Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2023.01.30 0 0 32249

Szerintem Budaörsön nincs olyan diszkont cég, ami ablakot gyárt.

Előzmény: Rita7107 (32248)
Rita7107 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 32248

Sziasztok

 

Van B.örsön az a diszkont cég Szerintetek mennyire megbízható minőséget gyártanak? Az általuk forgalmazottból melyik a jobb kömmerling76 vagy decco83?

Márton89 Creative Commons License 2023.01.17 0 0 32247

Mi így csináltuk. Ma annyit változtatnék, hogy nem sima Ytongot, hanem Multiport tennék

Előzmény: Notes (32244)
hellorobi Creative Commons License 2023.01.15 0 0 32246

Köszi,de egy Kádár kockába sajnos ez irreálisan drága. Azt hittem van olcsón is vékony profil(kis felárért),de ezek szerint nincs.

Szerintem elengedem és rendelek egy ablakot és lesz amilyen lesz.

Gealan S9000-re kérek azért egy árat. 103mm sz is jó és talán az még megfizethető.

10 százalék különbség van csak fény áteresztésben. Lehet fontosabb,hogy ne legyen légmozgás,marad a 3-as üveg. Túlbonyolítom ezt az egészet,de azt hittem van rá jó megoldás. Ebből is tanulok, legalább ezt is tudom, hogy van ilyen.

Előzmény: Márton89 (32243)
kiss_atti Creative Commons License 2023.01.15 0 0 32245

Én nem bélelném ki 

 

semmivel, azt javaslom mindenkinek, amit a második lehetőségként írtál.

Előzmény: Notes (32244)
Notes Creative Commons License 2023.01.15 0 0 32244

Új építésnél mivel béleljem ki a kávát a nyílászáró beépítése előtt? Mostanánam mindenhol 2cm XPS-t látok, de nem tudom ez mennyire jó megoldás pl. hanggátlás szempontjából, vagy hogy idővel mennyire marad stabil egy másfél mázsás ablak alatt.

Nem jobb megoldás kivinni egy toktoldót a tégláig, kinyomni PUR-habbal, és ráfordulni a homlokzati EPS-el?

Márton89 Creative Commons License 2023.01.14 0 0 32243

Legkisebb tok magasságú ablak 85mm ($$$), a következő az 100mm($$)

Nekem az akkor kapható legalacsonyabb (900mm) van a drágább márkából.

85mm: Internorm KF520

Műanyagból ennél jobb ablakot valószínűleg nem kapsz, persze drágábbat sem fogsz találni

100mm: Gealan KUBUS/Marshall KUBUS

Ez is elég drága, de az extra dolgoknak áruk van

Szerintem a 3 réteg nem érezhetően “sötétebb”, mint a kettő. Sok előnye van a 3 rétegnek, 2023-ban nem is néznék 2 rétegű üveget

Előzmény: hellorobi (32238)
kiss_atti Creative Commons License 2023.01.14 0 0 32242

Szia.

 

1. Nem vágom, mi köze az átló meg nem mérésének a magassághoz. Ha nem jó a "trafkó" a beépítésnél, attól még a magasságnak nem kéne rossznak lennie, max. a szerkezet záródik rosszul ( ha záródik egyáltalán)

 

2. Meg kell fújni rendesen, rendes habbal és akkor nem világít át, de ezen - az átlátszó fényen -utólagosan is lehet javítani, pl. egy belső falkáva helyreállítással, más kérdés, hogy amit tapasztalsz az a nem kielégítő habozás miatt lehet, így az ebben a formában nem kéne, hogy így maradjon.

 

3. Ismét nem értem, ez esetben azt, hogy a kávaszigetelésnek mi köze a toldóhoz, beépítési hézaghoz. Ha nem toldózott, hát nem toldózott, a kávát attól le lehet szigetelni egy 30 mm-es XPS-sel pl.

 

4. Nincs olyan, hogy "belső, rejtett toktoldó", valószínűleg sorolóra gondolsz. Ekkora méretű/súlyú ajtót statikai sorolóval "illene" megszerelni, legalább a kilincsoldalon, és le-, ill feltalpalni az aljzathoz és a födémhez.

 

5. Nem látom a helyszínt, nem nyilatkoznék (esetleg hülyeséget). Az biztos, hogy nem betonalapra nem szerelünk ekkora szerkezetet.

 

7. Alulra fix rögzítés szükséges, hogy hogyan, azt a helyszín ( esetleg az utólagos betonozási munkák) dönti el.

 

6. Az alj nem vízszintes, ez gond.

 

Szerintem is gond, de "csak" annyiban, hogy ez esetben sosem fog rendesen működni az ajtó, ha a küszöb deformálódik, akkor nem rendeltetésszerűen használható a szerkezet. Ennyi idő alatt nem lesz Qka, de hogy az a szerkezet oda való-e, vagy másikat kéne gyártani, innen, ebből a fotelből meg nem mondom.

Előzmény: berti20 (32239)
berti20 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 32241

berti20 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 32240

berti20 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 32239

Sziasztok!

Elvesztem, szeretnék segítséget, tanácsot kérni! 

Csatolok  feljebbi hozzászólásban képet egy üzlet vitrinről. Aminek a tervezése, beépítése egy  cég (Electus-ablak) által minősíthetetlen lett. Bíztam bennük, utólag képeztem magam kicsit.  Újra beteszik, illetve ,még függőben van, hogy újra gyártása indokolt-e, illetve el tudom-e érni.

Szeretném, ha jó lenne! Nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni!

Kömmerling 76AD profil, 3 rétegű üvegezéssel.

1. : Nem mértek átlót, és az egyik ajtó  (eznek helye falbontásos volt) küszöbe külső vízszintbe került. - kivitelező tippje: felül a beton áthidalóba bevésnek, akkor csisszre megfefelőre lehet hozni.

2. : a bontott fal (lyukacsos Protherm) bontásnál sok helyen 4-5 cm szabálytalan purhabos rés is van (ami átvilágít, ha sötétben benn van fény) . Itt fontos az XPS-vakolat lezárás után betenni az ajtót? A toktoldó és plussz több rászigetelés is azt adja? 

3. : mondtam, hogy lesz szigetelés, káva szigetelés,de  nem lett toktoldó, a hely a profilra ráforduláshoz a fix ablaknál különösennagyon kicsi, fenn a beépítési rés semmi se lenne. Ez nagy hőhidat okoz?

4.  4 darabban készült, belső rejtett  toktoldó van, illetve egy 11 cm-es-itt van egy gipszkarton válaszfal. Van 2 igénybevett ajtó.. Statikai soroló ugye feltétlen kell? 2 vagy hány darab?

5: A vízszigetelést belátták. Az oldalfalakról találtam, az aljáról nem. A régi kivett ablak sóder ágyon volt, nekifeltetve függőleges hungarocell (ez itt-ott kijött)  közbeiktatásával a padlóhoz, beton járda szegélyen és aljazbetonon felfeküdve. A beton szegély ki,  tettek 5cm-es Xps-t (ez itt-ott mozgósan fekszik alatta) a sóderre, erre egy egyszerű nejlont, és rá az ablakegyüttes 3cm toktoldón. Jól gondolom, hogy a szerelő beton vízszigeteléséig vissza kell menni és azzal összekötni a vízszigetelést? Erre ötlet? 

7. :  Az alsó rögzítés most semmi, ezt szerelő fülekkel a padló betonjába kell vinni? Vagy elég az oldalsó rögzítés?

6. Az alj nem vízszintes, ez gond.  Egyben tették be.  Mindkét ajtó küszöb aluja fel van domborodva, el van deformálódva. Az ajtók zárása: az egyiket erősebb nyomásra zárni, a másikban a zár maga lötyög (talán kilazították). Ennek oka maradandó deformitás vajon? Az egész szerkezetben? Kuka, vagy beépíthető újra ?

 

 

 

 

hellorobi Creative Commons License 2022.12.30 0 0 32238

Gyerek van,párasodunk és lassan kiesik az üveg a keretből. Muszáj lesz cserélnem ablakot. Szigetelve is lesz a ház,akkor az ablakot sem azabad kihagyni.

 

Annyira nyomasztó volt itt a szoba. Át kellett festeni a falakat is sötétről világosra. 1000x jobb lett. 3 lámpa világított a szobában,hogy legyen fény. Most már 1 is elég a 3ból.

 

Tudom túlihegem,tisztában vagyok vele,de ki akarom hozni a maximumot amit lehet. Pénzért rosszabbra nem szeretnék váltani. Gyereknek sem akarok "sötét lyukat". Ablakcserékről is olvastam/láttam storykat milyen borzadályokat műveltek. Próbálom minél jobban elkerülni ezeketet a hibákat.

 

Geapan S9000 103mm-el az tűnik a befutónak és márkás is.

Előzmény: kiss_atti (32237)
kiss_atti Creative Commons License 2022.12.30 0 0 32237

 

Van valami keskeny műanyag profilu ablak?

110-112 mm a kereskedelemben kapható legkisebb tok+szárny kitakarás

----

2 rétegű ablak manapság elfogadható,mert a fény miatt lehet nem 3 rétegűt raknék be.

Más lehetőség gondolom nem nagyon van

 

Persze, elfogadható

---

Redőnynél nem tudom hogy van az áthidaló. Azt kibontás után lehetne látni 

 

Én tudom, a redőnytok felett fut.

--

 

De ezek felesleges kérdések ( és válaszok is), mert ha ennyire parázol az ablakcsere következtében előálló  "szobaelsötétüléstől" ( ami persze nem így van, de nem kívánlak meggyőzni az ellenkezőjéről), akkor Te ne cserélj ablakot, sosem leszel elégedett az újakkal.

Előzmény: hellorobi (32236)
hellorobi Creative Commons License 2022.12.30 0 0 32236

Kintről mérve az ablaknyílás 143 cm. 2-2 cm xps,ketszárnyú ablak és a végén kb 95cm üveg szelesség marad. 1.5m2 helyett 1.2 m2 lesz az új ablakkal. Saccra. Akkor még az új üvegezés is ront a fényáteresztésen. Kb a harmadával kevesebb lesz a fény minimum. Ez a bajom.

Konyhai ablak meg 10 cm keskenyebb.

 

 

Csak akárhogy számolom kisebb ablak fér csak be=kevebb fény. Mivel rossz a tájolása a háznak nem akarok kevesebb fényt. Nappali így is északi és ez az ablak a déli tájolásu kis szobáé.

 

Van valami keskeny műanyag profilu ablak?

2 rétegű ablak manapság elfogadható,mert a fény miatt lehet nem 3 rétegűt raknék be.

Más lehetőség gondolom nem nagyon van

Redőnynél nem tudom hogy van az áthidaló. Azt kibontás után lehetne látni 

Előzmény: kiss_atti (32235)
kiss_atti Creative Commons License 2022.12.26 0 0 32235

Nem ismerek 

 

olyan kapcsolt gerébtokos szerkezetet, aminek 130-140 cm a szélessége.

Vagy valamilyen egyedi gyártás lehet...

 

104, 126, 163, 188, 220 cm szélességben gyártódtak ( helyesebben: ilyen szélességű szerkezeteket mérünk és építünk be a régi szerkezetek helyére.

Előzmény: hellorobi (32234)
hellorobi Creative Commons License 2022.12.24 0 0 32234

Végül is az oldalát megbonthatom. Azzal még nem ártok és tudok várni heteket.

Az a baj hogy az ablak szélesség az egyik helyen 130 cm a másik 140 cm.

Na már most ha 5-5 cm xps akkor marad 120,130 cm helyem.

A Veka 82 MD pl 124 mm az ablak keret. Ezt min 2x meg kéne szorozni vagy 2 szarnyúnál 3x. De vegyük a 2x. Az kb 25 cm.

Végső soron 95 cm és 105 cm üveg szélesség marad a 130-140 cm nyílásból.

 

Megmérem majd most mekkora az üveg. Aztán számolok. Én 2 szárnyra gobdoltam de ha csak 130 lesz a max helyem akkor oda 1 szárnyú is mehetne.

Előzmény: C20NE (32233)
C20NE Creative Commons License 2022.12.24 0 0 32233

Számold bele az XPS bélelést is, különben nehéz lesz rendesen hőszigetelni. Az ablak sarkait kibontod és akkor látod, hogy van beépítve és látod mekkora a valós nyílás, úgyis meg kell bontani nem okoz gondot, akkor már nem lősz mellé a rendeléssel. Mivel a nyílások ritkán derékszögűek, ellenőrizd, hogy átlóban egyforma-e a nyílás, mert megszívhatod ha paralelogramma a  nyílás amibe be kell építeni! A szakember aki nálunk felmérte a nyílásból minden oldalon levett 5cm-t az XPS-re és 1cm-t, hogy rendesen be lehessen állítani és elférjen a hab.

Előzmény: hellorobi (32232)
hellorobi Creative Commons License 2022.12.24 0 0 32232

Sziasztok!

 

Gerébtokos ablakot szeretném magamnál kicserélni műanyagra. A kérdésem,hogy ha a legnagyobb méreteg akarom bele ajjoz ki kell bontanom és utána látom mekkora fér el. De akkor heteket várhatok a rendelésre.

Ha meg előre rendelem akkor meg meg vagyok kötve mérettel.

 

Mi a jó megoldás?

 

Redőny is van beépítve de nem kell az új ablaknál,plusz a kő párkányt is el szeretném bontani mert hőhíd.

Kb 140x180 ablak férne el. 

 

Viszont 2 szárnyű ablaknál a keret sokat elvesz félek alig lesz üveg. Bár a magassággal azért játszok hogy magasabb legyen az ablak(redőny+kőpárkányt helyét is ablak venné át)

 

Javaslat erre?

iszp Creative Commons License 2022.12.19 0 0 32231

Ezzel a facebook-on talált ütős műszaki megoldással szeretnék kellemes ünnepeket kívánni az itt jelenlevőknek! :))

 

Vestax Creative Commons License 2022.12.10 0 0 32230

Igen azok . 

Előzmény: farmer1984 (32229)
farmer1984 Creative Commons License 2022.12.10 0 0 32229

Ezek bruttó árak?

Előzmény: Vestax (32228)
Vestax Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32228

Sziasztok szép  napot. Top Türen ablakgyártóról hallott már valaki? Móron gyártanak. Etik ablakról hallottam már elvileg jókat mondanak a róluk. Annyi ,hogy már nem Veka profillal dolgoznak hanem Gealannal 

Nekem az Etiknél  400ezer ft mondtak  beépítés nélkül a következő termékek.

Gealan s8000 profil Roto vasalat  2 rétegű üveggel.

1650 széles x1350 magas tokosztott bukó nyíló  ablak 

930 széles x2030mm magas  Köln bejárati ajtó  csincsilla üveggel

2 db 630*630mm es a bukó nyíló ablak  

A garboda is kb ugyan ennyit mondott  a termékekre Rehau profilból.

Hevestherm meg az Ablakunk 650ezer környéke .

Hevestherm Salamander 76 os profil 

Ablakunk az Veka76MD  , Kömmerlig 76 Inoutic Optimum profil . 

 

 

ZolKa Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32227

Tehát akkor tégla / keret - közetgyapot - XPS a rétegrend?

Előzmény: trebront (32226)
trebront Creative Commons License 2022.12.07 0 0 32226

a belső oldalon párazáró réteg is kellene a kőzetgyapot meleg oldalán. itt volt értelme az XPS-nek.

Előzmény: ZolKa (32224)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32225

Azt meg tudjátok mondani, hogy hármas üvegezésnél az öngyújtó lángja hogyan tükrözödik, illetve hány lángnak kell látszódni?

 

 

ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32224

Van külső hőszigetelés.

Az a terv, hogy a belső káva javítás kőzetgypottal és gipszkartonnal.

A tömör tégla igen nagy macera lenne.

 

Előzmény: trebront (32223)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32223

ablak belső/külső síkján belül a purhabot ne bántsd. mert az a hőszigetelő (és rögzítő) sáv.

kintről van hőszigetelés a falon? ha nincs: huzd ki síkba habarccsal a bontás utáni egyenetlenséget és tegyél oda a műanyag tokra félig rátakaró vakolható kőzetgyapotot. (beforduló káva hőszigetelés). mindenhol XPS szokott lenni az ajánlás, de az csak a hőszigetelés miatt van. hangszigeteléshez sokkal jobb a kőzetgyapot.

talán ez a legegyszerűbb. lehetne tömör téglából is ezt falazni, de a kőzetgyapot már a hőhidakat is csökkenti.

pl: Frontrock.

és ezt ugye körbe (alul-felül.oldalt)

Előzmény: ZolKa (32222)
ZolKa Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32222

Kértük a kivitelezőt, hogy legyen "normális" 1-2cm a szerelési hézag, akkor még azért, mert minél nagyobb üvegfelületet szerettünk volna. Nem fog beférni / nem lehet beállítani volt a válasz.

Azt nem gondoltuk / tudtuk laikusként, hogy a hanggátlást is ennyire rontaj a nagy hézag. Így ahogy írod teljesen logikus.

 

Mit lehet ezzel most csinálni?

Kivágni a purhabot mellé / alá falazni majd a maradó hézagot újra pur habbal kifújni?

 

 

Előzmény: trebront (32221)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32221

az 4 és 7 cm nagyon sok. alapos felméréssel és/vagy egy kis falvágással, (h merőleges legyen a nyílás) ez csak 2cm körül is bőven elég lett volna.

a függőleges 7cm-t lehet h a párkány vagy a redőny miatt hagyták ki

Előzmény: ZolKa (32218)
trebront Creative Commons License 2022.12.06 0 0 32220

igazi hanggátlást habbal elég nehéz elérni (túl könnyű az anyag). igazi kávát kellene vagy kellett volna építeni téglából vagy tömör kőzetgyapotból, hogy ne legen egyenes útja a hangnak

Előzmény: ZolKa (32218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!