Keresés

Részletes keresés

Johnny Five Creative Commons License 2015.08.09 0 0 1321

A legeslegjobbak egyike. Nemrég (tavaly, v. tavalyelőtt?) az év legjobb vírusirtója is volt.

 

Sajnos ezzel arányos mérettel és erőforrás-igénnyel.

 

Egyszer kipróbáltam egy 2ghz-s, dualcore-os, 2Gb ramos gépen, de csak pár napig húzta. Annyira lefojtotta a gépet (pluszban állandó netkapcsolatot is igényelt volna), hogy khmm... megköszöntem neki a közreműködést. SzVSz "csatagépre" való, nem átlagosra.

Előzmény: Törölt nick (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 1320

Bitdefendert ismeritek? Vajon milyen? 

 

Johnny Five Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1319

Ezt úgy szoktam megoldani, hogy "csendes/játék üzemmód" - ekkor nem cseszteti a gyakorlatlanabb felhasználókat, csak csendben végzi a dolgát.

Előzmény: Mantis Screamer (1317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1318

az Avast-nak egy jó plusz dolga van, a boot idejű keresés.

Előzmény: Mantis Screamer (1317)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1317

Régen volt avastom, de nem voltam meggyőződve a hatékonyságról, pedig nagyon szem előtt dolgozott, mindig volt valami üzenete.

Most volt a gép rendszerfrissítésen, AVG-t raktak rá.

Előzmény: Johnny Five (1315)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.07.09 0 0 1316

Köszi.

Olyat is hallani hogy otthoni pc-re elég valamelyik ingyenes is, mert azok nem igazi célpontok a rosszakaróknak. De nekem megér évi 10-12 ezret a biztonság.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1314)
Johnny Five Creative Commons License 2015.06.21 0 0 1315
Avast.
A legjobbak egyike, viszonylag kevés nyűggel és erőforráshasználattal.
Előzmény: Mantis Screamer (1313)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1314

ESET vagy symantec

 

Előzmény: Mantis Screamer (1313)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1313

Melyik fizetős ajánlható otthoni gépre ?

 

Kasperskym volt éveikig, most Panda próbaverziót raktam fel.

Előzmény: kisbetu (1311)
Johnny Five Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1312

Naná, hogy szapulom, hiszen alapvető hibát vétettek: "nincs kívülről jövő biztonságos tartalom".

Ez alapszabály.

 

(Azt most hagyjuk, hogy az emlegetett crypto egy avast IS mellett sétált be.)

Előzmény: kisbetu (1311)
kisbetu Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1311

Te tulajdonképpen kivel vagy?

Egyik posztodban a vírusokra panaszkodsz, a következőben meg a víruskergetőt szapulod.

Előzmény: Johnny Five (1308)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 1310
Előzmény: Johnny Five (1308)
NevemTeve Creative Commons License 2015.06.18 0 0 1309

Igen, a derék userek / programok meg elhitték, hogy a neves gyártó aláírt (azaz eredeti, módosítatlan) terméke megbízható.

Előzmény: Johnny Five (1308)
Johnny Five Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1308
Azért egyvalamit nem értek: az aláírás eredetiséget igazol, nem pedig vírusmentességet. Akkor?

És ez a leghíresebb cég.
Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 1307

Így jutott be a vírus a világ leghíresebb vírusirtó cégéhez

A Duqu 2.0 az iPhone-gyártó kínai Foxconn tanúsítványát lopta el, azzal ment át a Kaspersky védelmén. Tovább »

forrás: Index.hu

Johnny Five Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1306

Cryptowall 3.

Örültem is neki.

 

Mire megállítottam, elcseszte a c-meghajtón a doksik jó részét, ami hálistennek nem volt sok.

Alapból a D-re dolgozom, a C: csak a rendszer van (hozzászoktam a hideg mentéshez-visszatöltéshez).

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1305

Javaslom ezt a plugint a böngészőkbe:

 

https://www.mywot.com/en/download

 

A jó linkeket kis zöld karikával jelzi, a veszélyeseket pirossal, és ha mégis rákattintasz, felugrik egy kis ablak, hogy tényleg megőrültél-e, hogy oda akarsz kattintani?

 

Előzmény: Mantis Screamer (1304)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1304

Két hete egy valódi IRL közeli ismerőst jött üzenet hogy követni akar a nemtommelyik oldalon (google, facebook, már nem tudom). Alighanem szegény jóbarát is fertőzött volt és az ő e-mail listájáról szedte a kártevő a következő áldozatok címeit.

Kiderült utóbb, hogy ez is egy firefox fertőző szar volt, nem lehetett kiírni a kezdőlap beállításból, bármit csinált az ember ő mondta meg melyik oldalakra látogass még el ha valami címet beírt a felhasználó. A keresőket is megbolondította, egészen hülye találatokat hozott fel egy-egy szóra.

A leirtása nem bonyolult annyira, de pl a vírusírtók zöme csak megtalálta (vagy az sem) de kiszedni nem tudta. Végülis a firefoxból ki lehetett kapni egyszerűen, ha utánaolvas az áldozat, mit kell csinálni. 3 órám ráment hogy megtaláljam a helyes ötperces eljárást. 

De volt a szemétnek humora, mielőtt végérvényesen eltűnt még beadta egy síró férfi fényképét és volt vagy harminc rubrika, mint a normál szoftvereknél, hogy legyünk szívesek beikszelni, miért töröljük le.

Előzmény: Törölt nick (1303)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1303

Akar havi ötmilliót keresni?

Kipróbáltuk, amit épeszű ember sosem merne: egy napig úgy neteztünk, hogy minden reklámra, letöltési ajánlatra és spamre rákattintottunk. Garantált csodák, megfiatalodó DNS, izzadó vírusirtó. Tovább »

forrás: Index.hu

 

tanulságos olvasmány, kezdőknek :)

kisbetu Creative Commons License 2015.05.13 0 0 1302

"A freemail ennyire fertőző góc lett ?"

Tehát nem a frímél lett a góc, hanem a hotel.

Előzmény: Mantis Screamer (1301)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.05.13 0 0 1301

A szálloda visszaírt, hogy elnézést, ők választottak ki rossz e-mailt. Ezt innentől végképp nem értem, nincs tucatnevem (a freemailos fióknév a nevem) és soha nem leveleztem velük.

Én most lezártnak tekintem dolgot, bár az otthoni gépemet ma még nem kapcsoltam be, remélem nem lesz meglepi.

Előzmény: Törölt nick (1299)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 0 0 1300

tudnád továbbítani nekem?

Előzmény: Mantis Screamer (1298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.12 0 0 1299

Szia!

 

Nincsenek a levélben fura linkek (amikre ne kattints rá!!! :) )?

Azok valószínűleg valami dropper-hez visznek, amik majd letöltik jól a tényleges vírust.

Előzmény: Mantis Screamer (1298)
Mantis Screamer Creative Commons License 2015.05.12 0 0 1298

Sziasztok !

 

Nem vírus de valami fura.

Egy szállodától kaptam örömteli visszaigazolást, hogy vették a szállásfoglalásom. A baj az hogy a szállodáról nem is hallottam eddig. Jobban megnézve látom hogy az évek óta nem használt freemailos címemre írtak. Még amikor az előző évtizedben utoljára használtam azt a fiókot beállítottam, hogy továbbítsa a leveleimet a gmail-os címemre, amit tényleg olvasok. Ha nincs ez a továbbküldős beállítás meg sem tudom, hogy szállás foglaltam a freemail-ról a hétvégére.

 

A freemail ennyire fertőző góc lett ?

És van most mitől félnem, benyeltem valami kórokozót azzal hogy megnyitottam a hotel freemailra írt válaszát a gmail-ben ?

A szállodának visszaírtam és fel is hívtam őket, hogy tévedés van, nehogy valami lemondási díj legyen. Vagy valaki megjelenik majd a nevemben ott 15-én ?

Madym Creative Commons License 2015.05.06 0 0 1297

Igen, abból másoltam, ellenkező esetben, ha közvetlenül írom be, esély van rá, hogy eltűnik az írás elküldés előtt. Kérdésedre válaszolva, mindháromnál előjön: Explorer, Firefox, Chrome. És Windows 7 van telepítve.

Előzmény: NevemTeve (1296)
NevemTeve Creative Commons License 2015.05.05 0 0 1296

Valamiféle Word-ből másoltad át a szöveget.

Hány böngészőben jelentkezik a probléma? (legalább hármat próbálj ki)

Előzmény: Madym (1295)
Madym Creative Commons License 2015.05.05 0 0 1295

... a hozzászólásom elején nem tudom, mi ez a marhaság.

Madym Creative Commons License 2015.05.05 0 0 1294

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Sziasztok! Egy kis gyorssegélyre lenne szükségem. Egy ideje mindenféle idióta felugró ablak jelenik meg netezéskor, meg mindenféle hülye oldalra irányít át a rendszer, teljesen élvezhetetlenné, és használhatatlanná téve a netezést, és az egyéb internetes tevékenységeket. Az ezt okozó elemek egy részét már sikerült a gépről eltávolítani. A helyzet valamelyest javult, de közel sem az igazi. Hová fészkelhetik be magukat még ezek a vírusok, mi a nevük, honnan lehetne eltávolítani őket? A vírusfigyelőm a Microsoft Security, és nem találja ezeket.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.30 0 0 1293

http://blogs.cisco.com/security/talos/teslacrypt

 

egy új encryptáló vírus....

Zsuzsika12 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 1292

Hello fiúkák!

 

Megint itt vagyok.

 

Szóval a Comodo dolgot sikerült megoldanom, erre fel az történt, hogy a gépet nem tudtam kikapcsolni. Hiába kattintottam az elzárásra, csak annyi történt, hogy a monitor elsötétedett, de a gép továbbra is bekapcsolt állapotban volt. Vártam vagy 10-15 percig, aztán a bekapcsoló gomb segítségével kapcsoltam ki. Legközelebb eltávolítottam a gépről a Comodót és azóta normálisan kikapcsol a gép. Hogy lehetséges ez? Van erre magyarázat?

 

További szép vasárnapot!

Előzmény: Törölt nick (1289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!