Keresés

Részletes keresés

atiboss Creative Commons License 2017.04.06 0 0 18565

Köszi a választ.

 

Aztán megpróbáltam a katonait, de nekem túl keménynek tűnt súly nélkül a hátrész kialakítása. Úgyhogy inkább letettem róla kitudja súly alatt mennyire szenvedtem volna vele.

Még egy kérdésem lenne utoljára ha tudnál segíteni?

Utcára szeretnék egy strapabíró cipőt 3+évre.

Nézegetem merrell moab-crosslander,salomon tanacross,dechatlon forclaz 500 illetve karrimor summit dynagrip típusokat de nem igazán tudom eldönteni hogy melyik mennyit bír ki?

Kb 12-18e ft között gondolkodom.

Már valamennyire eligazodtam a túra-katonai felszerelések témában de gondolom azért ezek a sima túra célra kialakított cipők többet bírnak mint az utcai hagyományos márkák?

 

Előre is köszi!

 

Előzmény: Ermak (18563)
opi1970 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 18564

A bakancsnál mindenképp próba. Lehet, hogy az alaska épp neked nem fekszik, tárától felfelé próbálj meg más modelleket (engadin, yukon, stb.) ha már hanwag. A Meindl-nek, és a zamberlannak is vannak alkalmas típusai. Eredetileg én is hanwagot néztem ki, de valamiért nem feküdt a kaptafa, nem igazán jött be, így lett belőle zamberlan 965. 4 éve használom, még nem ázott be. Ami fontos: ha nem sürgős a cucc, várj ki egy kicsit, időszakosan komoly leárazások vannak mindegyik márkánál, túraboltonként eltérő időszakokban. Az a 10-15% kedvezmény már nem aprópénz ennél a kategóriánál. Körbeperemes gumit javaslom, bár általában sztenderd e típusoknál. Az, hogy gtx, vagy inkább waxolás, izlés dolga, bár a gtx is igényli az ápolást, csak más kegyszerrel.

Nadrágban javaslom a brandváltás előtti zajo garmish gatyákat. Vertigo 360 fantázianévre hallgat a membránréteg, több fokozata van (vertigo 360 1-2-3). A garmish asszem 2-es, ez 12-16000 mm-t bír, ha minden igaz, az már majdnem alap gtx szint. (20.000 - paclite) Persze az event és a pro shell (ptfe) 30.000 feletti értékét nem éri el, de azt meg is kell fizetni...

A garmish brandváltás előtti ára úgy 10.000 ft körül mozgott, persze volt az 42.000 is - anno, amikor kijött - mint a mostani ráncfelvarrott garmish modellé... (Én még 21.000-ért vettem, a nejem már csak 16.000-ért.) Ha szerencséd van, és rákeresel lehet, hogy találsz belőle. Egy biztos: rendes esőben a felsőként használt komolyabb hardsellemről rendesen szokott dőlni a víz a garmishra, de még nem áztam szarrá. Szóval nem rossz kis gatya, és a dekásnál szerintem jobb. (Én is használok dekás cuccokat is félre ne értsd, vannak ott jó cuccok, de néha lehet találni hasonló áron jobb termékeket is. És ez a hasonló árú gatyó nekem bevállt, ezért mertem ajánlani.)

Előzmény: Hozol90 (18558)
Ermak Creative Commons License 2017.03.30 0 0 18563

Kényelmes zsákot szeretnél venni, a neten vásároltat viszont nem tudod felpróbálni. A Lowe jó márka, valószínűleg passzol a Te hátadra is - de csak valószínűleg. Ha a Karrimor, Forclaz vagy bármi egyéb felpróbálható cucc kényelmes, vedd meg.

Előzmény: atiboss (18560)
atiboss Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18562

Nem tőlük vásárolnám.

Ahol venném ott majdnem új állapotban van.

Előzmény: H_G (18561)
H_G Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18561

Plvastad a két csillagos tapasztalatot is?

 

https://www.varusteleka.com/en/product/dutch-lowe-alpine-sting-rucksack-dpm-surplus/9804#kokemukset

 

Ezeket ilyen lutri állapotban nyilván nem érdemes már megvenni (100 EUR + szállítás úgyis több, mint a kereted). Új korában igen jó lehetett, a L. Alpine jó márka és az ilyen nagy lecsatolható oldalzsebek praktikusak.

 

Előzmény: atiboss (18560)
atiboss Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18560

Sziasztok!

 

Már régebben kikértem a segítségeteket kezdőként túrahátizsákkal kapcsolatban.

Most egy olyan kérdésem lenne hogy akik tapasztaltabbak vagy hozzáér-többek azok tudnak e-segíteni ez ügyben?

Nos szeretnék vásárolni egy túrahátizsákot ami strapabíró és kényelmes hosszú távon is max 25e-ft ért.

Nemrég találtam egy katonai holland hátizsákot:

https://www.varusteleka.com/en/product/dutch-lowe-alpine-sting-rucksack-dpm-surplus/9804

Csak nem tudom hogy mennyire lenne jó túrázási célra.

Illetve hogy van-e olyan jó mint ez a két modell:

http://www.sportsdirect.com/karrimor-panther-65-rucksack-793029?colcode=79302922

https://www.decathlon.hu/forclaz-turahatizsak-70-l-id_8355655.html

 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

 

 

Alkapánó Creative Commons License 2017.03.29 0 0 18559

Szia!

 

A Hanwag Alaska teljesen alkalmas ezekre a túrákra. Én a Venedigeren, nagyzsákkal Lowa Baffinban voltam mindkétszer.

A hevederes hágóvasat is jól tűri, bár júni. elején nekünk még a hótalpak kellettek. A Neue Prager Hütte felől (keletről) voltunk.

A nadrágnál fő szempont nálam a kényelem. Nekem is decás nadrágom van, ami nem is vízálló, bár mindig vittem esőnadrágot is, de nem kellett.

A kamásli annál jobban... Nadrág aláöltözet csak alváshoz kellett a Hüttében.

Igaz, jó időnk volt:

2016. 06. 06 a csúcsgerincen

Előzmény: Hozol90 (18558)
Hozol90 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 18558

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

A problémám a következő lenne. Jártam már több magashegységben is, volt amelyik 3000 m fölötti is volt (Mulhacen, Aragats stb.), viszont idén a Grossvenediger a célpont. Gleccseren, illetve az Alpokban azonban még nem jártam ilyen magasságban. 

Eddig tökéletesen elvoltam a Decathlonban vásárolt márkákkal, sosem volt gondom velük.Viszont ez a szint lehet már mást követel, ezt nem tudom megállapítani. 

Több fórumot, oldalt elolvastam de nem jutottam pár kérdésben dűlőre. Az egyik problémám a bakancs lenne. Több helyen ajánlották a HangWag Alaskát, de ez nem tudom mennyire lesz esetleg megfelelő, ha a jövőben szeretnék ennél magasabba is eljutni majd, az 5 éves cél most az Elbrusz/Mont Blanc. Itt esetleg ezen kívül tudtok-e alternatívát ajánlani nagyjából 85.000-90.000 Ft-ig bezáróan.

A másik problémám a gatya rész, pontosabban az aláöltöző feletti rész. Itt kinéztem egy decathlonos túragatyát (víz álló 12.000 mm-ig, típusa HELIUM RAIN 500 FÉRFI TÚRA ESŐNADRÁG). Ez szerintetek elég-e egy aláöltözővel vagy esetleg ti mást ajánlanátok?

 

A válaszokat előre is köszönöm! :)

garass Creative Commons License 2017.03.15 0 1 18557

Erdei nyiladék

Előzmény: schngoku (18555)
Ermak Creative Commons License 2017.03.15 0 0 18556

Nyiladék.

Előzmény: schngoku (18555)
schngoku Creative Commons License 2017.03.15 0 0 18555

térkép jelölési tanácsra lenne szükség.http://www.kepmegoszto.com/201703150204/58c8931c1be9e-kep-19.html

gasboth Creative Commons License 2017.03.10 0 0 18554

Köszi a választ, ezt.  választottam, a természet közelisège fogott meg legjobban,sajnos már nincs benne csillapítás, de ellenben nem klonuszos, hanem csattos. Tegnap jött meg, nemcsak jò  de szèp is

 

 

Előzmény: opi1970 (18553)
opi1970 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18553

2 pár bamboo-t használunk feleségemmel, már 4 éve. Kiváló botok, nem bántam meg, hogy anno azt választottam. Könnyű, strapabíró, semmi gondom nem volt a kónuszokkal, jó a csillapítás, kényelmes a markolat, esőben hidegben-melegben jó fogása van. (Persze sárosan, vizesen nem kell összecsukni, de ez úgy gondolom, közismert elvárás.) A méretskála természetesen kopott valamennyit, de még mindig jól látható, leolvasható. A fa utánzatú felső szárrész pedig ad egyfajta "természetközeli", különleges érzetet. Ennyi, ha ilyesmire gondoltál.

Előzmény: gasboth (18543)
gulyasm Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18552

Sziasztok!

 

Könnyű bivakzsákot keresek turázáshoz. Fő cél a szél és esőállóság és a minél kisebb súly (100g-300g). 
Lehet új és használt is. Ti mit ajánlanátok?

bsyl Creative Commons License 2017.03.06 0 0 18551

És ezzel nem is b@5zol ki egyetlen magyar élelmiszerbolttal sem. Ellenben neten azért olcsóbb, mert a kereskedőnek nem kell raktározni, bolt helységet fenntartani, alkalmazottat fizetni, stb. Egy boltos kereskedő hadd ne azért ölje bele a zsetont a boltba, hogy te ott próbálj aztán meg jófej legyél és ne ott vedd meg.

Semmi gond a netes vásárlással, vedd meg olcsóbban, próbáld fel, ha nem jó visszaküldöd és rendelsz egy fél számmal nagyobbat. Ja, hogy a postaköltséget már fillérb@55zuk? De a boltos meg csak hadd invesztáljon, az nem a te költséged...

Előzmény: -Grandmaster- (18550)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18550

Így igaz, pl téliszalámit vagy tokajit is onnan szoktam rendelni. 

Előzmény: BONNIE (18549)
BONNIE Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18549

Lehet en vesztettem el valahol a fonalat, de attol, hogy a domain vege .com vagy .co.uk vagy .barmi, attol meg arulnak magyar kereskedok az amazonon.

Előzmény: -Grandmaster- (18548)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18548

Tudod, mire eljut valami angliai, vagy német gyárból Magyarországra, addigra duplájába kerül majdnem minden, mert mindenki rá tesz egy lapáttal az árra. Angliában is úgy működik már a dolog, hogy a cégek amazonon hirdetik a termékeiket. Ha lenne végre magyar Amazon oldal, akkor Magyar cégeket is bevennének. Pl. az osprey táskát amazonon keresztül az osprey gyártól rendeltem és 25 fonttal olcsóbb volt, mint itt a helyi túraüzletben...
Egyébként vannak olyan termékek is, amiknek az ára ugyanannyi üzletben is, mint amazonon vagy e-bayen.

Előzmény: H_G (18546)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18547

Egyrészt, másrészt pedig most is elég lehetetlen az adott márka adott modelljét adott méretben megtalálni.

Előzmény: H_G (18546)
H_G Creative Commons License 2017.03.03 0 0 18546

Egész addig, amíg ennek a jó trükknek köszönhetően már nem lesznek többé túraüzletek...

 

Előzmény: -Grandmaster- (18545)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.03 -1 0 18545

A legjobb elmenni egy túraüzletbe,  felpróbálni a kiszemelt terméket, és utána amazonon megrendelni ugyanazt, ugyanabban a méretben. Én mindig így csinálom. 

Előzmény: Törölt nick (18539)
-Grandmaster- Creative Commons License 2017.03.02 0 0 18544

Szerintem az alumínium tartósabb. Kipróbáltad őket?

Előzmény: gasboth (18543)
gasboth Creative Commons License 2017.03.01 0 0 18543

Sziasztok!

 Segítséget szeretnék kérni, vásárolni akarok túrabotot, a Zajo márkájút és nem tudom eldönteni hogy az Alu pro-t vegyem vagy a bamboo típust. Teljesítménytúrához kellene.

Ha valakinek van véleménye kérem ossza meg. Köszönöm.

Ermak Creative Commons License 2017.02.28 0 0 18542

A gyerekek kabátjait (beleértve a műanyagtöltetes "pufidzsekiket") rendszeresen mossuk. A szárítás általában szárítógépben történik, ritkábban a radiátoron. Soha, semmi bajuk nem lett, nem egy több gyerekünket is kiszolgálta.

Mostam-szárítottam már pehelyhálózsákot is, azt mondjuk nem árt gyakran rázogatni a (napon) szárítás közben, vagy berakni a szárítógépbe pár teniszlabdát.

Nézd meg a netet, mi az eljárás műszálas töltetű hálózsák szárítására, az jó lesz a kabátodhoz is.

Előzmény: bandras54 (18541)
bandras54 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18541

Természetesen van útmutató.  Nem a mosás része a nagy mutatvány,  egy fogyatékos is képes megnyomni pár gombot. A szárítás (géppel, átfúvással) a lényeg, h megmaradjon a töltet szerkezete.

Előzmény: Ermak (18537)
puki33 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18540

hat igen, ez hogy erdekes tema, de nem feltetlenul ebbe a topikba :)

amugy sztem a bemutatotermeke es az online rendelese a jovo , ez a mostani modell, hogy bemegyek a mountexbe felprobalom es online megrendelem ez egyreszt nem fair, masreszt nem fenntarthato ...

 

na mindenkinek oromteli cucc vasarlast es kellemes turazgatast. Kint tagasabb :)

Előzmény: Törölt nick (18539)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18539

Nehéz eset, hogy mi a jövő. A kiskereskedelmi boltok árrése joggal ennyi, az összes működési költséggel, árukészlettel. Ugyanakkor jobb lenne kihagyni, az Amazont is, és közvetlenül a gyártótól rendelni. Viszont kellene valami fővárosi vagy mozgó bemutatóterem ahol minden felpróbálható. A fénykép alapján rendelés és visszaküldözgetés nem tetszik.

Előzmény: puki33 (18538)
puki33 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18538

csak rovid update hogy pikk pakk megjott az amazon.de-rol rendelt Columbia cipom, minden rendben nagyszeru ar, ingyenes szallitas, mi kell meg ? :)

 

nagyon szeretem a fizikai boltokat, remelem valamit ki tudnak talalni hogy megmaradjanak ... hajlanado vagyok valamennyivel tamogatni , de nem 40-50-100% felarral ...

Ermak Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18537

Nincs a kabátban mosás-tistítás cetli?

Ha az enyém lenne, simán bedobnám 30 fokos mosásra és gyenge centrifugálásra.

Mivel nem az enyémről van szó, a 95 fokot is bátran ajánlom menj be bármelyik vegytisztítóba, és megmondják neked, hogy kimoshatod-e vagy jobb, ha ők tisztítják ki.

Előzmény: bandras54 (18536)
bandras54 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 18536

Nem ismerem a fortélyokat.  Ajungilak töltetű kabátban van szó. Próbáltam neten mosási tanácsokat keresni de nem találtam. Nem akarom az első mosásnál hazavágni a kabátom.

Előzmény: Ermak (18534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!