Keresés

Részletes keresés

Katka125 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3141

Szia AlaAma!

 

Nagyon jól sikerült a kép a csigaszerelemről és a tojásrakásról. Én ebből még kimaradtam. Szégyenlősek a csigáim biztos! :))

 

 

Előzmény: AlaAma (3137)
Hukszosz Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3140

 

 

Sziasztok!

Budapesten 7-10 cm-es Achat. reticulata csiguszt keresek. Ha valakinek van írjon.

Köszönöm! 

AlaAma Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3139

 

Hát igazából ez már a 2. próbálkozásuk eredménye. Az első után csak 1 db tojásuk lett, az is puha héjú. Ezen a képen a másik csigusz pakolja le a tojást. Tehát mindkettő rakott le 1-1 adagot, egy nap eltéréssel. "Frissen" halványzöldes színük volt a tojásoknak, és aztán másnapra befehéredtek. Pár nap után kiszedtem az összeset, és 5 db-ot visszatettem földbe. Azóta már földcsere is volt kókuszrostra, meg közben eltelt 1 hónap, úgyhogy már nem is ásom vissza, hátha megeszik.

Előzmény: xbellsx (3138)
xbellsx Creative Commons License 2012.12.09 0 0 3138

Azta, nagyon jók a képek!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az első adag-e? Mert nálam is most fognak majd rakni a reticuláták (és az albopicták is) és félek, hogy nem fognak kikelni. Sok embertől hallottam, hogy az első adag nem mindig kel ki.... 

 

Mikor rakták a tojásokat? Végig a tányérban voltak? Lehet a földbe kellet volna visszaásni, mondjuk az is érdekes, hogy nem a földbe ásta hanem a felszínre rakta. Nem tudom ennek mekkora jelentősége van mondjuk. :) törj szét egyet és nézd meg van-e benne kiscsiga.... Remélem azért kikelnek majd. :)

 

Előzmény: AlaAma (3136)
AlaAma Creative Commons License 2012.12.08 0 0 3137

 

Szia Kati! Itt egy óriás puszi! ;o)

Előzmény: Katka125 (3135)
AlaAma Creative Commons License 2012.12.08 0 0 3136

Szia bells!

 

Kiscsigák igazából már voltak készülődve.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert minden mozzanatát láthattam, így meg is örökíthettem.

 

Csigaszex:

 

Tojásrakás:

 

Eredmény:

 

Már van rendelésen is kiscsigára. Ebből a tányérnyiból félretettem 5 db-ot, hátha... Mai napig kerülgetik, mert egy sem született meg. :o(

 

Előzmény: xbellsx (3134)
Katka125 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 3135

Szia AlaAma!

 

Nagyon szépen megnőttek a csigáid!

Örülök! :)))

 

Szemi puszilja őket! :)

Előzmény: AlaAma (3133)
xbellsx Creative Commons License 2012.12.06 0 0 3134

Szia AlaAMa!

 

Gyönyörűek a reticulata csigáid, jól megnőttek! :) Nyáron már biztos lesz kiscsiga is :) Nekem mindig is a Reticuláták voltak a kedvencek hiába vannak sokan nagyon oda az Achatina achatináért (mellesleg az is szép nem azt mondom) :) De nálam a reticulata örök szerelem marad... :)

Előzmény: AlaAma (3133)
AlaAma Creative Commons License 2012.12.06 0 0 3133

Sziasztok Kedves Csigabarátok!

 

Hónapok óta olvaslak titeket, és most rászántam magam az írásra is. Sokat köszönhetek a Csigavilágnak is, mert az ő oldaluk alapján "nevelem", és etetem csiguszaimat. ;o)

2 csiguszomat (Aladár és Amálka), Katka125-től kaptam még áprilisban. Ők Szemi testvérei, csak jobban megnőttek. Amin egyébként elcsodálkoztam, mert nem gondoltam, hogy pár hónap alatt ilyen intenzíven nőnek. Barátok sokat cikiznek, hogy ilyen rohamos fejlődés miatt egyszer csak kinövik a lakást vagy ami még rosszabb, esetleg én lehetek a vacsora. :o)

xbellsx Creative Commons License 2012.12.04 0 0 3132

Sziasztok!

 

Hamarosan eladó sorba kerülnek a kiscsigáim. :)

 

Lissachatina Fulica Hamillei var. Rodatzi kicsik:

 

  

(kb. 60 darab)

 

és az Achatina Zanzibarica kicsik:

 

  

 

(Kb. 80 darab)

 

xbellsx@gmail.com email címen elértek! :)

xbellsx Creative Commons License 2012.11.27 0 0 3131

Szia Marcsi!

 

Ha két hónapja nem nő az immaculátád, akkor ott baj van. :( És nem a Te hibád. Nekem is volt két immaculátám, amik egy ideig nőttek, 4-5 centinél viszont megálltak és az Istenért se nőttek volna tovább, ebből az egyik el is pusztult sajnos... Az immaculata elég gyorsan nő, nem annyira mint a reticulata, de azért gyorsan... szóval ha 2 hónap alatt nem nagyon nőtt, akkor már lehet nem is nagyon fog, maximum majd talán ha jobb idő lesz. :( 

Előzmény: Marcsii. (3127)
krezil1 Creative Commons License 2012.11.26 0 0 3130


Szia!

 

Ne aggódj, a reti végső mérete 2x akkora lesz mint az immáé. Az ire pedig legjobb tudomásom szerint gyorsan eléri a kifejlett méretét. A csigud ha aktív, és eszik rendesen biztos nekiáll nőni:) 

Előzmény: Marcsii. (3127)
hoitsym Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3129

szia, engem érdekelne mindenféleképpen, és el tudnám szállásolni mindet, elérsz a hoitsym@hotmail.com -on

Előzmény: borjudit (3128)
borjudit Creative Commons License 2012.11.24 0 0 3128

Sziasztok!

Elajándékoznám SÜRGŐSEN kb. 1 éves immaculata és kb. fél éves iredalei csigámat.

Marcsii. Creative Commons License 2012.11.22 0 0 3127

Sziasztok! Remélem vannak itt olyanok, akiknek vannak tapasztalatai az immaculatakkal. Normális, hogy - legalább, hisz azóta vannak nálam ők hárman - 2 hónap alatt alig nőtt valamit a pici? Majdnem minden este direktbe a szépiára teszem, néhány percet el is üldögél rajta, aztán tovább áll. Ezalatt a reticulatam meg az iredaleim már duplájára nőtt, csak ezért aggaszt a dolog.

Remélem a képen látszik milyen pici a reticulatahoz képest. Nyugtassatok meg. (:

 

Tucsa07 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 3126

Köszönöm a választ:) Akkor ebből nem lesz baj se és kiscsigusz se?

Előzmény: krezil1 (3125)
krezil1 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 3125

Próba tojásnak szokták hívni. Nem életképes általában zselés tapintású.

Előzmény: Tucsa07 (3124)
Tucsa07 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 3124

szia mindenki!

 

lenne egy nagy kérdésem. Valaki tudja, hogyan magyarázható az, ha egy felnőtt csigusz csak úgy rak EGY petét?( a vele együtt élő csigák közül még egyik sem ivarérett)

a választ előre is köszönöm:)

Attila8610 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3123

nézd, itt van két csodláatos példány tőlök (achatina achatina)

Attila8610 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3122

szia!


néhány bejegyzéssel előrébb írtam páran akik szerintem tudnának adni! ha pedig egy kis pénzt is rászánsz, nagyon szép és különleges fajtákat tudsz vásárolni a     www.csigavilag.hu  oldalról képzett tapasztalt tenyésztőtől!

Előzmény: Léna06 (3121)
Léna06 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 3121

Sziasztok.szeretnék tartani csiguszokt.tudnáok nekem segitséget adni??

H.Eszti Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3120

Sziasztok!

Achatina Immaculata picinyek még mindig gazdit keresnek! Budapesten lehet őket átvenni. Szépen növögetnek, de még azért picik, és szééépek :))

itt lehet jelentkezni értük: kukumalu@citromail.hu

bluerus Creative Commons License 2012.10.31 0 0 3119
Sziasztok!
Szeretnék elajándékozni néhány csigát, csak személyes átvétellel, Székesfehérváron. Fotót most nem tudok felrakni, de leginkább Zull77 csigáira hasonlítanak a 3110-es hozzászólásban. A házuk elülsö fele viszont már nem csíkos, hanem egyöntetű barna. A házuk kb 9-12 cm hosszú. Pontos korukat nem tudom, áprilisban kaptam őket, akkor 0,5-2 cm-esek voltak. Októberben raktak tojást elöször (a 9 csiguból eddig 3, de legalább 600-at :) ).
Sajnos amikor ismerősöm kérdezte, hogy kérek-e NÉHÁNYAT, nem ugyanúgy értelmeztük és beállitott 40-el..., ebböl maradt 9, de nem bánnám ha csak 3-4 lenne, hogy kényelmesebben elférjenek.
Robrobgyor Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3118

Sziasztok!

 

Már régóta olvasgatom ezt a fórumot, tetszenek nagyon ezek a csigák. Én is tartanék pár darabot.

Ha valakinek van felesleges, szívesen elfogadnék párat. Előre is köszönöm! Üdv! R

Katka125 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3117

Szia Xbellsx!

 

Szemit tavaly áprilisban Attila8610-től vettem 1 db-ot, ami elpusztult 1-2 hét alatt, aztán küldött még 2 db-ot, ami nagyon élénk, egészséges csigák a mai napig. Az első tojásokból külön raktam vagy 5-8 db. tojást, gondoltam, hogy megtartok 1-et, kettőre meg meg volt már gazda. Aztán megszületett mind.

Az első csiga, aki kibújt a tojásból Szemike volt és legelőször azt hittem, hogy rosszul látom... aztán mikor nagyitóval is megnéztem... akkor azt hittem, hogy minden frissen kibújt kiscsigának így össze van tapadva a szeme és majd csak később válik kettél. Aztán teltek a napok és nem változott a Szemike szeme, csak növögetett. A kisfiamnak nagyon tetszett első pillanatban. Mikor már láttam, hogy nem fog változni a szeme, akkor arra gondoltam, hogy mivel ilyen kis hibrid, nem lesz életképes sokáig és nem fog megmaradni... aztán teltek a hetek, hónapok és már ekkora nagy csiga lett! :))

Egyébként nagyon élénk, kiváncsi csiga. Mindig kolbászol valahol a terráriumban! :)

 

Köszönöm a dicséreteket a Szemike nevében is! :))

 

 

Előzmény: xbellsx (3116)
xbellsx Creative Commons License 2012.10.29 0 0 3116

Szia Katka! 

 

Szuper képek lettek Szemiről, gratulálok! :) Azt szeretném kérdezni, kitől kaptad/vetted a reticulátákat, akiktől Szemi is született? :) 

Előzmény: Katka125 (3113)
krezil1 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 3115

Gyönyörű szép nagy reti lett belőle. Gratulálok, igazán különleges csigud van. És az imma is nagyon szép, gondos kezek vigyázzák, és ápolják, látszik :)

Előzmény: Katka125 (3113)
Katka125 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 3114

Sziasztok ismét!

 

Hoztam még képeket az új kiscsigámról, amit Krezil1-től kaptam a napokban! :))

 

 

 

 

Ismerkedés a Csiganeppertől kapott csiguval... :)

Katka125 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 3113

Sziasztok!

 

Hoztam új képeket Szemiről. Nézegessétek! :)

 

 

 

Ez még nyári fotó, amikor még cseperedett... :)

 

 

 

Achatina reticulata - alias Szemi! :))

 

 

 

 

 

Hogy tetszenek a képek?

 

Szép napot mindenkinek és jó csigázást! :))))

Zull77 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 3112

Szia!

Köszi,nekem is tetszenek;) Jó az étvágyuk nagyon,pitypang meg ubi mindent visz náluk,na meg a szépiát is darálják befelé ezerrel. Már kaptak nagyobb kecót is,most 54 L-esben vannak.

Előzmény: krezil1 (3111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!