Keresés

Részletes keresés

Suzyka1 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 4855

Köszi a segítséget.

Kotori nyaralás Creative Commons License 2015.07.15 0 0 4854

Nem, tavaly is itt voltunk, pontosan Olympic Beachen.

 

Előzmény: emeri22 (4853)
emeri22 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4853

Az már majdnem itt van! :) Először mentek?

 

Előzmény: Kotori nyaralás (4852)
Kotori nyaralás Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4852

Nekünk már csak 12 :-))

Előzmény: emeri22 (4851)
emeri22 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4851

Még 19 nap az indulásig! :)))))

hajnóczi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 4850

Köszönöm, a privát üzit is, ott írtam még neked...

Előzmény: HENZA103 (4848)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4849

Nos, friss infó, megérkezett a banki elszámolás a görög nyaralás költségeivel. 318 ft-os euro árfolyamon számoltak mindenhol, nem tudom, ez mennyire bankfüggő. 308 ft-t vettük az eurót, tehát még egy ok, hogy kp-t vigyetek. Ha tudtam volna, én is inkább több eurót veszek és nem használom a bankkártyát.

HENZA103 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4848

Igen, elküldöm, bár nagyrészt a Lito szállodáról szól. 28 eur a Skyathosi kirándulás, 12 év alatt 26. Előzőleg már leírtam, hol kell keresni az irodát, Karolinának hívják az idegenvezetőt. Mi többnyire magyarok voltunk a buszon, és kevesebben lengyelek, egy lengyel idegenvezetővel.

Előzmény: hajnóczi (4847)
hajnóczi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4847

Szia augusztusba megyünk mi is Paraliára. Szeretném megkérdezni, hogy a Skyathos program mennyibe kerül? Illetve ha nem túl nagy kérés, elküldenéd nekem is a privát beszámolóidat? Köszönöm

Előzmény: HENZA103 (4844)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4846

Elküldtem még egyszer, talán most.

Előzmény: Poppy77 (4845)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4845

Nem tudom mi lehet a baj, pedig Pitecus is küldött oda nekem e-mail-t és azt gond nélkül megkaptam:(

 

Nagyon szeretnék hajózni, anno Thassos-ra mentünk át Kavalából és az is nagyon nagy élmény volt, pedig az egy hatalmas komp volt...meglátjuk.

 

 

Előzmény: HENZA103 (4844)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4844

Arra az e-mail címre küldtem, ami az adatlapodon van, talán két napja.

 

Az utazáshoz még annyit, hogy Szerbiában ha beértek a hegyekbe és Makedóniában hűvösebb van, pakoljatok meleg ruhát is, amit útközben fel tudtok venni, majd átérve Görögországba újra lehet nekivetkőzni. A szerb szurdokokba beérve, egy hegytetőn, Vranje előtt van egy Motel Dzep nevű étterem- motel, ahol gyönyörű a kilátás, és lehet finomakat enni, házias konyhája van. Egymagában áll egy hegytetőn. Valamennyire előtte ki van táblázva, csak figyelni kell, mert mi jövet meg akartunk állni, de elnéztük, és haladtunk a forgalommal, aztán máshol álltunk meg.

 

Skyathos mindenképpen megéri, nálunk még mindig azt emlegetik a gyerekek leginkább, kicsik-nagyok egyaránt. A hajózás egy örök élmény, napozóterasz (itt csak addig tudtam napozni, míg el nem indult, olyan szél kerekedett), be lehet menni a kapitány fülkéjébe, menet-jövet görög folklór előadás, amibe belevonják az utazókat is, tréfás feladatok, pasiknak 3 literes csapos üvegből adják a Metaxát, Ouzot, kapitány tánca, közös tánc, mindenféle próbák a bevállalósaknak. Két óra strandolás egy igazán szép szigeten és ez a legfőbb vonzerő, kék tenger, csillogó fehér homok, kék-fehér házak, ilyen nincs Paralián. Itt olyan drága minden, hogy mi addig a hajóbüfében nem igazán vásároltunk, gondolván, hogy borsosak az árak, pl 2 euro volt kis dobozos sör a fiúknak, de visszaérve bizony betámadtuk a hajóbüfét, mert a sziget még drágább volt. Aztán újabb két óra a fővárosban, ahol zegzugos utcákon lehet barangolni ( Velence feeling, csak nem olyan zsúfolt), ebédelni és négy óra előtt ér be a komp a kikötőbe Volosból, annak végignéztük a ki-beszállását, ahogy gurulnak le az autók, az is tetszett a társaságnak. A hajókikötő baloldalán van egy kis öböl, oda lépcsőn lehet lemenni, gyönyörű színes kavicsokat gyűjteni és hajigálni a tengerbe. Visszafele láttunk delfineket, ott volt tülekedés, fotózás, négy delfin követte  a hajót, kettő hatalmasakat ugrott kifele, az emeleti napozóteraszról csodásan végig lehetett nézni.

 

Nagyon jó szórakozást kívánok nektek, Görögország csak szép élmény lehet.

Előzmény: Poppy77 (4841)
hitom Creative Commons License 2015.07.13 0 0 4843

Köszönöm!

Én megkaptam a privát üzenetet is.

Előzmény: HENZA103 (4840)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4842

Pitecus!

 

Köszi az off-ot. London a szívem csücske, nagyon jól fogjátok magatokat érezni. Nekünk tavaly Horvátország is tetszett. Neked is köszi a liftes meg parkolásos választ. 

Előzmény: Pitecus (4839)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4841

Én privátot nem kaptam :( Mikor küldted? Nekem nagyon szimpatikus Skiathos, meglátjuk mit választ a többség. A gyerekek az Olümposzra szeretnének menni meg a Meteorákhoz leginkább. Akkor lift ügyben megnyugodtam. Az elején jól jön amikor a sok holmit kell felvinni :)

Előzmény: HENZA103 (4840)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4840

Szívesen, remélem a privát beszámolót is megkaptátok.A Skyathos mindenképp megéri, bár énnekem fáj a koránkelés, de ezért még a kisebb gyerekek is rajongtak. 5óra 20-kor volt a találkozó, és este 10-re értünk vissza. Busz kb két óra, lehet szunyókálni, de én inkább megbámulgattam a görög falvakat, hogyan keltek életre, mit csinálnak reggel, olajfaligetek, gyapotföldek (ez utóbbit nem tudtuk, mi az) és az idegenvezetőnk egész úton nagyon sok hasznos infót osztott meg velünk, egyáltalán nem volt unalmas. Mikor éppen autópályán mentünk a többi magyar nyaralóval beszélgettünk, éttermek szállástapasztalatok mind jól jönnek. Olümposz reggel 9 és du háromra érkezés vissza. Ott lehet szerzetesek által készített termékeket venni, olívaolajat 5 l-es kiszerelésben ( mi már előtte is vettünk, van egy jó kis görög bolt, szembe az utazási irodával, egy sarkon. Ott érdemes görög édességeket, fűszereket venni), teacserjéket, sajtot, fűszereket, pl. tzatziki keverék.

 

Mi a templomot állítottuk be, de oda nem lehet teljesen bemenni autóval, már láttuk, mikor le kellett kanyarodnunk egy mellékutcába. A recepciós lány autója ( Suzuki Baleno) ott állt keresztbe, ő félreállt és hátsó kis utcából navigáltuk befele a fiúkat.

 

Még egy javaslat, ami nekem kimaradt. Ezekben a pékségekben, vagy az említett kisboltban lehet aprósütiket, édességet venni ajándékba, van kilós kiszerelésben görög falatka, vagy a Bulgáriából ismert színes zselés porcukrozott nyalánkság, amit 5 kg/ eur áron lehet venni. Nekem amíg ott voltam,eszembe nem jutott a visszatérés, utolsó este meg hirtelen eleredt az eső, elmaradt az ajándékvásárlás, és mikor visszajöttem, bizony a kollégáim várták valami kis közös ajándékot, desszertet. Egy jó ajándékboltot találtunk, emléktárgyas, az is a sétálóutcán volt, a templomtól balra, de a szemközti oldalon. 1 euróért lehetett venni üveg tengermintás, kagylós, kék-fehér és színes  hamutartót, mécsestartót, szalvétatartót, kávékiöntőt, kis üveg ouzot, becsomagolt szappant, sok mindent. Három üvegtárgy után járt egy negyedik, ezt összeválogattuk + mellette még egyebet, és szól az eladó, hogy ez kilenc, ha még veszünk egyet akkor tizedik után is jár egy ajándék. Meglepődtem, mert Mo-n az alkalmazottak inkább elcsalják azt is, ami jár, nemhogy felhívják a figyelmet egy újabb potyalehetőségre. Mivel a három után megkaptuk a negyediket, nem gondoltam, hogy mindezt beszámítja még egyszer.  Szóval, gondoskodjatok időben ilyen apróságokról is, mert nálunk görög édességhiány alakult ki, a gyerekeim a barátnőkkel megették, megitták amit a családnak szántam, és jövő héten érkezik húgom a két kisfiával, és nem tudok nekik adni ilyen finomságot, annak ellenére, hogy Szerbiában, Makedóniában is sokat vásároltam. Finom gyümölcslevet lehet venni Eviva néven, pl Lidl-ben, 50 %-os narancs-ananász-alma ez egyik,  és cseresznyelé a másik. Amúgy nagyon finom cseresznyéjük van, igaz 2,5 euro/ kg, nagy, lédús szemek, ha beleharapsz, kispriccel a leve, a gyerekek azzal szórakoztak először, hogy hű, véres lettem, megsérültem. A gyümölcsök nem olcsóbbak bevásárlóközpontban, nyugodtam megvehetitek a sarki gyümölcsösnél. 1 eur a nektarin, az őszibarack, 1,2 a sárga. Eper is van, azt 1/4 kilós dobozban árulják. Lehet kapni Nescafé frappé változatot, most ebből isszuk itt a jeges kávét.

 

Lift valóban volt, nagyon halk, észre sem lehet venni, mi nem használtuk. A gyerekek néha, de akkor is mindig kerülgették egymást. Kellemes időtöltést, használjatok ki minden lehetőséget, mert én más most mindent bánok, amire nem jutott idő.

Előzmény: Poppy77 (4837)
Pitecus Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4839

Szia!

Van lift a szállóban. :-)

A parkolót az utolsó előtti utcában keressétek, egy beugróban.

https://www.google.hu/maps/@40.267047,22.59607,3a,75y,104.7h,82.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRWK1taT5mifZIYit3K1i5A!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

off.

Mi idén két helyre megyünk:

Érettségi ajándék a 2 lánynak: London. Holnapután hajnalba indulunk, magyar vendégváró lesz a kedves szállásadó. Végül, de nem utolsó sorban kell egy Lonsdale cipő nekem. :-)

 

A családdal idén Rovinj-ba megyünk. Életemben először megyünk apartmanba, mert azt ígérte a 4 fehérnép, h reggelit csinálnak.

(Rovinj, fjord, Pula és még 1 nap Velence is, mert a 75 éves anyósom még sose járt ott és nekem is kellene egy másik jó cipő))

on.

Bocsánat, ha valakit zavart az offolásom.

Előzmény: Poppy77 (4836)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4838

Suzyka1!

 

Szerintem azért írj ki pár szálloda/apartman címet ahol még írnak szabad szobát pl a booking.com-on. És akkor nem csak úgy vaktában mész. Én nem merek gyerekkel foglalt szállás nélkül elindulni, de tudom, hogy sokan csinálják. Biztos lehet találni, kérdés mennyi idő alatt.

Előzmény: Suzyka1 (4831)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4837

A parkoló bejáratát könnyen megtaláltátok érkezéskor?

Előzmény: HENZA103 (4830)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4836

:) Ti idén merre mentek?

Előzmény: Pitecus (4832)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 4835

Köszi a sok infot, majd én is leírom mi volt ha hazajöttünk. :) Akkor jó is, hogy mi sem kértünk előre félpanziót. Lift volt a szállodában? Tőlem nem vontak le semmit előre, ez érdekes, remélem, hogy azért rendben lesz...Még két nap...A Skiathos kirándulás jó volt, megéri hajnalban kelni érte és annyit utazni? 

Előzmény: HENZA103 (4833)
Katana750 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4834

Paralia előtt van(szaloniki felől) Makrigialos, oda van foglalásom hétfő 12 órától a tiéddel megegyező paraméterekkel, 10 éjszakára(2 felnőtt, 1 gyermekáldás). 516€

Előzmény: Suzyka1 (4831)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4833

Köszi, csak természetes, hogy remekül éreztük magunkat, Görögországban hogy is lehetne másképp?

 

És hálás vagyok a tavalyi beszámolóért, sok hasznos infót találtam akkor. Így lett parkolóhelyünk és jó ötlet volt nem befizetni előre a félpanziót. Ár-érték arányban pedig nem találtunk volna jobbat. A személyzet kedves, nekünk az ellátás is megfelelt. Nem volt olyan zajos, ahogy tartottunk tőle, jól lehetett aludni és szuper volt az erkélyre kiülve nézni a forgatagot, már sétálni is lusták voltunk.

Előzmény: Pitecus (4832)
Pitecus Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4832

Hjajj, isteni volt olvasni a soraidat. :-)
Kellemes emlékeket fakasztott tavalyról. Örülök, h jól éreztétek magatokat.

 

Előzmény: HENZA103 (4830)
Suzyka1 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 4831

Sziasztok!

 

A párommal és a gyerekemmel vettünk csak repjegyet oda-vissza Szalonikibe.Viszont szállást nem foglaltunk. Ha leutazunk Szalonikiből Paraliába akkor ott fogunk magunktól magánszállást találni vagy menjünk esetleg egy másik városba.Milyen árban vannak a szállások egy hétre 3 fős szobában?

 

Köszönettel,

Suzyka

HENZA103 Creative Commons License 2015.07.10 0 1 4830

Lito hotel. Nekünk két héttel előtte befoglalták a három apartman árát, mert egy kártyával foglaltunk és levontak 100 eur,ó előleget. Mi azért is nem vittünk sok eurót, mert úgy gondoltuk a másik két család fizeti nekünk és levonják a számláról. Egy nagyon aranyos menedzsercsaj van, és mikor hallottuk, jobban örülnek a kp-nak, csak mi fizettünk kártyával.  Vacsorát nem kértünk előre, mert olvastuk itt is, hogy nem érdemes félpanzióval menni, mert a szálloda menüjéhez vagy kötve. Mindennap 3 óráig lehet jelezni ( ötig is elfogadták, volt mikor későn ébredtünk) és választani a háromféle főmenüből, ami ált. sertésszelet vagy sült csirke vagy rántott hal, egyszer volt tradicinális görög a hal helyett, máskor muszaka. Ezt kihozzák hozzá illő körettel, és mellette 18 féle köretből választhatsz svédasztalban. Finom volt a majonézes krumplisalátájuk, tzatziki, sült pritaminpaprika (vagy kaliforniai, nem tudom). Van kétféle leves, spagetti vagy szószos, olaszos tészták, friss saláták ( reszelt káposzta, paradicsom, paprika, uborka olajos dresszinggel, érdekes fűszerezéssel), joghurtos céklasaláták, öntetek. Szóval nagyon bőséges, amolyan elnyúlunk utána kategória. Távozáskor fizettünk, amúgy mindenhez nagyon rugalmasan álltak hozzá, minden kérdésre az volt a válasz: ahogy akarjuk, ahogy szeretnénk. Mi első három nap után elhajlottunk, más éttermeket is kipróbáltunk, ezért értékelem a szálloda ajánlatát, hogy opcionális a vacsora. Foglaláskor + 8 euró volt, érkezéskor azonnal fölajánlotta, hogy 7, gyerekeknek 5. Hely van bőven, hangulatos teraszétterem sok zölddel, virággal, mi egy kivétellel ott voltunk. Egyszer esett, akkor volt kissé zsúfoltabb, de jut hely, csak olyan fura volt tömörülve látni a vendégeket. Amúgy tip-top kis szálloda, modern, dizájnos, hangulatvilágítás, tisztaság, két emelet + tetőtér. Mi másodikon voltunk (ennyi volt a külön megjegyzésünk, hogy ne tetőtér és legyen parkolóhely. Ez flottul működött,a hat helyes parkolóban öt magyar autó volt + a sajátjuk.  Kérés nélkül adták a három kulcsot egymás mellé, holott előző években adtuk a 10 euró borravalókat (nem Görögo) és mégis szétszórtak. Sétálóutcára nézett a terasz, három napig kijártunk sétálni, aztán meguntuk, az erkélyről néztük a lábunk alatt hömpölygő tömeget, a nagy gyerekeink lejártak a partra éjszakánként, vagy vízipipáztak a teraszon,(átjárhatók voltak, kiraktuk őket, ha éjjel egy órakor lefeküdtünk, ott közlekedtek) azt mondták, ugyanaz a feeling, mintha beülnének a szemközti bárba. Éjjel, ha megéheztek, leszaladtak gyrosért, akár 1 órakor. Mindennap takarítottak, kétnaponta ágyneműcsere, törülköző. Kétlégterű apartmanban voltunk, két TV (nem néztük volna amúgy sem, de csak görög adók voltak) két hűtő volt, kis fagyasztóval, nekünk, mivel ételt nem vettünk, csak innivalót (sic!!!), csokit bőven elég lett volna egy is. Klíma volt, wi-fi is, a szobákban kissé gyengébb volt a jel, ha becsuktuk az erkélyajtót, de képeket is lehetett feltölteni. Konditerem ingyenes, a mi csapatunkból én használtam egyszer, van szobabicikli, taposógép, futópad és egy comb-hátizomerősítő súlyokkal, meg még egy erőgép. Külön éjszakai portás volt, éjjel egykor becsukták az üvegajtót, utána csöngetni kellett, de bármikor jöhettek- mehettek a vendégek.

Előzmény: Poppy77 (4829)
Poppy77 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4829

Köszi szépen! Minden info érdekel:) A szállás árát KP-ben gondoltam én is. Akkor érkezéskor kellett fizetni és nem kellett semmi kaució ugye , csak ami a booking.com-os ár. Aztán távozáskor kell fizetni a fogyasztást? Mennyivel előtte kell szólna ha aznapra kérsz vacsit?Miket adtak? Italok a vacsorához drágák a szállodában? Jöhet az e-mail címemere is de ha mást is érdekel akkor ide is:) Lift van a szállodában? Hányadikon vannak a két légterű szobák? Már várom az indulást. :)

Előzmény: HENZA103 (4827)
hitom Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4828

Köszönet a további információkért.

Várom a Litoról írt privát leírást is.

Előzmény: HENZA103 (4827)
HENZA103 Creative Commons License 2015.07.09 0 1 4827

Ne izgulj, semmit nem fogtok érezni a válságból. Vigyetek készpénzben eurót, mert azt most jobban preferálják. Mikor megérkeztünk kártyával fizettük a szállást, elfogadták, bár jelezték, hogy most jobban örülnek készpénznek. A másik két családnak mindegy volt, ők kp fizettek. Mikor eljöttünk, a vacsorákat (nálunk opcionális volt, háromszor vettük igénybe) mi szintén bankkártyával, mert nem maradt eurónk, a többiek kp. Amúgy Lidl, Carrefour van, rövid sétatávolságra, ott is lehet meg minden benzinkútnál. Jellemzően kisboltok vannak, családi vállalkozások, ott kp. Meg abban a vámmentes boltban is, ahol mi betankoltunk volna Metaxával, cigivel ha van még eurónk (11 euro volt egy karton, 14 a Metaxa) csak kp lehetett fizetni. Ott voltak márkás ruhák (pl. Kappa strandpapucs 5 euro, meg minden világmárka), különleges édességek,egyébként nem nagyon találkoztunk a közismert multi termékekkel.  Talán egy-két boltban Milkát láttam, meg persze a Lidl saját márkás bóvli termékeit.

  Én is láttam üres Lidl-t fotózva, és leközölték, hogy üresek a boltok, de ilyen fotót én is feltehettem a mi Lidl-ről, mikor este fél kilenckor bementem és üres volt a pékáru részleg, még egy kiflit sem találtam. Utána Tesco, ugyanez a szitu. Bejártam az egész várost, éjjel-nappali, nincs sehol kenyér. Este 10-kor állhattam neki palacsintát sütni a családnak. Magyarországon.

 

Visszatérve árakra, én a Litotól tudom betájolni a helyeket, ez a Fő utcán van, templomtól jobbra, ha szembeállsz. A hotel alatt van ajándékbolt, Metaxa Greek shop felirattal, mellette Pralina Ice Cream Sweets Cafe néven cukrászda, ahol 1 euróért nagyon finom frappé van, mellé hozzák az üveg hideg vizet, poharakkal, meg a gyerkőcöknek kis kanalas jégrémek, amit kilós áron adnak, tehát pár eurocent egy darab. A sarki gyrososnál, ahol narancssárga asztalok vannak és ott van egy magyar lány is, aki azonnal jött, ha meglátott szintén egy euróért lehet kávézni, presszó meg hosszú kávét, ott van palacsinta is, 1,8-t. A kettő között, pont a templom melletti tengerlejárattal szemben van egy dizájnosabb cukrászda, ott 2,5 euró volt a palacsinta és a kávé is ennyi, viszont van több sütemény. Amúgy a legdrágábbak az édességek: 2,5 euró egy baklava, én képviselőfánkra hasonlító szirupos-ragacsos sütit is ettem, általában minden ennyi és egy órás körutat tettünk olyan kis utcákban, hogy azt sem tudtam hol vagyok, de olcsóbb süti a távolabbi részeken sem volt, ennyiért valóban dupla gyrost lehet enni. Még egy jó pékséget találtunk, ahol 1 euróért nagy hotdogok, burekek, sonkás-sajtos-spenótos péksütik, fánkok (parton 2,5 euró) vannak és szintén 1 euróért kávé, frappé. Ezt úgy tudnám leírni, hogy a Lidl-nél leszálltunk a kirándulás után, és jöttünk a sétálóutca felé, jobboldali irányból, és valahol a második sorban, egy utcasarkon volt, neonzöld műanyag asztalok-székek vannak kint ( nem olyan hagyományosak, hanem kagylófotel jellegűek). Itt este 10-kor is meleg sütiket kaptunk, meg délben is. Diszkó: utca végében Omilos, 5 euró a belépő, lányoknak ingyenes 11-1 óra között, és mindenki kap egy italt, amit lehet választani, kevertetni.

Kirándulás: legjobb áron, magyar idegenvezetővel az Olymposz utazási irodát találtuk, egy egész napos Skyathoszi hajókirándulás 110 euró volt négyünknek, ebből egy gyerek, ez -2 eur-t jelentett. Kár lenne kihagyni. Ott a strandon gyönyörű a víz, de 8 euro két napágy, 20 eur volt egy gyros tál (pitában nem árultak), 7 eur egy reggeli (tojás vagy croissant kávéval, kakaóval). Kissé szörnyülködtünk, mire mondta valaki a vízben, hogy a városban lehet kapni 12 euróért is. A parti szállodában 1600 euró egy hétre két személyes szoba félpanzióval, repülővel, de mivel meredek oldalon van, kisbuszt bérelnek, ami félóránként lehozza őket + a napágy + délben ebédelnek vagy cukrászdáznak, kávéznak valamerre és még elköltöttek 500 eurót mellette.

Előzmény: Poppy77 (4822)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.07.09 0 0 4826

OFF

 

Itt a fórumon nincs lehetőség privát üzenet küldésére. Ha valaki privátot emleget, akkor az adatlapodon lévő email címre fog emailt küldeni.

Előzmény: hitom (4825)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!