Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18971

Ugyan már, nevetséges. Az mindenkinek fáj, csak mindenkinek más-más a fájdalomküszöbe. Max. letagadják, meg szentté avandzsálják a dolgot. Persze hogy csodálatos dolog, de azért nem egy leányálom. Nem értem miért kellene attól tovább vajúdni, amennyit feltétlenül muszáj.

Előzmény: Tompus999 (18966)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18969

Nem is kell.

 

Nem engem kell meggyőznöd az otthonszülésről, hanem a törvényalkotókat, és a szakembereket.

Előzmény: Tompus999 (18967)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18968

Like

Előzmény: felucca (18962)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18967

Sosem fogunk egyetérteni.

Előzmény: petike23 (18958)
Tompus999 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18966

Sztem úgyis annyira fáj az egész, hogy olyan mindegy, hol szenved az ember, csak mielőbb legyen túl rajta.

 

Hú, te, neked így tényleg nem lesz könnyû szülésed, akárhol is fog történni.

Előzmény: Törölt nick (18950)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18965

"Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol kívülről beavatkoznak a szülés természetes menetébe? Igen.

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anya viszonylag tájékozatlan arról, hogy mi fog vele történni? Igen.

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anyát a szülés közben több tőle független, külső dolog zavarja? Igen."

 

Ha így gondolod, akkor sem az otthonszülés az alternatívája a kórházinak.

Hanem (sorrendben):

 

- minél kevésbé kell beavatkozni a szülés természetes menetébe;

- tájékoztatni kell a kismamát;

- biztosítani kell a vajudás és szülés zavartalan körülményeit.

 

Jelzem; sok kórházban már megoldották ezeket.

 

Előzmény: felucca (18961)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18963

Egy nap kényelmetlenséget azért még ki lehet bírni. Sztem úgyis annyira fáj az egész, hogy olyan mindegy, hol szenved az ember, csak mielőbb legyen túl rajta. Ezért is nem nagyon értem, miért gond az egyeseknek, hogy ha adnak valami kis gyorsítót, legalább hamarabb túllesz a fájásokon az ember. Vagy nem?

 

Vagy nem. Én a magam részéről teljes jóindulattal azt tanácsolnám, hogy ne siess annyira a szüléssel, mert lelkileg még nem értél meg rá. Legalábbis az idézett mondat ezt mutatja. A szülés válhat életed legnagyobb élményéve, meg válhat egy tyúkszemműtétté is.

Előzmény: Törölt nick (18950)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18962

És még egy pici kiegészítés: hogy miért mondom viszonylag tájékozatlannak az anyát. Nem törvényszerűen, de nagyobb eséllyel.

 

Az ugyanis, aki jóelőre tudatosan az otthonszülés mellett dönt, kényszerűen felkészül, mind lelkileg, mind tudásban, saját legjobb képességei szerint, a szülésből. Nem a Szabad Népre gondolok, hanem alaposabb anyagokra. Neki ez kikerülhetetlen, hiszen szenvedélyesen foglalkoztatja a dolog, ő meg akarja élni a szülést, nem túlleni rajta. A nagyobb felkészülés több ismeretet, nagyobb önbizalmat hoz. valószínűleg egy ilyen nő már nem is viselné el az orvos dirigálását, hogy hogy feküdjön, meg mikor nyomjon. Kifejezetten ellenjavallottá válik a kórházi szülés.

 

Előzmény: felucca (18961)
felucca Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18961

Akadhatnak a szülésnél komplikációk ? Akadhatnak.

 

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol kívülről beavatkoznak a szülés természetes menetébe? Igen.

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anya viszonylag tájékozatlan arról, hogy mi fog vele történni? Igen.

Jobb eséllyel akad ott komplikáció, ahol a leendő anyát a szülés közben több tőle független, külső dolog zavarja? Igen.

 

Tehát számomra a kórház komplikációveszélyesebb hely. Ezért támogatom, hogy aki otthon nagyobb biztonságban érzi magát, az szülhessen otthon, ha akar.

Előzmény: petike23 (18958)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18960

"amugy mivel felelossegteljesebb a szules masnapjan hazamenni, mint eleve otthon szulni?:)"

 

A szülés másnapján már UTÁNA vagy.

Előzmény: Mikolt (18949)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18959

Na, erről beszéltem, csak én nem tudok ilyen összeszedett lenni meg ilyen jól megfogalmazni a gondolataimat.

Előzmény: petike23 (18958)
petike23 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 18958

"nekem az tetszik, hogy mindenki horogve vedi a szuletendo ujszulottek erdekeit a sajat szulei helyett, holott rengeteg nyomorusagos sorsu kisgyerek es nagyobbacska el az orszagban, boven lehetne kivel foglalkozni, van megmenteni valo gyerek boseggel."

 

Valahol el kell kezdeni. Pl. a születésnél.

 

Meg ott, hogy senkinek sincs joga a másik ember életét veszélyeztetni.

Akadhatnak a szülésnél komplikációk ? Akadhatnak.

Jobb eséllyel lehet megoldani a komplikációkat egy olyan intézményben, ahol "kéznél" van a műszer, gyógyszer, műtő, anesztes, neonatológus, stb. ? Igen.

Ennyi.

Előzmény: Mikolt (18945)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18957

Szerintem visszafogott voltam.

Legalábbis igyekeztem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (18956)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18956

Kicsit magas lóról beszélsz, remélem nem esel majd túl nagyot róla....

Előzmény: Dogfüggő (18954)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18955

Évente átlag öt anyukánál a kórházban történik ugyanez.

Csak nem írja meg a Szabad Nép.

Előzmény: Törölt nick (18953)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18954

Igen, ez erőltetés.

 

A többire meg:  ha érdekel a téma, tájékozódj róla.

Mert igaz, hogy véleménye mindenkinek lehet mindenről, pl. anyukám egyik tanítványa szerint a legnagyobb állat a zsiráf; de azért ha azt akarja a zember, hogy komolyan vegyék, akkor tesz érte.

Előzmény: Törölt nick (18950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18953

Már az is valami, ha épségben megszületik a gyerek és nem akad be pl. a válla a szülőcsatornába, mint az egyik anyukánál.

Előzmény: Dogfüggő (18951)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18952

Én nem mennék haza, de ha valaki annyira utálja a kórházat, arrafel írtam.

Előzmény: Mikolt (18949)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18951

Hát tényleg... : )

Előzmény: Mikolt (18949)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18950

Ja, ez erőltetés? Mondjuk lehet, de lehet akár egy vélemény is :)

Fenntartom amúgy ezt a véleményemet. Egy nap kényelmetlenséget azért még ki lehet bírni. Sztem úgyis annyira fáj az egész, hogy olyan mindegy, hol szenved az ember, csak mielőbb legyen túl rajta. Ezért is nem nagyon értem, miért gond az egyeseknek, hogy ha adnak valami kis gyorsítót, legalább hamarabb túllesz a fájásokon az ember. Vagy nem? Olyan jó sokáig vajúdni? Persze szép, szép, csodálatos élmény meg egyebek, de azért egy dolog a pátosz, meg egy dolog a reality :))

 

Előzmény: Dogfüggő (18948)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18949

amugy mivel felelossegteljesebb a szules masnapjan hazamenni, mint eleve otthon szulni?:)

Előzmény: Dogfüggő (18948)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18948

Khm.

 

"Ha vki gyereket vállal, vegye már a gyereke érdekében a fáradságot és bírjon ki 1 napot a kórházban. Ha egészségesen megszületett a gyerek, saját felelősségére akár haza is mehetnek. Ha még ezt se bírja ki, akkor ne vállaljon gyereket se."

Előzmény: Törölt nick (18947)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18947

Kb. annyira akrtam rád vagy bárki másra ráerőltetni az álláspontomat, mint te énrám :P

Előzmény: Dogfüggő (18946)
Dogfüggő Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18946

Sajnos (?) van olyan, hogy valamit nem tudunk elképzelni, és mégis létezik...

 

A helyzet az, hogy mind a kórháznak, mind az otthonszülésnek vannak előnyei és hátrányai, és a statisztikák szerint ezek nagyjából kiegyenlítik egymást; azaz együttesen azt eredményezik, hogy a kockázat kb. azonos.

 

Semmi baj azzal, ha az emberek ragaszkodnak a saját álláspontjukhoz.

Baj csak azzal van, ha másokra is megpróbálják ráerőltetni.

Előzmény: Törölt nick (18941)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18945

nekem az tetszik, hogy mindenki horogve vedi a szuletendo ujszulottek erdekeit a sajat szulei helyett, holott rengeteg nyomorusagos sorsu kisgyerek es nagyobbacska el az orszagban, boven lehetne kivel foglalkozni, van megmenteni valo gyerek boseggel.

Előzmény: Törölt nick (18936)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18944

nem tudhatjuk, de sejthetjuk:)

Előzmény: Törölt nick (18931)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18943

olyat el tudok kepzelni, amikor a korhazban elhunyt gyerek elhunyasahoz vezeto dolgok nem tortentek volna meg otthon. azt pedig hogy ki halt volna meg az otthonszuletettek kozul korhazban is ujsagcikkekbol sosem derul ki. alaposan ismerni kell az ugyet ahhoz, hogy ilyet ki lehessen jelenteni.

Előzmény: Törölt nick (18941)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18942

en ilyennel a MAV-ban nem talalkoztam, igaz, eleg reg nem is MAV-nak hivjak. mindig van anesztes (meg jo, en szulesznokent nem fogok altatni csaszarnal nejszaka) es szo nelkul adja az EDA-t. nem csak a szurashoz kell orvos, hanem az adagolashoz is.

 

amugy ha mar valaki termeszetes szulest szeretne, nem jo otlet a szulesenek helyszineul egy ilyen felkatonai intezmenyt valasztani, ahol 40% koruli a csaszar aranya. ezt sosem ertettem. en kapasbol ketto-harom olyan korhazt tudnek mondani, ahol biztosan lehet teljes bekeben szulni. na az AEK tuti nem tarozik kozejuk. Az annak kell, aki a muszerek kozott erzi magat biztonsagban.

Előzmény: Tompus999 (18928)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18941

Nem tudok elképzelni olyan szituációt, amikor egy kórházban elhunyt gyerek otthonszülésnél életben maradt volna. A fordítottjára viszont több példa is van, sajnos.

 

Elhiszem, hogy 2003.09.15. óta itt már mindenről szó volt, 19000 post alatt mindenféle álláspontot leírtak és kielemeztek a témával kapcsolatosan, de annak, aki új, azért még lehet véleménye, beszélgethet(ne) róla, mert különben minden topikot be lehetne zárni bizonyos idő után. Azért nagyjából visszaolvasgattam én, de am az a meggyőződésem, hogy az emberek zöme - velem együtt - ragaszkodik a saját álláspontjához és kitart mellette, és amellett próbál meg érvelni.

Előzmény: Dogfüggő (18938)
Mikolt Creative Commons License 2011.05.18 0 0 18940

ha ezt most komolyan kerdezed, szivesen valaszolok ra:) akkor jok a fajasok, ha van eredmenyuk. a jo fajasok olyan modon huzzak ossze a mehet, hogy az a babat a szulocsatorna fele tolja. a baba a fejevel tagitja a mehszajat, ami a vegen felszedodik. a rossz fajasnal a magzat nem halad elore (akarmilyen okbol), a mehszaj nem tagul, a baba nem halad lefele, ellenben kifarad, a meh izomzataval egyutt.

Előzmény: Tompus999 (18921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!