Keresés

Részletes keresés

CsanHan Creative Commons License 2019.06.21 0 1 15086

Mi két éve voltunk hajóval Velencében. Elmentünk Punta Sabbioni kikötőig autóval, onnan pedig a Marco Polo társasággal hajóztunk Velencébe. 

http://www.marcopolovenezia.com/en/

 

Nagyon szuper volt! :-)

Előzmény: sunshine95 (15081)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15085

Teljesen egyetértek KoRUND-dal. 

Szombat reggel érdemes korán (legkésőbb 8 óra) indulni, mert utána bedugulnak Bibione utcái is és az autópályára felvezető szakasz is. Tavaly mi is elszöszmötöltük kicsit az időt és 9 óra felé indultunk...kb. 1,5 órával hosszabb lett a menetidőnk...

Mindenképpen Szlovéniában tankoljátok tele az autót.

Előzmény: tomka5060 (15083)
KoRUND Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15084

Olaszországban annyira éri meg tankolni, hogy kb 100HuF-al drágább a benzin/gázolaj literje.

Én azt javaslom hogy minél előbb induljatok haza, mert 8 óra körül elkezd bedugulni a kifelé út az autópályáig. Vagy nagyon késő este induljatok.

Előzmény: tomka5060 (15083)
tomka5060 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15083

Sziasztok!

 

Szombati turnusváltással indulunk Bibione-be július elején. Nagyon sok hasznos infot találtam már a fórumon viszont az alábbi kérdésekre nem találtam hozzászólást még:

1. Visszaindulni Bibione-ból Magyarországra a nap melyik időszakában érdemes? Reggel 9-ig el kell hagynunk a szállást. Érdemes már a reggeli/hajnali órákban indulni vagy azt a napot eltölteni még a parton és este utazni.

2. Tankolni Szlovéniában vagy Olaszországban megéri a magyar üzemanyag árakhoz képest?

 

Köszönöm!

 

MMilán1984 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15082

Sziasztok!

 

Abban tud valaki segíteni, hogy Bibione-ban a Spiaggia strandrészen van széf szolgáltatás? Kulcsokat, pénzt, telefont, stb. el lehet valahova normálisan zárni, lehet széfet bérelni vaalhol?

 

(Csak átutazóban állnánk meg pár órára fürdeni...)

 

Mivel holnap utazunk, így köszönöm a gyors válaszokat.

 

Üdv!

Milán

 

sunshine95 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 15081

Sziasztok!
Baráti társasággal (5Fő) megyünk július első hétvégéjén Bibioneba. Rengeteg jó hozzászólás és hasznos infó megtalálható itt, viszont egy kérdésem biztosan maradt még. :D Velencét megcéloznánk hajóval, elvileg 1ó15p és kevésbé körülményes a parkolás miatt, mint autóval. Valakinek ezzel kapcsolatban van már tapasztalata? :)
Előre is köszönöm!

CsanHan Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15080

Szia, szerintem attól függ, hogy melyik szempont élvez prioritást...

Mi hosszú évekig Ausztria felé jártunk (Bp. mellett lakunk), de az elmúlt években inkább Szlovénia felé mentünk. Gyorsabb, javarészt síkvidéken van az autópálya, alig van forgalom, kényelmesen lehet haladni, csak a nagyvárosok körül sűrűsödik kicsit be. Szerintem a költségek is kb. azonosak lehetnek. Igaz, hogy Szlovéniában drágább az autópályamatrica, de ezt kompenzálják a terep és közlekedési viszonyok.

Előzmény: vadasz70 (15078)
KoRUND Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15079

Idén lesz ötödik éve, hogy megyünk, de mi még sosem mutattuk a bódénál a napernyőfoglalásunkat. Soha nem is kérték tőlünk ellenőrzés gyanánt.

Mi mindig úgy foglaljuk a napernyőt, hogy valamelyik közlekedő úthoz közel legyen, de ne a szélső sorban/oszlopban legyen. Gyerekeknek így sokkal egyszerűbb visszatalálni. 

Előzmény: CsanHan (15075)
vadasz70 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 15078

Sziasztok! Merre érdemes menni Ausztria felé vagy Szlovénia felé. Látnivaló, forgalom, költség, egyebek.

p0809 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15077

Szuper, végülis logikus, mi 3 éve voltunk, akkor még menni kellett az "office"-hoz, utana olvasok én is.

Előzmény: CsanHan (15076)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.18 0 1 15076

 

Az ON-LINE Terms of Sale ezt tartalmazza:

 

"Once the reservation is confirmed, you have direct access to your reserved place on the beach, with no need to ask at the beach office."

 

Szóval a visszaigazolás birtokában nincs további teendő...

Előzmény: p0809 (15072)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.18 0 1 15075

Nekem úgy rémlik, hogy kb. 3 éve odamentünk a képen látható voucherrel a bódéhoz, de azt mondták, hogy nincs további teendő. Az biztos, hogy tavaly és tavalyelőtt már oda sem mentünk. Ellenőriztek is, de nem kifogásolták, hogy ezt a papírt mutogatjuk... Biztos, ami biztos erre rákérdezek az Europánál...

Előzmény: p0809 (15072)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15074

Megmondom őszintén, hogy erre vonatkozóan nincsen tapasztalatom, illetve információm. Szerintem írjál a hotelnek...

Előzmény: Boseman (15071)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15073

Én mindig úgy szoktam napernyőt keresni, hogy az utcához, amin lejövünk a partra, a legközelebbi szektorban legyen. Úgy látom, hogy a Lido del Faro részen valóban nincs szektor. Az A, B hátrább van a Pluto strand felé... 

Előzmény: rellif (15070)
p0809 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15072

"Saját strand" nem igazán van Bibioneban - lehet van olyan is, én nem tudok erről - , nagy valószínűséggel városi strandszervizes területen lesz a hotel kijelölt szakasza is. A szállásadók csak egy vouchert adnak, amivel bizony oda kell menni a "bódéhoz" és ott arra adják ki a tényleges pozícióra vonatkozó papírt, amit mindig vinni kell majd a partra. Azt kérhetik majd, mivel azzal tudod igazolni a helyedet. Ilyesmi vouchert kapsz szerintem, bár ez már egy konkrét helyre szóló voucher, de ezzel is oda kell majd menni a bódéhoz, viszont nem ott kell kiválasztanom a még szabad helyek közül egyet, mivel online már foglaltam korábban.

 

Előzmény: Boseman (15071)
Boseman Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15071

És ha a szallashoz tartozik a saját strandon nyugágy akkor egyszerűen odamehet az ember sorban állás nélkül? Aztán csak felmutatunk valami papírt ha kérdezik mit keresünk itt?

Előzmény: CsanHan (15069)
rellif Creative Commons License 2019.06.18 0 0 15070

Sajnos a Lido dei Pini rész nem egyértelmű.Régebbi papírokat nézegetve Lido del Faro szektor lenne a miénk,de térképen csak A és B szektor jelölés van.Így azt hiszem marad a régi sorba állós módszer.

Előzmény: CsanHan (15069)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.17 0 0 15069

Igazán nincs mit... mi már kb. 4. éve előre lefoglaljuk a napernyőt és olyan jó érzés, hogy szombaton nem kell sietni a partra...:-)))

 

Már legszívesebben indulnék is, de idén csak július közepén tudunk menni.

Előzmény: rellif (15068)
rellif Creative Commons License 2019.06.17 0 0 15068
Köszönöm!
Én meg azt hittem, hogy alapból foglalásnál már megvan a voucher kód.
De még így is sokkal kényelmesebb mint reggel a parton sorbaállni. 😊
Előzmény: CsanHan (15067)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.17 0 1 15067

Nekünk az Europánál ki kell választanunk a napernyőt ezen a linken keresztül:

http://www.bibionespiaggiaonline.com/en/index.aspx

Utána meg kell írni nekik (pl. Firmamento szektor, 6. sor, 77.) és néhány napon belül küldik e-mailben a vouchert.

Előzmény: rellif (15066)
rellif Creative Commons License 2019.06.17 0 0 15066

Szia!

Leírnád hol lehet a strandszerviz foglalást előre rendezni?

Köszönöm előre is.

 

Előzmény: CsanHan (15061)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.16 0 0 15065

Ez a szálloda a termálfürdő és a sétálóutca közvetlen közelében van, rendelkezik privát strandrésszel. Emlékeim szerint a hotelek napernyői is sorszámozottak, némelyikben még mini széf is van. A via Ariete közelében a Terme1C és az ArieteD szektor között közvetlenül a parton van egy hotelek számára fenntartott partszakasz. 

 

http://www.bibionespiaggiaonline.com/en/index.aspx

 

Bicikli egyébként sok helyen kölcsönözhető (mondjuk az Europától drágábban...), a hotelnek nincsen?

Előzmény: Boseman (15063)
tefi Creative Commons License 2019.06.16 0 0 15064

A szállodák lehetőleg ott bérelnek saját helyet, ahol legközelebb van a tenger,ha egyenes elindulsz a víz felé a szállodából!

Jesolo-ról van képem,ahogy ki van táblázva,hogy melyik partszakasz melyik hotelhez vagy apartmanhoz tartozik. A napernyők is meg vannak számozva!

 

Előzmény: Boseman (15063)
Boseman Creative Commons License 2019.06.16 0 0 15063

A continental hotelben leszünk 3 napig. Nem tudom melyik az ő strandjuk mert nincs feltűntetve a foglalásnál. 

Előzmény: CsanHan (15061)
p0809 Creative Commons License 2019.06.15 0 0 15062

Ha jol tudom 2,50 euro /nap, de csak akkor, ha 1 hetre berled. Ennyi penzert "ingyen van" gyakorlatilag! Jol karban tartott es tiszta bicikliket kapsz, lakattal, sorzamotott, ezert nem valoszinu, hogy ellopnak.

 

Előzmény: CsanHan (15061)
CsanHan Creative Commons License 2019.06.15 0 0 15061

Szia, nem írtad, hogy hol foglaltál...de ha nincs a szállásnak privát partszakasza, akkor a kiépített partszakaszon tudsz választani sorszámozott napernyőt. Általában minden apartmanhoz jár 1 napernyő+2 napozó ágy. Az egész partszakasz gyönyörűen fel van osztva szektorokra. Nyilván azon a részen (Spiaggia, Pineda, Lido del Sole, Lido dei Pini) érdemes egy szektoron belül napernyőt választani, amely közel esik a szállásotokhoz (kivéve kutyás strandrész - azt hiszem Lido dei Pininél van). 

Mi az Europánál szoktunk foglalni, ott van lehetőség az előlegfizetést követően arra, hogy kiválasszuk a napernyőt és lefoglalják előre. Így nekünk már meg is van, hogy idén melyik lesz a napernyőnk. Ez a rendszer nagyon praktikus és kényelmes, mert korábban nem volt túl kellemes a napon sorban állni a parton és ott választani. A papírnak, amely igazolja a használati jogosultságod mindig nálad kell, hogy legyen, mert időnként jön a beach service ellenőrizni és be kell tudni mutatni.

Ha esetleg az Europánál foglaltál, akkor ott nagyon kedvező áron lehet biciklit is bérelni...

Előzmény: Boseman (15060)
Boseman Creative Commons License 2019.06.15 0 0 15060

Mi jövő hónap végén megyünk.

A bicikli bérlés az kB mibe kerül? Órára adják gondolom?!

Sok helyen lehet bérelni?

A szállás ahova megyünk azt írta a foglalásnál hogy van strandjuk és ott egy nyugágy és egy napernyő benne van az árban. Na most ezt úgy kell elkepzelni, hogy a parton vannak egymástól elválasztva téglalap alakban kirakott ágyak és ernyő és abból 1-1 kapunk? Meg ezt sem értem, hogy a képeken nem látom, hogy el lennének választva egymástól ezek a téglalap alakban kirakott nyugágyak. Honnan tudja az ember melyik melyik. Vagy hogy azonosítja magát az ember hogy" én itt és itt szalok meg és van itt ingyen nyugágyam "?

CsanHan Creative Commons License 2019.06.14 0 0 15059

Így könnyű! :-))))

Előzmény: KoRUND (15054)
tök jenő Creative Commons License 2019.06.14 0 0 15058

ss14-es utat többször oda-vissza megjártuk júni elején. minden ok volt.  

Előzmény: colonia70 (15057)
colonia70 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 15057

Dol pri Vogljah  Szlovén- Olasz határátkelőről semmi infót nem dob ki a Google. Létezik, és használható ez egyáltalán? Járt már erre valaki? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!