Keresés

Részletes keresés

bartsimps Creative Commons License 2008.04.09 0 0 2568
De, összevagdossák. Pl a szezonzáró részeket a következő szezonkezdőjével, és így tovább. De azért szakvizsgára tanulás közben igyekszem nem a hibákat keresni, örülök, h adják :)
Amúgy az első 4 évadot tartalmazó díszdobozt nemrég rendeltem meg 5ezerért az xpress.huról. Ha valakit érdekel, tudom ajánlani, ennyiért mindenképp megéri.
Előzmény: biagio78 (2567)
biagio78 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 2567
Ez meglepő, de annak aki tudja fogni biztos jó hír! Sajnos nagyon kevés helyen fogható ez a csatorna... Nekem pl. UPC családi csomagban (50 csatorna) nincs benne. Csak azt remélem, hogy nem vágják össze-vissza, mint a korábbiaknál, mert azok élvezhetetlenek voltak régen a viasaton...
Előzmény: Rossy (2565)
bartsimps Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2566
jaja, tökjó :)
Előzmény: Rossy (2565)
Rossy Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2565
A via mégis csak elkezdte a hatodik szezont. :)
Előzmény: biagio78 (2558)
biagio78 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2564
bartsimps Creative Commons License 2008.04.06 0 0 2563
TV6: Most szabadult ki Davide a Linori rezidenciából a családjával, és Andrea Linori épp lelövetni készül magát Tanoval :D
De tényleg volt megint kihagyás-felcserélés, úgyhogy lehet, h megint nem adják le az utolsó részt.
Rossy Creative Commons License 2008.04.05 0 0 2562
Valahol az ötödik szezon vége felé. Pontosan nem tudom megmondani, mert egy-egy részt is több felé vágnak, meg kihagynak, felcserélnek... stb... Szóval a szokásos. :D
Előzmény: alminar (2561)
alminar Creative Commons License 2008.04.05 0 0 2561

Akinek van tv6ja, megmondaná, hol tart ott a Polip ?

Kíváncsi lennék rá.

Előre is köszi.

alminar Creative Commons License 2008.04.01 0 0 2560
Köszi az infokat, Tony.
Előzmény: Tony Accardo (2557)
fuoriclasse Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2559
Ez számomra sem teljesen világos, valószínű újratárgyalták az ügyet vagy valami ilyesmi.
Előzmény: bartsimps (2553)
biagio78 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2558
Miután a TV6 a Viasat3 csatornája így nekik is csak a Viasaton vetített 5 széria van meg... Kizárt a további évadok vetítése mivel a Viasat csak ezt az 5 szérát vette meg. Ha érdekelnek a későbbi évadok is akkor keress meg e-mailben (nevemre kattitva elérhető a cím).
Előzmény: Rossy (2556)
Tony Accardo Creative Commons License 2008.03.30 0 0 2557
Aldo Moro volt miniszterelnököt, akkoriban a Kereszténydemokrata Párt egyik legbefolyásosabb vezetőjét elrabolta a Vörös Brigádok terrorszervezet és 54 nap után megölték. A hullát egy csomagtartóban találták meg Rómában. Ez a hivatalos verzió, de az utóbbi években már szó volt a román szekusokról, a jugó titkosszolgálatról és főleg a hírhedt olasz P2 szabadkőműves páholyról, ami ezer szállal kötődött a maffiához, sőt, még a CIA-t is emlegették... Egy kis olvasnivaló Moro kiegyezést keresett a baloldallal, ez sokak nemtetszését kiválthatta. Érdekesség, hogy a Vörös Brigádok felszámolását Carlos Alberto Dalla Chiesa tábornokra bízták, aki teljesítette is a feladatot és ezek után nagy reményekkel érkezett Szicíliába, az akkor zajló "második maffiaháború" megállításának céljával. 1982. szeptember 3-án, alig négy hónappal azután, hogy kinevezték prefektusnak, Toto Riina parancsára agyonlőtték.
Előzmény: alminar (2555)
Rossy Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2556

 

sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a TV6 leadja-e a további szériákat, vagy megáll az ötösnél? Jó lenne látni a többi részt is.

alminar Creative Commons License 2008.03.29 0 0 2555

Megnéztem a 100 lépést olaszul angol felirattal, nagyon jó volt.

Tano, Terrasini, ezek a nevek, tiszta Polip déja vue volt...

Luigi Lo Cascio remek volt, mint mindig....

 

Ez az Aldo Moro-ügy mi volt tulajdonképp ? Szinte az összes olasz filmben benne van....

biagio78 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2554
bartsimps Creative Commons License 2008.03.28 0 0 2553
Már csak azt nem értem, h Olga mikor került börtönbe, mert a 2. évad végén szabadult, miután felmentették.
Előzmény: fuoriclasse (2552)
fuoriclasse Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2552

Aragonese (a haldokló, ágyhoz kötött vénember) annak fejében hozatta ki Olgát a börtönből, hogy utóbbi tesz neki egy "apró" szívességet. Ez pedig nem más volt, mint megszervezni Cattani lemészárlását. Azért Olgát kérte meg, mert ha a gyilkosság szálai valaha is elvezetnének a megrendelőhöz, akkor ne a maffiavezért találják meg, hanem a nőt, aki egyrészt bosszúra éhes (hiszen Cattani juttatta börtönbe) másrészt féltékeny (Cattani és Silvia viszonya köztudott volt). Az öreg Linori, mint nagy maffiózó közvetett módon nyilván benne volt, de nem Ő az egyszemélyi felelős, ez biztos.

Előzmény: bartsimps (2550)
alminar Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2551
Előzmény: alminar (2549)
bartsimps Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2550
Most megy a TV6-on az 5. széria, az elejére nem emlékeztem, de a végén egyértelmű, h nem ez szól Cattani halálának körülményeiről, hanem a 7. évad (amit még sajnos nem láttam). De az 5. elején azt mondja az amerikás olasz maffiózó New Yorkban, h Linori adta ki a parancsot Cattani megölésére. Akkor tehát mégsem?
alminar Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2549

Simona Cavallari (Esther) és Alberto Gimignano (Trevi) játszanak egy 21:10kor kezdődő filmben a Rai Unon..

 

http://www.us.imdb.com/title/tt0801825/

fuoriclasse Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2548
Hasonló jókat kívánok én is! Amúgy ha jól emlékszem 1989 március 20.-án lőtték le Cattanit (három nappal ezelőtt volt a 19. évforduló). Hogy egy kicsit ronstam az ünnep örömét :-)
biagio78 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2547
BUONA PASQUA! csak, hogy stílszerű legyek :)
biagio78 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 2545

 

 

 

 

 

 

 

HÁTHA VALAKIT (MÉG) ÉRDEKEL! felvettem az összes KIADATLAN (!) POLIP részt eredeti magyar szinkronnal DVD-re! Eredeti DVD kiadáson hozzáférhető az első négy széria, melyek főszereplője Cattani felügyelő, a további hat kiadatlan szériáról (összesen 44 rész) van szó.

5. széria: 5DVD (10rész)
6. széria: 6DVD (12rész)
7. széria: 6DVD (12rész)
8. széria: 2DVD (4rész)
9. széria: 2DVD (4rész)
10. széria: 2DVD (2rész)

Az ötödik, hatodik, hetedik sorozat Conti bírónő a Cattani gyilkossággal összefüggő nyomozásairól szól, aki az ötödik  és hatodik szériában egy Amerikából hazatért nyomozóval Davide Licataval dolgozik, akit Vittorio Mezzogiorno alakít. A hetedik szériában társa egy fiatal szicíliai nyomozó lesz akit pedig Raoul Bova játszik, ismét feltűnik Camastra grófnő is... A nyolcadik és kilencedik széria a múltban játszódik Szicíliában a századforduló után (kicsit olyan, mint a Keresztapa 2.-részében a fiatal Vito Corleone szicíliája). Ennek a két szériának nincs "igazán" köze a többi sorozathoz csak annyi, hogy a kamasz Tano szerepel bennük. Itt is Raoul Bova alakítja a nyomozót (de nincs köze a hetedik széria szerepéhez). A tizedik széria ismét folytatja Tano és Silvia Conti történetét.

 

Az e-mail címemen keressetek (biagio@chello.hu) ha érdekel valamelyik kiadatlan széria!

fuoriclasse Creative Commons License 2008.03.14 0 0 2539

Így igaz, Tano az öreg Antinari bizalmasa volt. Azért tűnhetett sokak szemében inasnak, mert annyira illedelmes és alázatos volt Nicolával. Egyébként szerintem már a hármasban elkezdett kibontakozni a figurája, az üzlettel kapcsolatos éleslátása és kegyetlensége elvétve már felszínre tört.

Előzmény: Isaac mester (2538)
Isaac mester Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2538
Többen is említettétek, hogy Tano inas volt, ami azért nem fedi szvsz a valóságot, mivel egy közönséges komornyikkal Antinari nem osztotta volna meg a legbensőbb titkait :-), Tano nem egy egyszerű tagja volt az Antinari-ház személyzetének, ő a főnök jobbkeze, "tanácsadójaként" debütált a sorozatban, majd a 3. évad végén, amikor az erőviszonyok átrendeződtek, a bank vezérigazgatója lett.
Nálam a sorrend: 2.,4.,3.,1. Mármint ami a Cattaniról szóló évadokat jelenti. A többi sajnos még a közelébe sem ért ennek az amúgy is nehezen meghaladható nívónak.
biagio78 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2537
Olga Camastrát egy híres olasz színésznő Florinda Bolkan alakítja, akinek a magyar hangja Béres Ilona volt. Én kedveltem Olgát a filmben, bár a 7. szériában kicsit öregebb már és egy "picivel" kegyetlenebb. Számomra kevésbé szimpatikus szereplő Cattani felesége, Else volt. Egyébként Paolát sem bírtam annyira (szegény hamar távozott is a sorozatból...). Cirinna viszont, mint helyi kisfőnök kíváló volt!  
Előzmény: krysztasz (2532)
biagio78 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2536

A fő "gonosz" karakterek (Terrasini, Tano, Espinoza, stb.) sorát jól folytatja szerintem a 7. évadban Ramonte professzor, aki még a 10. szériában is feltűnik. Az ő szerepköre leginkább talán Espinozára hasonlít, mint "otthoni gondolkodó".  

bartsimps Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2535
Biagio egyetértek, ez a nácis vonal nagyon nem illett a képbe. Úgy látszik a sok politikailag inkorrekt széria után szükség volt már valami igazi "politikai korrekt" szálra is. Kár volt érte.
Nekem annyira fura Tanoban, h a 3. szériában amikor még inas, nemcsak máshogy viselkedik, hanem valahogy máshogy is néz ki. A negyedikre mintha 10 évet öregedne. Vagy ez csak nekem tűnik így? Mindenesetre a 4. a csúcs évad, és le a kalappal, h az ötödiknél sem esett a színvonal. Meg imádom a Siciltecnoplus nevét, jobb mint a Nemzetközi Biztosítótársaság nevű kamu :D
biagio78 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2534

Nekem a 6. széria nem igazán tetszett... Espinoza és Tano karaktere szerintem elég rossz irányba ment el, mindketten eléggé megrokkantak :) Másfelől nem jött be a kelet-európai (cseh) vonal és főként a koncentrációs tábor beemelése... Nekem ezek távol állnak a POLIP sztorijától.

fuoriclasse Creative Commons License 2008.03.12 0 0 2533

A 6-os végén nem derült ki, hogy ki ölette meg Cattanit, tehát folytatni kellett.

Előzmény: Cesare Gonzago (2530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!