Keresés

Részletes keresés

Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 19725

Oliva olajat próbáltam és a szaga zavart nagyon így hamar abba hagytam. Shea vaj? Nem olyan drága. Argán olajból pár csepp kell én testápolónak így keverem:

Szőlőmagolaj 1dl, argánolaj 15-20 csepp, csipkebogyó olaj 5-7 csepp, tehetsz bele egy kanál olívaolajat is. Persze ki is hagyhatunk belőle dolgokat. Ezek mind bőrtàpláló, bőrfiatalító anyagok nekem nagyon jó. Egy idős kozmetikus ajánlotta.

Előzmény: csr23 (19722)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 19724

Ha hólyagok lesznek belőle és sárga nedv ürül ha kifakadt akkor pustulosis sporiazis is lett a másik mellé:-( talpadon nincs? Ez borzalmasan tud viszketni mikor jön elő. Van valami tabletta amit én is szedtem de, sajnos már nem emlékszem a nevére, kimondottan viszketésre adják. Nekem ami használt: diolevel főzet pici ecettel abba áztasd az csillapítja. Ha ez jött elő keresd fel a bőrgyógyászat mert tele leszel vele és elfertőződhet. Ha kifakadtak a hólyagok steril mullap és cernakesztyu. Gondolkodom a tablettan mi volt.

Jó lehet még a szódabikarbónás aztatas is.

Közben eszembe jutott suprastin tabletta!

Előzmény: Icus60 (19723)
Icus60 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 19723

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! 25 éve ragaszkodik hozzám ez a rettenet. Voltak szebb és csúnyább napjaim. Kínomban a neotigasont is szedtem, elmúltak a foltjaim, viszont az összes mellékhatás kijött rajtam. Abbahagytam, és többszöröse jött vissza. Elhatároztam, nem kísérletezek, nem fogom tönkretenni a májam ilyen szeméttel, hagyom az egészet. De most olyan történt, ami az elmúlt évtizedekben sosem. Kb. egy hete annyira viszket, hogy majd megőrülök. Először a kezemen olyan kis kitüremkedések jelentek meg, mintha allergiás lennék. De nem kaptam új gyógyszert, tehát attól nem lehet. El kezdtem vakarni, szinte a vérem is kiserkent, de nem akarja abbahagyni. Még éjszaka is fel kell kelnem, hideg vízzel mosom le, bekenem argánolajjal, Aloa Verás készítményekkel, de semmi.

Biztosan van közöttetek olyan, aki már megtalálta a megoldást. Kérlek segíts, hogy mit csináljak. Bőrgyógyászhoz nem akarok menni, egyébként is hónapokat kell várni még a magánrendelésre is.

Előre is köszi!

csr23 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 19722

Közben nézegettem az olaj árakat, az argán olaj nagyon drága. Megéri az árát? Az extra szűz olívaolajról is sok jót olvasni, próbáltad már sömörre? Viszonylag olcsó, ha vennék 500 ml-t, az elég lenne pár hónapig. Viszont a szagáról írják, hogy nem túl kellemes. 

Előzmény: Szeszi50 (19709)
Taki29 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 19721

Az én véleményem az , hogy ha nem egy nagyon közeli ismerősömről van szó akkor az azt mond amit akar .

Alapvetőleg nem bízok az emberekben , azt ki kell érdemelni. Egy -két e-mail erre nem elég.

DE EZ CSAK A SAJÁT VÉLEMÉNYEM!!!!

Előzmény: hul (19720)
hul Creative Commons License 2017.11.26 0 0 19720

Észrevetted, hogy nem neked válaszoltam és senkit nem "céloztam" meg kereskedéssel? Mert vagy tudom vagy nem és végül is nem érdekes. De ha tudom, akkor is rendben van, bárki adhat és vehet, sőt a szer használhat is. :-) A vevő maga dönt.

------------------

A trexan tabl. történetet valóban olymódon véleményeztem, hogy "nincs ajándék", mert qvára nem játék. Értem hogy Te lelevelezted és hittél egy verzióban, ami megint csak rendben van. A jószándék és a magántörténet is, bizonyára sajnálatos. Viszont ha valaki valaha is elbeszélgetett az orvosával, aki felírja, az magánlevelek és totál együttérzés és mély magánügy alapján SEM adja ki a kezéből. 

Azért van ebben nem kis felelősség, eléggé egyértelmű.  

Előzmény: Szeszi50 (19719)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 19719

Életemben még egy Avon rúzst sem értékesítettem soha semmilyen terméket nem forgalmaztam, mlm- ben nem vettem részt. Szóval királyi többest felelőtlenség használni. A másik szóban forgó fórumozót nem ismerem így  véleményt sem mondok róla bár engem eddig még az itt levelezők közül senki sem keresett meg termékkel. Bocsánat mégis egy bioszappant áruló valaki írt egyszer...

Trexan ügy: én vettem a fáradtságot és privát levélben megkérdeztem miért kéri. Jár orvoshoz, vérvételre, rendszeres kontrollra. Amiért most kérte a segítséget az olyan mély magánügy amit minden jó érzésű ember megért és ha tud segít ha tehetném másban is segítő jobbot nyújtanék. Viszont teljesen megértem, hogy ezt nem tette közhírré itt a fórumon.

hul Creative Commons License 2017.11.25 0 0 19718

A tűzhányó sorstársak nem csak ps-sek. Sokan kereskednek. Bocs senkit nem izélgetek konkrétan! 

Van aki tudja és más meg nem, hogy a dolgok vagy használnak vagy nem, vagy megmarad a hatásuk vagy és -többnyire sajnos!- nem. Tehát örülni kell, ha valami leviszi, halványítja, megszépíti, de számítani kell rá, hogy egy darabig használ és lehet utána nem. Provokálja valami (pl-alkoholfogyasztás, stressz, anyós, mhelyváltás) és a csodakenőcs hoppá, nem használ többé. 

Ezért kellene mindenfélét kipróbálni és újra és újra, ha lehet -ha nincs valami, ami tovább jó hatású.

Tehát egydobozos csodaszer nincs, csak termékkereskedő. Személyes ügy, mondhatom.

A bőrgyógyász is csak próbálkozik, de legalább olvas irodalmat és jót akar. A szteroidok fantasztikus hatással bírnak, nem épp egészséges megoldás, meg ami használ azt ellenőrizni kell, mert az nem babakrém egy se. Ez a trexan tabl. és vagy inj. is egy ilyen, hogy ugrás a semmibe, de használ, ha bírod. Mármint a vérképed bírja. Ezért nem adunk ajándékba. És muszáj a rendszeres véradás a labornak vagyis kontroll. Hasi ultrahang, tüdő és egyebek. 

Előzmény: ötfelezős (19715)
csr23 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 19717

Közben jelenteném, hogy használt sömörre a baba testápoló olaj. :) Ilyen még nem nagyon volt, nagyon örülök neki, hogy szteroid nélkül sikerült eredményt elérni. Több mint a felét levitte, és már csak halvány rózsaszín. Naponta 3-4x bele masszíroztam a pszoriba, és a ruhát sem vettem fel pár percig kenés után, hogy szívódjon be a bőrömbe.

A neve biola baba testápoló olaj, 1800 Ft. volt 100 ml. Olajokból van keverve, semmi más nincs benne. 

Ezek vannak benne :

Szezámolaj*, olívaolaj*, körömvirág kivonat*, sheavaj*, kerti ruta kivonat*, cickafarkfű kivonat*, orvosi zsálya kivonat*, jojobaolaj*, E-vitamin, vad menta illóolaj*, muskotályzsálya illóolaj*, cédrus illóolaj*.

Nem akarom elkiabálni, használom még 1-2 hétig, és majd megírom a fejleményeket.:)

Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 19716

Nem találtam ilyen bejegyzést pedig vettem a fáradtságot és visszanéztem minden írásomat. Ha arra gondolsz amikor az életmódváltásomra, gyógyulásra tettél megjegyzést azért az egy kicsit más,. Vagy a petrolatum körüli vitára gondolsz? Azt sem nagyon lehet összehasonlítani természetes natúr alapanyagokkal amiről most beszélünk. Szóval miről is írsz?

Előzmény: ötfelezős (19715)
ötfelezős Creative Commons License 2017.11.24 0 0 19715

Bezzeg, amikor én nyáron hasonlót nyilatkoztam, hogy van, ami valakinek használ, másnak meg nem, Lolliii rögtön tüzet hányt, Szeszi 50 meg melléállt. :D

Előzmény: hul (19712)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 19714

Nekem használt még a shea vaj is. Illetve a sömörre nagyon  jó volt az orbáncfű olaj is csak ez fog, ha bekened magad olyan pizsomát vegyél fel amiért nem kár. 

Előzmény: csr23 (19713)
csr23 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 19713

A só szappant is próbáltam még régebben, az még rosszabb volt. Ettől jött ki, próbáltam csak egy-két testrészen mosakodni vele, és csak ott ki is jött a pszori... 

Akókuszolaj eltömíti a pórusokat, pattanásos leszek tőle, és a foltokra nincs hatással, esetleg a szárazság megszüntetésére jó. Az argán és olíva olajat majd kipróbálom, sok jót olvastam róla. 

Előzmény: Szeszi50 (19709)
hul Creative Commons License 2017.11.20 0 0 19712

Nekem a bioptron lámpa kezelés a kezeimre jó volt. Másoknak meg semmi hatás, ahogy mondják. 

Ez egy ilyen kórság. Próbálkozni kell.

Előzmény: Nessi55 (19711)
Nessi55 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 19711

Én próbáltam ezt a krémet, de sajnos nem javult tőle.

Előzmény: hul (19710)
hul Creative Commons License 2017.11.19 0 0 19710

Nem tudom mennyire, a trexan mellett nem tudom.

Abszolut növényi alapú. Próbálni kell, hátha valakinek elég.

Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 19709

Nekem tökéletesen jó a kecsketejes szappan, nem szárítja a bőröm. Nem hiszem, hogy ettől jött elő a szpori. Felváltva használom aloe veras szappannal illetve nekem nagyon jó a tengeri só szappan is. Mindenkinek más vallik be. Testápolásra pedig bio kókusz olajat pár csepp argánolaj és szőlőmag olajjal  keverve használok kétnaponta. Kísérletezni kell. 

Előzmény: csr23 (19706)
hul Creative Commons License 2017.11.19 0 0 19708

Vannak egyéb szappanok, kisérletezni kell. Nekem egy tengeri algás egész jó, azzal mosok hajat is. 

Mackóbogár Creative Commons License 2017.11.18 0 0 19707
csr23 Creative Commons License 2017.11.18 0 0 19706

Sziasztok.

Kicsit régen írtam ide. :) Kipróbáltam a natúr kecsketejes szappant, és nem vált be. Szárít, és néhány kisebb folt előjött tőle a combomon, az arcomon még több. Az arcomra muszáj volt szteroidot kennem. Ha valaki ki akarná próbálni ezt a szappant, szerintem inkább ne tegye.

Nem tudom mivel fürödjek, mert minden fűrdetőszer amit eddig próbáltam előhozta a dögöket. :( A sima víz pedig a testszagokat nem tűnteti el. Ti fűrdéshez/mosakodáshoz mit használtok? 

Egyébként most egy bio olajokból kevert baba testápoló olajjal próbálkozom a psori ellen. Az INCI szerint csak olajok vannak benne, semmi más. Remélem használni fog arra a néhány kisebb foltra. Máshol szerencsére még nem jött elő a PUVA terápia óta, kb. 95% -ban tünetmentes vagyok. 

Majd megírom mire jutottam az olajjal pár hét múlva.

Üdv.

mama111 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19705

reggel 2 dl. csalánteát, este 2 dl. zsurlóteát iszok csak natúron. de ez a máriatövis olaj felkeltette most az érdeklődésemet, jókat olvastam róla.  holnap be is szerzem.

jó éjt !

Előzmény: Szeszi50 (19703)
B.GY Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19704

Páromnak sem rögtön jelentkezett.Ráadásul ő is ülő munkát végez.Vidonormot szed.Bár lehet nem is ettől dagad a lába.Neki csak az egyik nagyobb :)

Előzmény: mama111 (19702)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19703

Akkor reméljük a neotigason lesz. Pár nap mire kiürül . Esetleg egy kis mariatövis olajjal vagy máriatövis porral megtamogathatod a májadat. Csalán, zsurló, zsálya teával pedig a vesédet.

És igyál sok folyadékot, vizet. Hamarabb kiürül. 

Előzmény: mama111 (19699)
mama111 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19702

én is szedek vérnyomáscsökkentőt, már 2 éve. ha attól dagadna, már hamarabb jelentkezett volna. nagyon bízom abban, hogy a neotigasontól dagad. mintha egy kis enyhülést vettem volna ma észre. de nem akarom elkiabálni ...

Előzmény: B.GY (19701)
B.GY Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19701

Na jó de én meg 180 cm vagyok :) Akkor lehet attól is a dagadás.Páromnak is dagad az egyik lába.Ő csak vérnyomás csökkentőt szed.

Előzmény: mama111 (19700)
mama111 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19700

Én is 70 kg. vagyok  4 éve :)  ekkor fejeztem be a dohányzást. előtte a 60 megállította a mérleget. szóval ez  túlsúlynak mondható, mivel 164 cm. vagyok. viszont sokkal jobban érzem magamat mint 50-60 kg-osan. egy mamának nem is áll  jól ha olyan gebe :)))

Előzmény: B.GY (19696)
mama111 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19699

Szia Szeszi50!

Voltam kontrolon az értágítás miatt. ott azt mondták, jó a keringés, ettől nem lehet a dagadás. meg akkor csak a műtött dagadna, de sajnos nekem mind a kettő. A húgysavszintem volt még magas, és akkor köszvényre gondoltam. de a húgysavam teljesen rendbejött. mondjuk attól lehet még köszvény. Vashiányom van még, de picit már az is javult. ez is mellékhatás lehetett. szóval mindent kizárva csak a neotigason lehet bűnös. most várok 2 hetet, és ha nem múlik el - nem csökken - a dagadás, akkor valszeg nem a neotigason a bűnös. az a baj, hogy ülőmunkát végzek - könyvelő vagyok - és ez még ront a helyzeten. de mostmár figyelek erre is, időnként megmozgatom magamat.

Előzmény: Szeszi50 (19697)
hul Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19698

A trexant a bőrgyógyász barátnőm momdta/írta/ellenőrzi. És nemkevés kontroll, hogy mit jelzek, főleg labor adatokból. 

Előzmény: Szeszi50 (19697)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19697

Azért a trexant csak úgy kérésre nem írják fel:-) 

Érsebészeten voltál kontrollon? Hiszen nem olyan régen műtöttek lehet onnan ered a labdagadas és ha jól emlékszem vannak más betegségeid is.

A neotigason szedésekor nekem cafatokban jött le a bőr és vérzett is olyan mélyen berepedt, az egész talpamn, labujjaim, körmeim gyulladtak lettek. Mint egy piros, vérző zokni olyan volt.

Kórházba is fektettek. Nekem még öngyilkos gondolataim is voltak tőle és sírtam mindig erre is az volt a válasz ettől nem lehet. Abba hagytam, elmúlt. Ha jól emlékszem szerepel pedig a mellékhatások közt ez is. Én egyik napról a másikra hagytam abba a szedését.

Előzmény: mama111 (19695)
B.GY Creative Commons License 2017.11.14 0 0 19696

Már elnézést a kérdésért.Tudom hogy nem illik ilyet kérdezni:)De ideális a testsúlyotok? Nekem azt mondták a klinikán hogy túlsúlyosaknak dagadhat a lábuk a gyógyszertől.Rám ez nem vonatkozik.70 kg vagyok 20 éve :) 

Előzmény: mama111 (19689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!