Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

csiburento Creative Commons License 2022.04.28 0 0 67275

Sajnos nem jött meg...

Előzmény: fekvőrendőr (67274)
fekvőrendőr Creative Commons License 2022.04.28 0 0 67274

Válaszban elküldtem!

Előzmény: csiburento (67273)
csiburento Creative Commons License 2022.04.28 0 0 67273

Igen, az ugrabugráló vulkáni járdára emlékszem.

Köszönöm, írtam! 

Előzmény: fekvőrendőr (67272)
fekvőrendőr Creative Commons License 2022.04.28 0 0 67272

Nekem az AUTOFLEX újította fel a torziós futóművemet a lakó alatt, mert egy kivilágítatlan bosnyák járdasziget elém ugrott az éjszakából.

Nem publikus a címed, ha írsz nekem, megküldöm egy üzemvezető elérhetőségét aki nagyon korrektül megoldotta a problémámat. Valószínüleg meg tudja mondani, tudnak-e segíteni?

Előzmény: csiburento (67271)
csiburento Creative Commons License 2022.04.27 0 0 67271

Elnézést, hogy csak most írok, kicsit összemosódtak a napok...

 

KÖSZÖNÖM A TIPPET!

Abban kérek szépen még segítséget, hogy melyikről van szó?

 

Míg az első címen szereplő a vonóhorgon túli témákkal foglalkozik (, vagy nem jól látom),

https://www.autoflex.hu/kapcsolat/

 

addig a másodiknak axeleros e-mail címe van, ez esélyesebbnek tűnt volna, mert legalább van a honlapon BOSAL horog, ami viszont már nem létezik...

http://www.autoflexker.hu/kapcs.html

 

Előzmény: Toncsi64 (67270)
Toncsi64 Creative Commons License 2022.04.23 0 1 67270

Érdemes lenne talán a szintén kecskeméti Autoflex-t is megkérdezni. 

Előzmény: csiburento (67269)
csiburento Creative Commons License 2022.04.22 0 0 67269

Pillanatnyilag az általam látott google listából a CARMAX állt egyedül. Egyébként ők azt mondták két éve (mert ez már bizony 2 éve futó projekt), vigyem el az autót, megnézik, és meglátják. Van némi bizonytalansági faktor.

Csak sajnos a termékükkel 2008-ban volt egy összességében negatív tapasztalatom, ezért vacillálok.

 

Nyilván nem vagyok a pénztárcám ellensége, ezért nem mindegy kell-e a több száz eurós segédalváz, vagy sem. És persze azt sem szeretném, ha a segédalváz hiánya miatt károsodás érné a járgányt.

 

Így az akármit is legyártók -, bár konkrétan ilyet még nem láttak - minden tiszteletem ellenére is kissé hátrébb vannak a listán, mint egy, már kiforrott, oda illő megoldás. 

Előzmény: szőrmók (67268)
szőrmók Creative Commons License 2022.04.21 -1 0 67268

Azért a guggli kihoz egy csomó nevet akik bármihez gyártanak vonóhorgot.Próbáltad őket kérdezni?

Előzmény: csiburento (67267)
csiburento Creative Commons License 2022.04.20 0 0 67267

Az NKH sajnos nem fog tudni válaszolni egy alapvetően műszaki kérdésre. Ők csak odáig jutnak el, hogy a rá való horog szerelhető. De itthon nagyon nincs, aki ezt bizton meg tudná mondani, hogy mi a rá való.

Vélhetőleg én is autózom majd egyet nyugat felé, mert a vonóhorog amúgy is euróban lesz, így olyan helyre kell menni, ahol láttak már ilyet... 

Előzmény: szőrmók (67266)
szőrmók Creative Commons License 2022.04.20 -1 0 67266

Az jó! De még mindig nem írtad,hogy vontatni is akarsz,vagy csak vonohorogra akasztható bicikliszállító miatt kell a horog.Egyébbként van a NKH ,hívd fel őket,vagy villanypóstán kérdezd meg az ügyfélszolgálatot.Az hivatalos lesz.

Előzmény: quasi13 (67265)
quasi13 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 67265

Történetesen B+E jogsim van, amivel max. 7t lehet a szerelvény össztömege, amiből max. 3,5t a vontató jármű :-).

Előzmény: szőrmók (67264)
szőrmók Creative Commons License 2022.04.18 -1 1 67264

Azt írta,hogy szeretne a szerkezet helyett vonóhorgot.Azt nem írta hogy csak bicikliszállításra.Mivel szerintem ezek közel 3500kilósak ,B jogsival vezetni lehet,de nagyot húzni nem.Egyébbként van nekünk egy Nemzeti Közlekedési Hatóságunk.Meg kell kérdezni.Azért vannak.Mailban is meg lehet tenni.És az hivatalos.

Előzmény: Tikky XTS (67263)
Tikky XTS Creative Commons License 2022.04.18 0 0 67263

Miért futna ki a jogsi kategóriából, ha bicajt szállít a vonóhorgon?

Előzmény: szőrmók (67261)
csiburento Creative Commons License 2022.04.18 0 0 67262

 

Ha van műbizonylat a horogról, akkor a bringaszállítóhoz nem kell vontatás írva legyen a forgalmiban. Sőt, olyan jármű is kaphat vonóhorgot (PRIUS, MATIZ), amelyek a gyártó szerint (tipusbizonyítvány) nem vontathatnak, igaz itt 0kg-ot be szoktak írni a soron következő vizsgán. Tekintettel az 5/1990. Köhémre, nem minősül átalakításnak, ha rá rendszeresített a horog. Van még pár ilyen utólag felszetelhető extra... Ráadásul olyan, nem vonóhorogra, hanem hátfalra szerelhető bringatartóra is kell rendszám, ami az eredetit kitakarja, így ott nem lesz vontatás beírva. 

 

 

Csak akkor kell újra vizsgát tennie a járműnek, amennyiben vontatni is akar. Ellenkező esetben elegendő a műbizonylat, vagy plakett megléte. 

 

 

Európai jóváhagyási jellel és plakettel rendelkező horog valamelyik európai jogharmonizációs rendelet értelmében vizsgázhat műbizonylat nélkül is. Ennek pontosan utána kéne nézni, szívesen venném, ha ezt pontosítaná valaki! Valamint továbbra is várnék ötletet a felszerelésre. 

Előzmény: szőrmók (67261)
szőrmók Creative Commons License 2022.04.17 -1 0 67261

Vonóhorgot vizsgáztatni kell.Lehet kifutsz a jogsi kategóriádból.Én mikor szürke rendszámot kértem biciklitartóra ,megnézte az ügyintéző,hogy van-e  beírt vonóhorog a kocsin.(nem lakóautó).Ha csak biciklit akarsz vinni és ezzel nem basztattak utközben maradj ennél.Egyébbként vonóhorog felszerelés után ujra kell vizsgáztatni a kocsit.És csak számlás műbiznylatos szerelést és vonóhorgot fogadnak el.Vagy megvárod a kétéves vizsgát és előtte rakod fel akkor spórolsz egy vizsgadíjat.

Előzmény: quasi13 (67257)
csiburento Creative Commons License 2022.04.17 0 0 67260

Én sajnos a lakkal több kereskedés és forgalmazó udvarát megjártam vonóhorog témában. Sajnos sikertelenül. Már ott elakadtunk, hogy kell-e segédalváz, vagy sem. És az is bukó, ha berendelsz a FALLEból egy horgot, és nem stimmel, így nehéz ügy. 

 

Úgyhogy én is kíváncsi vagyok, hátha van ötlet erre.

 

Egy helyre nem sikerült eljutnom, ők eddig pozitívan álltak a dologhoz; Kecskeméten, a CARMAX-hoz. 

Előzmény: quasi13 (67257)
quasi13 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 67259

Szia, kaptál erre anno választ, esetleg jutottál valamire? Engem is érdekelne egy ilyen szakember (Veszprémhez minél közelebb).

Előzmény: Kovalic 76 (66569)
quasi13 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 67258

Ez a lakóautókra is vonatkozik, és nem csak az összsúlyt, hanem a tengelyenként megengedett súlyt is ellenőrzik.

Előzmény: Nyakas Jakab (67255)
quasi13 Creative Commons License 2022.04.17 0 0 67257

Sziasztok, van itt valakinek tapasztalata Hymer B644 lakóautóhoz való vonóhorog témában? Az autóhoz a képen látható (szörf-deszka, robogó, kerékpár szállítására alkalmas) szerkezet áll rendelkezésre, de szeretnék helyette vonóhorgot. Reményeim szerint a mechanikus csatlakozás alkalmas erre, az elektromos (7 pólusú) az rendben lenne hozzá. 

Swift laci Creative Commons License 2022.04.12 0 0 67256

Ez teljesen jó szellőzik alatta igy csak annyira melegszik át mintha szabadon sütné a nap. 

Én annak idején Hollandiából rendeltem,szerintem ennyit bír az uv sugárzás miatt.

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal BackThis page is in FrisianTranslate to Hungarian

  • Afrikaans
  • Albanian
  • Amharic
  • Arabic
  • Armenian
  • Azerbaijani
  • Bengali
  • Bulgarian
  • Catalan
  • Croatian
  • Czech
  • Danish
  • Dutch
  • English
  • Estonian
  • Finnish
  • French
  • German
  • Greek
  • Gujarati
  • Haitian Creole
  • Hebrew
  • Hindi
  • Hungarian
  • Icelandic
  • Indonesian
  • Italian
  • Japanese
  • Kannada
  • Kazakh
  • Khmer
  • Korean
  • Kurdish (Kurmanji)
  • Lao
  • Latvian
  • Lithuanian
  • Malagasy
  • Malay
  • Malayalam
  • Maltese
  • Maori
  • Marathi
  • Myanmar (Burmese)
  • Nepali
  • Norwegian
  • Pashto
  • Persian
  • Polish
  • Portuguese
  • Punjabi
  • Romanian
  • Russian
  • Samoan
  • Simplified Chinese
  • Slovak
  • Slovenian
  • Spanish
  • Swedish
  • Tamil
  • Telugu
  • Thai
  • Traditional Chinese
  • Turkish
  • Ukrainian
  • Urdu
  • Vietnamese
  • Welsh

Always translate Frisian to HungarianPRO
Never translate Frisian
Never translate forum.index.hu

Előzmény: viszy87 (67253)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2022.04.12 0 0 67255

Nyugateurópában nagyon régóta bevett gyakorlat, hogy rendőr leméri a lakóautót, lakókocsit egy ellenőrzés során. Utána lehet bármiről is beszélgetni. Ilyen egyszerű, de hát magyarország az egy speciális ország.

Előzmény: csiburento (67248)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2022.04.12 0 0 67254

Nagytudású közegek lehettek, mivel a jármű forgalmi engedély szerinti megengedett legnagyobb össztömege számít a vezetői engedély kategóriájának érvényességének megállípításánál. A saját tömegnek ehhez semmi köze.

Előzmény: Atis57 (67250)
viszy87 Creative Commons License 2022.04.12 0 0 67253

Értem. A többi jóval drágább, gondolom sokkal többet azok sem bírnak ki. Ez a fajta alatt annyira nem forrósodna át igaz?

Előzmény: Swift laci (67252)
Swift laci Creative Commons License 2022.04.12 0 0 67252

Szia!

Nekem volt hasonló, anyaga légáteresztő kint tartja a vizet és átengedi a párát belülről kifelé. 

De nem egy tartós anyag nekem napon kettő évet bírt ki.

A ponyva tartósabb viszont ha azzal teríted vigyázni kell mert nagyon átforrósodik alatta én kartonpapírt rakok alá.     

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

Előzmény: viszy87 (67249)
ezerkilencszáz90 Creative Commons License 2022.04.11 0 0 67251

Mk4 Mondeó 2011-től. Az előtte lévő szériák nem voltak annyira jók. 

2000-res dizel limuzin. 2200 kiló alatt van valamivel. Kis fogyasztás, igénytelen, kényelmes, megbízható, a világból is kihúzza az 1300 kilós lakót. Több ismerősömnek volt, mindenki meg volt vele elégedve. 

Előzmény: viszy87 (67229)
Atis57 Creative Commons License 2022.04.11 -1 0 67250

Szia!

 

 Ráadásul az" ellenörző közeg " jókedve sokat befolyásol;

 

A Nissan City Van  önsúlya max . 3520kg , több rendőr többször előadta ,--- üresen csak magam  még mehetek vele B jogsival. 

Ha már a bolti bevásárolt cucc bele van pakolva (esetleg utas is )  akkor  C jogsi!

 

 

Előzmény: Nyakas Jakab (67247)
viszy87 Creative Commons License 2022.04.11 0 0 67249

Sziasztok!

 

Ponyvát keresnék a lakókocsimra és találtam egy opciót a vidaXl-nél. Használ valaki ilyet esetleg? Véleményre lennék kíváncsi, hogy elfogadható e a minősége.

 

https://www.vidaxl.hu/e/vidaxl-szurke-lakokocsi-ponyva-l/8718475841630.html

 

Ezt a fajtát néztem.

csiburento Creative Commons License 2022.04.11 0 0 67248

Nem mond ellent, de azt, hogy nem ugyanazt írja le, jól össze foglaltad... 

 

Ez az irány, mármint a kettes pont a hétköznapokban továbbra is azt gondolom, hogy öngól, minekután ellenőrzés alá vonva szívás lesz a korábban már leírtak okán. Ráadásul a tömeg arányok miatt még kényelmetlen is a közlekedés. Értem én, hogy lehet, de nem ajánlom senkinek folyamatosan. Nyilván más, ha a több láda sörrel megrakott rocsót egy évben kétszer ezres SWIFT -tel kell az üdülő és a kikötő között mozgatni, vagy valami hasonló, értsd jól, helyi járatban...

 

Egyébként meg tényleg tegye fel a kezét, aki minden indulás előtt hitelesített mérlegre áll, és inkább kiveszi az ágyneműt (is), hogy a laki tényleges tömege a megengedett maximum legyen! 

Előzmény: Nyakas Jakab (67246)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2022.04.10 0 0 67247

Látom, azért van aki kapizsgálja a lényeget, de a vezetési jogusultságnál nem csak a 3500 kg számít, hanem azt is nézik, hogy a forgalmi szerint a vontatmány megengedett legnagyobb össztömege meghaladja-e a vontató saját tömegét. Függetlenül attól, hogy modjuk a tréler üres.

Előzmény: Boarhunter (67233)
Nyakas Jakab Creative Commons License 2022.04.10 0 0 67246

Semmi nem mond ellent semminek.

 

Vegyünk egy pélát: Az én autóm saját tömege 1320 kg, az össztömege 1920 kg, 1200 kg-ot vontethat. Ezzel szeretnék húzni egy 1000 kiló saját 1300 kiló megengedett legnagyobb ösztömegű lakókocsit. 

 

1. Először is meg kell állapítani, hogy a B-s jogosítvány jó-e ebben az esetben. Ugye itt a forgalmikba beírt adatok számítank. A szerelvény össztömege ebben az esetben 3220 kg, a lakókocsi megengebett legnagyobb össztömege nem haladja meg az autóm saját tömegét. Tehát a jogosítványom rendben van ehhez a szerelvényhez. 

 

2. A lakókocsi megengedett össztömege 1300 kg, az autóm 1200 kg-ot húzhat. Na itt jön a képbe az alábbi.

 

"Fentiekre tekintettel a vontatás jogszerűségének vizsgálata során a pótkocsi tényleges össztömegét kell figyelembe venni, nem pedig a pótkocsi forgalmi engedélye szerinti megengedett legnagyobb össztömeget. A pótkocsi össztömege pedig legfeljebb akkora lehet, amekkora a vonó jármű forgalmi engedélyének vontatási adatainál feltüntetésre került."

 

Tehát ebben az esetben, ha a lakókocsi tényleges tömege nem haladja meg az 1200 kg-ot, akkor jogszerűen vontathatom a forgalmi szerint 1300 kg-os lakókocsit. 

 

 

Előzmény: csiburento (67235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!