Keresés

Részletes keresés

kuperta Creative Commons License 5 napja 0 0 143013
Előzmény: Gyula Timko (143011)
Gyula Timko Creative Commons License 5 napja 0 0 143012

valami hasonló konklúzió fogalmazódott meg bennem is csak vonzódom a gépekhez :)

Előzmény: kuperta (143010)
Gyula Timko Creative Commons License 5 napja 0 0 143011

Huhh ez a szerkentyű iszonyat jó pofa

Igazából van egy stanley kézi gérvágóm szóval meg tudom oldani az ilyen anyagot felvágását...munkás de egyszerű és még áramot sem fogyaszt :)

Előzmény: pali923 (143009)
kuperta Creative Commons License 5 napja 0 0 143010

Ha a gérvágó árából fát veszel, és azon gyakorolod a merülő fűrész használatát, sokkal többre jutsz! :))

Előzmény: Gyula Timko (143008)
pali923 Creative Commons License 5 napja 0 0 143009

Én idén vettem egy merülőfűrészt, igaz Festoolt, ami nagyon jó. Két vezetővel 2,2m-t tudok vágni vele. Mióta megvan, nem kapcsoltam be az asztali körfűrészemet, szó szerint. Igaz, hogy az egy aldis, nem világbajnok, és inkább nagyobb dolgokat kellett vágnom, de igazából eszembe sem jutott.

Viszont van egy gérvágóm is, amit sokszor használok, mert hosszú és keskenyebb anyagokhoz sokkal kényelmesebb használni, mint a merülőfűrészt. Igaz, hogy tervezek hozzá valami hasonló szerkentyűt, akkor azt is meg lehet oldani, de a gérvágó mindig kéznél van.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143003)
Gyula Timko Creative Commons License 5 napja 0 0 143008

Köszönöm a választ! Én pont ezt érzem, mert bár kézdő vagyok de az utobbi időben sokat olvastam a fórumot kifejezetten ebben a témában. Nagyon olcsón jutottam a merülő fűrészhez igy most ez lesz. A gérvágóról egyelőre lemondtam valószinűleg nem használnám ki, majd ha kell veszek. Az asztali lett volna ideális talán...de aztán lehet megépítem a mathias wendel félét...

Most ezt a kompromisszumot kötöttem :) mertigazad van minden nem teljesen profi gép kiván valamilyen kompromisszumot.  Hmm aleszabatás kérdésemeg egyszerű én szeretném csinálni :)

Előzmény: mezcalito (143007)
mezcalito Creative Commons License 6 napja 0 0 143007

Nehéz a válasz,én profi gépekkel dolgoztam kizárólag de még nem automatizáltakkal, majd otthagytam aszakmát és vettem maagmmak "profi"-nak mondott gépeket kék bosch ,makita és társai néven, egy példa: bosch gts 10 xc(hordozható asztali körfűrész) és mondjuk egy scm vagy robland formatizáló körffűrész közhti különbség ég és föld használhatóság és ár szempontjából, sokan örülnének már egy bosch gts 10xc-nek is de be kell látni hogy ez akkor is kompromisszumos megoldás, de ugyanazt a vágást el lehet végezni körfűrésszel, merülőfűrésszel is több állítgatással több tököléssel ehhez pedig lehet kell a türelem és a gyakorlat. 

Ha csak egy két cuccot akarsz levágatni miért nem szabatod le méretre?Biztos kell az a gép?Ez rajtad múlik mennyire szánod el magad a gépvásárlásra, de ha annyira nem izgat a dolog és nem szeretsz pöcsölni akkor kár ebbe belefeccöli az időt és energiát, ha pedig számodra ez egy kedves kis hobbi akkor pedig nyújtózkodj addig míg a takaród ér, ha megcsináltál pár cuccot,bútort kiülőt stb és élvezted az eltelt időt akkor pedig már megérte mert addig se a kocsmában ültél.

Sajnálom nem tudok választ adni arra kérdésre mit vegyél meg, inkább azt mondom olvasgass érdeklődj, nézz körül a neten érdeklődj árakról és döntsd el magadban kell e ez neked, akarsz e erre pénzt kiadni.

Előzmény: Gyula Timko (142997)
motor-os Creative Commons License 6 napja 0 0 143006

Nos! Íme:

A mérete 141,x625mm

Kis fűrészeléssel kétféleképpen is felosztható.

A méretek:

A két szélső csatornába pont beleillik egy M6-os csavar, 10mm-es laptávú, hatlapú feje.

A hossza 625mm.

Van több is.

Ha kell valakinek keressen Email-ben. pjg at freemail dot hu

Előzmény: vizesbalint (142975)
Gyula Timko Creative Commons License 6 napja 0 0 143005

Köszönöm a válaszokat! Akkor nem veszem meg! Van helye annak a pénznek máshol is!

A videóra nagyon kíváncsi leszek!

fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 143004

Tavaly csináltam egy 6 m hosszú (hasznos nyílás), kb 450 kg-os úszókaput. Azért lett úszó és nem toló, mert 23 centit esik a térszín 6 méteren. Egy másfél m3-es betontuskó van a földben, abba becsavarozva két talp, ami egy 2 m hosszú, 200-as I gerenda darabot tart, ezen vannak a görgők, amin csúszik a kapu, ami a kötelező túlnyúlással majdnem 9 m hosszú.

Na ezt a kaput (mármint az I gerenda alatti két talpat) 2 komponensű (fischer) betonragasztóval rögzített 20-as menetesszárak rögzítik a betontuskóhoz.

De ilyennel tettem már fel vaskorlátot, kapupántokat. Nagyon jó dolog.

3 fontos dolog van: kell több keverő csőrt venni, mert a nyitott idő után azt el lehet dobni, mert benne vegyül a két komponens-; ki kell porszívózni-fújni a lyukat a ragasztás előtt-; A 20-as menetes szárhoz 22-es lyuk kell, mert a ragasztó felesleg és a levegő különben nem tud kijönni. Nekem csak 20-as fúróm volt, ezért hosszában V árkokat vágtam flexxel a csavar 4 oldalába, de így is nehezen lehetett benyomni, vagyis nem teljesen előírásszerű volt a ragasztás. De tart.

20 fok körül 15-20 perc után terhelhető. Két esetben "csapokat" ragasztottam be, amihez aztán hegesztettem a ragasztástól pár centire. Ezzel sem lett gond.

Előzmény: pacman123 (142991)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 6 napja 0 0 143003

Az én véleményem szerint egy merülőfűrész és a vezetője kiváltja az asztali körfűrészt kb másfél méteres hosszú anyag vágásáig. A gérvágót meg teljes egészében ki tudja váltani. 

Ha megtalálom azt a videót ami ezt bizonyítja akkor belinkelem. 

kuperta Creative Commons License 6 napja 0 0 143002

Nekem nagy lapokhoz, és szélezetlen deszkához nagyon bevált a scheppach cs 55 merülő fűrész, pontosan lehet vele dolgozni. Kell egy nagy asztal, ahol lefekteted a szabnivalót, talán a gérvágó sem fontos mellé.

MN 3100 Creative Commons License 6 napja 0 0 143001

Szervusz!

Gyakori olvasója vagyok (visszafelé)

a Blogodnak.

Hálás vagyok ezért munkádért,

és persze, gratulálok.

Péter.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (142985)
kukta5508 Creative Commons License 6 napja 0 0 143000

Sziasztok!

Két-három hete vettem a Lidl-ben kétkomponensű folyékony dűbel ragasztót,mert a szobai radiátorom leakart mászni a helyéről.Gondoltam megér egy próbát.

Csavarok ki,,,,tiplit kihúztuk bekentük a dübellel(mihez még keverőszárat is mellékeltek),minden vissza a helyére,Míg száradt addig a radiátort krokodilemelő tartotta.

Azóta tökéletesen áll a helyén.

Én kellemesen csalódtam benne.

üdv Pisti

Előzmény: pacman123 (142991)
fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 142999

Érdekes... rám más hatással van ;-)

Előzmény: motor-os (142998)
motor-os Creative Commons License 6 napja 0 0 142998

Szoktam inni Chili paprika savanyúság ecetes levét. Üt mint a pálinka.

Előzmény: pacman123 (142989)
Gyula Timko Creative Commons License 6 napja 0 0 142997

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy mennyire váltható ki egy asztali körfűrész egy merülő fűrész és egy gérvágó fűrész kombinációjával (a csöves-húzós fajta).

Első körben építeni akartam, csak gyenge motorom volt és túl nagy beruházás lett volna mindent megvenni.

Majd gondoltam megépítem a már említett Paoson-féle körfűrészt, ehhez vettem is egy 210mm-es lappal ellátott TIP HKP 210-es körfűrészt igen olcsón, de ez nem nyerte el a tetszésem és ebben a formában nem is lenne okos döntés beépíteni. A másik lehetőség egy Mathias Wendel féle megoldás.

Próbáltam olcsón beszerezni a jófogáson de vagy elvitték vagy az eladó a hirdetett áron sem akarja eladni (ki hallott már ilyet...mindig vmi dumával lekoptat a telefonban is...)

Viszont a napokban hozzájutottam egy közepes minőséget képviselő scheppach cs 55 merülő fűrészhez és esetleg tudnék venni mellé egy ilyen húzós fejező fűrészt is....a hely hiányom miatt ez kényelmesebb is lennne, de nem tudom jó e ez így. Mi a véleményetek?

Alap-kezdő munkákra kellene. Kissebb bútorok-bútoralkatrészek, mint pl rendszerező (fenyő és/vagy bútorlap), esetleg vágódeszka ilyesmik.

Előre is köszönöm!

Gyula

fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 142996

Respect

pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 142995

Mi köszönjük, Győző! :))

pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 142994

pali923 Creative Commons License 6 napja 0 0 142993

Mikor egy hónapot töltöttem a Szovjetunióban a 80-as években, a kedvenc italom a Pertsovka nevű vodka volt. Ebben erőspaprika van, a színe is pirosas. A jobbakban benne is van a paprika, a kommerszben meg gondolom, aroma. Azt sem paprikából főzik. :)

fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 142992

Erre nálam egy lapos lábas volt. Akkor tört el, amikor már kifelé emeltem.

Előzmény: Tschaby (142977)
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 142991

"Vegyi dübelek", ingyenes online előadás, szept. 27 15:00:

http://www.mapei.com/adv/HU/webinar-invitation-HU/

/regisztrációhoz csak egy email kell meg egy választott "nicknév", nem kell visszaigazolni semmit/

Ha első körben nem is asztalos téma, de falra/plafonra/padlóra tán mi is szoktunk rögzíteni dolgokat. Én meglesem ha tudom az előadást mert nagy homály számomra. Illetve egyszer unokatesóm használt valami szürke pasztaszerű cuccot, amivel műanyag dübelt "erősített" meg a falban, amire aztán konyhaszekrényt aggattunk fel tavaly.

Kamelot Creative Commons License 6 napja 0 0 142990
pacman123 Creative Commons License 6 napja 0 0 142989

Paprikapálinkát már ittam, berhidai rokonynál. Pont chilipaprikával csípte meg :D

Jó ... nem a chilit erjesztette és azt főzte le, hanem ... nemtom, tán a cseresznyepálinkát bolondította meg vele.

De dülledt a szemem rendesen mikor belenyaltam ...

Előzmény: pali923 (142973)
Tschaby Creative Commons License 6 napja 0 0 142988

Na, ezt jó tudni :)

Előzmény: halaloszto (142986)
Tschaby Creative Commons License 6 napja 0 0 142987

Na azért nem is csodálom.

Lekvárért nem kapott volna :)

Előzmény: pali923 (142982)
halaloszto Creative Commons License 6 napja 0 0 142986

és egy fontos adalék: mivel a lepárlás kiválogatja a szilánkot, a törött lekvár és befőtt mehet a cefrébe.

Előzmény: pacman123 (142970)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 6 napja 0 7 142985

Kedves Hobbiasztalosok!

A mai napon a Hobbiasztalos blogunk elérte a több mint 8000 követőt, pontosabban jelen pillanatban 8020-an követitek a naponta frissülő cikkeket a facebook felületen. A cikkeket a hobbiasztalos.blog.hu felületen további 5-8000-en olvassák naponta. A blogon eddig 6.617.427 oldalletöltést regisztrált a statisztikai rendszer. Köszönöm nektek, hogy ennyien érdeklődtök a hobbiasztalos ismeretek iránt, igyekszem változatos témákkal meghálálni, hogy ennyien megosztjátok a cikkeinket. 
Kiss Győző

apaf3j Creative Commons License 6 napja 0 0 142984

Jó tudni :)

Előzmény: pali923 (142983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!