Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zola V8 Creative Commons License 2001.11.22 0 0 12
Tényleg jó ötlet a topic. Én most szedem darabjaira az autóm.

Az én közelemben nemigen van jó szerszámüzlet, így a múltkor a torxokat például a Praktikerben vettem. Egyébként beválltak, a padlólemezt is felszakítottam vele a biztonsági övekkel együtt, de ez már másik történet...

Ja, kedden sürgösen kellett csökulcsot vennem. Beszaladtam az Auchan-be, mert az volt nyitva. Vettem kulcsokat. Két csavart tudtam kitekerni vele a lökhárítóból, aztán szétment. Biliacél. Igaz, a 26 éve becsavart csavarok már eléggé ragaszkodnak a helyükhöz...

GTI 16V Creative Commons License 2001.11.22 0 0 11
janibá,

rám célzol? egyszer én sem adtam neked :))

a légkulcs csodákat tud művelni, no nem csak azért mert nagy nyomatékkal bír, hanem mert ütögeti közben a csavart amit tekerni szeretnél...

Előzmény: Janibacsi (10)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.22 0 0 10
Ha-ha, kölcsön már én is akartam kérni szerszámot, de nem attak a márkatársak(a szemetek)! :o)

Jano

Előzmény: QuadCam (8)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.22 0 0 9
No akkor,

Következő a probléma: utcán állt egy kocsi 2 évet. Le kéne venni a hátsó kereket a fékdobról. 17-es fejű csavar tartja(4db). Keresztkulcs nem jáccik, mert sikeresen kettétörtem(!) rajta úgy, hogy a csavar meg se nyekkent... Viszont nem is akarom letépni a fejét(mármint a csavarnak), tehát az erősebb kulcs+2m-es cső nem megoldás. Ki mit csinálna?? Elvileg a fékdobot kerékkel együtt le birom venni, igy "hátulról" is hozzá lehet férni a csavarokhoz.

Köszi:

JAno

QuadCam Creative Commons License 2001.11.22 0 0 8
Hali!

Jó ötlet a topic és nekem is ereszt a kroko, de általában eszembe jut pumpálni rajta, mielőtt a féktárcsa leérne a földre... :)

Kérdésem: nagy szükségem lenne rugófeszítő szerszámra McPherson gólyaláb szétszereléséhez. Eddig 1 helyen láttam ilyesmit, kicsit sokalltam az árát, 20-25k között volt valahol 1 pár. Szóval tud valaki ennél olcsóbban? Használt is érdekel, ha valaki megunta esetleg a sajátját. Végső esetben kölcsön is jó lenne...

Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 7
"hol lehet kapni jó krokodilt, olyat ami egy darabig örökös, mert amiket idáig vettem azok még arra sem jók hogy lenyúzva cipöt készitsenek belőle... "
Én is vettem már párat, hasonlók a tapasztalataim... :(
Az utosó a gyáli piacról származik, Kinzo márkájú, olyan 4500-5500 forint között adják.
Esetleg Bajza utca 56, Kamasa-tools.
Gondolom drágább,
de nekem ott még nem volt garanciális problémám...

spec célszerszámokat hol lehet venni?
Mire gondolsz?

co mérőhöz hozzá lehet jutni megfizethető áron?
Csak CO-t akarsz mérni?
Garázsipari cégeknél. Gondolom a használt is jó. Néha ki lehet fogni olyat, ami nem OMH (Országos Mérésügyi Hivatal) hitelesíthető. A nagyobb cégek általában csak hitelesíthetőkkel foglalkoznak, abból a legolcsóbb talán az amerikai AutoSense? olyan 110-130.000 forint körül. Az már tud HC-t is, meg ha jól emlékszem O2-t és lambdát...
Esetleg a Fehárvári úton az Andor utca után (kifele menve bal oldalon) van egy vállalkozók parkja nevű komplexum, azon belül hátul van egy cég, csak a nevét nem tudom... Ott nézd meg, vagy legalább ők tudnak valamit mondani...
Esetleg felszámolásból Elkont, az olyan 30 körül van. Én anno szereztem új garanciális Elkont, megkérdezem, hogy van-e még...

Előzmény: GTI 16V (6)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.21 0 0 6
hi,

szal lenne pár kérdésem:

hol lehet kapni jó krokodilt, olyat ami egy darabig örökös, mert amiket idáig vettem azok még arra sem jók hogy lenyúzva cipöt készitsenek belőle...

spec célszerszámokat hol lehet venni?

co mérőhöz hozzá lehet jutni megfizethető áron?

Előzmény: Koltai Péter (-)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 5
Persze. Meg gépműhely, meg öntöde, meg automata alketrészmosó- festőberendezés, meg mifene... :)))
Előzmény: Blindmouse (4)
Blindmouse Creative Commons License 2001.11.21 0 0 4
Van benne akna, és olan 2karos hidraulikus emelő is? ;)
Előzmény: Koltai Péter (3)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 3
Valahol láttam hirdetést olyan garázsról, ami olyan mint egy sátor...
Szerintem marha drága volt... Valami 100-150.000 forintra emlékszem...
Előzmény: Blindmouse (2)
Blindmouse Creative Commons License 2001.11.21 0 0 2
Nekem felfújható garage kéne, hogy tudjak pepecselni télen is ;)
Előzmény: Koltai Péter (1)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 1
Nullázzon már valaki egy embereset, de csak egy ilyen DSM-es dumáljon bele, mert ha Őt megkérdezzük biztosan azt fogja mondani, hogy DSM-hez nem is kell szerszám, tehát ahhoz 0 szerszám is elég... :)))
Előzmény: Blindmouse (0)
Blindmouse Creative Commons License 2001.11.21 0 0 0
Süni, ahogy látom esemesed jött.. :)
ha nem írja ki a telefonod hol vagy akkor nem fogod tudni? :)
Előzmény: Koltai Péter (-)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.21 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

A Volkswagen topicban felmerült a szerszám kérdése, de ott már eléggé OFF.
Ezért létrehoztam ezt a topicot, hogy valahol meg tudjuk vitatni a szerszámok fontosságát, árait, beszerzési helyeit.
Ezen kívül jöhetnek még tapasztalatok, tippek, trükkök.

Egy példa:

Volkswagen Scirocco féltengely végén a 30-as laptávú anya. Kilazítani nem egyszerű feladat. Tudom a hajtószárra nem illik csövet húzni, de a muszáj nagy úr... :)

Az eredmény:


Ez egy 1/2"-os hajtószár volt...

A megoldás:

3/4"-os Tona hajtószár beszerzése, gépi fejjel... :)))
Úgy kaptam rá garanciát, hogy csövet is húzhatok rá!


Na ezzel egy darabig nem lesz gond...

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy a Tona jobb mint a Beta...

Beszerzési forrás:

Szerszámbolt Király utca 77.

Mielőtt valaki megkérdezné, nincs "0" alakú szerszámom... :)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!