Keresés

Részletes keresés

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 21465

Helló!

 

Hát nem tudom hogy a diéta jót tesz-e mert akkor nincs mit/min dolgozni a savnak.

Nem értek hozzá.

Olyant kéne szerintem enni ami felszívja a savat. Puffasztott rizs/keksz Albert. Olvastam a dió is jó.

Jobbulást.

 

Előzmény: merenaanna (21463)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 21464

Én a 40mg-st szedem Pantacidból jó pár éve. /néha/alkalmanként van mikor elfelejtem és csak 1x/

Több szakembertől is kérdeztem hogy lehet folyamatosan szedni?-igen volt a válasz.

Bor/ csípős étel /ét csoki nem jó.

Hasi panaszok: puffadás, rossz közérzet lehet gyulladás is stb./ puffadásra Espumison/Degasin szedek/

Észre vettem hogy ha meleg/forró a hasam felmegy a vérnyomás/pulzus. Ilyenkor kitakarom/borogatás és magától hőcsökkenéstől lemegy a vérnyomás.

Mondjuk a bemenettől- a kimenetig kéne vizsgálni.

Legutóbb megvolt a vastagbél tükrözés ami jó lett kivéve az aranyér ahol v. nodusok/fissura vannak. /alkalmanként v.rzik./

Kaptam tablettát /kenőcsöt/kúpot amivel jobb lett.

A gyógyszerek amiket szedek/kaptam majd mindegyiken rajta van a hasi panasz/székrekedés stb.

Hogy felvigyen a Fe/hemoglobin értéket cékla/almalét ittam ami nem tett jót.

Csütörtökön gyomor t.-re megyek és egy hosszú listát viszek ami/kre rákérdezek mert nem tudok gasztroshoz jutni. /jövőre is csak konzultációra magánban/

Azóta rossz a gyomrom stb ellenőriztetem.

Ha az ember a sürgősségire megy gasztroshoz nem jut/kerül.

 

********

Úgy 1 hét múlva jó lett.

Másik voltál gy. tükrözésen nem volt helio a vett mintában hátha attól van?

Nem jó ez a sok stressz ami az embereket éri.

 

Előzmény: walterwhitmanTha (21462)
merenaanna Creative Commons License 2020.11.20 0 0 21463

Sziasztok! 

HELP 

Reflux okozta borzasztó erős köhögési inger gyötör napok óta. Elsőre mást gyanítottam, de gombóc érzet van a torkomban és nagyon hasonló a refluxos köhögésről írtakhoz.

Ki mivel tudta csillapítani? Szedek gyomornedv ellenálló tablettát pár napja és diétázni kezdtem.

Bármi tanács valakitől esetleg, aki hasonló állapotban volt és jobban van? Nagyon hálás lennék..

walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.19 0 0 21462

szia

neked mikor kezdett el hatni a Pantacid?hány nap múlva?

2 x20 at szedsz?vagy 2 x40 et?

 

Most milyen hasi panaszaid vannak?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (21461)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.11.19 0 0 21461

Sziasztok!

 

Én is régóta szedek napi 2x 1 Pantacidot, de valami nem stimmel.

Máskor jól el voltam vele.

Talán a lehangoltság/sok info/bezártság a vírus amit nem is hallgatok, de mégis hat rám.

Hasi panaszokkal küzdök tavasz óta.

Sajna nincs rendes e.ü. ellátás a sürgősségin a vérnyomást viszik le és haza mehetsz.

Hogy gasztroshoz eljuss is heteket kell várni magán rendelőkben is mert mindenhol zsúfoltság van.

walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.18 0 0 21460

nem tudom..egyelőre elég szarul vagyok..azt hittem gyorsabban hat ez a ppi..én nem értem hány nap kell ennek...vagy vegyek be szerintetek egy quamatelt is, hatha az gyorsabban hatna?

Előzmény: Debrecenilány (21459)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.11.18 0 0 21459

kifejezetten égő érzés,nem fáj, nem görcsöl hanem ég.

és mivel égő jellegű,azért gondoltam, hogy a gyomorsav okozza...

 

te hogy bírod a dupla ppi -t?

Előzmény: walterwhitmanTha (21457)
walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.18 0 0 21458

Szia !

köszi..talán mára jobb a nyelőcsövem egy kicsivel...már nem ég annyira az egész ..csak egy pontban..az alja ég...

de a gyomrom az nagyon ég..pedig azt hittem a ppi a gyomorégésre jó!

kezdek megijedni,hogy arra nem fog hatni? ..eléggé erősen ég...nagyon keserves:(

 

te akkor szedsz még valamit?ha a ppi nem használt? mit tudsz még megpróbálni?

Előzmény: Marianna80 (21455)
walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.18 0 0 21457

Hello!

ez milyen érzés?a köldök körüli égés?

talán ott is a gyomor van, az alja...szerintem simán lehet, hogy azt is a sav okozza.

Bár én még csak most kerültem bele ebbe az egészbe...

Előzmény: Debrecenilány (21456)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.11.18 0 0 21456

sziasztok

 

aktív még ez a fórum?

 

Hátha valaki hozzászól..

 

Nekem most lett egy olyan új tünetem, hogy a köldököm körül ég...nem fáj vagy görcsöl,hanem ég.

Vajon ezt is a sav csinálja? Volt már valakinek ilyen érzése?

 

Elmentem hasi Uh ra de negatív minden.

Marianna80 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 21455

Nekem azt mondták,nagyon sok olyan refluxos van akinek nem használ a ppi sajnos,én nemtudom mi lenne a hatásos mòdszer erre az egeszre,jò annak aki beveszi a ppi és jòl van...

Sajnos nekem ez nem ilyen egyszerű...

Remélem hamarosan jòl leszel..

Előzmény: walterwhitmanTha (21454)
walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.17 0 0 21454

remélem nekem nem kell évek, hogy hasson..:)..de még több hónap sem

annyira keserves,ahogy mar ez a hülye sav

vagy lehet,hogy túl sok az adag és azért ég a gyomrom továbbra is?

Te szerinted van olyan, hogy a ppi túl sok ..és akkor nem marad már savunk, hogy emészzünk?

 

ha neked abszolút nem használt a ppi ,akkor nem a savval van a  gondod,nem?

jajj..remélem azért nekem használ...pont elég volt a tükrözést túlélni, azt hittem akkor már sínen vagyok...erre nem is hat még a ppi:(

Előzmény: Marianna80 (21453)
Marianna80 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 21453

Igen én is ezt a kérdést tettem fel a dokinak ,és itt a fòrumba is ,és azt a választ kaptam ,hogy van aki már évek òta szedi ,és sok idő kell mire hat....

Hát én nemtudom tükrözésen azt mondták nekem ,hogy nincs reflux itt,a fòrumon azt ìrták lehet akkor is ,csak a tükrözesen épp akkor nem volt...nem egyszerű ez a refluxos történet

Előzmény: walterwhitmanTha (21452)
walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.17 0 0 21452

szia

köszönöm a választ!

te miért szedtél ilyen nagy dózisokat és ilyen sokáig ha semmit sem használt?

Előzmény: Marianna80 (21451)
Marianna80 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 21451

Szia!!!

Sajnos ez változò,van akinek pár nap/het alatt jobb..

Én 5 hònapig szedtem a Ppi volt:1×20,2x20,1x40,2x40...

Akkor sem volt jobb ...

Most 4 hònapja nem szedem ,és nem mondanám hogy bármivel is rosszabb lenne...

Kitartás neked!!!

Előzmény: walterwhitmanTha (21450)
walterwhitmanTha Creative Commons License 2020.11.16 0 0 21450

Sziasztok!

 

Új refluxos vagyok.

A tünteim: gyomorégés, nyelőcső és mellkaségés és hátégés.

Kaptam PPi -t, napi 2 x 20 mg. Sajnos még nem használ-semmit sem érzek 5 nap után. Mikorra várható valami hatás?

 

Alana55 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 21449

Tudom, hogy nem vigasztal, de meg mindig az a jobb, ha nincs valos szervi bajod... 

En tobb mint 10 eve kuzdok mindenfele pszichoszomatikus tunettel. Volt, kulonbozo idoszakokban, kulonbozo hosszusaggal, gomboc a torokban, hajszalerzes a torokban, szedules, IBS (ez nyilvan nem mult el), klasszikus panikrohamok, ego erzes a szajban, nyomo mellkasi erzes, de meg fogfajasom is volt, amire rontgenek, ct es tobb honapnyi kezeles utan se talaltak okot :)) most épp a szaraz kohoges... Es ha el is nevezik refluxnak az ember bajat, alapvetően az is abbol jon, ha sok stressz miatt sok sav termelodik.

Es lehet, h ezek olyan szorongasok miatt vannak, amiket amugy tudatosan nem erzekelsz...

 

De ismerem az erzest, mikor vegre vmi tunet elmulik es fellelegezne az ember, egybol ott egy masik... 

A hazidokim erre azt mondta, h hipererzekeny a szervezetem. Hm, kösz, es akkor...? 

 

Nekem egy idoben bevalt, h elfogadtam, h okes, nincs szervi baj, megvizsgaltak sokszor, akkor a fejemben dol el, illetve megprobalni valtoztatni azon, ami miatt van a stressz. 

Erdemes megtanulni autogen treninget, meditaciot, elmenni pszichologushoz vagy pszichiaterhez, segithet.

 

En nem nagyon tudok kilabalni ebbol a szorongosdibol, a virus ota meg total padló eleg sok nap :)) Dehat egyszer csak jobb lesz...

 

Jobbulast kivanok mindenesetre! 

Előzmény: Mónikamonika (21448)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.11.12 0 0 21448

Szia Alana55,elvileg az a szegycsomti  ègő èrzès reflux tünet...Nálam a doki mindent kivizsgalt, nincs szervi probléma. Vagyis valószínűleg a pánik áll a háttérben szép változatos tünetekkel...mindig produkálni újabb tunetet,ami meg nem volt...

Alana55 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 21447

Meg egy kerdes a "tapasztalt" refluxosoknak. 

Par honapja jartam itt, h valakinek van-e szaraz kohogeses refluxa, vagy hogy ez vajon lehet-e osszefuggesben. Akkor nem voltak mas tuneteim, mint pl a tipikusnak mondott ego erzes stb.

 

Na es akkor most vagyok ott, h erzek vmi furcsat a mellkasban, de mit tudom en, h ez az az ego erzes-e...?

 

A torkom szokott egni, a szajpadlasom is, de mellkasban sosem ereztem, total el vagyok bizonytalanodva... 

 

Lehet, h tok hulye kerdes, de aki erzett ilyet, h irna le a szegycsont mogotti vagy mellkasi ego erzest?

Lehet csak vmi meghatarozhatatan diszkomfort erzes is..?... 

 

Panikbetegkent nem tesz jot, h mar szivrohamot vizionalok....

Alana55 Creative Commons License 2020.11.10 0 0 21446

Szia, 

 

En durvan vashianyos verszegenyseggel tolom, es a vashiany pl lehet ok a szajegesre, sajna szokott lenni nekem is.

Hol elojon, hol eltunik, kajatol tok fuggetlen. 

Vagy a masik verzio, a "panikbetegseg" vagy "szorongas", tokmindegy, minek hivjuk, az a lenyeg, h hosszu tavon a stressz csoda tuneteket tud kihozni a testedbol. Nem fognak talalni szervi bajt, csak Te megis megorulsz, h vmi nem stimmel. Az, h ejszaka tudsz aludni, kicsit ebbe az irányra utalhat, mert olyankor kikapcsol az agyad, nem mukodteti a tuneteidet...

Legalabbis személyes tapasztalat. 

Előzmény: Marianna80 (21420)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.10 0 0 21445

Ne haragudj, de a parajdi só az nem tengeri só...

Előzmény: dmass1981 (21444)
dmass1981 Creative Commons License 2020.11.09 0 0 21444

Helló.

 

Köszönjük a történetet, számomra nagyon hasznos volt, hogy megosztottad.

Én nem akarok senkit sem meggyőzni arról, hogy mit szedjen vagy mit ne. Hozzád hasonlóan én is csak megosztottam a történetemet. Aki annyi fáradságot nem vesz, hogy kipróbáljon egy teát, azzal nem tudok mit kezdeni. Nem trollkodni jöttem ide, hanem segíteni. Nekem a strong stomach tea rengeteget segített, most is azt iszom lefekvés előtt. A nehéznyelés szinte teljesen a múlté, a gyomorszájnál kialakuló spontán fájdalom sokkal gyorsabb és enyhébb lefolyású, mint korábban. A parajdi sót nagyon ajánlom, napi szinten elég sokat elfogyasztok belőle, rendkívül tiszta tengeri só.

Előzmény: coopeer82 (21441)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.11.06 0 0 21443

Az àltalad csatolt cikk....olvasd el figyelmesen...idegrendszeri összefuggo betegség az égő száj szindróma....

Illetve a cikk vége...betegségek bekezdés....

Mónikamonika Creative Commons License 2020.11.06 0 0 21442

Kedves Anna,

Nem próbálok senkire rá húzni semmilyen betegséget....ismered Mariann előtörtènetèt?

coopeer82 Creative Commons License 2020.11.06 0 0 21441

Helló,

 

ha megengeditek akkor csatlakoznék a trollok táborához (időszakosan, de már több mint 5-6 éve be-be nézek ide), mert SBéla29 javallatait (kiegészítve az alábbiakkal, igazából nem tudom melyik segített pontosan) követve az a tapasztalás, hogy szép eredményeket lehet elérni.

 

Részemről én a citrommal kezdtem (napi egy nagy citrom kifacsarva és délelőtt elszürcsölve egy pohár vízben),ami már alapból kihozott a mélypontról. Igaz ittam mellé mecsek gyomor teát is egy-egy nap. Azért kezdtem a citrommal, mert a PPI-kben már nem hiszek régóta (persze tünetet néhanapján sikerült vele csökkenteni) és konzultáltam egy rég nem látott távoli ismerősömmel, akiről tudtam, hogy régóta szenvedett a refluxxal.

 

Ő mesélte azt, hogy 3 hónap alatt csak a citrommal 1 hónap után újjászületett és 3 hónap után beállt véleménye szerint a teljes gyógyulás. Kissé kétkedve fogadtam, de úgy voltam vele, hogy nem árthat hiszen messze nem annyira savas, mint a gyomorsav és még vitaminok is vannak benne. Szóval nekem már ez hozott egy rohadtul nagy fokú javulást.

 

Hozzá minden reggel  és ebéd előtt rekeszizom erősítő gyakorlatokat végeztem (habár ezt többen cáfolják, hogy bármilyen jó hatása lenne a refluxra vagy gyomorzárra legyen az felső vagy alsó).

Ha volt időm - és mivel itthonról dolgozunk a jelen helyzetben így volt legtöbbször - meditáltam napi 20-30 percet ha jobban tetszik autogén tréninget végeztem. Végtagok ellazítása, melegítése,  majd végül eljutunk a teljes test ellazulásához, de ezt meg kell tanulni.

 

Ami érdekes volt még a herbafuvo, spirulina, süngomba, Dr chen tea (vagy Gyuri bácsi gyomorvédő) előtt, hogy próbálkoztam egyszer - kétszer egy kv-s kanál himalaya só elfogyasztásával, ami kicsit ördöginek tűnt mivel az internet tele van a sófogyasztás ártalmas szövődményeivel + amit tanulunk úgy általában a sóról. Szóval, ami érdekes volt, hogy ha ilyet fogyasztottam brutál jól aludtam utána illetve a közérzetem is szuper volt, kb tünetmentes. Ezt nem nagyon mertem sokszor megtenni a fent leírtak miatt. 

 

Aztán végezetül ha elolvassuk a herbafuvo összetételét szép mennyiségben tartalmaz parajdi sót.  (~150 mg / 40ml).

Persze a stressznek (vagy ahogy mostanában olvasni lehet természet gyógyászoktól "konfliktusnak" erős hatása van/lehet erre az egészre és abban is biztos vagyok hogy akkor is stresszben lehetünk amennyiben nem is érezzük a fejünkben. De ez messzire vezet és nem is értek hozzá.

 

Erről az egészről nem kívánok véleményt nyilvánítani csak leírtam az én rövid story-mat. Ha gondoljátok lapozzatok tovább.

Előzmény: dmass1981 (21422)
Anna vagyok Creative Commons License 2020.11.06 0 0 21440

Nekem is volt holott semmi sem all tavolabb tolem mint a panik betegseg....

Előzmény: Anna vagyok (21439)
Anna vagyok Creative Commons License 2020.11.06 0 0 21439

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/ego_szaj_szindroma_mit_kell_tudni_rola/20141229113943

 

 

reflux betegseg okozhat szajegest. Miert probalod makacsul rasutni a panikbetegseget Mariannra?

Előzmény: Mónikamonika (21438)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.11.05 0 0 21438

Szia Mariann! A körzeti orvos korábban egy pszichoszomatikus betegeket gyógyító klinikán volt orvos. Egyértelműen a szervezet újabb és újabb képzelt betegségekre utaló  tüneteket okoz...nálam...pld volt az infarktusra utaló, tinitus, reflux stb. Az kivizsgalasok azonban nem igazolták a szervi bajokat. 

Az őelmelete szerint, ezeket a pánik produkálja...ezek a tünetek néha nincsenek,neha ujak jönnek elő, néha egyáltalán semmi..egyébként legutóbb totál allergiás reakció jelentkezett a bőrön.  Szóval ez a nyelvègès, arcègès szerintem szintén pánikot jelzi...

Anna vagyok Creative Commons License 2020.10.28 0 0 21437

Dehogyis vagy panikbeteg, dehogyis....

 

Ez a szaj eges volt nekem is, furcsa modon vagy 1 honapja, / vagy 5-6 eve vagyok refluxbeteg bar szinte tunetek nelkul mar/.Eloszor azt hittem hogy a reggeli forro kavek miatt, meg csodalkoztam is hogy eddig miert nem volt, kivul a szaj sarkan es ugyanott csak belulrol.

Mivel nehany napig folyamatosan rajtam volt kezdtem gyanakodni hogy a reflux eddig meg nem tapasztalt tunete lehet, aztan magatol elmult. Ha legkozelebb lenne szigoruan fel fogom irni hogy mit ettem, milyen netan extra gyogyszert szedtem es felfesulom az egesz napomat hogy mit csinaltam, hol jartam mert valoszinu hogy allergias reakcio valamire.

Amugy en egeszen remekul vagyok.

Egyelore, / de regota/.

 

Ha szokatlan tunet jelentkezik  es nincs ra magyarazat akkor erdemes figyelemmel kiserni magunkat..

Emlekezetem oriz egy vitamin tablettat a multban  amit beszedtem es nehany ora mulva tenyernyi voros foltok jottek ki a hasamon hogy miert eppen ott elkepzelni sem tudom.

Hogy attol lett azt a baratnom talalta ki mert egy ismerose pont igy jart ezzel a vitaminnal. 

 

Regi-regi tortenet de arra jo volt hogy megtanuljam hogy barmi okozhat tuneteket, jol at kell ragni a mindennapjainkat hogy mit csinaltunk, mit ettunk, mi okozhatta....

 

Nem, nem vagy panikbeteg...

Előzmény: Marianna80 (21436)
Marianna80 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 21436

Az jò,akkor lehet pánikbeteg is vagyok...

Előzmény: Mónikamonika (21435)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!