Keresés

Részletes keresés

*Feri* Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1048

A szétültetés szükségszerű. A kikelt magoncokat ha megfigyeled, gyökérzetük nem igyekszik igazán a talajba. A gyökér egy idő utn kunkorodik mint a malac farka (:-)))

Előzmény: kertbarátok (1044)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1047

POntosabb mint kézzel beállítani egy időpontot mert a borult-derült időt is figyelembe veszi. Ok. Annyira azért a begóniáknál nincs jelentősége ennek a pontosságnak hogy megreckírozzak egyet. Több száz wattnál már megérné. Bocs, hogy megint kérdezek,de mi kapcsol ki?

Előzmény: *Feri* (1046)
*Feri* Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1046

"Alkonyat" kapcsoló, fotoellenállással. Potméterrel szabályozható az érzékenység. Kis gyakorlattal összelehet barkácsolni.

Előzmény: gardenerboy2 (1045)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1045

Boldog Új Évet Neked is! Örülök hogy ez akkor most Bonfire. Számomra érdekes egy-egy új növény magját elvetni. Nem biztos ám hogy a fénycső fényét hasznosítani tudják a palánták. Valami rémlik-utána kellene nézni- mitha nem lenne mindegy hogy a fényforrás szinösszetétele milyen. A sárgás fények a jók a fehéres kékes árnyalatok nem jók a növényeknek.Az biztos hogy a közönséges izzólámpák jók. Reméljük ilyen kemény télelejét enyhe, naposabb télvége követ. A fényerősséget méred valamivel és az vezérli a lámpát?

Előzmény: *Feri* (1043)
kertbarátok Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1044

A föld felszine azért  rögös, mert mozgatva van a doboz, és igen vékony az alja ezért deformálódik, mikor arrébb  helyezem a növényeket egyik helyről a másikra.   Azt szeretném megtudni, hogy az én esetemben mikor ilyen ritkán egymástól távol keltek ki a növények, szükséges-e  szétültetni a magoncokat?  Továbbá a képen látható föld alkalmas-e az átültetéshez, vagy keverjek mást is hozzá?   össz..:pötrétei natur tőzeg, fehér tőzeg, fenyőkéreg, retard komplex műtrágya.  ph(vizes) :5.0-6.4,  összes só:1%,  szerves anyag:55-65%, össz,: n:1.2%,  p:0.11%,  k:0.36%.   Mivel takarva vannak a növények 3 naponta kapnak vizet,  mert igen csekély igy az elpárolgás.

*Feri* Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1043

Nem, nem cseréltem el. Nálam nem ilyen szépek a palánták. Hideg is van a padlástérben (csak itt lehetséges tartani) a fény is lehet kevés. Az is lehet a táppal van baj... Vékonykák a hajtások. A pótvilágítás egy 40 W-os F-cső, amit egy automata kapcsol be, ha a fény kevés (nem csak este, akár nappal is). Néhány napja beépítettem egy automata fűtést is, így a 18 C fok tartósan meg van.

Előzmény: gardenerboy2 (1041)
*Feri* Creative Commons License 2011.01.02 0 0 1042

A magam nevében nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat! Boldog Újévet Kívánok Neked és kedves családod minden tagjának.

Remélem , ha jön a jó idő, gyakrabban itt leszel velünk...

Előzmény: **laura** (1039)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1041

A Bonfiremet most már késedelem nélkül szét kell ültetnem ha nem akarom hogy megnyúljon. Nagyon hasonlít ilyen kicsin a semperflorensre. Remélem Feri nem cserélte el véletlenül. Elkészítettem ma a földjét. Szitáltam tőzeget, lombföldet, egy kevés kerti földet,meghintettem műtrágyával, összekevertem, beöntöztem langyos vizzel. Mégis hidegnek találtam, mert a lombföld eléggé fagyos volt. Holnap talán ráérek. A másikat 10 napja tűzdeltem és remekül fejlődnek. Aztán elkezdtem hajtatni két gumót. Tudom, hogy még nagyon korai. Kisérletnek szánom. Megakarom gyökereztetni a fejlődő hajtásokat.

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1040

Ez olyan szép, hogy ezt nem lehet felülírni. Hát ugyanezt kívánom én is.

Előzmény: **laura** (1039)
**laura** Creative Commons License 2011.01.01 0 0 1039

Sziasztok!

 

 

Virágözönnel teli, csodálatos ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! -kedves begomán barátaim : )

Vigyázzatok nagyon magatokra, gumóitokra, magoncaitokra és dugványaitokra!

gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1038

Boldog Újévet Neked is! Hát ennél azért többnek kellett volna kelni a kétféle magból, mert a harmadik az úgylátszik nem volt csíraképes. Igaz nem friss magok voltak, de az idei az első olyan év amikor a tavaly szedett-vett magok nem keltek ki. Viszont érdekes a föld felszíne. Mitől olyan egyenetlen? Én a spriccelést nem szeretem, mert nehéz gyengén spriccelni. Az éppen csírázó magocskát odább lökheti, felfordíthatja, kitépheti a földből, ha már egy hajszálnyi gyökér elindul lefelé. Egy pici kis öntözőkanna ujjal befogott csövéből csepegtetem nagyon alacsonyról a vizet. A g.begónia nagyon lassan fejlődik. Azért kell ilyen korán vetni, ha májusi virágzást akarunk. Na, ennek a tízegynéhány begónak is örülhetsz. Adj nekik fele töménységű tápot és ha a harmadik levelük  nől, ültesd át. Nem tudom milyen helyen vannak de ha takarva vannak-márpedig az állandó takarás a magas páratartalom igény miatt nélkülözhetetlen-akkor mindennap nem gondolom hogy öntözni kellene. Azokért a ki nem kelt magokért majd majd valahogy kárpótollak.

Előzmény: kertbarátok (1036)
kertbarátok Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1037

kertbarátok Creative Commons License 2010.12.31 0 0 1036

boldog,békés uj esztendőt kivánok mindenkinek 2011-re.    Megigértem hogy beszámolok a begó magok ültetése kapcsán szerzett tapasztalataimról.   Gardenerboy2-nek hála 3 féle magot kaptam, ezek dec 9-én kerültek a földbe   (1.  "bonfire csüngő de nem gumós,  2.   fehér csüngő,  3.  piros-rózsaszin álló" )      A legszebben növő a  "fehér csüngő" ezek a magok dec 16-án keltek ki...mai állapot szerint 8 db hajtást számoltam meg nagyságuk 4-7mm közötti van amelyik már a 2.-ik napja 3 levelesé fordult .     A bonfire is kikelt de közelsem olyan erőteljes mint a "fehér csüngő"  itt 6 mag kelt ki (dec 19-én) de azóta igen keveset nőttek,  mai mérés 1-2mm között vannak.    Sajnos a  "piros rózsaszin álló" nem kelt ki ezidáig, sztem már nem is igen fog.    A növények 23C-fokon vannak tartva , délután 4-től világitva van nekik egészen este fél tizig,  rendszeresen öntözöm őket (kézi permetező) .    Saját észrevételem az hogy igen lassúnak tartom a növekedésüket igaz még nem ültettem ez előtt begót.   BÁRMILYEN TANÁCSOT szivesen veszek sőt kérek a nevelés kapcsán pl: szétültetés , tápoldat stb...sziasztok

gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 1035

Örülök hogy nem "vesztél el".

Előzmény: **laura** (1032)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 1034

Jó akkor-ha már erről lemaradtam -megvárom a következő enyhébb időszakot.

Előzmény: Gizellamama (1031)
Gizellamama Creative Commons License 2010.12.25 0 0 1033

 Jav. vessem

Előzmény: Gizellamama (1031)
**laura** Creative Commons License 2010.12.25 0 0 1032

Sziasztok!!!!

 

 

Szerencsére a karácsony nekem is hoztott egykis megnyugvást, és néhány szabad percet, hogy bele olvassak egyik kedvenc topikomba, és innen üzenjek Nektek is nagyon békés ünnepeket!

 

Remélem mindannyian jól vagytok!

 

Sok szeretettel gondolok rátok akkor is, amikor nem jutok ide hónapokig!

 

Az öreg begóm még mindig jól van.

A fuksziás, begóniás ládáimat az első fagyok előtt feltettem a padrásra, de még mindig nem húzódtak vissza!

Bár kimondottan szőrösek és megritkultak...

Remélem nem rontom el őket!

A dugványozásaim nem igen sikerűlnek, mert ahol helyem van, ott hideg és párás az idő, és ezért meg kell küzdenem gombákkal, sokszor sikertelenül......: $

 

 

Vigyázzatok magatokra! E.

Előzmény: gardenerboy2 (1030)
Gizellamama Creative Commons License 2010.12.25 0 0 1031

 Újra rossz időnek nézünk elébe , nem baj a magoknak? Annyira nem sürgős ,még márciusig van idő, vagy inkább előbb vewssem el?

 Jelenleg nem tudok állandó egyforma meleget biztosítani nekik ,mert a pincében a víz az úr!

 De ahogy gondolod, a magot később is el lehet vetni ha már itt van.

Üdv:  Gizi!

Előzmény: gardenerboy2 (1028)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1030

ÉN IS KÍVÁNOK NEKTEK ÉS MINDENKINEK AKI ERRE JÁR BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT!

gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1029

Igazad van! Szépek ha nagyok, csak az egyetlen erre a célra használható ablakban még sok másnak is el kell férni. Amilyen gyorsan ezek nőnek februárra az egész ablakot igénylik mégha nem is lesznek olyan sokan. Februárban meg még luxus fűteni az "üvegház"-ban.

Előzmény: *Feri* (1026)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1028

A Neked szánt levél feladásra kész. Naivan azt hittem jön ma a mozgó postás-nálunk az van-de úgy látszik szombati rend van. Hétfőn adom fel.

Előzmény: Gizellamama (1025)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1027

Már azt hittem az ünnepek alatt nem lesz netem de elhárították a kábel problémát. Ez a hozzászólás aztán tényleg éjjelvolt! Nem a minősége miatt mérgelődök. Végülis milyen legyen egy nem szobanövény télen? Inkább azért hogy nem tudtam neki ellenállni. Valószínű hogy a Tiéd is szépen áttelel hűvösben de az igazi helye télen meleg világos helyen van.Az enyém alatt résnyire még a radiátor is nyítva van mert a gumós vetés mellett van egyelőre és szépen hozza az új leveleket és a halvány rózsaszín virágokat, pedig ez is piros. A róla szedett dugványok is szépen elindultak. Ami érdekes hogy nem mozdulnak azok a hajtások amiknek lecsíptem a végét gyökereztetni, hanem azok a hajtások nőnek amiket nem csíptem le. Egyáltalán nem nyúlik pedig attól féltem hogy a kevés fénytől felnyúrgul. Nem olyan nehéz teleltetni ahogy először gondoltuk.

Előzmény: éjjelvolt (1024)
*Feri* Creative Commons License 2010.12.24 0 0 1026

Gratulálok a sikeres Bonfire keltetéshez! Ezek szerint valóban jobban bírják a terhelést. Szerintem nem kell aggódnod, ennél a virágnál az a szép, minél bokrosabb. Láttam ahol az ültető (tároló) edények egymás fölött vannak (lefele szélesedő), így az együttes hatás bokor szerű volt. Én meg szeretném ha a palántáim nagyobbak lennének már (1 hónaposan 10-15 mm.).

 

Neked, és a fórum valamennyi látogatójának Kellemes Ünnepeket Kívánok!

Előzmény: gardenerboy2 (1023)
Gizellamama Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1025

Mindenkinek  Békés Karácsony Kívánok    GIZI!

 

éjjelvolt Creative Commons License 2010.12.23 0 0 1024

"Ma elmentem vásárolni és beleestem a csapdába. Ha már ott van az ember és lám hogy le van árazva, megveszi. Ezt a Dragon Winget vettem 25-ös függőcserépben 3 tő 500 ft.-ért. Ennél szerintem a függőcserép is többet ér. Azt már csak halkan mondom hogy nagyon nem volt rá szükségem mert a sajátjaim is remekül érzik magukat."

 

 

:))miért?nem is néz ki olyan rosszul ennyi pénzért:) Megérte.Majd nyárra kikupálod.

 

Nekem nem virágzik a melegben tartott és nagyon barnácska.Úgy néz ki  a hideg jött be teleltetésügyileg,bár ott kissé fakózöld a levele meg halványrózaszín lett a nyári piros virágszín,de él.Mondjuk vizet is csak 1x kapott mióta behoztam,de kb.2-3 fokban van.

Az biztos, ami meleg párás helyen van az nagyon szép.A korábban említett ismerősöm fóliájában már gyorsan bokros lett az a pár dugvány.Mert én annak láttam még első bejegyzésemnél.Most gyönyörű és virágzik:)

Előzmény: gardenerboy2 (1023)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.21 0 0 1023

Ma elmentem vásárolni és beleestem a csapdába. Ha már ott van az ember és lám hogy le van árazva, megveszi. Ezt a Dragon Winget vettem 25-ös függőcserépben 3 tő 500 ft.-ért. Ennél szerintem a függőcserép is többet ér. Azt már csak halkan mondom hogy nagyon nem volt rá szükségem mert a sajátjaim is remekül érzik magukat. A Bonfire miatt egy kicsit aggódok. Egyre inkább úgy gondolom nem kellett volna még elvetni mert sokkal gyorsabban fejlődik mint a gumós. Már egy hete tüzdelhető állapotban vannak, semmi tápoldat, jó lenne még két három hetet kihúzni, minél később tűzdelni mert attól félek kinövik az ablakot, amikor még nem lehet őket kiköltöztetni.Na a gumós magoncokat nem fenyegeti ez a veszély. Fájdalmas csapás de a tavalyról meghagyott mag nem kelt ki. Pedig de szép csüngők voltak! Most aztán nagyon értékelem a gumókat. Vannak még későbbi vetésű sárga és piros álló növésű magoncaim. Azok szépen fejlődnek, a hónap legvégén tűzdelhetők.

gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1022

Nem tudom mekkora hideget bír a begó magja, lehet hogy nem lenne annyi ideig kint hogy károsodjon. Most karácsonyig hideget ígérnek aztán csak enyhül majd. Én is Egerszeg mellett lakok a fiad telkétől úgy 10 km-re. A nyáron egy villámlátogatást összehozhatunk. A begónián kívül is van bőven ami mindkettőnket érdekel.

Előzmény: Gizellamama (1020)
gardenerboy2 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1021

Nincs mit megköszönni ez saját szedésű mag illetve a Bonfire-ét Feri szedte. Ne feledd takarni és kelés után pótvilágítást is kell adni. Attól gyorsabban fejlődnek. Anélkül a 2-3 leveles kis palánták egy kis gumót kezdenek növeszteni, a föld felett meg nem mennek semmire. Ezt az időzítő kapcsolót használom a lámpa ki-be kapcsolására mert esténként nem mindig vagyok otthon.

Előzmény: kertbarátok (1017)
Gizellamama Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1020

 Neked biztosan összejönnek nagy gyakorlatod van hozzá. Egyébként két üzenetet küldtem mert az egyik a topikon keresztül lett írva a másik a citromon. Aztán a férjem mondja hogy az nem ugyanaz a szolgáltató azért nem megy el . Ellenőrizni nem tudtam ,ezért újra nekiláttam ,de már igyekeztem rövidebben.A fiam telke Petőhenye mellett van  és Te  hol laksz, messze van a lakóhelyedtől a hegyed? A magot akkor küldöd amikor te jónak látod .Csak február körül gondoltam az elvetését,Mert akkor már több fény van nekik még akkor is ha a déli ablakba teszem őket.

Előzmény: gardenerboy2 (1016)
Gizellamama Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1019

 Én is a hozzászólásaitok alapján annak itéltem , de ez nekem , már azt sem tudom hány éve megvan, ősszel lekopaszodik bár mit csinálok vele, de tavasszal újra hajt. Ha átültetem másik földbe, vagy szétosztom nagyon szépen fejlődik ,és elég hamar virágba borul . Nem szoktam tápoldatozni szinte semmit . Tavasszal a saját komposztomba szoktam őket ültetni. A műtrágyának meg az ellensége vagyok ,én biózom  majd kikell találnom,hogy és mint csináljam ,hogy mégis megközelítse a tiéteket. Na ez is egy kihívás!

A kép egyébként nem lett a legjobb és nem is az volt a célom, hogy a begót fotózzam.

Egyéként sok képet csináltam ,de a gép megadta magát , már 1-2 szer és a képek világgá mentek. Ez van , majd  talán lesz helyettük. 

 Üdv: Gizi!

Előzmény: gardenerboy2 (1016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!