Keresés

Részletes keresés

Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1523

Megeszi, széthúzza, de a kollégák közül van néhány akié nem.

Tehát marad a 720X576. :)

Ráadásul így egyszerűbb ha DVD-re át kell fordíani. Nincs vele macera... :)

Előzmény: mr_ricsi (1521)
fegaf Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1522
Rendben, de ebben a kodek csomagban benne van a 1.0.3-as xvid is.
Előzmény: mr_ricsi (1519)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1521
Van DivX-képes asztali lejátszód?
Mert ha van lehetőséged azonnali próbát tenni, akkor próbáld ki, hogy svcd felbontásban, azaz 480x576-ban digizel. Ha a lejátszód elboldogul vele, és képes vízszintesen 4:3-ra széthúzni, akkor így 1/3 helyet megspórolsz.
Előzmény: Sándor -P20- (1520)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1520

A felvétel során kb 2-3%-al nő a rendszer foglaltsága az alap üzemhez képest... :)


A kártya nem konnexantos, hanem Phillips csipes. (asszem.. :) )

A kép módosítása attól függ, mit veszek fel. Pl más módosítás kell ha rajzfilmet veszek fel egy analóg csatiról, és más ha a Discoveryről digizek be valamit, és más ha analóg kameráról húzok be felvételeket a kompozit bemeneten keresztül.

Nekem így sokkal egyszerűbb, mivel VDub beállításait már kisakkoztam, és ott egy kattintással előjönnek az elmentett beállítások, és a vágás után mehet is a kódolás.


Nos kissé utána néztem a dolognak, és úgy néz ki, hogy a játékosok csak a Microsoftos kódekeket nem hajlandók megemészteni (de azt egyik sem). A többivel nincs semmi gond.

Jelenleg visszatértem egy új XviD-re, ( http://www.aziendeassociate.it/cd.asp?dir=/ ) amivel szemre ugyanazt (legalábbis általam) a minőséget tudom produkálni mint a Microsoftos kódekkel.

Így 1 DVD-re, kb 6 - 6,5 órányi anyagot tudok felpaszírozni.


Előzmény: mr_ricsi (1515)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1519
Pl az ffdshow-val is le lehet játszani az xvides filmeket, de a vdub nem tudja használni, mert az ffdshow DirectShow decodert tartalmaz, a Vdubnak pedig Video for Windowsos kell.
Előzmény: fegaf (1518)
fegaf Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1518
Ok kösz végül sikerült másik progival összefűzni. De van kodek is a gépen (Codec Pack All in 1), hogy pont ilyen xvid nincs benne az lehet, de lejátszani tudok.
Előzmény: mr_ricsi (1517)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1517
Nincs VfW alapú XviD kodek telepítve a gépedre. (Telepíts az "eredeti" Xvid kodeket.)
Előzmény: fegaf (1516)
fegaf Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1516
Miért kapom ezt az üzenetet? Nem tudom megnyitni a fájt. Két .avi-t szeretnék összefűzni.
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1515
A Picvideot ismerem, ahhoz bőven sok is a procid.

"fényerő, kontraszt, színtelítettsék korrekció"
Ezeket miért? Miért nem jó a kártya alapbeállítása? (Ráadásul ha a kártyád Connexant 87x chipes, akkor a driverében ezeket korrigálni tudod, nem kell velük az utófeldolgozás során foglalkozni.)

A gépedben van DVDíró is? Hány órányi videót tudnál rápaszírozni, ha az asztali lejátszók tudnák kezelni az MS MPEG4-et?
Előzmény: Sándor -P20- (1514)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1514

720X576 YUY2 PICVideo MJPEG compressoral. A tömörítetlen adatfolyamhoz képest, kb 8 - 15X-ös tömörítéssel dolgozik a képtartalomtól függően.

 

Nem kapásból nyomom, mert a VDubbal így simán ki tudom metélni a reklámoktól kezdve az összes szükségtelen szemetet a felvett anyagból. Nem is beszélve a TV adás hibáinak kiszűréséről, a képzaj csökkentéséről, fényerő, kontraszt, színtelítettsék korrekció, + a hang manipulálásáról még nem is beszéltem... :)

 

Jeleneleg egy XP3000+ os proci ketyeg a masinában.

Előzmény: mr_ricsi (1513)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1513
Milyen felbontást használsz, milyen formátumba rögzítesz (kodek). Kapásból nyomod Ms MPEG4-be? Hány MHz-es a procid?
Előzmény: Sándor -P20- (1512)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1512

Egy Phillips csipes Mercuri tunerkártyával.

A leg gagyibb, amihez hozzá tudtam jutni.. :)

Előzmény: mr_ricsi (1511)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1511
És mivel rögzíted a tv-adást?
Előzmény: Sándor -P20- (1510)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1510
> (Nem tudom, Te milyen forrásból tömörítesz, ezek a leíráésok DVD-re vannak "kihegyezve".)

Jelenleg leginkább TV-ről digizek be filmeket.
A legtöbbet a Minimax-ról rajzfilmeket, meg a Discoveryről szoktam az O.C.C.-t behúzni.
Előzmény: mr_ricsi (1509)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1509

"Nincs valami használható magyar nyelvű leírásotok az új Xvid-hez???"

A DivX4 is free valameddig (a 4.12 körül volt váltás), ezt is próbáld ki.

XviD

DivX4

DivX5

 

(Nem tudom, Te milyen forrásból tömörítesz, ezek a leíráésok DVD-re vannak "kihegyezve".)

 

"Esetleg egy beállítási séma, ami megköleti a kicsipuha kodekjével élért minőséget / méretet???"

Az M$ kodek webes használatra van kihegyezve, vagyis "minél kisebb mérettel elfogadható minőséget". Az 1 vagy 2 cd-s filmeknél a DivX meg tudja verni minőséget tekintve.

Kész receptet ne nagyon várj, mert mindenkinek más a "jó minőség", sőt, a profik egy pörgős akciófilmet is máshogy tömörítenek, mint egy lassú művészfilmet.

A VDubbal létre kell hozni néhány rövid klipet, és azokon kísérletezni.

Előzmény: Sándor -P20- (1508)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1508

> A Microsoftossal ez nem működik, mert eltér a szabványtól.
Ok! Valami hasonlóra gondoltam én is.

 

> Ezt a készülékenként párezer Ft-on nem hajlandók kifizetni az asztali készülékek gyártói.

Logikusan hangzik... :)

 

> Ha Te úgy használtad a DivX-et, hogy minden kép kulcskocka volt, akkor nem csoda, hogy a Microsoft nyert a fájlméretet tekintve... :)

 

Ha jól emlékszem, a gyári alap beállításokat használtam a kulcsképek beállításánál.

A lényeg, hogy Nálam a lentebb említett kódek vált be. :(

De ahogy kinéz, lehet hogy átkódolás lesz a vége... :( nagyon :(((((((

 

Nincs valami használható magyar nyelvű leírásotok az új Xvid-hez???

Esetleg egy beállítási séma, ami megköleti a kicsipuha kodekjével élért minőséget / méretet???

 

Előzmény: mr_ricsi (1506)
pasa_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1507
Elhiszem, az allitas lenyege az volt az xvid meg a magasabb divx tuti mp4.
Előzmény: mr_ricsi (1505)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1506
"Biztos, hogy sem az DivX, sem az XviD nem MPG4-es kódolás!!"
A DivX, az XviD, a Microsoft MPEG4(ek), vagy az újabb QuickTime-ok mind MPEG4 videók.
Csak éppen a Microsoft sajátosan értelmezi a szabványokat, ezért az övé sok egyéni megoldást tartalmaz, amitől "szabványos" lejátszókodekkel nem lehet lejátszani.
(Az XviD és a DivX lejátszás szempontjából annyira kompatibilis, hogy ha pl. az XviD videó fejlécében 4 karaktert átírunk, a DivX kodek tökéletesen le tudja játszani.)
A Microsoftossal ez nem működik, mert eltér a szabványtól.

Ezenkívül a DivX vagy a Quicktime-nál a lejátszókodek ingyenes, csak a kódolóért kell fizetni, a Microsoftnál a lejátszó-kodek is fizetős. Emiatt minden Microsoft MPEG4-et lejátszani képes készülék gyártója jogdíjat fizet a M$-nak. Ezt a készülékenként párezer Ft-on nem hajlandók kifizetni az asztali készülékek gyártói. Ráadásul egy újabb MediaPlayer verzióval menetrendszerűen megjelenő újabb M$ MPEG4 kodek után gariban cserélgethetnék ki a készülékeket, mert az új videókat már nem játsza le, (holott fel van tüntetve rajtuk, hogy "Microsoft MPEG4 kompatibilis").

"A DivX alapú kódekek mind képtömörítéssel dolgoznak, aminek következtében az általuk készített filmet a kódolás után is bárhol el lehet vágni, akár egyetlen képkockát is ki lehet törölni."
Ez nagy szamárság! A mai napon a VDubban általam megnyitott DivX-es videónál pl. 300 képenként volt kulcskocka.
Ha Te úgy használtad a DivX-et, hogy minden kép kulcskocka volt, akkor nem csoda, hogy a Microsoft nyert a fájlméretet tekintve... :)
Előzmény: Sándor -P20- (1500)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1505
Ebben teljes mértékben igazad van, tényleg nem "világít".
Viszont az AVIcodec meg ezt írja róla:
"Videó: 126 Mb, 1049 Kbps, 29.970 fps, felbontás: 512*384 (4:3), DIV3 = DivX v3 ;-) MPEG-4 (Low-Motion), támogatott"

(megjegyzem: a GSpot azt is ritkán szokta kijelezni, ha egy videó "interlace"-es, és elég gyakran téved a hangoknál a CBR-VBR esetén is.)
Előzmény: pasa_ (1504)
pasa_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1504
Ez nem elmelet hanem gyakorlat ;-)) GSpot-ban a div3 low motion-nal nem szokott vilagitani a MPG4 lampa, mig a kesobbieknel igen.
Előzmény: mr_ricsi (1503)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1503
"egyebkent a divx valahol az 5-os verziotol kezdve mpg4"
Ez is érdekes elmélet, hiszen a legelső DivX, a 3-as úgy keletkezett, hogy hackerek feltörték a Microsoft MPEG4 Low Motion codecet, és MP3 hangot raktak alá. :)
Előzmény: pasa_ (1502)
pasa_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1502
Izgalmas elmeletet epitettel, sajnos az alapja nem all meg, hisz a vdub mindig dekodolo modullal dolgozik, es o maga a "szerkeszto". (egyebkent a divx valahol az 5-os verziotol kezdve mpg4 az xvid meg rogton).
Előzmény: Sándor -P20- (1500)
pasa_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1501
Ember, te nem ertesz a szobol?

XVID-jo DIVX-jo WMV-rossz.

Ha nem akarsz ra visszaterni mert ezmegaz, a te dolgod, az asztali lejatszok nem jatsszak le a WMV kodolast.

Ha a 100 Ft koruli dvd-blankok koraban annyira fontos par mega hely megtakaritasa nezd a monitoron. Esetleg enzd meg az XBOX-ot, talan az tudja.
Előzmény: Sándor -P20- (1499)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1500
Most gondolkoztam a hozzászólásodon.

Biztos, hogy sem az DivX, sem az XviD nem MPG4-es kódolás!!

Mégpedig azért, mert DivX klónokat a VirtualDub simám visszaeszi átkódolás után, míg az általam kreált avikat, csak akkor tudom újraszerkeszteni, ha felrakok a VirtualDub-ra egy MPG modult!

A DivX alapú kódekek mind képtömörítéssel dolgoznak, aminek következtében az általuk készített filmet a kódolás után is bárhol el lehet vágni, akár egyetlen képkockát is ki lehet törölni.

Az MPG alapú videókat (külön szerkesztő, dekódoló modul nélkül) csak a kulcsképeknél lehet vágni, kulcsképtől, kulcsképig.

Ez csak egy, bár szerkesztés szempontjából a leg fontosabb külömbség.

Előzmény: mr_ricsi (1498)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1499

Ok

Akkor mi a külömbség az asztali lejátszókon feltüntetett DivX, és MPG4 négy kompatibilitás között????

Ha mind a 2 MPG4 akkor miért kell külön feltüntetni???

Ha pedig külön van feltüntetve, akkor mégscsak van valami különbség, nem??

 

Nos jelenleg Microsoft Windows Media Video 9 -es kódeket használok avi tömörítéshez. (közel három hónap kisérletezés során ezzel tudtam a legjobb minőség / méret arányt elérni.) A kódekkel készült avikat, nem lehet megetetni egyetlen asztali lejátszóval sem.

Divix-re, XviD-re, nem akarok visszatérni, mert azonos méret melett lényegesen rosszabb minőséget produkálnak.

Az a kérdésem, hogy milyen formátumba kell lementenem a Microsoft Windows Media Video 9-es kódekkel készült filmeket, hogy azokat az asztali lejátszók is meg tudják emészteni???

Illetve milyen progiba tudom beimportálni a Microsoft Windows Media Video 9-es kódeket, hogy azzal az asztali lejátszók számára is emészthető formátumú videókat tudjak csinálni???

Előzmény: mr_ricsi (1498)
mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.10 0 0 1498
A kérdésed nem világos, ugyanis a DivX és az XviD szintén MPEG4-es videók.
Előzmény: Sándor -P20- (1497)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.10 0 0 1497

Félre értettetek!

Nekem az a kérdésem, hogy milyen formátumba kell az MPG4-kódekkel kódolt videót csinálni, hogy az az asztali lejátszók is megemésszék????

mr_ricsi Creative Commons License 2005.09.10 0 0 1496
DivX3-4 esetleg 5, és az XviD.
Előzmény: Sándor -P20- (1495)
Sándor -P20- Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1495

Én is VirtuaDub-ot használom, és azzal csinálom az avikat.

Kodeknek a Microsoft Windows Media Video 9-et használom.

A próbáim alapján ez hozzta legjobb minőség / méret arányt.

Sajnos az vele a probléma, hogy az algoritmusa az MPG4, és az így kódolt avikat egyetlen asztali lejátszó sem tudta lejátszani (Pedig a boltban vagy 20 félét kipróbáltunk.)

Tehát arra lennék íváncsi, hogy az MPG4-et, amit a legtöbb új lejátszó le kellene hogy játszon, milyen formába kell becsomagolni, hogy megeméssze a cuccos???

pasa_ Creative Commons License 2005.09.09 0 0 1494
Tobbnyire virtualdubmod-dal szoktak konvertalni, a legcelszerubb target XVID vagy DIVX. Hogye ertse a betaplalt filmet meg kell alkalmas codec. Hogy az asztali mit jatszik le az o leirasaban ekresd, tobbseg divx-certified es mellesleg eszi az XVID-et, jobbak tudjak a pro opciok nemelyiket (nvop, qpel, netan gmc), a felbontas tobbnyire max 720x576. mp3 vagy AC3, nemelyiknel az OGG is mehet, legyen ertelmes interleave es valamennyi precharge, kulonben szaggathat.
Előzmény: Sándor -P20- (1493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!