Keresés

Részletes keresés

We are Devo Creative Commons License 2024.01.08 -1 0 37606

hol van az Imuga sziget?

seci Creative Commons License 2024.01.08 0 0 37605

https://imuga.immigration.gov.mv/ethd

Arrol szol, hogy nem vagy kóros, meg hogy hol leszel. Es visszafele (a szigeten) is ki kell ismet tolteni.

 

-seci

Előzmény: ctomi2 (37604)
ctomi2 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 37604

Sziasztok. Mi az az Imuga és hol kell kitölteni ?

 

Léna007 Creative Commons License 2023.12.14 0 0 37603

Már csak az itteni fórumba, a topik neve Zöld-foki szigetek.

Előzmény: Ka Pál (37602)
Ka Pál Creative Commons License 2023.12.13 0 0 37602

Raknál ide egy linket, hova írsz a Zöldfoki-szigetekről? Elolvasnám szívesen mit láttál, én is kacsalgok ezzel az uticéllal...

Előzmény: Léna007 (37600)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.13 0 0 37601

Ez biztos, mert csak egy hétre megyünk :-)

Előzmény: moonwalkr (37599)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.13 0 1 37600

Szia, nem akarom ebbe a fórumba írni, a szigetek fóruma meg komplett halott, de ennek ellenére lehet, hogy hagyok ott egy beszámolót. (Sao Vicente, Santo Antao álom, zöld dzsunel, elképesztó formációk, túrák és Santiago voltunk). Tetszett, főleg Antao. Többet nem akarok itt irni, nézz majd be a másikba.

 

Előzmény: seci (37598)
moonwalkr Creative Commons License 2023.12.11 -2 0 37599

Hát a mostani telekből tényleg inkább menekülne az ember (amikor gyerekek voltunk és még sok hó volt, sok szánkózással, szép fehér tájjal - persze lehet, csak az emlékezet szépíti meg - azt, lehetett élvezni. Ebből a hideg takonyból szívesen megy az ember a trópusokra. Az idei gép nekünk azt dobta, hogy majdnem végigélvezzük ezt a vacak telet itthon és csak március második felében megyünk egy kicsit felmelegedni, D vitamint szipkázni.

 

De visszatérve rátok:), én még mindig azt tippelem, hogy nagyon jó lesz Nektek Maldivon. Egyetlen problémát látok előre: akárhány napra mentek, mikor hazajöttök, azt fogjátok gondolni, kevés volt, még...még...még:):):)

Előzmény: Léna007 (37595)
seci Creative Commons License 2023.12.10 0 0 37598

Milyen volt a Zold-foki? Melyik szigeten voltatok? [Mi jó pár éve Boa Vistan es nagyon jól éreztuk ott magunkat]

-seci

Előzmény: Léna007 (37595)
HotTuna Creative Commons License 2023.12.09 -1 0 37597

Sziasztok!

 

Járt esetleg valaki mostanában Malhini Kuda Bandoson? Érdekelnének konkrét árak a bárban mivel sehol nem találok infót. Köszi előrre is.

 

üdv

_chillout_ Creative Commons License 2023.12.09 -2 0 37596

Jaj, pont ugyanígy... 5 napja jöttem meg a 30 fokból a -9-be, de már indulnék vissza :-))

Előzmény: Léna007 (37595)
Léna007 Creative Commons License 2023.12.05 0 1 37595

De amúgy meg most jöttünk meg egy kalanosabb zöld-foki szigetek utazásból. 32 fokból  a fél méteres hókáoszba és most baromira nagyon örülünk, hgy lesz az a Madlivok utazás, mert mert már most utálunkitt leni a télben. ;-)

Előzmény: moonwalkr (37594)
moonwalkr Creative Commons License 2023.11.13 -1 0 37594

Igazad van: úriember biztosra nem fogad :-D

Előzmény: Léna007 (37593)
Léna007 Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37593

Nem fogadok. ;-)

Előzmény: moonwalkr (37592)
moonwalkr Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37592

Szia!

 

"Nekünkaz a különbség játszik a Félpanzió és Ai között, hogy ehetek délben is, amire nekem szükségem van és hogy az italokért nem fizetek külön."

 

Igen, értem, de a kérdező a TP (teljes panzió) és az AI közötti felárat kérdezte. Az is jelentős diffi szokott lenni. A TP és az FP között még persze az ebéd a  különbség és persze az FP sokkal nagyobb távolságra is van az AI-hoz képest.

 

"egyszerúen szégyentelennek tartom, hogy nem lehet mindent fogyasztani" 

 

Nem vagyok a maldiv resortok fizetett ügynöke, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy az AI amellett, hogy egy ellátási forma, sokkal inkább egy szolgáltatás. Hogy milyen szintű és milyen áron, azt Te döntöd el, hogy igénybe veszed-e, vagy sem, nincs rá kényszer. És ahogy írod, mindenhol trükköznek azzal, hogy mi van benne, még az AI Mekkájának számító Egyiptomban, vagy Mexikóban is. 

Sajnos ez megy mindenütt a villágon, mindenütt az utas van hülyének nézve. Legfeljebb másutt mással, mint a hajókon a kötelező borravalóval, vagy a nagy Amerikában a hoteldíjjal stb. stb.

 

Ami a Maldiv vs. Indonézia kérdést illeti, abban nem foglalok állást, de az biztos, hogy én mind a kettőt akarnám. És amikor Nektek is megvolt mind a kettő, biztosan el fogod tudni mondani, hogy mi volt a különbség, merthogy a "maldivszerű" sziget nem lesz olyan, mint az igazi Maldiv, arra nagy pénzekben merek fogadni így előre:)

 

Előzmény: Léna007 (37590)
Léna007 Creative Commons License 2023.11.11 -1 0 37591

Korrigálom: nem bánjuk, mert nagyon örülülünk, hogy oda (is) megyünk és lesz a tél végében egy kis feltankolásunk energiában, de ha korábban tutuk volna, hogy Indonéziát tervezzük, akkor ezt kihagytuk volna. ;-)

Előzmény: Léna007 (37590)
Léna007 Creative Commons License 2023.11.11 0 1 37590

Szia Moon,

 

Nekünkaz a különbség játszik a Félpanzió és Ai között, hogy ehetek délben is, amire nekem szükségem van és hogy az italokért nem fizetek külön. De mi nem koktélozunk sokat, max. egyet késő este, nem iszunk sok alkoholt, napközben egyáltalán nem, mert a napon kiüt (Dominikai Köztársaságban bevállaltam egyet ebéd után - egész délután forgott velem a világ) este 2-3 sör, esetleg nekem egy bor, nem esszük szégyentelenre magunkat, mert akkor hízunk...de elvárjuk, hogy ezért a magasabb összegért alapdolgokat kapjunk és egy cappucino nekem alapdolog. De hát ez van. Mi 99%-ában az utazásainknak soha nem lakunk hotelben. Mindig bérelt lakásban lakunk és önellátósak vagyunk. Eszméletlen nagy különbséget ki tudnak csikarni az AI-ért a FP-val szemben és ennek függvényében egyszerúen szégyentelennek tartom, hogy nem lehet mindent fogyasztani. Tavaly Egyiptomban egy 5+1 csillagos hotelben voltunk, ami egész Egyiptomban a legjobbnak volt leírva és valóban nagyon jó volt, de ott is pl. ha koktélt ittál este a parti bárnál, csak 5 koktél volt benne, én meg szeretem a kék koktélokat, blue cuaracaoval, azt nem datak, vagy kb. 20 Euróba került volna. Most kicsit kezdjük megbánni, hogy a Maldívokat választottuk, mert megszületett a jövő évi utazási terv és nyáron hosszabb időra Indonéziába megyünk, ott ha egy kicsit megerőlteti magát az ember, hoyg mindent leszervezzen, ami nem mindig egyszerú, akkor találni simán maldív kinézetű apró szigeteket is, sőt még vonzóbbakat, hihetelenül jobb áron. Három hete minden este csak you tube videókat nézünk és már többször kicsúszott a szánkon, minek megyünk a Maldívokra, itt kevés pénzért több ilyen kis szigetet is megélhetünk.

Előzmény: moonwalkr (37586)
gfnhgfh Creative Commons License 2023.11.10 -1 0 37589

Köszönöm a válaszokat!

 

Igen, én is úgy gondoltam hogy kényelmesebb a TP.

Ahogy montad ha megkívánom megiszom és a végén fizetem.

 

De felajánlották a AI-t, és egy pillanatig elgondolkoztam rajta, de ha egy rendes capphuccinot sem adnak érte "azaz felárért" akkor inkább nem. 

 

Az evés sosem volt szempont. 

 

Mégegyszer köszi.

 

Előzmény: moonwalkr (37588)
moonwalkr Creative Commons License 2023.11.10 0 0 37588

Hát nem tudom, hogy ez-e a jó irány.

 

Mostanában hajókon láttam ilyen atomjaira szedett csomagokat, amikról aztán mindig kiderül, hogy amit kirendeltél, az éppen nincs benne a csomagodban.

 

Ezért szoktunk mi annál maradni, hogy ha alapból AI a csomag, akkor jó, de ha már össze-vissza kell számolgatni, meg ilyenek, akkor legyen FP (vagy reggeli, vagy TP, vagy akármi), aztán majd kifizetem én, ha megkívánok egy sört (és persze soha egyetlen egyszer sem vezérli az a döntésemet, hogy valami x dollár, hanem hogy megkívántam-e, vagy sem). Ennyi.

 

UFF én beszéltem:)

 

Előzmény: seci (37587)
seci Creative Commons License 2023.11.10 -1 0 37587

Tavaly voltunk (Angsana) Ihurun, ott 5 (!) fajta AI csomag volt... Es ahogy lépegettel felfele ugy nott azon italok/szolgaltatasok kore, amit igenybe vehettel, volt ilyen-olyan-amolyan itallap, meg keret, amit elszorakozhattal programokkal.

-seci

Előzmény: moonwalkr (37586)
moonwalkr Creative Commons License 2023.11.10 -1 1 37586

Az alapkérdésre válaszolva: semennyire.

Márminthogy megéri-e a TP és az AI közötti felár. Márminthogy a kávé miatt.

Szóval semennyire.

 

Régebben kéthetente futott végig a kérdés, de összességében is dobogós helyen van az a kérdés, hogy megéri-e az AI. Úgy látszik, hogy nekünk magyaroknak ez megugorhatatlan valamiért. AI-t nem azért veszel, hogy leedd, leidd az árát, hanem azért, hogy megvásárolj valamiféle kényelmet. Annak a kényelmét, hogy sose kell gondolkodnod valaminek az elfogyasztása előtt. Mást nem, mert bármelyik sziget készpénzmentes, soha nem lesz olyan, hogy basszus, nincs nálam pénz, vagy ilyenek.

És azt is számos és számtalan alkalommal leírták itt, hogy valami eszméletlenül habzsoló hedonista kell légy, hogy koktélonként, sörönként, kólánként, stb. stb. le tudd fogyasztani a felárat (nyilván úgy kalkulálnak, mint a kaszinókban, ahol az osztónak sosem szabad bukóban lenni). Ja...pláne kávénként. Na aki kávéval leissza nekem Maldivon az AI-t annak - ahogy pestiesen szokták mondani - fényes délben, az Oktogonon...

 

És igen, jól látod, Maldivon az AI sem az, aminek látszik. Egy-két alap dolog benne van, a többi fizetős (ezzel kapcsolatos alapélményem, amikor valahol egyszer a narancslé benne volt, a vegyigyümi juice meg már nem). Szóval az AI-ban is valszeg csak a moslék amerikai hosszúkávét fogod megkapni, amit automatából lehet adagolni, de amit barista módra kell faragni (mint a capuccino, meg latte, meg ilyenek), azért pénzt fognak kérni. 

Előzmény: gfnhgfh (37582)
seci Creative Commons License 2023.11.10 -1 0 37585

Eddigi 4 sziget tapasztalata alapjan a cappuccino csak a nagyon AI-ban van benne, szoval keszulj napi $12-ral az áhitatra!

-seci

Előzmény: Léna007 (37583)
Funghi Creative Commons License 2023.11.10 0 0 37584

Szia, Sun Island-ról tudok nyilatkozni és annak is a "Teljes ellátás" verziójáról.

Mind a három étkezésnél lehet kávét fogyasztani ingyen   - van két nagy automata kávéfőző, amit a személyzet kezel. Mi reggelinél hosszú kávét ittunk tejjel, a többi verzióról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen, de volt vagy 4-5 féle lehetőség. A hosszúkávé rendben volt. Külön tejtartálya van a gépnek, azaz nem tejpor+víz. A szobában Nescafe van az árban.

 

Előzmény: gfnhgfh (37582)
Léna007 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 37583

Ez engem is érdekel, mert Filitheyon is ezt írják. Én utálom a kávét, az egyetlen kávé amit megiszom a habos cappuccino és ez szertartás lett, délben ebéd után egyet és ha pont ezért kell még vagyonokat is fizetni, jó ezt előre tudni.

 

 

Előzmény: gfnhgfh (37582)
gfnhgfh Creative Commons License 2023.11.09 -2 0 37582

Sziasztok. 

Egy kis segitséget szeretnék kérni. Ha minden összeáll akkor januárban utazunk a szigetekre

Két sziget közül még nem eldöntött melyikre.  Safari islend, vagy Sun island.

A kérdésem igazából arra irányúl, hogy mennyire éri meg "vagy nem" a felár a teljes panzió, és az all inclusive között?

Pl: a kávéra gondolok. Azt írják hogy a kávé benne van az all-inclusive ellátásban, de zárójelben írják, hogy  a (esspresso és a cappucchio) az nem. 

Akkor milyen kávét adnak? Porkávé+forróvíz, vagy török kávét isznak ők is?

 

Köszi a válaszokat.

Gyöngysor2023 Creative Commons License 2023.10.09 0 0 37581

Köszönöm,ezzel sokat segitettél:) Marad az önálló villa akkor:) 

Előzmény: csaba.a (37580)
csaba.a Creative Commons License 2023.10.08 -1 1 37580

 

 

 

 

Előzmény: Gyöngysor2023 (37578)
csaba.a Creative Commons License 2023.10.08 0 0 37579

Szomszédja válogatja... :)

 

Mutatom hogy néz ki a stand-alone villa, illetve a villák...

A 2. képen az ötödik ház az iker, látszik, hogy csak egy vékony paraván-fal választja el a két teraszt egymástól.

Szerintem ez csak együtt utazó családnak, vagy társaságnak való.

 

Véleményem szerint a villák közül a 138-196 közöttiek vannak a legjobb helyen, ezen az oldalon szebb a reef, és nincs épített hullámtörő, mint a recepció és az Asian Wok Restaurant között szakaszon.

Előzmény: Gyöngysor2023 (37578)
Gyöngysor2023 Creative Commons License 2023.10.08 -1 0 37578

Végül Vilamendhoo mellett döntöttünk :) Kérdésem még annyi lenne hogy kerti bungi nálunk is kilőve,de azon kivül akkor van a parti egyedülálló illetve iker.Itt partszakasz terén van némi különbség,vagy az nem releváns?:) Illetve mennyire zavaró a szomszéd kozelsege az ikerhazak eseteben?:) 

Előzmény: Bandos (37577)
Bandos Creative Commons License 2023.10.05 0 0 37577

Szia,

 

Mi négyszer is voltunk Filitheyo-n, 2006-ban, 2011-ben, 2014-ben és 2022-ben.

Összesen 20 szigeten jártunk eddig, jóval magasabb színvonalú szigeteken is, de Filitheyo nekünk is örök szerelem marad, és bármikor visszamennénk, Filitheyo továbbra is ott nálunk a "top" szigetek között.

 

Legutóbb, 2022-ben mi is tartottunk attól egy kicsit előzetesen, hogy csökkent a színvonal, de nem így volt, és azt tapasztaltuk, hogy lehet, hogy kicsit kopottabb, mint korábban, de ezzel együtt is a reef, a trópusi növényzet, és a sziget hangulata, és az összbenyomás továbbra is "verhetetlen".

Nálunk 2022-ben is udvarias volt a személyzet, és a kaják is legalább olyan jók, és változatosak voltak, mint évekkel korábban.

Szerintem nyugodtan be lehet vállalni Filitheyo-t mostanában is, ráadásul ár/érték arányban is egyre jobb lesz (a szigetek többségéhez képest). 

 

Bandos

Előzmény: Gyöngysor2023 (37574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!