Keresés

Részletes keresés

dargay Creative Commons License 2009.10.04 0 0 810

Megnézném szívesen azt az angol változatot. Biztos jó...

 

Ezt a Leahy-Birack jelenetet az audiokommentáron is megemlíti Peter Jason és Carpenter. Carpentert is meglepetésként éri a sztori, nem emlékszik rá :)

 

Arra viszont igen, hogy a forgatókönyv írásakor sokat foglalkozott a "számmisztikával". A templomba összesen 14-en mennek be, az egyikük azonban elmegy (meg is öli Alice Cooper a biciklivázzal) így 13-an maradnak. A bentmaradó 13-ból 7-en változnak zombivá, mintegy a 7 főbűn megtestesítőjeként. Közöttük egy férfi (a bogaras halott, Wyndham) mintegy angyali üdvözletként jelenik meg a többieknek ("Pray for dead!"), a Sátánt pedig egy nő (a szőke lány) hordja ki, akihez két nő (a kínai csaj és Susan) kapcsolódik védőbástyaként, mint "Fiú" és "'Szentlélek". Ez mondjuk már nem számmisztika, de a kereszténység alapvetően patriarchális berendezkedésének matriarchális ellentétjére utal. Mint ahogy a zöld trutyi is a mi gravitációs törvényeinknek ellenkezően, fölfelé csöpög, stb.

 

Azért ezek elég izgalmas dolgok.

 

Előzmény: stavros milos (792)
dargay Creative Commons License 2009.10.04 0 0 809
Halloween 2 by Rob Zombie? :)))
basic_channel Creative Commons License 2009.10.03 0 0 808
Faun szeretem nagyon. Idén pedig eddig az 'Engedj be' nálam az év filmje. Egy rendhagyó romantikus vámpírfilm, sokan fikázták itt a fórumon, de sztem csodálatos film, ha még nem láttátok volna, erősen ajánlom. Most ofg megjelenni végre a könyv is, ami alapján készült a film, alig várom, hjogy elolvashassam! Top 3 all time vámpírfilm közt van, de romantikus moziként se semmi...
Előzmény: bassoon (807)
bassoon Creative Commons License 2009.10.03 0 0 807
Pár hete néztem meg az Aki bújt, aki nemet. Igazából semmi különös, de legalább nem csalódtam benne.
És ugyan nem horror, a Faun labirintusát is végre megnéztem. Ebben egy kicsit csalódtam, talán túl sokat vártam tőle. De azért összességében nagyon tetszett.
Ja és láttam a Farksasember remake előzetesét. Nagyon jó!!! Ennek apropóján már igazán meg kéne tekinteni az eredeti filmet is...
Előzmény: basic_channel (806)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.03 0 0 806
lapozok :) töltöttem le 2009-es norvég zombifilmet (Dod sno) a magyar cím elég szar: náci zombik :) hétvégén megnézem, majd beszámolok. csak h végre már kicsit témához visszatérjünk. ha nem is ácsjanihoz, de horrohoz.
Előzmény: dargay (805)
dargay Creative Commons License 2009.10.03 0 0 805

Leginkább rá emlékeztet a Forman-féle Mozart-figura:

 

://www.youtube.com/watch?v=--ZTrKPFwJc

 

:)))))))))))

Előzmény: basic_channel (803)
bassoon Creative Commons License 2009.10.02 0 0 804
Nekem is :) .
Előzmény: basic_channel (803)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.02 0 0 803
nekem akkor is bejön :)
Előzmény: dargay (802)
dargay Creative Commons License 2009.10.02 0 0 802

Pont az a bajom, hogy se egy precíz életrajzi film, se egy elrugaszkodott vízió, hanem vmi fura köztes állapot, ami nem elég. nekem.

Még a teljes kronológiai abszurdumokat is elnézném neki, ami van benne bőven...

Már igazából a cím se jó, mert ez a film Salieriről szól, arról az átlagos tehetségű emberről, aki nem tud mit kezdeni egy ilyen hatalmas tehetséggel, ami viszont nem neki adatott meg. Ez mondjuk tetszik az alapkoncepcióban.

 

De ahogy az a csávó játsza Mozartot....

 

Szerintem paródia.

 

Mint egy 80-as évek beli popsztár..... :)

Előzmény: basic_channel (801)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.02 0 0 801
hát ez sztem túlzás. tény, hogy nem egy hagyománbyos életrajzi film, fikcionálisak a cselekmények, de, hogy köze nem lenne Mozarthoz, azzal nem értek egyet. de azért nincs harag :P
Előzmény: dargay (800)
dargay Creative Commons License 2009.10.02 0 0 800

Csak sajnos nincs túl sok köze Mozarthoz :(

Kosztümös film kategóriában nálam Kubrick Barry Lyndonja a No.1.

Előzmény: basic_channel (799)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.01 0 0 799
talán a legjobb valaha készült kosztümös film (meg még a parfüm)
Előzmény: basic_channel (798)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.01 0 0 798
sztem remek film.
Előzmény: dargay (797)
dargay Creative Commons License 2009.10.01 0 0 797

Én nem nagyon csipázom azt a múvit...

Bár a Vámpíroknál kétségtelenül jobb... :)

Előzmény: basic_channel (796)
basic_channel Creative Commons License 2009.10.01 0 0 796
F. Murray Abraham
Előzmény: bassoon (795)
bassoon Creative Commons License 2009.09.30 0 0 795
Ja, most látom, hogy elírtad :) . Abraham volt Salieri, és Hulce Mozart. Akkor ki kapott Oscart ?
Előzmény: basic_channel (793)
bassoon Creative Commons License 2009.09.30 0 0 794
Ugyanakkorát alakított Tom Hulce is! Hatalmas az a film.
Előzmény: basic_channel (793)
basic_channel Creative Commons License 2009.09.30 0 0 793
Sajnos nem. Mondjuk az Amadeus-ban Mozart-ot alakító F. Murray Abraham megérdemelte...
Előzmény: bassoon (791)
stavros milos Creative Commons License 2009.09.30 0 0 792
A Vámpírokhoz még egy kis adalék: egy kontroll csoport társaságában néztem meg (én elfogult vagyok a Carpenter-filmekkel), az általános vélemény sajnos elég lesújtó volt, kb. ez: "micsoda marhaság", illetve "micsoda sz*r".

Utánanéztem kicsit a "Prince of Darkness"-nek:

- a legtöbb jelenetet díszletben vették fel (a szobák mind azok voltak), a bejárat mögötti nagy terem, a lépcsőfeljáró és a központi terem a laborral viszont tényleg a St. Goddard's templomban van (ami ma is megvan és pont ugyanúgy néz ki, mint a forgatás idején, mert védett épületté nyilvánították - képzőművészeti központ).

- a bogaras - metszőollós gyilkosság helyszínéül szolgáló parkoló valóban a templom mögött van.

- a pince egy romos és lebontásra váró (a forgatás idején már eléggé veszélyes állapotú) raktárépületben volt

- az aluljáró, ahol a biciklis gyilkosság történt, ma is megvan, csak a végén látható lépcsőt helyezték át merőlegesről párhuzamosra. További adalék a gyilkossághoz (ez a kedvencem), hogy a szóban forgó fél kerékpárváz Alice Cooper személyes tulajdonát képezte. Ő volt a gyilkos is, ugyebár.

- a filmet 30 nap alatt forgatták le

- Peter Jason (Dr. Leahy) válla megsérült, amikor Birack professzorral megpróbálnak kitörni az elbarikádozott ajtón. Állítása szerint a mai napig fájdalami szoktak lenni.

- Amikor Dr. Leahy és Birack először találkoznak a "központi laborban", az utóbbit játszó Victor Wong kisétál a képből a jelenet közepén. Peter Jasont ez váratlanul érte, szóval a jelentben látható meglepettség és furcsálló arckifejezés nem játék, valódi. :)

- Volt egy angol tévés verzió is, extra jelenetetkkel és vágásokkal: ennek lényege az volt, hogy az egész történetet Brian Marsh (bajszos szépfiú) álmodja.

bassoon Creative Commons License 2009.09.29 0 0 791
Nem :) . De akkor ezek szerint sajna nem nyert.
Jó a Ward :) !
Előzmény: basic_channel (790)
basic_channel Creative Commons License 2009.09.29 0 0 790
Tudtátok, hogy anno Jeff Bridges-t jelölték oscarra legjobb férfi főszereplő kategóriában Jani 'Starman' c. filmjében nyújtott alakításáért?
stavros milos Creative Commons License 2009.09.28 0 0 789
Így bizony...

Jó a Ward előzetes! Ezek vajon emberi kezek? :)
Előzmény: bassoon (788)
bassoon Creative Commons License 2009.09.28 0 0 788
Ezt komolyan így mondták be? Hatalmas :D !!!
Előzmény: stavros milos (787)
stavros milos Creative Commons License 2009.09.28 0 0 787
Tegnapelőtt ment a Vámpírok a viasat3-on.
A legnagyobb poén rögtön az elején volt, idézem a narrátort: "Dzson Karpentersz: Vámpírok" :)
dargay Creative Commons License 2009.09.27 0 0 786
dargay Creative Commons License 2009.09.24 0 0 785

Nekem megvan dvd formátumban, szinkron és felirat is van hozzá.

Kiírjam?

 

Nem ismertem fel Nadát... ez kész.

Előzmény: Joey Crack (783)
stavros milos Creative Commons License 2009.09.24 0 0 784
Nekem van magyar felirat.
Előzmény: Joey Crack (783)
Joey Crack Creative Commons License 2009.09.24 0 0 783

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnám beszerezni a A Köd (1979) c. filmjét dvd-n ?
Az sem lenne baj ha külföldről kellene megrendelnem, csak legyen rajta magyar felirat!
Sajnos a Legendák klubja kiadásról lemaradtam :(

Köszi előre is!
stavros milos Creative Commons License 2009.09.23 0 0 782
Halloween 3 a film+ -on, most! :)
basic_channel Creative Commons License 2009.09.23 0 0 781
nem mindenkinek :)
Előzmény: stavros milos (780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!