Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2433
Hidegen a motor dúsabb keveréket kap, szerintem ez természetes így. "Füstöl" is, helyesebben mondva pára jön a kipufogóból amíg a rendszer átmelegszik.
Előzmény: sonik79 (2432)
sonik79 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2432

Meg még egy kérdésem lenne mindenkihez!

Mostanában előfordult,hogy állt a kocsim egész nap,és csak másnap indítottam el!Mikor beindítom,és fel nem melegszik rendesen,olyan fura szaga van a kipunak!Nem olajos szatag,talán inkább fagyálló szagú lehet,de nem vennék rá mérget!Szóval büdös!De aztán,ha bemelegszik,akkor már rendben van.Mi lehet ez?

Ha valakinek ötlete van,kérem mondja!

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2431

A hirdetésben benne volt a telefon :) Hiszen felhívtak valahogy akkor is amikor megvették, nem? :)) A rendőrségis próbálkozás ezért volt nevetséges. Érdekességek kishazánk tájáról: aki megvette az autót, annak a családneve egészen véletlenül egyezik a cégtulajdonos feleségének családnevével. Nyilván ha ez a név mondjuk éppen Tóth vagy Kovács akkor nem lepődök meg annyira, de egy ritkán előforduló családnévre csak felhúzza az ember a szemöldökét. Persze, mosolyogjunk ez csak egy kis összeesküvés elmélet volt :)

 

A dolog ott van tisztára mosva, hogy:

-autó van nálam x kilométerrel

-megveszi V úr (valaki), adásvételit írunk, kifizetik, örülünk.

-majd bekerül a kereskedésbe, de ott már y km van benne (x > y)

 

Köztem és a kereskedés között nincs kapcsolat - nem találkoztunk, ha rajtam múlik nem is fogunk :) A kereskedés y km -el kapta az autót, nekik nem kötelességük tudni, hogy nálam mennyi volt benne. A köztes V mint valaki vevő aki tőlem elvitte az autót szintén nem alkalmazottja vagy tagja a kereskedésnek, tehát "hivatalosan" nincs közül egymáshoz. Tiszta sor tehát, hogy jogos az a kérésük, hogy a kiírt szövegből ne az jöjjön ki, hogy ők tekerték vissza az órát. Az, hogy ennyi km-el volt ott az autó, ennyivel hirdették, az stimmel, ezzel nincs is semmi gond.

Ezen a fenti érvelésen persze a jogértők könnyesre kacagják magukat, de nekünk most legyen elég ennyi, levettem a szöveget, boldogan éli mindenki a világát :)

 

Sonik: én is DAS-os vagyok.

Előzmény: livinti (2429)
sonik79 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2430

Helló!

Hát azért ehez pofa kell!Még neki áll feljebb?Had ne mondjam kivel mit csináljon az ilyen piszok gazember!Miért nem mondtad neki,hogy pereljen?Egyébként melyik cégnél van jogi háttered?Mert nekem is van,azért érdekelne!Én a dasnál vagyok.

Előzmény: Törölt nick (2424)
livinti Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2429
Akkor hogy tudta meg a céges telefonod számát?!? Ez az úriember nyilván valamilyen kapcsolatban áll azokkal az úriemberekkel, akik megvették tőlünk az autóinkat... Egyébként rendes fickók, de nehogy már a rőzse vigye az anyót... Engem még nem hívott senki, de én talán nem is írtam konkrét nevet sehol.
Előzmény: Törölt nick (2426)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2428
OFF: Nem kötelező, otthon felveheted az üzenetrögzítős telefonoddal a beszélgetést, az sem jelzi. Ilyenkor a beszélgetést nem használhatod fel bizonyítékként, nem fogadják el bíróságon. Ha ilyesmire (is) akarod használni a rögzített beszélgetést, akkor KELL előre közölni.  ON
Előzmény: atompyka (2427)
atompyka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2427

(A rendszeretek nem közli, hogy felveszik a beszélgetést? Nem kötelező?)

Nekem előre szóltak anno, hogy vissza fogják pörgetni az óráját a beszámított autónak.

Előzmény: Törölt nick (2426)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2426

Az úriember több hibát vétett. Egy: a telefonhívást így indította: "jogtanácsosom be fogja önt perelni" - nincs neki ilyen, nem is lehet. Ha lenne, ez a hívás nem történt volna meg. A folytatásban: "egy ismerőst felhívva lekértem a számát a rendőrségi nyilvántartóból" - egyrészt nincs ilyen nyilvántartó, másrészt céges telefonon hívott. A nevemen nincs telefonvonal, készülék... Ja, sajnos azt nem közöltem vele, hogy a hívást rögzítik - céges telefon, ráadásul telefonszolgáltatóé a vonal. Hmm. Kellett volna? :) Továbbá elhangzott még egy érdekes mondat, nem fogom szó szerint idézni, kb: ha van is ilyen eset [visszatekert km óra] megoldjuk valahogy készpénzzel vagy visszaveszem az autót - a beszélgetésünk során. A telefonbeszélgetés után csak két hívást indítottam. Egyiket a jogi biztosítóm felé, hogy megnyugtassam magam, másikat a Totalcar cikk szerzője felé, mert szó volt róla, hogy cikk lenne a km óra tekergetésekből. Eddig ült a téma, most lehet, hogy lesz belőle valami.

Az úr egyébként nagyon korrekt volt, semmi feszültség nem volt, én megértem, hogy felhívott, tényleg kellemetlen neki a dolog. Mindkét felhívott azt tanácsolta, hogy ne vegyem le a nevet, mert a dolog tökéletesen védhető, kisujjukból kirázzák a dolgot, tanúktól kezdve minden nálunk van, igaz, a rögzített beszélgetést nem tudjuk felhasználni, mivel nem szóltam, hogy rögzítik. Ettől eltekintve még nyerhetünk is az ügyön. Ráadásul a jogi biztosítónál ingyen lenne minden. Én nem szoktam pörögni az ilyeneken, most sem teszem, pusztán az érdekesség kedvéért jeleztem itt a dolgot.

Előzmény: atompyka (2425)
atompyka Creative Commons License 2008.01.03 0 0 2425

Hm. Az egyik sarki közért azért zárt be, mert egy közeli nagy cég társasházat akar építeni a telekre, és csak ők voltak még ott. Megfenyegették, hogy felgyújtják a boltot, ha nem adja el.

Tiszta amerika.

Akkor csak annyit írj ki, hogy mikor és mennyi km-rel adtad el.

:-)

Előzmény: Törölt nick (2424)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2424

Azt hagy áruljam el, hogy ma felhívott egy úriember, aki közölte, hogy beperel, ha nem veszem le, hogy visszatekert órával volt az autóm egy bizonyos kereskedésben egy bizonyos városban. Valahol igaza volt neki, és amúgy rendes fazonnak tűnik, levettem. Van jogi biztosításom, a biztosítónak pedig eddig nincs vesztett ügye (mondjuk az Allianz-al szemben is nyertek pert) nem a perrel fenyegetőzés miatt vettem le a kereskedés nevét (amit elírtam) és a városét...

atompyka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2423

Hát, az biztos, hogy fajlagosan a legszerelőlátottabb Jimny volt az országban.

:-)

Előzmény: Törölt nick (2422)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2422
Megbecsülésnek örvendett az a Jimny, látom a kézi csomózású perzsán tartottad! :)
Előzmény: atompyka (2421)
atompyka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2421

Én is még csak a pinyóban szereltem hóláncot...

:-)

 

Előzmény: livinti (2420)
livinti Creative Commons License 2008.01.02 0 0 2420
Ezt nem ismerem, de megnézem... :-)
Parkoló az udvaron, belül?

A hóhelyzet nagyon szép, tényleg megérdemel egy kirándulást. A jövő hétvégére igazából azt tervezem, hogy magam is vadásszá válva a Börzsönybe megyek fel. Ott is biztos lehet taposni...

Felpróbáltam szárazon a hóláncokat, mert még sosem kellettek és hogyha mégis, akkor tudjam, hogy kell. Így eccerű. Gondolom térdig hóban és sötétben már nehezebb...
Előzmény: Törölt nick (2419)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2419
Levente nem tudom figyelted-e, hogy a művház parkolójában baromi jól lehet csapatni :))) Próbáld ki egyik este! Én ma elég sok nyolcast rajzoltam oda :) Jövő hétvégén a környéken lehetne egyet menni, esetleg csatlakozni a vadászokhoz, vadetetésre!
atompyka Creative Commons License 2008.01.01 0 0 2418

Tényleg, ez jó ötlet, én is!

:-)

 

Visszasírtam hétvégén a Jimny-t, mikor kiderült, hogy már nincs lezárva az út a Muck-hoz.

:-)

Előzmény: takee (2417)
takee Creative Commons License 2007.12.31 0 0 2417
Boldog sikerekben gazdag Újévet kívánok mindenkinek.
Előzmény: atompyka (2416)
atompyka Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2416

Tényleg, ez jó ötlet, én is!

:-)

Előzmény: takee (2415)
takee Creative Commons License 2007.12.25 0 0 2415
Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek.
Előzmény: atompyka (2414)
atompyka Creative Commons License 2007.12.22 0 0 2414

Újratöltöttem rég elhalálozott képtáramat:

http://keptar.terep.hu/album196

kenci Creative Commons License 2007.12.11 0 0 2413
Szűrő nélkül én nem próbáltam,viszont ezzel a szűrővel érezhetően jobban húz,nemsokára a fogyasztásról is beszámolok.
Előzmény: sonik79 (2411)
livinti Creative Commons License 2007.12.10 0 0 2412
Nekem úgy tűnik, hogy csak annyi történt, hogy senki nem látogatja a fórumot. Sokkal több az aktivitás a suzuki4X4.hu-n...
Előzmény: sonik79 (2411)
sonik79 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 2411

Helló mindenki!

Én el voltam utazva,de,ahogy nézem nem sok minden történt!

Kenci!Kiváncsi vagyok milyen az új szűrő,tehát indenképp írd meg!Nekem még nem volt időm szűrő nélkül kipróbálni!De ami késik nem múlik!

kenci Creative Commons License 2007.12.06 0 0 2410
Megvan a szűrő,bele is tették - milyen rendesek! (Bár az 5500 ft-os árba ez bele is fér)
Olyan mintha jobban menne a járgány,a fogyasztásról majd később...
kenci Creative Commons License 2007.11.29 0 0 2409
Felhívtam a suzuki szervízt - még két hét a szűrő érkezéséig (mert nevet is váltanak) - hááát itt már elég nagy gáz lehet.Mondtam,hogy akkor felejtsük el az egészet.Megrendeltem a szomszéd városból,3 napot mondtak...
atompyka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 2408

Nem én neveztem el, én csak megvalósítottam.

:-)

Előzmény: nyuszy (2407)
nyuszy Creative Commons License 2007.11.24 0 0 2407
Jajj :)
Előzmény: atompyka (2406)
atompyka Creative Commons License 2007.11.24 0 0 2406
kenci Creative Commons License 2007.11.21 0 0 2405
Kár,hogy ezt ilyen sokáig magatokban tartottátok :)
Na jó,majd egyszer nekiülök és kiméregetem,hogy melyikben mi,és merre folyik...
Előzmény: livinti (2401)
livinti Creative Commons License 2007.11.21 0 0 2404

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!