Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2019.10.13 -4 0 21995

érzem én a jó szándékod, de a helyreigazítás is ugyanakkora hülyeség, mint amit helyreigazítottál ;)

Sose készült bakelitból semmilyen hanglemez, mert nem igazán alkalmas anyag ilyesmire. A 78-as fordulatú normál lemez anyaga un. sellak.

 

De a sellakról még annyian se tudják micsoda, mint a vinylről... Szóval inkább nevezzük csak bakelitnek, így legalább mindenki ugyanarra a fekete korongra gondol ;)

Előzmény: pert2 (21994)
pert2 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 21994

Bakelitlemezt nalunk utoljara a hatvanas evek elejen lehetett vasarolni 78- as fordulattal, aztan jott a vinil meg amikrobarazda es a 33-as fordulat.

Előzmény: audiopowers (21993)
audiopowers Creative Commons License 2019.10.12 0 0 21993

Újra hódít a bakelit, szerintem mindig is hódított.

https://www.origo.hu/gazdasag/20191011-egyre-no-a-bakelitlemezek-piaca.html

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.09.24 -1 0 21992

Sehogy. A mi egyetlen Petink a lemezméretet is sebességnek vette. Kallantyú-kallantyú.

Előzmény: spacc (21990)
spacc Creative Commons License 2019.09.24 0 1 21991

….ja! megwan!  Hát ez gyülyteményi darab...…..

Előzmény: spacc (21990)
spacc Creative Commons License 2019.09.24 0 0 21990

Azért kiwi volnék, hogy hogyan vált sebességet 33 alatt a Dual 1229...….

Előzmény: tibtiborkaba_new (21989)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.09.23 -1 1 21989

Vásároljon szakértő eladótól a vatyin!

 

"DUAL 1229 17,25,30,33,45,78 FORDULATON. HIGH-END MINŐSÉG GYÜLYTEMÉNYBE,NAPI HASZNÁLATRA AJÁNLOM."

 

Ez a Dual nagyon pörög... mindenféle fordulaton... is...

 

:)

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.09.18 -1 0 21982

Jó kérdés. Ahogy sikerül. Az értelmes karokon alul van egy kis csavar, azt kitekerve az SME foglalat előrefele kihúzható. Ha nem túl értelmes, akkor ragasztott, esetleg óvatos melegítéssel szét lehet szedni, de lehet, hogy nem jön ki roncsolásmentesen. Ez esetben érdemes keresni egy donort, monsjuk az eredeti SME nem olcsó, de talán valami japán karból való csavaros megteszi.

Előzmény: Pistju (21981)
Pistju Creative Commons License 2019.09.18 0 0 21981

Tisztelt tibitiborkaba_new!

Köszönöm Neked a választ!

Köszönöm a kábel minőségére vonatkozó biztató szavakat is.

Azt írták a termékkísérő lapban, hogy mindenféle csupaszítás nélkül, "direkben" kell forrasztani.

A kar forgáspontból a kábel 8mm átmérőjű alumínium ötvözet csőben jön le.Így a kábel valószínűleg nem fogja akadályozni a mozgását a karnak.

Kérdésem lenne még...ha nem unod és nem idegesítelek Téged(is).

Az SME rendszerű shell csatlakozó anyájánál mire kell figyelni a kábelcserénél?Hogyan szedjem szét itt a kart?

Válaszodat köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.09.17 -2 0 21986

Szerintem jó lesz az a kábel. Az Isokinetik általában Cardas kábeleket ad hangkarkábelnek. Azért a beszerelésnél óvatosan, a 33 AWG kábeleket nem könnyű forrasztani. Arra vigyázz, hogy az új kábelezés ne akadályozza mozgásában a kart...

Előzmény: Pistju (21985)
Pistju Creative Commons License 2019.09.17 -1 0 21985

Tisztelt tibitiborkaba_new!

Köszönöm Neked a választ!

A kábelt azért akarom kicserélni...mert elcsesztem az állagát  annak a barkácsolt lemezjátszónak a készítésekor, aminek a megalkotási folyamatában Te is nagyon sokszor igen jó tanácsokat adtál.

Sajnos a húzott szeműek az én lemezjátszóm esetén dél-koreaiakat jelent, ugyanis a kar egy Sherwood PM8550-es lemezjátszóé eredetileg. Biztos, hogy nem japán kábel, annak ellenére, hogy szerintem a Technics 1200 SL-t próbálták -csupán külső jegyekből ítélve- lemásolni.

Nagyon jó volt a példád a kínai IEC aljzatra, nem ilyet használok.

De ennek ellenére sírok, amiért az eredeti kábelt meggyötörtem.

Eddigi és jövőbeni segítségedet köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

 

Pistju Creative Commons License 2019.09.17 -1 0 21984

Tisztelt btamas70!

Köszönöm Neked a gyors választ!

Valóban, a kábel rossz, én tettem azzá, amikor barkácsoltam a kart és a felfüggesztését.Több helyen kilátszott a szigetelés mindegyik érnél, meg lett gyötörve nagyon. Ezért -jó durung módon- kis átmérőjű zsugorcsöveket tettem több helyre.

A postaköltség/ár vonatkozásában bevallom, hogy alig kettőezer Ft-ért jutottam hozzá 2m kábelhez, postaköltséggel együtt.

Az idő pedig...Rutger Hauer szavaival élve a Blade Runner-ből: "Van még!"

Úgyhogy nekilátnék a kicserélésnek...de hogyan?

Eddigi és jövőbeni segítségeidet köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.09.17 -2 0 21983

Nem világos, hogy miért akarod kicserélni a karkábelt, és egyátalán milyen lemezjátszóban? Amennyiben a húzottszeműek alatt a japánokat érted, nos ők egészen korrekt kábeleket használtak. 

 

Számos elkámpicsorodott tuningolót láttam már, akik levágták a készülékről az eredeti japán kábelt, mert az "szar", és beépítettek egy kínai IEC aljzatot, mert az mekkora jóság. Aztán meg elsírták magukat...

Előzmény: Pistju (21981)
btamas70 Creative Commons License 2019.09.17 -2 0 21982

Ha rossz, akkor ugye mindenképpen ki kell cserélni...  olcsó pénzért magam sem tudok előnyösebb vételt. Olyat igen, ami nem rosszabb, és akinek óriási szerencséje van, talán fillérekért megúszhatja. Ha nincs szerencséje, a többszörös postaköltség miatt nem igazán lehet olcsóbb, illetve az sem biztos, hogy a felhajtására elpazarolt idő nem vész teljesen kárba.

Előzmény: Pistju (21981)
Pistju Creative Commons License 2019.09.17 -1 0 21981

Tisztelt Uraim!

Nemcsak a több hónapos csend miatt:némileg nem kommentált, valószínűleg nemleges és semmiképp sem semleges viselkedésetekből arra következtetek, hogy a hangkarban lévő jelenlegi, rossz minőségű kábel Isokinetik kábelre történő lecserélését nem akarjátok sem kommentálni, sem helyeselni, mit öbb segíteni sem.

Jó, jó tudom nem egy világverő kábel, de hát a sumérok/föníciaiak találmányából nem vagyok kellőképpen eleresztve.

Ennek ellenére, ha kérhetem, mégiscsak írjatok néhány jó gondolatot ez ügyben...azon kívül, hogy azonnal vásároljak némileg jól kommentált, valószínűleg igenleges és mindenképp semleges hangkarakterű kábelt az Isokinetik helyett.

Remélem Valaki megtöri a több hónapos csendet.

Válaszaitokat köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

Pistju Creative Commons License 2019.07.01 -1 0 21980

Tisztelt Kákettődémedé!

Valamennyivel beljebb vagyok a kétségeim megoldásához vezető úton. Annak ellenére, hogy az Arcam Alpha 5 plus sokaktól sok dicséretet kapott...szerintem a felső basszusai túlzások, már már tolakodóak ...a JPW AP 3 -asokkal hallgatva. Amennyiben a JPW Sonata került az AP 3 asok helyére, akkor a mélyek kiemelése már nem volt bántó...sőt hosszú távon elviselhető lett. Azonban az Audiolab 8000 A és a JPW AP 3 együtt olyan hangot produkált, amelyet egy gyerekkori barátom(Ő most éppen 30 éves jubileumát ünnepli zenészként) is elismert. Persze nem egyből hívtam át a srácot, hanem miután meghallgattam (többek közöt)Csajkovszkíj/Hacsaturján/Saint-Saens/Ravel Hungaroton SLPD31002 jelű LP-jét. Na ez a lemez mostanáig persona/LP non-grata volt nekem. Mivel nagyon csörömpölve, szárazon, basszus és középhangok szinte teljes hiányában zenélt. Eddig. A konfiguráció "összelövése" óta én persona non-grata vagyok otthon...állandóan LP ket hallgatok a szomszédok nagy bánatára.

Amivel viszont nem vagyok beljebb az az, hogy erősen gondolkodom a kar Isokinetik kábellel történő átszerelésén...a kar eredeti, húzott szeműek által berakott kábelét meg kiszerelném.

Bármilyen tanácsot (ha nem túl nagy anyagi áldozattal jár) szívesen elfogadok az átkábelezéssel kapcsolatosan.

Válaszodat köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.06.08 -1 0 21979

Jó erősítő az Arcam, jó az Audiolab és jó a JPW is.

 

De nem biztos, hogy bármely párosításban kihozzák egymás erényeit és összeillenek.

 

Több próbát is csinálj. Éppen az az érdekes ebben a játékban, hogy tudni kell, melyik elemet érdemes cserélni.

 

Sokan itt szoktak elvérezni és teljesen félre menni egy rendszerépítésben.

 

Egyébként szerencsés helyzetben van az, aki több berendezést is birtokol egyszerre, mert az egyes készülékek hiányosságait csak akkor ismeri meg az ember, amikor hall másikat is...

Előzmény: Pistju (21976)
Pistju Creative Commons License 2019.06.08 -1 0 21978

Tisztelt csárlsín!

Köszönöm Neked a hozzászólásodat!

Rendben van, fajankó vagyok, megérdemlem az állítmányt, főleg, hogy zsíros gépész aggyal az elektrotechnika világába tettem magamat (egyik) szenvedélyem miatt.

Azonban a zsír meg a gépészet akaraterőt is nevelt belém...habár Murphy törvénye szerint a legnagyobb baj, ha a hülyeség akaraterővel párosul!

Maradok Tisztelettel:(P)istju.

Pistju Creative Commons License 2019.06.08 -1 0 21977

Tisztelt Mono SE!

Köszönöm a válaszod!

De a barkácsolt LP-m sztatikus zajáról írt, segítségkérő hozzászólásom után még azt írod nekem, hogy "ésszel"...talán van, talán nincs (a saját magam állítottam ki önmagamról elektrotechnikai-szegénységi bizonyítványt) , de Te sokat segítesz nekem (is) a hozzászólásiddal.

Az meg hab a tortán, hogy úgy szólítasz, mint Will Smith-t a Man in Balack-ben: "komám".

Az biztos, hogy akármit cserélek a rendszeremben, változik a hangja, ezt az esetek túlnyomó többségében, hallom, érzékelem. Lehet hogy mélységesen megvetsz, de van olyan LP-m, amely egyszerűen nem tűri semmilyen hangfalállvány alkalmazását a JPW sonata-k hallgatása közben.

Szégyen, nem szégyen Básti-Cserhalmi LP-jét padlóra letett hangfalakkal hallgatom, jómagam meg a szőnyegen ülök eközben...

Maradok Tisztelettel:(P)istju.

Pistju Creative Commons License 2019.06.08 -1 0 21976

Tisztelt Kákettődéemdé!

Köszönöm a válaszodat!

Megfogadom a Te tanácsodat(is), sokat fogok az Audiolab-al is kísérletezni.

Saját magam miatt kell, hogy sokáig, nagy kedvvel hallgatható, szép hangot kapjak végeredményül.

Jó sok, igen jó minőségű, mesteri hangmérnöki munkájú(Például Bohus János HANGMÉRNÖK ÚR) Doctor Herz LP-jét hallgatva.

Ezért  időt,(na ebből van elég most így a nyári iskolaszünet közeledtével), fáradságot (a JPW AP 3-asok cipelése, kettőskábelezése nem egy öreg tanárnak való)  nem kímélve fogok  a kívánt cél elérése érdekében megtenni mindent.

Maradok Tisztelettel:(P)istju.

 

csárlisín Creative Commons License 2019.06.08 -1 1 21975

a fajankó szerint , elég az oda:O

Előzmény: Kákettődéemdé (21973)
Mono SE Creative Commons License 2019.06.07 -4 0 21974

csak ésszel komám! ;)

 

Ha egy hangrendszer bármelyik elemét megváltoztatjuk, az összes többi elem szerepe is átértékelődik...

.

Előzmény: Pistju (21970)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2019.06.07 0 0 21973

Azért az Audiolab és az Arcam nem egy kategória...

 

Szerintem basszusban a kis hangfal nem tudja kiszolgálni az Audiolabot. Az erősítő forszírozná a mélyeket is, de az már sok a hangfalnak.

 

Én inkább az Audiolabbal kísérleteznék.

Előzmény: btamas70 (21971)
Pistju Creative Commons License 2019.06.06 0 0 21972

Tisztelt btamas70!

Köszönöm a tanácsodat! Jöhet most majd a javíttatása az Arcam-nak, valamint ha kész, akkor JPW AP3-assal is ki fogom próbálni.  Az Audiolab sem lesz kihasználatlan, van már helye is, meg jól (?) elképzelt funkciója is.

Válaszodat köszönve maradok Tisztelettel:(P)istju.

btamas70 Creative Commons License 2019.06.06 -2 0 21971

A "csúnya" mélytartományért sajnos valószínűleg az Audiolab erősítő is felelős. Az erősítő-hangszóró szinergia viszont alap. Rossz alapra sehogysem lehet jó rendszert építeni...

Előzmény: Pistju (21970)
Pistju Creative Commons License 2019.06.05 0 0 21970

Tisztelt btamas70!

Tisztelt Mono SE!

 

Mindig is tudtam, hogy nem vagyok egy elektrotechnika zseni.

Azonban a sztatikus feltöltődés/kisülés zaja nyomtalanul eltűnt a zenehallgatások alkalmával a barkácsolt lemezjátszómból...

Mielőtt találgatnék, vagy okoskodnék, vagy netán tehetségesnek tartanátok(amit egyáltalán nem hihettek a lemezjátszóm képeit nézve, valamint a hozzászólásaimat olvasva)  leírom:egy Audiolab 8000 A -val hallgatva nem jön elő a hiba... az Arcam Alpha 5 Plus erősítőm földelése lehet a ludas, de majd megnézetem szakemberrel.

Viszont akkora mértékű különbség van a két erősítő között...hogy csak na.Olyan, magas tartományban is szépen hallgatható hangok jöttek elő a váltás után (a tweeter Audax 6x9) a saját építésű lemezjátszómból, ami eddig még nem volt hallható. Ugyanakkor a mélyek szerintem, amit a JPW Sonata ki tud magából hozni nem igazán tetszenek.

Már komoly szemkontaktusba kerültem egy első generációs JPW AP3-assal. Meghallgatni most nincs időm őket...de majd kb. két hét múlva lesz!

Segítségeteket, építő jellegű hozzászólásaitokat köszönve maradok Tisztelettel:(P)Istju.

AudiJo Creative Commons License 2019.05.30 0 0 21969

Hát igen - a nem hülyék bakelitet árulnak!:)))

AJ

Előzmény: Mono SE (21968)
Mono SE Creative Commons License 2019.05.29 -5 1 21968

ezt ma lőttem Fehérváron:

 

 

ezt meg 40 évvel ezelőtt egy párizsi lemezboltban ;):

 

btamas70 Creative Commons License 2019.03.07 -2 0 21967

RAD módban a számológép konvertál - úgy tényleg kizárt a tévedés;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (21966)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.03.07 -1 0 21966

Ez mondjuk először is attól függ, hogy DEG vagy RAD módban van-e a számológép. Másodszor meg nem ez adja az eredményt, már ha a két beállítás közötti VTA különbséget tekintjük eredménynek...

Előzmény: btamas70 (21965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!