Keresés

Részletes keresés

bamilan Creative Commons License 2005.12.15 0 0 657

De sajnos a 16.66 csak egyszer jött ki az életembe, és a mostani magyar rekord alatti időt is csak 4x teljesítettem...De 4x4x4-esben simán megdöntöm az eddigi rekordo(ma)t :D  amúgy múltkor mértem 3db 4x4-est a telefonommal a suliban, és az átlag 1:42 alatti volt...Már 1:30 körüli időket raktam többször is, az estek legtöbb részében úgy jön ki, hogy +10-20mp van...Tehát a végén van "parity".(érti valaki ezt Mitko-n kívül is???)Mert nem láttam senkit sem ezzel a módszerrel rakni,amivel mi rakjuk...

Amúgy a versenyen volt egy nagyon ügyes kisfiú, szemüveges, aki a normális versenymódszerrel rakta ki a 4x4-est, tehát amilyen módszerrel az 1 perc körüli időket rakják.Ezt a módszert nem ismerem,de az biztos, hogy gyorsabb...Stefan és Dan is azzal a módszerrel rakták...(a kisfiú ideje olyan 7-9 perc körüli volt,ha jól emléxem)

MaxiOli Creative Commons License 2005.12.15 0 0 656

WOW és még egyszer WOW!!!

Most már mindenképpen rá kell venned a szüleidet, hogy kimehess (kijöhess velünk) a German Open 2006-ra!!!

Jó lenne egy (vagy több) újabb hivatalos Magyar rekord!

bamilan Creative Commons License 2005.12.14 0 0 655

Mértem egy 10-es átlagot.Az időim:

18.58  16.66  22.18  21.72  23.81 26.54  26,8  22.97  23.24  25.34  21.5  25.68

Új rekord született:16.66

Az átlag is rekordnak számít:23.22

Hozzá kell tennem, hogy egyik sem volt szerencsés eset.Gondoljunk bele, hogy milyen jó idő lett volna a 16.66, hogyha nem kellett volna permutálnom...Egy erős 13-14-es idő... :DD

MaxiOli Creative Commons License 2005.12.14 0 0 654

Amit én használok szilikon, annak a márkája Prevent, és szürke flakonja van piros kupakkal.

Összetevők:  30-40% propán-bután hajtógáz (ez a vivőanyag), 50-55% C6-C11 alifás szénhidrogén keverék (ez a lényege ettől szilikon spré), <0,2% citromolaj (illatosító, ez még belefér), <0,05% dipentén (ez nem feltétlenül kéne, de nem is nagy mennyiség), és szilikonolajok (ez se fontos)

Természetesen nem csak azt a 4 élkockát kell bereszelni, mert ha másik síkban szedem szét, akkor másik 4 élkocka ér hozzá, tehát értelemszerűen az össze élkockát be kell reszelni! Illetve az összes sarokkockát lehet bereszelni!

vhf Creative Commons License 2005.12.14 0 0 653
Sziasztok! Ez főleg MaxiOli-nak szól: A honlapodon ez olvastható a SpeedCubing rész alatt: "Első lépésként egy szilikon sprét kell venni, úgy, hogy közben arra kell nagyon odafigyelni, hogy 100% szilikontartalmú legyen. (Tehát a vivőanyagon kívül más nem lehet benne)". A kérdésem csak annyi lenne, hogy az van ráírva, hogy 100% a szilikon tartalma? Mert én eddig két féle spray-vel találkoztam, az egyikre 15% (talán), a másikra pedig 30-60% a tartalma, de ott sem szilikont írtak. Vivőanyag alatt pedig a flakonban lévő gázokat érted? Ha pontos márkát esetleg tudnál mondani, akkor azt megköszönném. A másik kérdésem pedig a reszelésre vonatkozik: "Ahol a piros nyilak vanak ott érnek hozzá az élkockák a belső kereszthez." Ezen szöveg alatti képen 4 elem van, ami hozzáér a kereszthez. Csak ezt a 4-et kell megreszelni, vagy az összeset, ami még hozzáér? Azaz akkor összesen 12-t? Előre is köszönöm szépen a segítségedet! Üdv. vhf
MaxiOli Creative Commons License 2005.12.13 0 0 652

Vagy látogass el a honlapomra, és nézd meg a kirakás résznél a szótárat, ahol le van írva (ilusztrálva), hogy mi mit jelent.

http://rubikkocka.fw.hu

vagy

http://rubikkocka.fw.hu/szotar.html

bamilan Creative Commons License 2005.12.13 0 0 651

A speedcubingon az algoritmusoknál van egy olyan rész,h NOTATION.Oda le van írva,de azért én is leírom:)

Ugyanez: F B' =>csak a közepét hagyd mozogni,ha érted,hogy gondolom...

Vagy egy másik:fordítsd el az egész balra,tehát mintha egy U D' E mozdulatot csináltál volna(remélem jól írtam) :D

és akkor itt csinálj egy M-t.Ez mind S.   :DDDDD

Megértetted,vagy túl hülyén foghalmaztam???

Lyanka Creative Commons License 2005.12.13 0 0 650
Hello! Egy hónapja kockázom, mostanában kezdtem el tanulni az F2L-t, OLL-okat, PLL-eket a speedcubing.com-on lévő leírás alapján, és egész jól haladok, viszont támadt egy problémám: M2DS2D'SM2S' < ebben az algoritmusban mit jelent az S? Előre is köszi a segítséget.
Lyanka
Hosszu9764 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 649

Hi!

O.k.!, én nem néztem a nevet a hozzászólásnál, csak nemrég az órámat is meg akarták venni...

üdv.

Előzmény: Sati 601 (647)
bamilan Creative Commons License 2005.12.12 0 0 648
Én egy másik kockát(tesómét) WD-40 -nel fújtam be(nem tudom,ismeritek-e).Azzal is nagyon jól forog a kocka,csak szétesik(de szerintem nem a sprétől van...).
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 647

Szia!

Bocs,de én nem az órádra pályázok,hanem egy négyszer négyes vadiúj rubikkockára...:D

Üdv.

Előzmény: Hosszu9764 (645)
MaxiOli Creative Commons License 2005.12.12 0 0 646
Azt meg, hogy hogyan kell használni, és hogyan kell "gyorsabbá" tenni a kockádat azt itt találod meg: http://rubikkocka.fw.hu/speedcubing.html
Hosszu9764 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 645
"(Az ár tényleg nem számít,de ha irreálisan drága,akkor nem veszem meg...Milliomos azért én sem vagyok...)" - Hát, erre akkor annyi, h. ha tényleg nem számítana, akkor megvennéd mondjuk, irreálisanan drága áron is, de így hát mégis számít, ugye?! De megnyugtatlak, le se írom, hogy hány karakterben lehetne kifejezni az órám "eladási" árát...
Előzmény: Sati 601 (644)
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 644

Szia!Köszi az infót!(Az ár tényleg nem számít,de ha irreálisan drága,akkor nem veszem meg...Milliomos azért én sem vagyok...)

Amúgy amit számítógépnél használnak annak szilikonzsír a neve,kockakenéshez pedig szilikon spray kell,azthiszem(Még én sem próbáltam,az én kockám is szinte új)

A szilikonsprayt meg tudod venni Auchan,Tesco autóápolás részlegén,festék és barkácsboltokban szinte mindenhol kapható.(Elsősorban az autók műszerfalának ápolására szokták használni vagy csavarok kenéséhez)

(Kb. 600-1000ft egy flakon)

vhf Creative Commons License 2005.12.12 0 0 643
Szia! Budán a XI. kerületben a Bartók Béla úton van egy bűvész bolt, Figgaro a neve. 47-es, 49-es, 18-as, 19-es, 118-as villamossal elérhetes, a Bertalan Lajos utcánál kell leszállnod, ez a Gellért-téri megálló után rögtön, ez a megálló talán kicsit ismerősebb. Leszállsz a villamosról és átmész az út jobb oldalára, a zebránál közvetlenül látni fogsz egy általános iskolát, ha azzal szemben állsz, akkor balra fordulsz, azaz arra mész tovább, amerre megy tovább a villamos, a Móricz Zsigmond körtér felé. Egyenesen mész fel onnan kb. 20-30 métert és meg fogod látni. Ott a kirakatban láttam, biztosan van, árat sajnos nem tudok, de lehet az neked annyira nem is érdekes. Kérdés bárkihez, aki olvassa ezt az írást. Meg akartam már sokszor kérdezni, hogyan is lehet szinte egy ujjal forgatni a kocka egyes részeit, de lentebb már olvastam ezt a szilikonos dolgot, de mi is ez pontosan és hogyan lehet kapni, ill. milyen formában, és hol? És nagyjából hogyan érdemes használni? Szilikon pasztáról hallottam már, de gondolom ez nem az, mert azt a jobb hőátadási képessége miatt használják, szg-nél főleg processzoroknál és grafkártyáknál! :) Minden hozzászólást nagyon szívesen fogadok, de előre leszökezem, hogy nagyon kezdő vagyok, mert a Mikulás lepett meg egy kockával. [Ne tudjátok meg mennyit mondtam a barátnőmnek, hogy én ezt akarom, már eléggé pofátlannak tűntem! :)] De kirakni már kitudom, viszont még eléggé szorul a kocka, igaz már javul, de ezért is kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm! Üdv. vhf
Előzmény: Sati 601 (639)
cum ea Creative Commons License 2005.12.11 0 0 642

Köszi Bamilan és MaxiOli! Ha a sugárban lévőről beszélsz Bamilan azon ott voltam, mint néző, de csak a végén, az eredményhírdetésnél, és mikor a külföldiekkel versenyeztetek. Akkor még nem olvastam a fórumot, úgyhogy nem tudom összeegyeztetni hogy ott ki itt kinek felel meg. Egyébként nekem is előfordult egyre gyakrabban hogy szétesett a kocka. Ha jól sejtem a csavarok a matrica alatt vannak, és (javíts ki ha tévedek) rugókra támaszkodnak. Ez esetben gondolom a csavarokat ki is tudom csavarni, és az eltört keresztet így tudom kicserélni, persze ha szerzek valahonnan egy másikat. Nincs valakinek szétroncsolt vagy használhatatlan kockája amiben jó a kereszt (vagy egy jó ötlete)? De megpróbálom a dolgot a Rubik stúdióban. Köszi mégegyszer.

MaxiOli Creative Commons License 2005.12.11 0 0 641

Én a kocka javításra ugyanazt tudom mondani mint bamilan, azzal a plusz dologgal, hogy ha esetleg mégis a régi kockádat találod jobbnak, akkor csak a keresztet tedd át belőle!

Clock biztosan lesz a jövő évi EB-n és ÉN fogom megdönteni a saját rekordomat (vagy nem, csak reménykedek)

bamilan: neked meg mondtam, hogy figyeld a netes üzeleteket, és a bolhapiacokat, hátha látsz Clock-ot, mert egyenlőre, vagy már, nem lehet kapni magyarországon!

Úgy néz ki, hogy a Kispesti Munkás Otthonban lesz Januártók Rubik Kocka Klub, minden második szombaton!

Hosszu9764 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 640

Hi!

Milannak : először is nem mondom, hogy jövőre mindenképpen rekordokat akarok dönteni, akár magyar/budapesti/v. csak kerületi szinten, de hobbi/amatőr szinten játszadozni, azt viszont igen, tehát még nekem is kell egyelőre az óra. /amíg csak 1 van belőle/ De szerintem akár a Rubik-stúdiónál többet tudnak segíteni, akár az Olivér tudja, hol lehet beszerezni, én azért nem igazán, mert kb. 15 éve kaptam, hogy honnan, az meg már nem igazán rémlik... Igazából ám egyébként eladnám én, de kicsit kiegészítve a mondást, hogy "nincs az a pénz", amennyiért - hát persze, hogy van, de nem hiszem, hogy amennyiért eladnám, azt ki akarod fizetni érte...

üdv.

Előzmény: bamilan (638)
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 639

Sziasztok!

Hol tudok venni 4*4-es kockát?

bamilan Creative Commons License 2005.12.11 0 0 638

Cum ea:köszi a gratulációt!Sajnos nekem nincs semmilyen tanácsom a megragasztással kapcsban.Szerintem vegyél egy másik kockát,forgasd kicsit,majd szilikonozd be,aztán megint forgasd egy kicsit(kb egy hetet),megint fújd be,és akkor szerintem jobb lesz,mint az előző.

Én az osztálytársaimét befújtam(nemrég hoztam nekik Pestről a kockákat,nem is forgatták sokat);először lett befújva,és máris sokkal jobban forog nekik,mint az enyém(ami nem kutya) :D.

Mitko forgatta is,csak egyből szétesett(de atóta megcsináltam,jobban forog,mint akkor,és tökig húztam a csavarokat,meg befújtam).

A versenyen ottvoltál???

Hosszu:nem adnád el a clock-odat???Nekem mindig megvan az a 25-ös átlag :P,de szerintem lenne az 20-as is.Én a netes változatával csinálom,amit nehéz átlátni,és eccerre nem lehet 2 gombot nyomni,stb.

Szóval megvenném.Vagy ha valahol lácc,akkor lécci szójj nekem,ok?Előre is köszi!

Hosszu9764 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 637

Hello mindenki!

Olivér, főleg hozzád lenne egy kérdésem! : a rekordok közt, ami van, az órával kapcsolatos rekordok, még nem lettek frissítve a bajnokság után?, v. pedig még mindig azok, amik a lapon vannak? Csak azért kérdezném, mert egy ideje 30sec alatt tudom kirakni, akár 3, v. 5 átlagából is, ill. néha, szerencsésebb konstellációnál akár a 25sec is megvan. Illetve várható-e, ha nem is bajnokság a közeljövőben?, de vmilyen, akár baráti összejövetel, tanulás, okulás így az úgymond "amatőröknek", az utca emberének, v. vmilyen klub szerveződik-e?, ahol élesben az is tanulhat, aki rászánná magát, csak nem a leírások+képek alapján szeretne, mert gondolom, ha látunk bizonyos dolgokat, akkor azért egyszerűbb+szemléletesebb is lehet a dolog?

üdv.

Hosszu

cum ea Creative Commons License 2005.12.11 0 0 636

Jó estét mindenkinek!

Kb két-három hónapja, kisebb-nagyobb kihagyásokkal forgatom e nemes tárgyat.

Eddig favágó módszert használtam (igaz, ez jobb favágó, mint ami a táblajátékoson van), tegnap mértem, úgy 1-1.5 perc között raktam ki a kockát, és most kezdtem el belekóstolni az OLL PLL F2L metódusokba.

Két napja olastam el ezt a fórumot, és szívből gratulálok Nektek az eredményeitekért. Gondoltam kérek egy két tanácsot, meg lenne egy két kérdésem is, DE most ezt ell kell halasztanom, egész pontosan mert történt egy kis probléma. Egy órával ezelőtt az öcsém szétb.szta a kockámat, és most nagyon ideges vagyok. Nem az a baj hogy a szívemhez nőtt, hanem hogy rendesen bejárattam, (egyszer még szilikont is kapott (bár az már nagyrészt kikopott)), és eddig akárhány kockával találkoztam az mind szarabb volt az enyémnél. A lapközépnégyzeteket összefogó három tengely közül az egyiknek az egyik fele letört a tövénél, és úgy vélem, nincs a Földön olyan pillanatragasztó ami ezt meg bíná fogni úgy, hogy az ne törjön le a későbbi forgatások során. Képet nem tudok küldeni róla, de előre is köszönöm ha van valami ötletetek. Vajon tudnak-e adni a Rubik Stúdióban egy ilyen középső alkatrészt? Nem tudom hogy mit tegyek, nem akarok feláldozni egy másik kockát (na meg venni sem, mert nincs másik). Na mindegy, csak nem árt egy kis szünet. További minden jót nektek!

És gratulálok Bamilan az új rekordodhoz.

bamilan Creative Commons License 2005.12.10 0 0 635

Úgy van,hogy 2-2 középső kockapár meg vannak cserélve,és 1 kockapár pedig átellenesen.

MEGDÖNTÖTTEM A 3x3x3-AS ÁTLAGOMAT!!! (10 kirakás átlaga):

22.79  20.89  22.85  23.67  23.51  27.92  29.05  23.06  25.7  21.48  21.26  26.14

Az átlag 23.83!!!

Sati 601 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 634

Oké,nagyszerű,sikerült! :D

(Tényleg nem átellenes oldalon vannak a színek,hanem teljesen más oldalakon...)

Köszi

bamilan Creative Commons License 2005.12.10 0 0 633

Sati:ez az állás,ami a fényképen van,lehetséges.Nem muszály a színeknek a velük átellenes oldalon lenniük.A te kockádon csak a fehér-sárga közép van átellenesen,és a középső sornál pedig az összes a vele mellette levő kocka közepénél van.

Oli:olyat nem lehet csinálni,h az összes közép a vele átellenes oldalon van!!!!!

4 oldalnál megelehet,de 6-nál már nem.

Sati:tehát vhol lehúzod a középsőt,majd fordítasz 1-et a kockán vmijen irányba.Itt is lehúzod a középsőt,majd fordítasz mégegyet,de ugyanabba az irányba,amerre az elsőt fordítottad.Ezután ott is lehúzod,és megint fordítasz a kockán.Ezt addig ismételed,amíg ki nem jön az,amit akarsz.Ez 4 kockafordítás után fog kijönni.

MaxiOli Creative Commons License 2005.12.10 0 0 632
Tartsd felfelé a fehéret, magadfalé a narancsot, (és jobbra a zöldet, a többi értelemszerű) Ezekután a középső sort hozd le magadfelé, tehát a narancs közepén fehér sáv lesz, majd ezekután az egész kockát forgasd el úgy, hogy a zöld oldal legyen feléd, és a volt fehér legyen fent (tehát az ammelyiknek a két széle fehér és a közepe bordó), majd hozd le magadfelé a középső sort, és ezt az gészet imételd meg még kétszer!
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 631

Mégsem,nem értem ezt a 8 nyolc lépésest...

Azt írod,hogy a jobb és a bal oldalt egyet hátra.

Tehát ha kirakott állapotban mondjuk a fehér van felül,a narancs veled szemben,a bordó meg a hátulja,a két szélén egyet forgatok lefelé,tehát a fehér oldal 2széle most bordó lesz?

Aztán jobbra forgatom az egész kockát és ugyanez a lépés?

(Sztem én értem félre,mert ez így nem jó...)

Előzmény: MaxiOli (629)
Sati 601 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 630

Értem,akkor ez volt a gond,hogynem átellenes a színe...

Ezzel a 8 lépésessel megpróbálkozozm

Köszi

Előzmény: MaxiOli (629)
MaxiOli Creative Commons License 2005.12.09 0 0 629

Igen lehetséges, akkor, ha minden oldal közepén a vele átellenes oldal színét akartad kirakni!

Amúgy ha ki akarod azt rakni, hogy minden oldal közepe más, akkor próbáld meg úgy, hogy ha kész van akkor: jobb oldalt + bal oldalt hátra, majd a teljes kockát 1et jobra, a függöleges tengely mentén, majd az egészet előről. Ezt összesen 4szer megcsinálod és kész is van!!! (Tehát összesen 8 forgatásból!)

Sati 601 Creative Commons License 2005.12.09 0 0 628

Sziasztok!

Ki szeretném rakni a 3*3-as rubik kockát úgy,hogy a középkockák ne az eredeti helyükön legyenek!

Eddig azthittem csak simán más oldalra kell rendezgetnem színeket,és minden jó lesz,de az utolsó két sarokkocka sehogyan sincs jó helyen...

Lehetséges ez így?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!