Keresés

Részletes keresés

Cs_ Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33907

Köszönöm. Ennek az ùtnak látok egy alternatíváját. Boszniát érintve az m20. Ez mennyire járható. Térkép szerint rövidebb 50 km-el, és kevésbé tünik kanyargosnak. Csak hát plusz határ. Ezt ismeed esetleg?

Előzmény: lajoska69 (33906)
lajoska69 Creative Commons License 2017.07.30 -2 1 33906

Ismerem az említett utat, esetleg kisebb a forgalom, de én csak akkor használom, ha először a hegyekbe megyünk vagy a Tara Canyonba.... Ill. Niksic után Potgorica és a Sozina alagút.... Tivát felé szerintem lassabb...., csúcsforgalomban a kompra is várni kell.... A röszkei határtól Belgrád felé és Cacak és dobrakovói határon át Potgorica felé a Sozinán át 11 óra a menetidő, két hete Röszkei határtól 10 óra 45 perc alatt értünk le Petrovácba.... Jó utat annak is aki másfelé megy!

Előzmény: Cs_ (33904)
merkurusz Creative Commons License 2017.07.30 -1 0 33905

Ez az út a legjobb, tökéletesen levan irva, és nem esik nehezedre bemásolni. Más fórum társak mire beirják a kérdezőnek, olvass vissza, te addigra bemásolod.

Előzmény: lajoska69 (33899)
Cs_ Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33904

Mi a véleményed Tivat felé arról az útról, hogy Pripolje-ig ugyanaz, onnan a 29-es úton, Montenegróban az M8, le Lepetanei kompig, komppal át, onnan meg már célegyenes  

Ha nem olyan gáz, a kompozás élményéért arra mennék. kb 10 órát szánok a Belgrád-Tivat útra.

www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.30 0 1 33903

Mi a baj "ezzel a Röszkével"?

Ha nagy a tumultus, ki kell kerülni!

Előzmény: Pizzaballa (33900)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33902

Viszont mi sem a bárányt, sem a birkát nem fogjuk soha olyan profi szinten megsütni, ahogyan a szerbek teszik ezt.

De ők sem, ahogyan mi főzzük a birkapörköltünket (a mi a Bácskát jelenti).

Előzmény: www.bunjevac.hu (33901)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33901

Máris hosszú a lé ....

Én ezt kérdeztem: "Most már csak az lenne számomra még érdekesebb, ha tudnám, hogy a félidőhöz mennyi idő alatt jutottál el, ha még innentől két óra múlva kerül őröltpaprika a pörköltbe?"

Tehát a mostani elmondásod alapján félidő alatt 2,5-3 óra főzést kell értenünk. Eszerint őrölt paprikát az utolsó fél, legfeljebb egy órában teszed a készülő ételbe.

Mifelénk a legendás Bajai Halászlének is biztosítunk ennyi időt arra, hogy a hal zsírtartalma eloldja az őröltpaprikát.

Birkáról innentől inkább ne is ejtsünk több szót!

Előzmény: lajoska69 (33892)
Pizzaballa Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33900

ezzel a Röszkével viszont tenni kellene valamit, mert a többi télleg jó

lajoska69 Creative Commons License 2017.07.30 -3 3 33899

Montenegróba utazóknak! Elsősorban azoknak akik a Budapest és a Duna észak-déli vonalától keletebbről indulnak, tehát a Duna-Tisza köze, ill. a Tiszántúlról.... Évek óta használom ezt az útvonalat, és minden évben újra és újra bemásolom a szöveget, így teszek most is magamat idézem....

"Már annyiszor leírtam, hogy....    aki ennél gyorsabb (nem rövidebb.... mert a rövidebb sokszor hosszabb....) lejutást tud, annak én fizetek! Bemásolom újra és újra és várom a jelentkezőket a fizetésért.... Mindenki Belgrádtól fél, hogy nagyváros és majd eltévednek.... "CACAK" tábla! nem lehet eltéveszteni.... Kb.: 3X lesz kiírva.....Belgrád közelében !!! Nem kell számokat nézni csak betűket! Nem érdemes továbbmenni a pályán Nis felé, mert a pálya megszakad Belgrádban és amíg kijut az ember fia odáig, hogy kimenjen a pályára, majd később kijöjjön onnan Cacak felé, addig már félúton vagy a cél felé....

Útvonal Röszkétől Montenegró tengerpartjára

Röszke határkirendeltség információs telefonszáma: +3662573851 0-24-ig.

Határátlépés után autópálya Belgrádig, egy helyen kell fizetni,  kb. 2.5 Euró. Érdemes bankkártyával fizetni… (olcsóbb…)

Viszonylag jó lehet haladni a pályán 120 km/h a megengedett, de a korlátozásokat érdemes betartani, mert mérnek és büntetnek…

Belgrád környékére érve, egyetlen táblát kell figyelni „ CACAK” felé…. Jól láthatóan többször is jelzik ezt a belgrádi elkerülőt. Ez az út kivezet arra az útra amely Montenegró felé megy.

Röszke- Belgrád  kb. 210 km    2 óra 15 perc

Belgrád- Cacak  kb. 140 km   2 óra   Az idéntől egy új autópálya szakasz épült útközben Ljigtől Cacakig, ez az általam írt 2 órás utat kb. 20-25 perccel rövidíti….

Cacak- Uzice kb. 60 km   50 perc

Uzice- Nova Varos- Pripolje- Brodarevo  kb. 110 km  1 óra 40 perc

Brodarevo az utolsó szerb település a határ előtt…  A határ montenegrói oldalán kérhetik a „Nemzetközi Zöldkártya”-t…

Brodarevo-Határállomás- Bijelo Polje (első montenegrói település) kb. 25 km  30 perc… esetleg a határállomáson várakozás 10-20 perc is lehet…

Bijelo Polje- Mojkovac  kb. 30 km 25-30 perc

Mojkovac- Podgorica (főváros)  kb. 95 km  1 óra 40 perc

Podgorica- Sutomore (tengerpart) kb. 35- 40 km  30 perc                        Podgoricából a tengerpartot Sutomorét egy alagúton (SOZINA) (2,5 Euro) lehet leggyorsabban elérni,  a főváros elhagyása után nemsokkal a Skadar tó után fénytábla mutatja az utat Bar felé ez vezet az alagúton át.

Ha viszont egy csodát akar látni az ember, akkor inkább nem elfordulni Bar felé az alagúton át, hanem egyenesen Petrovác felé a hegyen megközelíteni a tengert… Egy nem túl erős szerpentines út holdpontján olyan kilátás jön a tengerre ami szinte páratlan szépségű. Kb. 10-15 perccel hosszabb a menetidő, de megéri…..

A két út választása (  az alagút, vagy a szerpentin??? ) az is befolyásolja, hogy hol akar letelepedni a tengerparton… Az alaguton át érdemes, ha valaki Canj-ba Sutomoréba, Bar-ba, vagy délebbre Ulcinj-ba utazik…

Ha viszont Petrovácra vagy nyugatabbra Budva, vagy Tivát esetleg Kotor, vagy Herceg-Novi felé, akkor a szerpentin….

És most jön a „harmadik” (köztes) megoldás…. ha valaki gyorsabban akar leérni 10-20 perccel Petrovácra, vagy tovább Budva felé, akkor használja az alagutat és akkor a tengerparton teszi meg az utat miután kiért az alagútból…

Többéves tapasztalat után jómagam inkább Petrováctól Budva felé szeretek megszállni, de, ha valaki nagyon homos partot kíván, akkor Ulcinj felé tartson.

Az út összesen Röszkétől a „tengerpartig”…. kb. 700 km ami átlagosan 11 óra alatt lehet megtenni…. Az útminőség általában jónak mondható, de rendkívül zsúfolt, főleg hétvégén…"

Podgoricából  Budvába vagy Kotor felé van egy másik út is, Cetinjén át.  Szerintem az lassabb és nehezebb mint a Sozina alagúton át, majd a  tengerparton tovább Budván át és Tivátnál az alagúton be Kotorba….

Előzmény: Berta Péter (33894)
lisy Creative Commons License 2017.07.30 0 1 33898

Szia!

A következő Facebook-os csoportot ajánlom figyelmedbe: Határfigyelők -Horgos, Gyála, Királyhalom / Röszke, Tiszasziget, Ásotthalom. 
Jó utat, jó nyaralást!

axoritukes Creative Commons License 2017.07.30 0 1 33897

Sziasztok,

Mi jövő hét szerdán megyünk Budvába.
A biztonság kedvéért egy másik ingyenesen lemondható foglalásom is van Ulcinjba, de a Budvait fogom felhasználni.
Jövő hét szerdától 13 éjszakára (2017.08.02 - 2017.08.15) szól két fő részére Ulcinjba, érdekel valakit majdnem ötöd áron (910 helyett 191 EUR)?

Ez az

Ha nem jelentkezik senki, akkor hétfő este lemondom (akkor még ingyenes).

Üdv

Berta Péter Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33896

köszönöm!!

Előzmény: btvszeged (33895)
btvszeged Creative Commons License 2017.07.30 0 1 33895

Az ugye péntek, mi hétfőn jöttünk hajnalban Röszke autópálya átkelőnél, fél óra volt a várakozás.

Hétvégén nagyobb az invázió.

Előtte ezt az oldalt figyelgettük , elég pontos.

http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo?field_hat_rszakasz_value=szerb+hat%C3%A1rszakasz

Sajnos arra a talán 1 km-re is meg kellett venni a matricát. Vagy kerültök Tompa felé azután Szabadkánál vissza a pályára. Vagy vártok reggel 7 órára, és Tiszaszigetnél vagy Ásotthalomnál jöttök át.

Útvonal: Beograd után Cacak felé a táblákat követve, Uzsice, Nova Varos,Bijelo polje, Podgorica, Bar.

Valami nem tiszta, kérdezz még.

Berta Péter Creative Commons License 2017.07.30 -3 0 33894

Helló Tagok!Aug 11.én 03-04h között indulnánk autóval Szeged-Bar utvonalon.Segítséget kérnék legjobb utvonal és határátlépéssel kapcsolatban.Nagyon köszi.Szép napot mkinek.

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.30 0 0 33893

(Csak ismételni tudom magamat, az emailom publikus...)

:-)

Előzmény: Blaci78 (33891)
lajoska69 Creative Commons License 2017.07.29 -1 1 33892

Csak annyi, hogy az én birkapörköltem úgy kb. megforrás után 5-és fél, 6 órás....    lassú lángon, csak éppen buggyanva a bográcsot...   a "birkát nem szabad zavarni...." Vizet az elején csak annyit, hogy a hússzinttől 4-5 cm-rel alacsonyabbra, mert, ha nem, akkor "gulyás" lesz..., márpedig a birkapörkölt az nem bő levű gulyás...  Vacsora után írom a soraimat.... nem panaszkodhatom, mert a "teszterek" szerint és a bogrács szaft szintje alapján, szinte csak a béléscsontok maradtak....

A köret, pirított tarhonya és köményes-babéros főtt krumpli volt....valamint az itt készített kovászos uborka.... Mindenkinek kellemes pihenést és minden jót kívánok!

Előzmény: www.bunjevac.hu (33886)
Blaci78 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33891

Szia!Szervezkedő! Èrdeklődnèk hogy àll e mèg a kàvèzàs???

Blaci78 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33890

Te egy igazi b.... vagy. Neked semmi tapasztalatod mert nem kèrdeznèl ilyet! Kalandozz ...

Előzmény: ottakring (33871)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33889

Na ebbe ne menjünk bele!

Pár évtizede van szerencsém.

Előzmény: szolnok11 (33888)
szolnok11 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33888

Főztél már JÓ pörköltet?

Előzmény: www.bunjevac.hu (33886)
gertam Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33887

PANTOGRÁFOSAT!

CSAK A NEVELTETÉSEM TART VISSZA, hogy ne kérdezzem meg kedves MÁV:

Kinek a jó q... kell dicsérni?

No COMMENT el lehet húzni a ....

Üdv

- gertam -

www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33886

"A birkapörkölt még csak félidős a törtpaprika még ezután kerül rá.... úgy kb. még két óra múlva..."

Most már csak az lenne számomra még érdekesebb, ha tudnám, hogy a félidőhöz mennyi idő alatt jutottál el, ha még innentől két óra múlva kerül őröltpaprika a pörköltbe? :-O

Előzmény: lajoska69 (33885)
lajoska69 Creative Commons License 2017.07.29 -1 0 33885

A birkapörkölt még csak félidős a törtpaprika még ezután kerül rá.... úgy kb. még két óra múlva...

lajoska69 Creative Commons License 2017.07.29 -1 1 33884

Szombatot ünneppé tesszük ezzel a birkapörkölttel, a házigazda családja és egy kedves magyar házaspárral költjük el ezt Hungarikumnak nyilvánított finomságot... A Nagykunság fővárosának tisztelgek a "Karcagi birkapörkölt-tel"... Igaz, hogy a hús egy kedves tótkomlósi barátom nyájából való, de a főzési technika az előzőekben leírtak szerint történt... Lehet ez számomra évek óta ösztönös főzési mód.... Szoktam írni az előző bejegyzéseimben.... "Így járt Montenegróban a "tótkomlósi birka".....

"Kettő az egyben..." A törökparadicsom is elkészül a tűz mellett... jó kis padlizsánkrém készül belőle...

Jó étvágyat kívánunk minden itt tartózkodónak, és természetesen az otthoniaknak is...!

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.29 0 1 33883

Na látod ennyi az egész! :-)

Célszerű még betárazni baleseti bejelentolapbol is, ha esetleg valami helyi kaszkadorrel osszesodor az elet, legyen hova kiirnod magadbol a dühödet:-)

Előzmény: pulutyka73 (33873)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33882

Náluk kötöttek ki a fődik, meg vannak elégedve.

Előzmény: szervezkedő (33880)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.29 0 1 33881

1., Azt javasolják?

Kik javasolják? A szallasadod? Baratok akik mar jartak a tengeren? Ismerosok akik nem jartak meg Montenegroban?!

2., Mennyi nyilt wifis hely van?

En kb 8-10et tudok. De megadom a mi hazunk routerenek jelszavat is: "Hiros6000" ha ezzel esetleg segitsegedre tudok lenni.

Ha egy pincurit visszaOLVASOL, meg tovabbi infokat is talalsz a kerdeseddel kapcsolatban.

(Egyebkent 2017ben van még olyan szállás, ahol nincs net wifin keresztul???)

Előzmény: rapid07 (33874)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33880

Kozszolgalatilag jelentem, a Holiday holnapi, vasarnap jaratara is elkeltek a jegyek. Hetfon meg van hely!

:-)

Emellett meg a Margo es a Delfin nevu hajok is viszik az embereket, de szerintem a Holiday a jo valasztas!

:-D

Előzmény: www.bunjevac.hu (33877)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.29 0 1 33879

Nem kioktatas volt es azt gondolom nem nagyon nyultam melle semminek sem.

De akkor tenyleg egy pici, de nem nagy kioktatas:

1., Ha te 30eve kulfoldon autokazol csodalkozom hogy nem tudsz arrol, hogy orszagunk, az adoforintokbol uzemeltet egy miniszteriumot, akik folyamatosan tajekoztatjak az adofizetoket, a kulonbozo orszagok altal kialakitott szabalyokrol.

"Beutazas szabalyai" ez a jelszo es kulugyminiszterium a banda neve.

2., A fórumot olvasva ugy latod hogy ezt nem mindenki tudja!

De! Aki figyelmesen olvas tudja!

A forumozok egy reszenek a fasz... (...ekrény előtt tárolt hócipőjének szár...)...a tele azzal amikor, pl. naponta megkerdezi valaki, milyen utvonalon utazzon. Vagy egy idoben a bejelentkezessel kapcsolatban varialt itt csomo ember.

Segitve azokat, akik meg nem fedeztek fel Montenegrot, az egyik forumozo olvtárs készített egy weboldalt. Vegigjarta az orszagot, szallast foglalt, fotozott, majd telen osszekalapalt egy oldalt. Az oldal linkje a topic cime alatt talalhato, aki OLVAS megtalalja 3kattintas-igaz pont az adott kerdessel kapcsolatos infok mar nem naprakeszek.

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?montenegro

Előzmény: ottakring (33876)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.07.29 0 0 33878

Kifelejtettem, hogy a hajókirándulás díja 10 €.

Még ezt találtam Facebookon: Cruise Bar-Budva. Tourist boat "Holiday"

Előzmény: www.bunjevac.hu (33877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!