Keresés

Részletes keresés

motor-os Creative Commons License 5 napja 0 1 153688

Én sem értem minden szavát. :-)

Előzmény: generátoros (153687)
generátoros Creative Commons License 5 napja 0 4 153687

Köszönöm szépen, igazán kedves ez az infó. De akármilyen szép és  tetszetősek a régi szavak azért azt be kell látni hogy az esztergatokmányt sem nevezzük ma már amerikánernek és nem csak azért mert a régen furdancsnak nevezett áttételes aztalos vagy lakatos kézifúrót  is amerikánernek nevezték. Az állóbábot sem hívjuk lünettának és a szegnyerget sem rejstoknak és a subler már egyenesen  vacakságnak számító  kifejezés. Nem akartam én megszólni S.rudolfot, egyszerűen csak kérni, hogy én is értsem a szakavatott hozzászolásait. szerintem nem vagyok egyedül ezzel a problémával, ha pedíg csak én nem értem akkor maradjon minden így, azt jóvan na..

Előzmény: motor-os (153685)
generátoros Creative Commons License 5 napja 0 0 153686

nagyon szép darab a fotó alapján, de nem a 70 ezres kategória. mo-on még nincs erre kereslet. Bezzeg router plane(tyzack) az igen , akár 250 dolcsi, vagy a preston.De nálunk ez sem kelendő. 

Előzmény: Restauration (153682)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153685
Előzmény: generátoros (153684)
generátoros Creative Commons License 5 napja 0 2 153684

Szia! Egyetértek veled, hogy nem szabad ilyen széles betétet csinálni fenyőből.  Az egy dolog, hogy szakma szabályok  is ellene vannak, de  a szépérzék is tiltakozik ellene esetleg. Na , de van másik..... A hozzászólásaid nagyon felkészült mesterember szavainak tünnek. Azt is mondhatnám hogy tanult  vagy jólképzett, stb. Amiért most neked írok( vagy rontok) annak az az oka, hogy személyszerint nehezen tudom értelmezni a szavakat amit írsz ( kelelés, kenfer, pal-ból, hevenyedés stb.) Azt gondolom, hogy mivel ez  egy hobbista fórum , lehet nem vagyok egyedül és másoknak is fejtörést okoz megfejteni( megérteni) kifejezéseket amiről nem tudom( vagy tudjuk) eldönteni, hogy igazi szakszavak vagy csak egy szakzsargon.Ezért arra kérlek, ha megtudod érteni a problémámat akkor próbálj úgy írni, hogy azok  is értsék akik tanulni szeretnének, mert Tőled lehet tanulni, de, ha kinaiul vagy a régi németes szavakat használod akkor csak a veled -hasonlóknak - tudsz segíteni, taníitani, tapasztalatot megosztani.

Előzmény: srudolf1 (153679)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153683

Semmi gond vele. 3 éve lett beépítve. Központi fűtés van. Télen kb. 3 mm "világít".

Előzmény: srudolf1 (153679)
Restauration Creative Commons License 5 napja 0 0 153682

Sziasztok új belépő vagyok.Most csak egy kérdésem lenne hozzátok.Halott e már valaki a ROCKET fémkeretes kézi

gyaluról.Ez egy régi darab.De, sajnos nem tudom se a gyártóját,se a körülbelüli korát beazonosítani.

Képet küldök.Köszönöm.

pockond Creative Commons License 5 napja 0 0 153681

Ja, pofonegyszerű. Kösz.

Előzmény: motor-os (153678)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja 0 0 153680

Vedd ki az üvegléceket és nézd meg, ha ki van ékelve rendesen a betét vagy az üveg. 

Dr. Hahn zsanérokat akkora intervallumban lehet állítani, hogy nem létezik, hogy ne lehessen belőnni, hogy jól zárodja, ha nem fúrták el min. 1omm valamelyik zsanért, a forgástengelyhez képest. De szerelési sablon van a dobozába...  

Előzmény: mezcalito (153667)
srudolf1 Creative Commons License 5 napja -1 0 153679

ennyire széles betétet,  amit TIE linkjén láttam belső ajtóra fenyőből nem szabad késziteni.

Egy téli fűtési szezon után kilátsz a betét mellett, lehet, hogy nyáron helyrejön, de az is lehet, hogy elreped.

Akkor sem, ha vastagságában rétegelt és hossztoldott anyag.

Ez csak bejárati ajtóba mehet, mert az kap nedveséget is. 

Valamikor a 2ooo évek elején mi is készítettünk ehhez hasonló fenyő ajtókat, nagyon jó minőségű szárított anyagból, de örökösen baj volt velük, pedig profilos léccel szereltük a betétet a festés után, hogy ne látszodjon a hevenyedés. Szinte minden munkánál vissza kellett menni javítani. 

Egy ilyen ajtót ketté kell osztani egy szép 6cm profilos kenferrel középen, akkor a betét lesz olyan 28-3ocm. 

Esetleg megcsinálni a betétet PAL-ból és fenyő furnérral lefúrnírozni, de akkor kelelés nem lesz. 

Előzmény: motor-os (153673)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153678
Előzmény: motor-os (153677)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153677

Szennyvíz lefolyócső szűkítővel.  Van 50-ről 40 valamennyire és 50-ről 30 valamennyire szűkítő. Ha nem jó, van hőlégfúvó.

Előzmény: pockond (153676)
pockond Creative Commons License 5 napja 0 0 153676

A kínai csoda ciklon porleválasztót hogyan hozzátok össze a porszívóval? A ciklon csonkja 50mm, a porszívó jóval kisebb.

motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153675

Lézerrel. Csak ritkán talál. Kéne már csinálni egy 3 sugaras lézeres célzót. :-)

Előzmény: Pillanatragasz (153658)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 153674

Lehet, hogy mosolygott a fickó, de hogy magában hova küldte el a hülye tévéseket... :)

Előzmény: farontó (153672)
motor-os Creative Commons License 5 napja 0 0 153673

Nekem ilyen van egy. Teljesen jó. Lucból van. 5 ezerrel lett volna drágább a borovi. 15 ezerért építették be. Ferdén. Ekkor döntöttem el, hogy kitanulom az asztalos szakmát.

Egy ugyanilyen ajtólapból csináltam tolóajtót. Nem kértem a falcolást és a zárhelymarást.

Előzmény: Tie (153649)
farontó Creative Commons License 5 napja 0 0 153672

A múltkori mérőszalagos eszmefuttatáshoz, nem tudom volt e már.

https://www.youtube.com/watch?v=gYCjh3cKteM

fejes.i Creative Commons License 5 napja 0 0 153671

Erre nem gondoltam...

Előzmény: Pillanatragasz (153658)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 153670

Nincs mit, csak úgy kattogtam. A készítésre vonatkozó végkövetkeztésemből meg jól kimaradt egy "sem" :)

Előzmény: apaf3j (153664)
Bari- Creative Commons License 5 napja 0 0 153669

Ezek is ötletes megoldások. A második kicsit macerásnak tűnik felhasználási szempontból, de ha tényleg csak arra kell, hogy félévente takarításkor odébb lehessen gurítani az adot munkapultot, szekrényt, arra teljesen jó megoldás feltéve ha megpakolva is meg tudjuk emelni :) Ezeket is mentettem. Később még jól jöhet nekem is :)

Előzmény: Tschaby (153665)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 153668

Aha! Ez se rossz. Köszönöm.

Előzmény: Tschaby (153665)
mezcalito Creative Commons License 5 napja 0 0 153667

Erre reagálva nekem itthon műanyag bejárati ajtóm van amit "profik" csináltak Dr Hahn vasalattal https://www.dr-hahn.eu/en-gb/ , a műanyag profi, a vasalat profi de XY vállalkozónál Jóska raktya össze a ajtót meg a ablakot is , nos Jóskát hajtja a főnöke meg köll lenni annak a ajtónak de iziben, ezért a Dr Hahn vasalatok nem egy helyre vannak ám fúrva, nyáron lehet csukni az ajtót télen az alja nem zár az 5 pojntos profi ajtónak utána én szopok 20 percet az ajtó beaállításával, mert félrefúrkálták a pántokat, Az összeszerelés sokszor nem profi az ilyen műanyagos maszekoknál. Itt Jóska volt a probléma forrása és a főnöke ki hajtja őket a semmiért minimálra bejelentve.

Előzmény: fejes.i (153612)
Bari- Creative Commons License 5 napja 0 0 153666

Ez nagyon ötletes, magamtól eszembe nem jutott volna ilyen szerkezet. Köszönöm a linket. A videó linkjét mentettem későbbi felhasználáshoz.

Előzmény: pacman123 (153660)
Tschaby Creative Commons License 5 napja 0 0 153665

Nem ez volt az, de ilyen szerkezet.

https://youtu.be/EpUSLKSehjs?t=47

Ha gyúrni akarsz ekkor meg ez kell :)

https://youtu.be/l42K0s6E7vA?t=58

Előzmény: apaf3j (153659)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 153664

Hah! Nagy vagy! Ez pont olyasmi, amire tegnap gondoltam, köszönöm!

Előzmény: pacman123 (153660)
adam654321 Creative Commons License 5 napja 0 0 153663

Látom, közben jött válasz. Köszönöm apafej és pali923!

Előzmény: adam654321 (153662)
adam654321 Creative Commons License 5 napja 0 0 153662

Köszönöm a válaszod!

Ha ezt látják, várom Apafej és Stolaz kollégák véleményét.

A Kreg betétet még vámolással együtt is olcsóbban megkapnám, mint az Incra-t, bár ahhoz nincs mellékelve a szintező, de ezt meg tudom oldani házilag. A kérdés, hogy mi a plusz az Incra-ban, ami miatt esetleg azt kellene inkább választanom.

Előzmény: pacman123 (153655)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 153661

Szia! Bocsi, tegnap elsiklott a bejegyzésed fölött a figyelmem.

A Kreg teljesen jó, és ha olyan a maród, az ugyanannyiba kerülő előfúrt változat megkímél némi munkától (meg idegeskedéstől, nehogy elszúrd). Alapból három betétkarika jár hozzá, de lehet külön továbbiakat is venni. Megnéztem az Incrát, a rajta lévő finombeállító csavarok mondjuk hasznosnak tűnnek... bár a Kreg se hajlik be. 

Előzmény: adam654321 (153575)
pacman123 Creative Commons License 5 napja 0 0 153660

:D

Ez is cuki megoldás, és drágának sem tűnik, viszont kényelmesnek látszik a használata:

Sok részletes infó a készítéséről nincs, de sztem egyértelmű a működése, az alapján az elkészítése látszik bonyinak:

https://youtu.be/4800L3phZCc?t=128

Előzmény: apaf3j (153659)
apaf3j Creative Commons License 5 napja 0 0 153659

Jaaa... ez nem távirányítós? Pff :) :) :)

Előzmény: Tschaby (153657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!