Keresés

Részletes keresés

nanus0085 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 1749

Sziasztok!

 

Elnézést, elég felszínesen van most időm visszaolvasni, hirtelen jött az utazás, alig van időnk - aki tudja A VÁLASZOKAT, kérem, hogy ossza meg velem:

  • mennyibe kerül egy Charleroi-Bruges vonatjegy úgy, hogy megszakítanánk az utat Gentben pár órára, illetve hogy kérjük az ilyen megszakítós jegyet?
  • mennyibe kerül egy Bruges-Brüsszel Central vonatjegy?
  • mennyibe kerül egy Brusszel Central-Charleroi vonatjegy?

Ezek interneten megvéve ugyanannyiba kerülnek, mint a helyszínen?

 

Illetve az Atomiumhoz melyik busz megy ki a Grand Place-ről illetve mennyi a jegy? Sofőrtől meg lehet venni?

wdriver Creative Commons License 2015.12.02 0 0 1748
sziasztok,
lesz egy napunk januárban Brüsszelben. tervek : Crl ről bérelt autó, anderlecht szállásra, onnan belváros parkolóház, látványosságok megtekintése, előtte vagy utána Atomium. este vacsora valahol aztán alvás, másnap reggel haza, talán Crl belváros megtekintés ha lesz idő reggel a gép előtt. sokmindenre nem jut idő de ha ajánlanátok egy éttermet ami nem hiper drága és mégis 'belga' azt szívesen fogadnám. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 0 1747
Előzmény: Maria Franyo (1746)
Maria Franyo Creative Commons License 2015.09.10 0 0 1746

Tudnátok segíteni? Hol találom a pisilő kislányt, ill. a kutyát? A fiú tudom hol van. Köszönöm szépen a segítséget.

Kőkapu1 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 1745

A szállásunk a Hotel Luccaban volt. Kis hotel, egy nagyon kedves idősebb házaspár vezeti. Igazából kényszerhelyzetben kerültünk oda, mert eredetileg júliusban mentünk volna, de a gyerekek bárányhimlője miatt le kellett mondani. Aztán kb. két héttel indulás előtt tudtunk újra foglalni, és négy főre ez volt a legolcsóbb, akkor már. 

A hotel érdekessége, hogy itt élt az Arnolfini házaspár, akikről Van Eyck festett képet. Bár ez a honlapjukról nem derül ki, nem reklámozzák. Viszont ez talán az első hely, amelyik sokkal jobban néz ki a valóságban, mint a képeken. Nagyon-nagyon hangulatos.

WWW.hotellucca.be

 

 

Előzmény: Törölt nick (1744)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.20 0 0 1744

Örülök, hogy jól sikerült az utazásotok! :)

 

Rossz időben nem is jó a tengerpart. Mikor mi jártunk ott olyan szélfújás volt, hogy odafagyott az arcunkra a mosoly. Egy védőmaszkban biztosan jobb lett volna :)

 

Hol szálltatok meg Bruges-ben?

 

Esetleg képeket kaphatunk? :)

Előzmény: Kőkapu1 (1743)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.08.19 0 1 1743

Képzeld, végül nem mentünk el a tengerpartra, mert aznap, amikor megérkeztünk Brugesbe annyira hideg volt, hogy elment tőle a kedvünk. 

Másnap reggel a helyi C&A-ban kezdtünk, mert előző este a gyerekek a póló+pulcsi+polár felső kombóban majd' megfagytak (férj meg nem is vitt hosszú ujjút, mert ő sosem fázik - itt igen), aztán fel sem vettük őket, mert utána meg végig csodás idő volt, estére is bőven elég volt egy pulcsi :D

Aztán viszont annyira beleszerettünk Brugesbe, hogy eredetileg onnan mentünk volna Gentbe, de úgy döntöttünk, inkább maradunk. Végül Gentbe Brüsszelből mentünk, és Antwerpen kimaradt (de azért megfogadtuk, hogy még oda is el fogunk menni - Gentben a férjem mindenképp szerette volna látni a szárnyas oltárt).

 

Ja, ha valaki a Groeninge múzeumba a Bosch Utolsó ítélet c. képe miatt akarna menni: sajnos restaurálják, ezért nincs kiállítva. 2016-ban lesz Bosch halálának 150-dik évfordulója, arra az alkalomra készítik fel (és viszik el majd Németországba). Persze a múzeumba azért még érdemes elmenni, csodálatos műalkotások vannak benne. 

 

 

Mondjuk azon kicsit kiakadtunk, hogy egy olyan városban, ahol este kilenckor még totál világos van, miért zár be minden múzeum legkésőbb 6-kor (de inkább korábban, 5-kor)? Ezzel együtt tényleg egy szerelem lett Bruges, biztosan megyünk még. Ráadásul a szállásunk nagyon hangulatos volt, kiváló helyen, bátran ajánlom!

Előzmény: Törölt nick (1734)
Honey7222 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1742

Nagyon köszönöm:-)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1741

Mármint is :) Ezekről is eljuthatsz Bruges-be.

Előzmény: Törölt nick (1740)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1740

Nem. Central és Midi (Zuid).

Előzmény: Honey7222 (1739)
Honey7222 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 1739

Tud valaki abban segíteni, hogy Brüsszelből csak a Nord pályaudvarról lehet eljutni Brueges-ba?

Kőkapu1 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 1738

Hazaérkeztünk. 

Csodálatos volt az elmúlt 10 nap, Bruges hihetetlenül gyönyörű! 

 

Thomas Creative Commons License 2015.08.10 0 1 1737

Nana, vettem egy utazasra hasznalhato jegyet kb egy hete 2,10 euroert. De az uj Mobib simpla kartya jobban megeri 19 volt a 10-es jegy az egyszeri kartyadijjal egyutt. Ezt lehet aztan ujra feltolteni, de ehhez eloszor legalabb kioskba vagy butikba kell menni.

Előzmény: Törölt nick (1736)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 1736

Itt vannak a jegytípusok. https://www.stib-mivb.be/simple-multiple.html?l=en

Azt tudni kell, hogy most már nincs papír alapú jegy (már csak a reptérről befelé használható), MOBIB kártya kell hozzá.

Előzmény: kicsijuci (1735)
kicsijuci Creative Commons License 2015.08.05 0 0 1735

Sziasztok!

Brüsszel tömegközlekedés ügyben tudtok segíteni?

Holnap indulunk és 8 napot töltünk ott.

Voltam már háromszor csajos egy naposon, de ez most kicsit más lesz családdal. :-)

Milyen jegyet érdemes venni? Hetijegy pl.? Mennyibe kerül?

Brüsszel mellett fogunk lakni (Dilbeekben, 128 busszal járunk be a városba, de nem tervezem minden nap bemenni, saját házunk lesz, bringánk is, úgyhogy a környék felfedezését is tervezem, szóval  esetleg vmi olyan kellene, ami erre a buszra is érvényes és nem kell minden alkalommal külön venni.)

És a sima felnőtt áron kívül érdekelne a nyugdíjas és a gyerek verzió is ugyanerre!

Várom a javaslatokat kíváncsian!

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1734

Akkor tényleg jobb, ha csak nézitek :)

 

Antwerpen nekem tetszett, ha belefér a programba, szerintem nézzétek meg. (Gentben még nem jártunk)

Előzmény: Kőkapu1 (1733)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1733

A hideg víztől azért félek, a nagy elég hamar megfázik, és nem szeretném, hogy rögtön a nyaralás elején (5 éj Brugges és 4 éj Brüsszel).

 

Tournai katedrálison gondolkodom még (és persze Gent és Antwerpen Antwerpen).

Előzmény: Törölt nick (1732)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1732

Hosszú, széles homokos part van, jó időben biztos sokan vannak. Ha helyiek, akkor ők már megszokták a hideg vizet :)  (mi szeptember végén voltunk, azért ilyen kihalt)

De, ha szerinted a gyerkőcök jól bírják inkább vigyetek ti is ilyesmit.

 

  

Előzmény: Kőkapu1 (1731)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1731

Akkor csak megnézzük :)

Előzmény: Törölt nick (1728)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1730

Most a Yahoo-n jövő csütörtökre 26 fokot jósolnak, abba belefér :)

Előzmény: Törölt nick (1729)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1729

Szerintem benne van az árban, mert csak egyféle belépőt lehet kapni.

 

Fürdőruhát pedig érdemes vinni, ha nem kívülről akarjátok (vagy csak a gyerekek) nézni a csúszdát és a medencét :)

 

Persze, ha az időjárás is olyan, Belgiumban sosem tudni :)

Előzmény: Kőkapu1 (1726)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1728

Attól függ ki mennyire bírja a hideget :)

 

Most 18 fokos a víz Oostende-nél.

Előzmény: Kőkapu1 (1727)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1727

Jut eszembe: az Északi-tenger mennyire alkalmas fürdésre?

Én azt gondoltam, semennyire, de képeket nézegetve láttam ott strandot is. Namost a tengerhez mindenképp el akarunk menni, megnézni Oestendét, és a villamossal elmenni valameddig (5 éjszakát töltünk Bruggesben, abba belefőzni), ha pedig a gyerkőcök meglátják, hogy strand van, akkor lehet ők is bele akarnak menni (nyilván időjárás függő).

Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1726

:) Kissé zizi vagyok ma, már ott jár az eszem.

Szóval olyasmi érdekelne, hogy a belépőben benne vannak-e a delfines, fókás bemutatók (most úgy tűnik, hogy igen, de mintha előzőleg - mikor még a júliusi utazásra készültünk - még nem lett volna benne)?

 

Aztán láttam olyan képeket, hogy egy medencében, ahol csúszda, és egyéb vízi játékok vannak, a gyerekek benn vannak. Tehát akkor érdemes strandfelszereléssel(fürdőnadrág, törülköző) készülni? 

 

Azt már megtaláltam, hogyan lehet eljutni :)

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (1725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1725

De mi a konkrét kérdés? Milyen információra lenne szükséged?

Előzmény: Kőkapu1 (1724)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 1724

Van valakinek információja erről:

www.boudewijnseapark.be 

 

Sajnos a honlap csak belga és francia nyelvű, emiatt csak nagyjából tudom megérteni.

Thomas Creative Commons License 2015.07.25 0 0 1723

Csak megerôsítem, ma 14-15 fok volt Brüsszelben! Élveztük 3hét otthoni höhullám után!

Előzmény: olivam (1719)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.07.08 0 0 1722

Köszönjük! Ma reggel már Bruggesben ébredtünk volna :(

 

De nem hiába maradtunk itthon: a nagy már túl van rajta, de a kicsin tegnap jöttek ki az első pöttyek. :(

Előzmény: olivam (1721)
olivam Creative Commons License 2015.06.27 0 0 1721

Óóó :-( Jobbulást!

 

Előzmény: Kőkapu1 (1720)
Kőkapu1 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 1720

Köszi! 

Sajnos kénytelenek vagyunk itthon maradni, mert az egyik gyerek bárányhimlős lett, és egyrészt az sem biztos, hogy ő meggyógyul addig, másrészt, ha a kicsi (vagy én, mert még én sem voltam) is elkapja, akkor rajta éppen ott jönne ki.

:-( 

Előzmény: olivam (1719)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!