Keresés

Részletes keresés

hbo Creative Commons License 2003.02.15 0 0 185
Ez hol mertek mondani?

-hbo-

Előzmény: charubdys2002 (183)
rézgálic Creative Commons License 2003.02.15 0 0 184
amit persze csak a matav tud kihasznalni, a tobbi ceg nem mert nem nyeresegesek...
Nagyon tudom sajnálni öket, jöttek ide mint pénzügyi befektetők kevés távközlési ismerettel, áraik, pofátlanságuk felülmúlhatatlanok de még ez is kevés a nyereségességhez.
Előzmény: elemes (182)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.02.15 0 0 183
Most volt a tv-ben, hogy csak a Matáv-nál lesz ócsított internet.
elemes Creative Commons License 2003.02.15 0 0 182
hp850: a nagysebessegu internet hozzaferesek szamat a MATAV tervezi novelni iden kb 80 ezerrel, ebben a kormanynak annyi szerepe van, hogy a beruhazasra jelentos adokedvezmenyt ad. amit persze csak a matav tud kihasznalni, a tobbi ceg nem mert nem nyeresegesek...

tobbiek: ugy nez ki, lesz tenyleges javulas az internetezesben, tenyleges arcsokkentessel. engem azert nem tesz boldogga, mert nem a dialup internete a jovo...

Előzmény: hp850user (174)
Luvasutas Creative Commons License 2003.02.15 0 0 181
Sajnos átfogó koncepció még nem látott napvilágot., a 25 % általános árcsökkentésre..
Előzmény: originalqszi (179)
BoGar Creative Commons License 2003.02.15 0 0 180
És?? Mi van akkor, ha nem te írtad?? Akkor már be lehet másolni hülyeségeket és azzal mentegetőzni, hogy nem te írtad?! Talán elöbb nézd meg, hogy jó-e, amit bemásolsz, ha nem javítsd ki, és úgy másold be. Attól, hogy nem te írtad, még magadat is lejáratod, ha hülyeséget másolsz be.
Előzmény: hp850user (176)
originalqszi Creative Commons License 2003.02.15 0 0 179
Dupla felezős díjcsomag:)))) Egyik felét ledumálod á 25Ft/perc, másik felét lenetezed á 3Ft/perc, kb 9 óra:)))) Mondanám akkor, ÉLJEN A MATÁV! De így??????:(((((
De az se lenne rossz, ha az egész alapdíjat le lehetne netezni, mondjuk á 4Ft/perc, kb 13 óra:)))) Ezen felüli net meg mondjuk, 2Ft/perc:)))) Mindjárt megnőne a vezetékesek száma és nem csökkenne! Maholnap már csak én leszek vezetékes!
MoavePress Creative Commons License 2003.02.15 0 0 178
Azé' az ÁFA dolog nem egészen így műx.

Ha leviszik 0%-ra az ÁFA kulcsot az internetszolgáltatás esetében az nem fog tecceni az EU-nak, mer ottan nincs ilyen kulcs, továbbá az összes internetszolgáltató visszaigénylőpozícióba kerül, ami azt jelenti, hogy az állam közvetlenül pénzt utal nekik, így az adóbevétel kécceresen csökken. Gondoljatok csak bele: Ha a szolgáltatók levonhatják a rájuk áthárított ÁFA-t és nem számítanak fel, akkor nincs ÁFA fizetési kötelezettségük, de él a levonási joguk.

Ha tárgyi adómentessé teszik az internet szolgáltatást, asse fog tecceni az EU-nak a versenysemlegesség elve miatt, az ÁFA törvény szerint viszont ezesetben a szolgáltató sem vonhatja le a rá áthárított áfát, így a bruttó költségeit számolja el, erre vetíti a haszonkulcsát, tehát ugyanannyit fizet a pógár, csak most nem különítik el a ÁFA-t.

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.15 0 0 177
Felhivott a vivendi uzletkotoje. Korlatlan internet elerest ajanlott. A szolgaltatas neve ASDL. Megegyszer irom ASDL. Eloszor aszittem rosszul hallok vagy kitalaltak valami ujat, azert sejtettem hogy nem velem van a gond, de o csak hajtogatta hogy ASDL. Es ezek akarnak eladni...
hp850user Creative Commons License 2003.02.15 0 0 176
Bocs haver, mivel a fô gondolataival egyetértek, idemásoltam a cuccost, nem én írtam.
Előzmény: BoGar (175)
BoGar Creative Commons License 2003.02.14 0 0 175
"Ami mondjuk ténylegesen valós 25%-os csökkentés lenne ha pl. kinyírnák az áfát." Tévedsz!! Az ÁFA lefaragása csak 20%-os árcsökkenést eredményez. Számolj utána!

"85%al" 85%-kal. Írjuk már ki azt a val, vel toldalékot!

Előzmény: hp850user (174)
hp850user Creative Commons License 2003.02.14 0 0 174
Ami mondjuk ténylegesen valós 25%-os csökkentés lenne ha pl. kinyírnák az áfát. Na olyan viszont tuti nem lesz még 06/51-re sem.

Ez is olyan PR árcsökkentés lesz mint amit nem is oly rég a fatáv szóróanyagin láthattunk tavaly augusztusban amiből megtudhatttuk hogy 85%-al olcsóbb lett az internet. Az igaz hogy csak éjfél és hajlani 7 között csökkent a percdíj 3.25-ről 50 fillére, de a fatáv mégis úgy reklámozta ezt mint globális internet költség csökkenést, hatalmas piros betűkkel, csak épp a lényeg került a lap aljára szokás szerint a csillagos részbe mínusz 1-es fontmérettel.

Én most is valami hasonlót várok, pl, az eddig 4000Ft-ot 40 órás csomagot felemelik 50 órára és az ugye elvben 25%-os árcsökkentés. Igaz fizetni nem fognak kevesebbet az emberek de ennyi már a hárdkór usereknek is sok hisz mint tudjuk a fatáv statisztikákból ők is csak 40 órát neteznek havonta.(ezen logika alapján én nagy valószínűséggel 1 személyes internetszolgáltató lehetek, hisz soxor 40 órát netezek)

Ez a kormány 100ezerre kívánja növelni a szélessávú végpontok számát a kedvencem. Persze én is szeretnék havi 1 milliós fizetést csak az a hülye csökött agyú főnököm nem akar annyit adni. :) Szóval lehet hogy ők növelni akarják de mit sem ér az egész ha a fatáv meg a többi telko nem. Az ő piaci érdekük más kíván, nekik a bevétel és a nyereség a fontos nem a jóléti kérdést meg növekvő penetrációt tartják szem előtt. Ki a fene fektetne be 1 millió forintot egy szolgáltatásba ha annak ára csak évek múlva jön vissza és kezd el nyereséget termelni, amikor zéró befektetéssel a soxorsát lehet keresni, csupán úgy kell alakítani a lehetőségeket hogy az emberek kénytelenek legyenek a drágát venni.

elemes Creative Commons License 2003.02.14 0 0 173
a kormany csak gorcsol az olcsobb internet erdekeben, ez a topic meg sullyed, mert senkit sem erdekel...

elemes goes off-line...

elemes Creative Commons License 2003.02.14 0 0 172
Del-Koreaban a betarcsazasos-modemes internetezes gyakorlatilag megszunt. A haztartasok kozel feleben van DSL. Szimpatikus megkozelites lenne a kormanyzat reszerol, ha a betarcsazasos internet tamogatasa helyett a DSL-re koncentralna.

Ez biztosan nem egyszeru. A Matav a DSL fejlesztesenek kezdeten jol beszivta az egyik ismert eszkozgyarto marketingeseinek szoveget es rem draga gerinchalozatot epitett ki...

Előzmény: elemes (171)
elemes Creative Commons License 2003.02.14 0 0 171
A Medgyessy-beszedben emlitett novekedes a nagysebessegu internet piacan a valoban varhato novekedes alatt van. 2002 vegen kb 30 ezer DSL vonal volt Magyarorszagon es nem tudom mennyi kabelnet (megvan valahol a HIF 2001-es felmerese de ahhoz kepest biztosan valtozott a helyzet).

Straub Elek 2002 oszen 40 ezer, decemberben mar 70 ezer uj DSL vonal telepiteserol beszelt ebben az evben, a legujabb szam mar 80 ezer. Ehhez meg hozzaadhatjuk a kabel-internetezok novekedeset es a nem Matav szolgaltatok DSL boviteseit (a Vivendi es Monortel jelentos bovitest tervez; a HTCC nem tudom mozdult-e mar), igy akar az uj vonalak szama is meghaladhatja a 100 ezret.

A DSL terjedesenek ilyen korai szakaszaban szazalekos novekedesrol beszelni meg eleg ertelmetlen, mert vicces szamok jonnek ki (a 0-hoz kepest merve az 1 is vegtelen %) de azert jol mutat: Horvatorszagban 2002-ben a novekedes uteme 150% volt, Norvegiaban 200%, Kinaban 800% (nem kell kinevetni, Kinaban millios nagysagrendu DSL vonal van).

elemes Creative Commons License 2003.02.14 0 0 170
No igen, ki kell elegiteni a rokonokat, baratokat es uzletfeleket.

Az en partfuggetlen :-D velemenyem, hogy az informacios technologia huzoagazat. Ha a magyar kormanyzat ugy gondolja, hogy kozponti forrasokat fordit ennek az agazatnak a tamogatasara, akkor jol teszi. Tudom, hogy a tamogatas egy resze jut csak el az olcsobban internetezni kivanokhoz, masik resze a kevesek altal szeretett nagy tavkozlesi szolgaltatokhoz, harmadik resze a szamitogepekkel es egyeb szukseges berendezesekkel foglalkozo cegekhez kerul -- de ez a penz mind egy huzoagazatot gazdagit. Az indukalt fejlodes nehany ev alatt olyan gazdasagi haszonnal jar, amely mar az allam szamara is megterul.

Az allami programoktol 100% hatasfokot nem lehet elvarni; ahogyan kvazi elfogadott, hogy egy allami vallalat mindig rosszabbul mukodik, mint egy maganvallalat, ugyanugy az allami fejleszesi programok is mindig rosszabbul mukodnek, megpedig ugyanazert: a program felelosei nem a sajat penzukkel dolgoznak igy kevesbe izgatja oket a felhasznalas hatasfoka.

Jo lenne legalabb a nyilvanvalo lenyulasokat megakadalyozni, erre szolgal majd a mar egy eve keszulo az uvegszem-csomag, de valahol olvastam a sved modellrol -- minden, kozpoenzekre vonatkozo adat nyilvanos.

Konkretumokrol sajnos nem tudok beszamolni.

Előzmény: sashimi (169)
sashimi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 169
E kedvezmény azonban csak akkor vehető igénybe, ha a számítástechnikai eszközök megszerzésére a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium, az IHM vagy az Oktatási Minisztérium által kiírt pályázat keretében kerül sor.)

:-((((((

sashimi

Előzmény: kábelbúvár (165)
krz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 167
mivel a teflonhivasnak nincs igazan valtozo koltsege, igenis meg lehet osztani a fix dijat.
ez szabalyozoi feladat, van, ahol atment hasonlo konstrukcio.
semmi olyan nem volt a jogalkotoi szandekban, amit belelatsz.
Előzmény: FikaNick (164)
Tappancs Creative Commons License 2003.02.13 0 0 166
Az adókedvezményt azok vehetik igénybe, akik fizetnek szja-t.
A legrászorultabbak még reménytelenebbül leszakadnak.
Amikor a fidesz újra bevezette a gyerkőcök utáni adókedvezményt, akkor az ellenzéki mszp hisztizett, hogy egy csomó családban nincs akkora jövedelem, hogy (teljesen) igénybe tudják venni a kedvezményt.
Előzmény: kábelbúvár (165)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.02.13 0 0 165
"Internet költségként
Jelentős informatikai adókedvezmények
NSZ • 2003. február 13.

Jelenleg a lakosság közel fele nem rendelkezik számítógéppel, és csak minden ötödik ember használja az internetet (otthoni internetezési lehetősége 6-8 százaléknak van), míg például az internet-hozzáféréssel rendelkezők aránya az Európai Unióban 40, az USA-ban pedig 75 százalék. Ez az egyik legfontosabb eredménye a Tárki által az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) felkérésére nemrég elkészített felmérésnek. E jelentős probléma kezelésére a tárca több programot is készített: ezek vonatkoznak a lakosság számítógéphez jutásának megsegítésére (e-esély), a vonatkozó adóterhek csökkentésére, beruházásokhoz további adókedvezmények bevezetésé-re, az állami és önkormányzati szolgáltatások elektronizálására (e-demokrácia, e-közigazgatás, e-igazságszolgáltatás), valamint az interneten található nemzeti kulturális tartalmak fejlesztésére (e-világ).

A lakosság számítógéphez juttatásának többféle módja közül az informatikai tárca az adókedvezmények bevezetését támogatja. Ez egyrészt megvalósulhat úgy, hogy a munkaadó mentesül a munkavállaló számára otthoni használatra biztosított számítógép személyi jövedelemadója (szja) alól – ez az úgynevezett „svéd modell”. Egy másik, hazai elképzelés azt tartalmazza, hogy a vállalkozások az eddigi három év helyett két év alatt el tudnák számolni a megvásárolt számítástechnikai eszközök teljes beszerzési értékét, azaz 50 százalékos gyorsított leírási kulcsot tudjanak alkalmazni.

Ehhez hasonlóan az adótörvény tavalyi módosításával lehetővé vált kedvezmény, hogy pedagógusok, oktatók, hallgatók (felsőfokú vagy felnőttoktatási képzésben részt vevők), valamint azok, akiknek gyermeke nappali iskolai oktatásban vagy felsőoktatási intézményben tanul, csökkenteni tudja az összevont adóalapja adóját a számítástechnikai eszköz vásárlására, bérletére fordított összeggel – évente legfeljebb hatvanezer forinttal. (E kedvezmény azonban csak akkor vehető igénybe, ha a számítástechnikai eszközök megszerzésére a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium, az IHM vagy az Oktatási Minisztérium által kiírt pályázat keretében kerül sor.)

További adókedvezményként tervezik bevezetni, hogy az internetezés díja a vállalkozási tevékenységhez kapcsolódó költségnek minősüljön, olyan vállalkozások esetében is, ahol nem lehet egyértelműen elkülöníteni, hogy az internet használata mennyire kapcsolódik a vállalkozási vagy magánjellegű tevékenységhez. (A konkrét javaslat szerint az egyéni vállalkozók, őstermelők az internethasználati díj harmadát – legfeljebb 60 ezer forintot évente – költségként elszámolhatnák.)

Az intertnetezéshez szükséges, százmillió forintot meghaladó informatikai célú, telekommunikációs és kábeltévés beruházások (például telefonvonal vagy kábeltévés hálózat kiépítése), létesítmények esetén a tárca ötvenszázalékos adókedvezményt javasol bevezetni a beruházás évétől kezdve még további négy évig.

Sz. P.
szamosp@inf.elte.hu"

NSZ


FikaNick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 164
A matáv véleményét idéztem. Technikailag természetesen meg lehet osztani, megvalósíható lenne a 3.60-as kenyér is, de egy magáncég sem ment volna ebbe bele. Amit a kicsikkel meg lehet csinálni (pl. patikusok) az már nem biztos hogy megy egy multival.
Ehhez kellett volna a kormányzati támogatás akkor. Irásos. Ebben a formában pedig nyilvánvaló hogy az akkori kormányzat hosszútávú célja az általány eltörlése volt (feltételezve hogy nem tökhülyék alkották a törvényt). Annál is inkább, mert a matáv már jóval a törvény megszületése előtt elkezdett sipítozni ezügyben.
Előzmény: krz (163)
krz Creative Commons License 2003.02.13 0 0 163
a matav talalta ki, hogy az altalanyt nem lehet megosztani.
ez termeszetesen nem igaz.

a dijmegosztas eppen a hozzaferes tamogatasa lett volna, mondjuk nem a legjobban sikerult.

a sulinetrol sem sikerult tul arnyalt kepet alkotnod.

Előzmény: FikaNick (162)
FikaNick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 162
FikaNick válasz erre | adatok | e-mail 2002.08.13 22:43 (110)
Igen, le kellett volna mondania tavaly, amikor azt az elb.szott díjmegosztási törvényt hozták és az elmúlt két év miatt, amikor nulla támogatása volt az internetnek és a kormány kizárólag a Matáv farkával való csalánverésben látta az internet jövőjét. Persze szigorúan saját érdemeként feltüntetve. Zsarolásból (és nemekből:) pedig hosszútávon nem lehet lehet építkezni. Sikerült fáradságos munkával még Romániát is alulmúlni.
Ezzel persze nem a matávot védem (mert nem is lehet), de ezerféleképpen meg lehetett volna védeni a netezők érdekeit a matávval szemben. Törvényekkel és rendeletekkel. De nem olyannal mint a díjmegosztási, ami ürügyként szolgált a matávnak a megszüntetésre (már januártól meg akarták lépni - ha emlékeztek - csak elhalasztották).
Egyébként komolyan nem értem a matávot. A vezetékes technológiának vége és ők mindent megtesznek hogy siettessék a sajátjukat.
...

Ezt csak azért idéztem be, hogy emlékeztessem az ok-okozati összefüggésre az amnéziás polgártársakat.
Matáv kitalálja az általánydíjat(megteheti, hisz egy monopol zsírdisznó és a DT sem fontolgatja a feketevágást) -> kormányzati támogatás nuku ->matáv kitalálja a Mindenkinek csomagot ->kormányzati támogatás szintén nulla -> a kormány kitalálja a kitalálja a díjmegosztási törvényt -> matáv kiakad és az azonnali megszüntetést fontolgatja -> a kormány ráveszi valamilyen nem dokumentált módszerrel a Matávot a halasztásra, vagy a Matáv magától kivár a választásokig. -> kormány bukik, Matáv felszabadultan eltörli a kedvezményt. -> az internetezők szívnak.

Tehát az ok a díjmegosztási törvény (az általányt nem lehet megosztani) az okozat a az általány megszüntetése.
1998 és 2002 között semmilyen dokumentált próbálkozása nem volt az akkori kormánynak (tehát nem magáncégeknek) arra hogy az adófizetők pénzéből egy kicsit is támogassa Magyarországon akár a dial-up -os akár a szélessávú internetet. Egyetlen esetben hallottam kormányintézkedésről - amikor leállították a sulinet programot.

De lehet, hogy én maradtam le valamiről.

elemes Creative Commons License 2003.02.13 0 0 161
igen, jelentos beruhazasi adokedvezmenyre jogosultak a szolgaltatok, de nem latom be, hogy ez a jelenlegi szolgaltatasi arakat hogyan csokkenthetne. elkepzelheto egy olyan megallapodas a szolgaltatoval, hogy marciustol csokkentse az internethozzaferes koltsegeit, cserebe igervenyt kap jelentos beruhazasi adokedvezmenyekre, de ez az adokedvezmenyrol szolo TAO paragrafus es az egesz szamviteli torveny labbal tiprasa...
Előzmény: Luvasutas (157)
elemes Creative Commons License 2003.02.13 0 0 160
A nagy internetes kedvezmenyek megszunese, mint irtam, nem jart egyertelmuen pozitiv kovetkezmenyekkel a Matavnal. Nem tudom mire szamitottak; kb az tortent, hogy az internetforgalom drasztikusan visszaesett, az internetszolgaltatok (akik csak berlik a matav tulajdonaban levo kozponti modemeket) csokkentettek kapacitasigenyuket, igy jelentos kapacitasfolosleg jelent meg a matavnal a kozponti modemekbol. az internet hasznalata is visszaesett. az imidzs romlasanak kovetkezmenyei nem tudom mennyire szamszerusithetoek, de nyilvan voltak akik emiatt beragtak a matavra es visszaadtak vezetekes elofizetesuket, internetkapcsolatukat pedig maskent oldjak meg (kabel stb).
Előzmény: Törölt nick (151)
borkay Creative Commons License 2003.02.13 0 0 159
Fantasztikus dolog ez. Olcsóbbá tesszük az internetezést. Majdnem olyan dolog, mintha országot rengető lenne, hogy holnap kevesebb cukorral iszom a kávémat.
Egyébként is én semmit nem tapasztaltam, hogy olcsóbb lett volna tavalyi év hasonló időszakához képest. De szépen hangzik.
Luvasutas Creative Commons License 2003.02.13 0 0 158
Még bizonytalan, hogyan csökken az internetezés költsége

NSZ • 2003. február 13. • Szerző: Sz. B.

Márciustól 25 százalékkal csökken az internetezés költsége – jelentette be Medgyessy Péter miniszterelnök az Európa-terv egyik pontjaként. Arról azonban egyelőre nem lehet tudni, miként akarja ezt elérni az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM). A tárgyalások már megkezdődtek a szolgáltatókkal, ám a konkrétumokról még kevés szó esik. A Matáv is csak annyit közölt, hogy márciustól nála is megjelennek a jelenlegieknél olcsóbb internetcsomagok, ám a részleteken még dolgoznak.

Az IHM legutóbb augusztusban avatkozott be az internetárakba. Akkor a telefontársaságokkal közösen olyan internetelérési csomagokat alakított ki, amelyek percdíjaihoz mind az állam, mind a szolgáltatók hozzájárultak. A kezdeményezés nem volt sikeres, a vártnál jóval kevesebben éltek a lehetőséggel. A mostani állami intézkedést egyelőre homály fedi.

– Az IHM a Vivendivel is megkezdte a tárgyalásokat, ám a telefontársaság semmit sem tud arról, hogy az állam milyen mértékben és módon szállna be az olcsóbb csomagok finanszírozásába – mondta Baráth Gergely, a Vivendi szóvivője. Ráadásul a Vivendi államilag támogatott 15 és 40 órás internet-csomagjainak ára jelenleg is 25 százalékkal alacsonyabb, mint a Matávé – tette hozzá. Mint azt Baráth Gergely mondta, úgy tűnik, hiába mennek a szolgáltatók a Matáv árai alá, nincs verseny, s a volt monopolszolgáltató piaci helyzetét nem tudják befolyásolni. Éppen ezért örvendetes az állam ismételt beavatkozása a verseny élénkítése érdekében.

A Vivendi a következő hetekben több új internetcsomagot is bevezet, amelyek jóval olcsóbbak a jelenlegieknél. Várhatóan olyan is lesz közöttük, amely havi százórás világháló-hozzáférést tartalmaz, és olyan is, amelynek nem lesz előfizetési díja. A kedvezmények a hagyományos betárcsázós elérés mellett a széles sávú internet-hozzáférést is érintik. Utóbbi esetben a Vivendi szerint a Matáv nagykereskedelmi árait is csökkenteni kellene, mert e nélkül a viszontértékesítő kisebb szolgáltatók csak veszteséggel tudják olcsóbbá tenni csomagjaikat.


Előzmény: Luvasutas (157)
Luvasutas Creative Commons License 2003.02.13 0 0 157
Ma reggel az Informatikai miniszter úrat interjuvolták meg a M1 ben. Az árcsökkentés fedezete a a szolgáltatók részére nyújtott adókedvezmény .. Hát várom a márciusi számlát
Előzmény: elemes (148)
Luvasutas Creative Commons License 2003.02.12 0 0 155
kell, helyesen irni......
Előzmény: Törölt nick (154)
Luvasutas Creative Commons License 2003.02.12 0 0 153
Röhej, ez a hely. A feleségét a folyó parton fojton folyamatosan fojtogatta. Vigyázz jön a gólya!!
Előzmény: Törölt nick (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!