Keresés

Részletes keresés

lip Creative Commons License 2001.04.03 0 0 104
Ne fikázzuk az OTP-t, még mindig a legprofibb magyar bank. Próbálj meg az ERSTE banknál egy egyszerű átutalást megcsinálni, azzal többet szívsz, mint a Házival.
Vagy próbáld meg elintézni, hogy a fél éve lejárt kártyád után ugyan ne vonjanak már le 100 Ft forgalmi díjat...
Áj láv ótépé!
Univerzum Istene Creative Commons License 2001.04.03 0 0 103
A Budapest Banknak tudtommal nincs meg internet-bankingja. De talan mar tervezik.
En naluk nyitottam szamlat (OTP-t utalom), Mobil bank, stb... Majd leirom a talasztalatokat.
Előzmény: John Zero (96)
hm238423 Creative Commons License 2001.04.03 0 0 102
Kedves biggyboy!
Ugy tunik ezzel mindenki megszivja egyszer. En is ugy jartam, mint Te, aztan feloldattam a blokkolast es hasznalom. Nekem tetszik es eddig semmilyen problemam nem volt vele, lekopogom.
Ja, vallalkozas szamlajat is ezen keresztul kezelem: ado, tb, fizetesek, berleti dijak, csekkek.
Előzmény: biggyboy (100)
hm238423 Creative Commons License 2001.04.03 0 0 101
Kedves Rebell123!
Nem tudom ebben a szovegkornyezetben mit jelent a feltores szo. Allitom, hogy ezt a rendszert nem lehet feltorni (hacsak a fejlesztok nem hagytak benne tudatosan kaput, de ezt nem hinnem). A vedelmi eljarasoknak hatalmas elmelete letezik, melynek utasitasait betartva szinte 100%-os biztonsagu rendszer keszitheto. Azert nem 100%-os, mert veletlenul kitalalhatom a jelszot aminek pozitiv a valoszinusege.
Azt, hogy talaltak benne funkcionalis hibat 8 perc alatt azt elhiszem.
Ha fel lehetne torni, mar nem mukodne. Lasd Telebank (BB)...
Előzmény: Rebell123 (89)
biggyboy Creative Commons License 2001.04.03 0 0 100
Nem tudom volt-e valakinek még ilyen problémája , de amikor megkaptam a jelszavamat és beléptem , rögtön mondta , hogy változtassam meg .
Ezt meg is tettem , de ez után se a régivel se az újjal nem jutottam be . Ezek után blokkolták én pedig úgy gondoltam , hogy annyira mégsem kell nekem ez a "szar" . Főleg , hogy ha jól olvastam a szerződésben kis betűvel feltüntették , hogy minden felelősséget a nyakamba varrnak , mert ha valaki hozzájut a számlámhoz akkor az csak is rajtam keresztül teheti . A Telebank sms-ekről nem is beszélnék , ami számomra érthetetlen módon hétvégén nem küldi ki reggel a nyitó egyenleget ! Ezzel szemben szinte az összes utalásos számlakiegyenlítésemet hétvégén emelik le a számlámról és hétfő reggel csak lesek , hogy hova lett ennyi pénz és mik is lehettek ezek .
Köszi OTP !
oregmedve Creative Commons License 2001.04.03 0 0 99
Bevetted? 8 perc? Ugyan már! Mit sz@rakodtak volna annyit?

Előzmény: Rebell123 (89)
Mogorva Creative Commons License 2001.04.03 0 0 98
Hát persze... Azzal a különbséggel, hogy én is hallottam valakitől, aki látta a klaviatúrát fényképen, ami előtt ülve feltörték. Annyi különbséggel, hogy 6 percről volt szó.

Na, ne etess...

Előzmény: Rebell123 (89)
acser Creative Commons License 2001.04.02 0 0 97
Hol talalhato a cikk a HVG teljes szovegu archivumaban? Csak hogy tudjam, hogy mirol beszeltek.
Előzmény: John Zero (96)
John Zero Creative Commons License 2001.04.02 0 0 96
Rebell:
Én a cikk után a Budapest Bank-ot hallottam, mint lehetséges nevet.
Szóval több bizonyítékot kérnék az állításodra.
Előzmény: Rebell123 (92)
Rebell123 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 95
Igen, ez egy jó kérdés! :)
Előzmény: DrDexter (94)
DrDexter Creative Commons License 2001.04.02 0 0 94
Van-e olyan, aki cégtől is meri használni a Házibankot?
Karatedog Creative Commons License 2001.04.02 0 0 93
Jó kis hozzászólás áradat.
Csak egy éves szünet után :-))))

"I know Kung-Fu"

Rebell123 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 92
A HVG-ben jelent meg egy cikk róla, hogy valamelyik vezető hazai bank végeztette ezt, amit írtam...Ezek után már csak a kapcsolatokat kellett egy kicsit játszatni!

Üdv
R.

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.02 0 0 91
Mi az infó forrása?
Előzmény: Rebell123 (89)
szalapala Creative Commons License 2001.04.02 0 0 90
Most már semmi gondom H@ziBankkal.
Az új verzió gyorsabb is, kényelmes is.
A szlatörténet 30 napos korlátja meg kibírható.

És még egyszer sem hibáztak.
Ehhez képest a fiókba bevitt céges átutalásokat néha b@sztak teljesíteni egy hétig is. Még a múlt hétről is van olyan tétel, amit ma se utaltak át. Egyszerűen nem teljesítik, pedig ott a fedezet.
Úgyfelem meg őrjöng, azt hiszi nem akarok vagy nem tudok fizetni.

Rebell123 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 89
Tiszteletem Mindenkinek,

Az OTP kb. egy negyedéve felbérelt 8 számítástechnikai szakembert, hogy törjék fel a Házibank rendszerét! 8 perc alatt sikerült...

Üdv
R.

acser Creative Commons License 2001.04.02 0 0 88
Kedves Lecso!

Egyetertek avantage (25) uzenetevel.

En is hasznalom, szerencsere eddig nem olyan eredmennyel, mint NU3, ld. index 2001. aprilis 2.

Szerintem a hazib@nk nem rossz, es latszik rajta, hogy olyanok terveztek, akik mar atlattak, hogy szemfules es innovaciora hihetetlenul kesz kis tarsadalmunk milyen hamar megtorne az SSL-t (hasonloan a GemPlus telefonkartyakhoz, amelyekrol a gyarto bevallotta, hogy csak Magyarorszagon masoltak, sehol mashol semmilyen problema nem volt vele), amelyet minden mas ilyen celu web-es alkalmazasban hasznalnak (az USA-ban hasznalom a Fleet bank hasonlo szolgaltatasat, havonta kulon $4.50-ert, a Hazibank ingyen van).

Ehelyett - szerintem - ok terveztek egy sajat biztonsagi protokollt, implementaltak, mukodik, fapados, de biztonsagos (mivel nem dokumentalt es csak az o kezukben van), es megy HTTP felett is. Ez volt a fo cel, nem a felhasznalobarat kezeles, hataridok, intervallumok megadasi szabalyainak ertelmes leirasa, stb, hanem a BIZTONSAG maximalizalasa. (Erre az is utal, hogy az *egesz* OTP website secure https formatumban van felteve, ami lassu es teljesen feleslegesnek tunik, nekem gyarlo mezei felhasznalonak. Ezert kell 7 (hetes) db. penztarmasina cetlit hozzatuzni a Hazibank szerzodesedhez.) Mindennek tervezesere, karbantartasara es esetleges fejlesztesere pedig van penze az OTP-nek. Mas bankoknak nem kell a melegvizet feltalniuk, mert ugyfeleik technikai es hacker kepzettsege tizede a magyarorszaginak.

Persze valoszinuleg valaki felvett erte egy nagyobb osszeget, de mivel az OTP szinte monopol helyzetu az ATM suruseget illetoen (kulonosen videken), ezert ugyfelnek hallgass a neve. [Megjegyzem, hogy itt Boston kornyeken se sokkal jobb a legnagyobb bank a Fleet, itt a szemelyes fiokba faradas helyett a telefonon lehet kb. 2 orat tolteni es UK[1-6] nak magyarazni, hogy mit szeretnel. UK1 szinte soha nem is erti, hogy mit akarsz.]

"Vili a vereb" megjegyzesehez annyit fuznek, hogy az USA-bol a telefonos elerese az OTP-nek nem igazan nyero.

Persze egy kicsit en is mazochista vagyok, hogy innen OTP-t hasznalok, dehat a kaland a fo!!! :-)

Előzmény: a lecsószezon vége (67)
avantage Creative Commons License 2001.04.02 0 0 87
A Hazibank egy state of the art Java klienst hasznalo biztonsagos rendszer. Fapados? Ha tobb mega lenne a kliens, biztos jobb lenne, igaz? (Csak akkor gyozd kivarni mig betoltodik!)

A gond szerintem ott van, hogy az OTP-ben az ugyintezok nem ismerik igazan, a blokkolas feloldas, meg jelszovaltoztatas egy remalom. De a rendszer maga nagyon jo.
Es persze a Java virtualis gepek sem hibatlanok!

A Creditanstaltnak volt celu hasonlo rendszere amit kb. 2 eve lattam. Kozvetlen modem kapcsolat, DOS alapon. Persze, lehet, hogy fejlodtek.

icsa123 Creative Commons License 2001.04.02 0 0 86
McAtti Creative Commons License 2001.04.02 0 0 85
Én sok helyről használom a h@zibankot, és majdnem egy éve. Utáltam a sok papírral sorbanállni - és kb. havonta egyszer megyek OTP-be.
Nekem semmi bajom a szoftverrel. Használom Linux/Netscape alól, NT/IE és NT/Netscape, meg Win98/IE Win98/Netscape alól. A Netscape 6.0-val valóban volt gond.
Az átutalás végén kiírja, hogy sikerült-e, meg egy azonosítót-tehát aki akarja, tudhatja, hogy sikerült-e a művelet.
Szóval, én elégedett vagyok vele. Persze, lehetne gyorsabb, de az a fél perc még mindig jobb, mint 2×10 perc az OTP-be oda-vissza+ a sorbanállás.
(Az OTP az ügyfelek felé az utóbbi 2-3 évben sokat javult. Belsőleg nem tudom. Én 3 éve ott tartottam, hogy most iziben átteszem máshova a számláimat, mert tűrhetetlen ez a sor, meg lassúság - de mára ez gyökeresen megváltozott. Persze, nem minden fiókban.)

Attila

fobakter Creative Commons License 2001.04.02 0 0 84
Hi folx,

Kar tulzottan fikazni a szolgaltatast, egyik legjobb a piacon. Azert az OTP is lendithetne a dolgon, valoban, ne pl. egy eromuvon dolgozom, de a 4.7x netscape csigalassusaggal szkrollozott a szamlatorteneten - JAVA rulez :-(( - a 6.x mar jobb. Bar ehhez volt egy jo kis tortenetem, tudniillik valamiert mar halodott a JAVA resze a bongeszonek (de meg nem tudtam, hogy igy van) es nem birtam hasznalni a szolgaltatast. Hat mit tegyunk, e-mail megy a helpdeszknek, problema felvazol. Jon a valasz, hogy szerintuk a netscape 6.0 OK, de hasznaljak explorert vagy Netscape ujabb vezriot. Bammeg, majd kiestem a szekbol, amikor elolvastam, ennek fingja nincsen arrol, amit ir. Par nap mulva kijott a 6.01 es a frissites rendberakta a JAVAt, azota megint ok...

Szoval csak ennyit a hozzaertesrol.

Asenki Creative Commons License 2000.04.11 0 0 83
Hali!
A teleb@nk centert én is gyakran használtam, és föladtam a házib@nkos szerződést is a mai napon...
Előzmény: Mogorva (75)
a lecsószezon vége Creative Commons License 2000.04.11 0 0 82
Zero :

Vannak más bankok nálunk, is akik biztosítanak internetes bankolást. Jómagam legalább háromról hallottam. Nem ismerem a rendszereiket, de talán nem ilyen prímitívek.

Azt továbbra sem értem miért minősiti a többi bank nem létező rendszere az OTP munkáját?
Ha kijelentjük, hogy a többi bank lusta (vagy netán igényesebb arra amit kiad a kezéből), akkor az OTP rendszere jobb ?
Akkor fogadnám ezt el, ha az OTP találta volna ki az egész internet banking-ot és most úttörőként való első fejlesztéseit csodálhatnánk.
Ezzel szemben az OTP nem tudott megvalósítani elfogadható színvonalon egy külföldön régóta létező szolgáltatást. Ez kb. olyan nehézségű feladat mint egy átlagos vállalkozás számára vásárolni egy könyvelő programot.

Előzmény: John Zero (81)
John Zero Creative Commons License 2000.04.11 0 0 81
lecsó:
Maximum reszben van igazad (vagy annyira se ;)

Mindenesetre a tobbi banknak is van penze, ok megis csesztek BARMI hasonlot csinalni.

Miert???

Talan ha a tobbi bank online rendszere jobb lenne, mint az OTP-e, akkor az OTP is ra lenne kenyszerulve arra, hogy tovabbfejlessze a szoftveret es szolgaltatasait.

Előzmény: a lecsószezon vége (80)
a lecsószezon vége Creative Commons License 2000.04.11 0 0 80
Kedves Grácia és többiek!

Teljes mértékű a félreértés. Én nem az OTP-t szidtam. Nem is tartozom azok közé akiknek az OTP, MATÁV, Microsoft, stb. nevének hallatán azonnal vörös köd ül a szemére és csak fikázni tud.
Bankválasztásnál tényleg nem fikázni kell, hanem kiválasztani a legjobbat és annyi.

Én is becsülöm az OTP-t, hogy az első három bank között volt, aki ilyen szolgáltatást indított. Ettől függetlenül amit házibank címen csinált az kritikán aluli. Függetlenül a telebank centertől, az A hiteltől és minden egyéb kondiciótól. Ebben is az háborít fel igazán, hogy pénze lenne egy rendes megoldásra, így ez a felhasználók lebecsülése. Amíg tapsolunk nekik, hogy "legalább csinálnak valamit" saját magunkat minősítjük .

Az pedig engedtessék meg nekem, hogy ha bemegyek akár a legjobban szeretett bankfiókomba, és a közepére odacsinált valaki, akkor fintorogva azt mondjam : SZAR.

Előzmény: Grácia (69)
SetiHui Creative Commons License 2000.04.10 0 0 79
Ugy ertem a plusz SMSekert kell plusz fizetni :)
Előzmény: SetiHui (78)
SetiHui Creative Commons License 2000.04.10 0 0 78
SMS: Naponta kapom az egyenlegem, tok jo. Ok, neha picit kesesben van a valosaghoz kepest, de max 1 nap. Es le lehet kerdezni is SMS-ben. Eleg olcso is, tan havi 300. Az SMS-ekert plusz fizetni kell, de felesleges is hasznalni, hiszen minden reggel 9-10 kozott megerkezik az aznapi egyenleg.

Hazibank: IE5-ot hasznalok, habar nekem is szimpatikusabb lenne a Netscape... DE eddig 95%-ban mukodott, jol le lehet olvasni a dolgokat, meg atutalni is lehet, fapados, de hasznalhato.
Sajna kesest ra kell szamolni, az SMS se a pillanatnyi egyenleget mutatja, es ez meg annal is tobbet kesik, de jobb mint a semmi, nekem meg tetszik is.

Előzmény: John Zero (77)
John Zero Creative Commons License 2000.04.10 0 0 77
Mogorva:

"- ATM és kártya tranzakcióról SMS-ben azonnali értesítés"

Wow! Nem is tudtam, hogy ilyen is van...
Most olvasom a https://www.otpbank.hu/online/f3_10_1_6.html URL-en, eleg jol hangzik.

Viszont a mobil telebank elofizetese 200 Ft/ho, ami a nalam szokasos havi 0-1 kartyas fizetesnel meg nem eri meg tulzottan. De aki rendszeresen fizet kartyaval, annak biztosan jo, hogy mindig kap visszajelzest...

Előzmény: Mogorva (75)
Krump Lee Creative Commons License 2000.04.10 0 0 76
Na közben rájöttem, hogy otpbank.hu
Mogorva Creative Commons License 2000.04.10 0 0 75
Figyelj, én 1 éve használom. A legelsők között voltam, aki igénybe vette. hogy őszinte legyek, kifejezetten emiatt nyitottam annak idején folyószámlát az OTP-nél, holott tapasztaltabb ismerőseim óvtak ettől. Ezidáig nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Az is tény, hogy bizony előfordul, hogy éjszakánként vagy hétvégén nem mindig elérhető a házibank, de ritkán szoktam szombat éjjel átuatlgatni, úgyhogy ezt túléltem..

Jelen pillanatban nem tudok másik folyószámla vezető bankot, ahol egyszerre az összes alább felsorolt kényelmi és biztonsági szolgáltatást megkapom.

Úgymint:

- SMS-ben minden nap reggel számlaegyenleg
- ATM és kártya tranzakcióról SMS-ben azonnali értesítés
- internetes homebank
- roppant egyszerűen elérhető és felhasználható A-hitelkeret (a havi rendszeres jóváírások összegéig)
- kicsit bonyolultabb, de elérhető B-hitel
- jól működő, helyi hívás díjáért hívható Telebank center, ahol szinte mindent elintézhetsz, amihez máshol a bankfiókban kell sorban állnod!!

Ha ehhez hozzáveszem, hogy a másfél- két év alatt 2 (azaz kettő!) alkalommal voltam a bankfiókban (egyszer a bankkártáyért, másodszor az internet bankos jelszóért), postán csekk befizuetés címén pedig egyszer sem(!!), minden csekket a homebankon keresztül utalok el... hát csak ajánlani tudom.

Tudom sokan szidják, talán nem is alaptalanul, de nekem bejött.

Előzmény: Asenki (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!