze volt, így szülni semmiképp nem tudtam volna nála, és bár szakmailag nyilván jó, a stílusa nem volt a igazi. Úgy voltam vele, hogy a miómáimat nézegetheti, nőgyógyászati panaszaimmal hozzá megyek, a rákszűrés is oké, de a szülésemhez nem őt választanám partnernek. Aztán az első 12 hétben egy ismerős, fiatal, kedves orvos volt mellettem, igazán gondosan odafigyelt a bajaimra (görcsök, vérzés, stb.). Hálás is voltam neki nagyon. Viszont ahogy jobban lettem, és már nem a terhesség megtartása, hanem esetleg élvezése és a szülésre való felkészülés került a gondolataim középpontjába, elkezdtem utánanézni, milyen szülésre számíthatok vele, és abban a kórházban, ahol ő praktizál. Rá kellett jönnöm, hogy én sokkal kevésbé beavatkozó orvost szeretnék, bababarátabb kórházt, nem részletezem. Így újra váltottam. Szerencsémre ő megértette az indokaimat - merthogy őszintén elmondtam, hogy miért szeretnék máshova menni - és sok szerencsét kívánt, nem volt kellemetlen elválnunk egymástól. És akkor végre ott voltam, ahol gondoltam, hogy lennem kell. De akkor már a 16. héten voltam asszem. Majd pedig kiderült, a kisfiamnak egy ritka rendellenessége van, ráadásul a 34. héten majdnem kijött, és az orvosom a Klinikára irányított, hogy ott leszek a legnagyobb biztonságban. Két hét múlva itt szültem meg a fiam, itt már nem választottam orvost, szerintem felesleges lett volna...
A hab a tortán, hogy most, 17 hetes terhesen egy vadonatúj orvosom van, a szempont most az első hetek vetélésközeli élményei miatt a kórház felszereltsége volt és a jó szakemberség, a stílus meg a gyöngéd szülés már nem érdekel, pedig olyan fontosak voltak anno...
Bocs, hogy egy regényt írtam, csak meg akartam kicsit világítani - és tudom, hogy ez nem segítség neked - hogy más is hasonló cipőben jár, nagy szerencse kell ahhoz, hogy olyan orvost találj, akivel az elejétől a végéig meg leszel elégedve...
A legfontosabb szerintem, hogy először azt mérlegeld, mi a fontos neked egészen pontosan. Milyen szülést szeretnél (nem mindegy, hogy hol mit engednek meg neked), általában mit vársz egy orvostól, hogyan viselkedjen, mennyire legyen akkurátus vagy laza, szóval írj egy listát az elvárásaidról. Amikor én ezt megtettem, nekem kijött egy név konkrétan :))) Más kérdés, hogy a való élet kicsit megkavarta a dolgokat...
Előzmény: martinaa (28775)
martinaa Creative Commons License 2009.12.20 0 0 28775

Voltam dokinál, minden rendben van, úgy örültem neki :)

A problémám viszont az, hogy hogy fogok én dokit választani? Hogy választ az ember új orvost a szüléshez, ha nem az évek óta ismert nőgyógyásznál akar szülni? Ez a mostani nem volt nekem egészen szimpatikus, mert a stílusa nagyon zavart. Szakmailag biztos a helyén van. De most próbálgassak dokikat, amíg valaki nem tetszik meg? :( Mert hiába megyek olyanhoz, akiről valaki azt mondja, hogy jó, nem biztos, hogy nekem is bejön. Így viszont lehet, hogy még hónapokig nézegethetem az újabb és újabb orvosokat. Szerintetek mi a helyes módszer? Bökjek rá az egyikre, jó lesz az, tökmindegy?

packages Creative Commons License 2009.12.16 0 0 28774
A kórházról még nincs, de az orvosról igen.
Előzmény: betakarotin (28756)
Dijjja Creative Commons License 2009.12.14 0 0 28773
Igen, ennek már utánanéztem, köszönöm. Szóval (ha minden igaz,) 5+3 vagyok ma.
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.
Előzmény: babydolli (28772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!