Keresés

Részletes keresés

Lex Icon Creative Commons License 2012.05.07 0 0 589

A társadalmi összeomlás után a polgárok harcolni fognak élelemért, ruháért, biztonságért, vízért, nyersanyagokért, ... illetve az ezek fölötti rendelkezésért és hatalomért. Tehát polgárháború lesz.

 

A számszeríj természetesen a semminél több, de akkor már inkább egy sima csigás íj, mert egyrészt engedély nélkül lehet tartani, és gyorsabban lehet vele lőni, valamint nyílvesszőt is könnyebb bele fabrikálni.

Előzmény: Túlélőblog (585)
Parazstaposo. Creative Commons License 2012.05.07 0 0 588

Átlag rendőrnek, katonának már évek óta minimális esélye van éles önvédelmi megszerzésére.

Előzmény: account (582)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.05.07 0 0 587

Amúgy ha a kérdés erősen provokatív mivoltán túlteszem magam, a számszeríj kiválóan alkalmas leshelyzetből EGY lövés leadására. Pont.

Ha már önvédelemre akarod használni, akkor sz@rt sem ér, felfegyverzett támadóval, több támadóval vagy akár csak gyorsan mozgó támadóval szemben.

A lövedéke nagy helyet foglal és nehezen pótolható, újrafelhasználása esetleges.

Az eszköz szintén nagy helyet foglal, rejtve viselni nem lehet, felajzása nehézkes...előbb csinál belőled áldozatot mint ragadozót.

Kiállni elé...hókotrót sem használunk önvédelemre mégsem áll ki elé az ember.

De ha a Te kezedben van, kiállnék elé.

Harminc méter. Nálad egy számszeríj, nálam a saját íjam. Mindkettő töltetlenül, fegyver a bal kézben, vesszők tegezben. Használhatsz optikát, az én íjamon irányzék sincs.

Előzmény: gencsydani (583)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.05.07 0 0 586

Hány méterről, kinek a kezében van és mi lehet az én kezemben?

Előzmény: gencsydani (583)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.07 0 0 585

Nem feltétlen polgárháború miatt kérdezte, hanem "társadalmi összeomlást" említett. Az lehet gazdasági is, meg más is. Ha van pénze vegye meg, mert miért ne? A gáz-riasztónál többet ér, az biztos. :)

Előzmény: Lex Icon (584)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.07 0 0 584

Egy polgárháborúban teljesen használhatatéan, és most erről beszélünk, nem arról, hogy ki mersz-e állni elé.

Előzmény: gencsydani (583)
gencsydani Creative Commons License 2012.05.07 0 0 583

Ha tényleg ennyire használhatatlan a számszeríj, akkor nyilván habozás nélkül ki mernél állni elé...vagy mégsem?

Előzmény: Boarhunter. (580)
account Creative Commons License 2012.05.04 0 0 582

Mikor ilyeneket írsz, hogy "kinézem és megveszem" kb, komolyan sírni tudnék :D  Mi meg ide születtünk a jóba, ahol úgy lehet önvédelmi (ami alapvető jog kellene hogy legyen) fegyverünk ha valaki 1, politikus  2, mocskosul gazdag  3, rendőr/katona. Minden egyéb esetben hatalmas cumi és rengeteg pénz, persze, már nem lehetetlen, legalábbis ELVBEN.

 

Boarhunter. :Nem arról van szó hogy sírunk, csak kicsit tré hogy szinte lehetetlen a dolog, vadászfegyver pedig csak nagyobb, önvédelem a legideálisabb rövidtávra csak a pisztoly marad, szerintem.

Előzmény: Túlélőblog (581)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.04 0 0 581

Nem feltétlenül lustaság kérdése. Úgy tudom hogy mélyen zsebbe kell nyúlni az ilyen-olyan engedélyekért. Nagyon régen megkérdeztek engem is, hogy nem-e akarnék letenni egy fegyvervizsgát. Mondták, hogy 20ezer. Azt is add hozzá, hogy faluban nem sűrűn oktatnak lövészetet és faluhelyen nehéz a sportlövészet is, ha nincs lőtér. Meg ha valaki nem 23 éves, hanem mondjuk 63, az egy csomó újabb problémát vet fel.

 

Számszeríjakhoz nem értek, ahogy azt se tudom, M.O.-n kinek min kell átmennie hogy sportlövőként vagy vadászként lőfegyvert vehessen. Itt csak megrendelem Interneten, elugrok az átvevőhöz és hazahozom a sörétes vagy golyós puskát. Se sportorvosi, se engedély, se regisztráció, se semmi.

 

A számszeríjat csak úgy mondtam, hogy én talán azt vennék, ha nem lenne más választásom. :)

Előzmény: Boarhunter. (580)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.05.04 0 0 580

Ha valaki legálisan akar fegyvert tartani, akkor leteszi a vadászvizsgát, vált vadászjegyet és vehet fegyvert. Vagy csak a fegyvervizsgát csinálja meg, belép egy egyesületbe, eljár lőni és van fegyvere. Ha ezt nem akarod, sajnos különösebb erőfeszítés nélkül lehet feketén is fegyvert venni, kockáztatva ezzel némi börtönbüntetést.

Ha az elsőkhöz lusta, az utolsóhoz gyáva valaki, akkor marad a sírás mint opció, hogy nálunk semmit sem lehet...meg marad a számszeríj ami maximum arra jó, hogy ha eldobod, akkor jobban tudsz futni...

Előzmény: Túlélőblog (579)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.04 0 0 579

Nem tudom, engem különösebben nem érdekelt a számszeríj. De túl sok választás nincs Magyarországon. Nem tudom hogy egy komoly helyzetben, mondjuk fosztogatókkal szemben mit lehetne felhasználni önvédelemre. Ott a légpuska kilőve. 

 

De ha már túlélős topic, akkor itt van egy katalógus amiből rendelni szoktam.

 

http://tinyurl.com/cv9da9z

http://tinyurl.com/cfrm34j

 

:)

Előzmény: Boarhunter. (578)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 578

Ja.

Egy lövés, egy vessző...

Madarakra meg nyulakra jobban jársz valami izmos ötésfeles légpuskával. Ugyan fegyvernek számít de a neten azt rendelsz, amit akarsz és a futár nem néz bele a csomagba.

Túlmisztifikáljátok a számszeríjat. Nagyon korlátozott a használhatósága.

Előzmény: Túlélőblog (577)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.05.03 0 0 577

De ha nem önvédelemről van szó, hanem túlélésről, akkor a számszeríj jó lehet madarakra, nyulakra és egyéb kisebb állatokra vadászni. 

Előzmény: Boarhunter. (575)
account Creative Commons License 2012.05.03 0 0 576

A problémát én abban látom, hogy ha nagy gebasz van akkor úgysem rabolni jönnek majd, egyből böknek/lőnek szerintem. Elvégre minek tökölni, ha senki nem kapja el a bűnözőket, nem?

Előzmény: Boarhunter. (575)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 575

Sokra mész a számszeríjjal...

Magányos támadó ellen hatásos LEHET, ha első lövésre leteríted. Sima sebzés kevés, alig fogja érezni a fájdalmat.

Ha viszont ott állsz kilőtt számszeríjjal a kezedben, nagyjából számolgathatod a másodperceid amik még vissza vannak...

Ha a másiknál is van fegyver, márpedig sanszos, mert ő a ragadozó, vagy ha többen vannak, simán kinyírnak. Ha nem lett volna számszeríj nálad, megúszod egy rablással...

Előzmény: Túlélőblog (571)
account Creative Commons License 2012.05.01 0 0 574

Mivel nincs jobb megoldás ezért igen, valószínüleg ez lesz, sportfegyverként szerzem majd meg.

Előzmény: Lex Icon (573)
Lex Icon Creative Commons License 2012.05.01 0 0 573

Leteszed a vizsgát és vehetsz rendes fegyvert.

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.05.01 0 0 572

Erre amúgy én is gondoltam, csak a tűzgyorsaság tűnik kevésnek. Téged viszont nagyon is irigyellek a lakhelyed miatt, remélhetőleg én is kijutok idővel :)

Előzmény: Túlélőblog (571)
Túlélőblog Creative Commons License 2012.04.30 0 0 571

Én egy komolyabb számszerjíjra szavaznék. :)

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.04.30 0 0 570

Háááát, útlevelem évek óta nincs például, nem jártam olyan országban ahova kellett volna. Viszont most hogy így mondod, lehet megcsináltatom újra...

Előzmény: Törölt nick (569)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 569

A magam részéről egy útlevéllel egészítettem ki a túlélő felszerelésemet. Talán gyenge kis eszköznek tűnik, de nagyon sokan köszönhették neki az életüket az előző balhénál is.

Előzmény: account (568)
account Creative Commons License 2012.04.30 0 0 568

Sziasztok!

 

Érdeklődéssel olvastam a pár posttal lejjebb levő irományokat, amelyekben egy társadalmi összeomlást elemezgettetek. A helyzet az, hogy engem is régóta érdekel a téma, mi több, biztos vagyok benne, hogy az én életemből sem marad ki a háború (50-80 évente mindig van valami). Ezért szépen lassan elkezdtem összerakosgatni olyan eszközöket, amiket alapvetőnek gondolok egy ilyen helyzetben (elsősegély készlet, kések, lámpák, TUDÁS stb), a probléma az, hogy bármilyen krakk is üt be, a legfontosabb az lesz, hogy meg kell majd védeni magamat, a házamat, a családomat, az élelmet. Viszont a hazai viszonyok okán (ezúton is puszi a fegyvertartó politikusok homlokára akik röhögnek rajtunk) nem igazán tudom, mi lenne erre a hatékony eszköz, mivel gyerekként kezelnek minket ilyen tekintetben. Tisztában vagyok a szabadon és engedéllyel tartható eszközökkel (gázspray-től a már csak helyenként homályos szabályozottságú múzeális fegyverekig), ezért kérdeznélek Titeket, milyen eszköz(ök) beszerzését javasolnátok, ami szabadon megszerezhető (éles pisztoly/puska kilőve egyből), és hatékony is (légpuska stb szintén nem jöhet szóba ugye), egy gázpisztolyt kevésnek éreznék ilyen helyzetben, ha az ember életére törnek. Mit gondoltok?

Túlélőblog Creative Commons License 2012.04.29 0 0 567

Vettem egy ilyet.

 

 

Boarhunter. Creative Commons License 2012.04.11 0 0 566

No igen, nagyjából erről van szó.

Az alábbi bushcraftos hülyegyerekek igencsak meglepődnének, ha szembe kellene nézni ezekkel a problémákkal és nem játékból menne a dolog...

Előzmény: H_G (563)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.04.11 0 0 565

Aki ezt a vackot kiizadta, igencsak felszines ismeretekkel rendelkezik a témáról, de lelkesen próbál pénzt csinálni a semmiből.

Egy kalap szar az egész, azt az időt sem éri meg amit az elolvasására fordít az ember.

Előzmény: Törölt nick (562)
Lex Icon Creative Commons License 2012.04.04 0 0 564

Bírom azokat az embereket, akik úgy gondolják, hogy egy magyar fórumon mindenki tud angolul. A kivételek kedvéért megtennéd, hogy összefoglalod kedvenc nyelvünkön a lényeget?

Előzmény: H_G (563)
H_G Creative Commons License 2012.04.04 0 0 563

Naiv marhaság. Még hogy számszeríj meg vaddisznó, tízmillió embernek?

 

"What About Running To the Hills?

"RUN TO THE HILLS. . .RUN FOR YOUR LIVES!"
—CHORUS FROM AN IRON MAIDEN SONG, 1982

Due to my profession, I've been subjected to countless monologues about "getting out of town when the %@*# hits the fan to live off the land." Ninety-nine percent of these well-meaning people have no idea what living off the land entails, let alone the skills, the supplies, the landscape, or the guts to do anything about it. Yet somehow, the-grass-is-greener-on-the-other-side concept waxes strong within their psyches.

For those who are entertaining this concept, and torturing your family with it, have you ever tried to live off the land? Have you tried to do so in the wintertime? Have you tried it with a dozen other armed crazies in the woods that had the same bad idea that you had? Have you tried to hunt and gather with your nagging kids and pissed-off spouse by your side? Have you been camping for more than a weekend or a week without the usual modern-day camping comforts that are guaranteed to distance you from how unforgiving the natural world can be? Have you been camping at all? Are the calluses thicker on your butt and fingertips from surfing online survival forums than from being outside practicing what you're blabbing about? Do you need to drive several hours in your SUV to find the land to live off? Are you (and every one of your family members) physically able to hike even one mile across a potentially rugged, backcountry landscape that will eventually be very hot or cold, and covered with biting and stinging bugs and plants that poke, prick, and tear at your flesh? Have you ever been hungry, really hungry, where your only option is to gather weird-tasting plants or attempt to kill something? If you have tried living off the land, how long did you last (be honest!) before raiding the energy bar stash in your camouflaged bug-out pack? Do you remember how you felt afterward, physically, mentally, and emotionally? If you thought your experimental living-off-the-land trip was successful, do you assume that Mother Nature will deal you the same playing hand the next time?

If I burst your bubble about living off the fat of the land. . .good. Be realistic about you and your family's physical, mental, and emotional abilities during times of extreme stress and leave the wild boar hunting from a tree up to Rambo."

 

Cody Lundin: When All Hell Breaks Loose könyvéből -- no azt érdemes elolvasni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.03 0 0 562

Egy kis adalék a témához (letölthető):

 

http://data.hu/get/4932160/Pokol_Kezikonyve.pdf

Mr.VaZo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 561
Előzmény: Mr.VaZo (560)
Mr.VaZo Creative Commons License 2012.03.04 0 0 560

Övre csatolható alap felszerelés.

Ti mivel egészítenétek ki, ami elfér egy övön?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!