Keresés

Részletes keresés

Nonamona Creative Commons License 2006.02.17 0 0 404
De azért nagyon szépen köszi! Nona
Előzmény: Dydand (402)
Nonamona Creative Commons License 2006.02.17 0 0 403

Már itt van valami bibi, mert hiába választom ki a képet, az útvonalat megadja, de nem tölti be a képet. (lehet, hogy a tűzfal nem engedi???!!!) Pedig olyan szépek!!!!! :-(

 

Előzmény: Dydand (402)
Dydand Creative Commons License 2006.02.17 0 0 402
Először a tallózásal kiválasztod, majd utána fel is töltöd a képet. Gondolom eddig jutottál el. Ekkor a hozzászólásod alatt megjelenik maga a kép és a képtől balra van két gomb: töröl és beszúr. A törlést nem írom le, a beszúr-ra kattintva viszont beteszi a képet a szövegedbe. Ezt le tudod elelnőrizni: ha a szövegben bentvan az [image1], akkor a kép meg is fog jelenni. Másik fajta ellenőrzés, hogy a mehet előtt a megnéz gombra kattintasz:)
Üdv: dy
Előzmény: Nonamona (401)
Nonamona Creative Commons License 2006.02.17 0 0 401
Valamiért nem tudok fényképet feltölteni, de emilben szívesen küldök egy-két kedvcsinálót!
Előzmény: Nonamona (400)
Nonamona Creative Commons License 2006.02.17 0 0 400

Szia! Szerintem érdemes megnézniPort El Kantoui-t, érdemes nappal elmenni hajókázni. Mi egy katamaránnal mentünk, kb 1/3 árért vittek el bennünket, amikor megtudták, hogy magyarok vagyunk (úgy láccik a tulaj szereti a magyarokat). De érdemes előtte végigjárni a partot, s a számodra kedvező úszó járműt kiválasztani.

És érdemes este is visszamenni, mert az esti, éjszakai kivilágított város is nagyon klassz. Van egy pici vidámpark is, nem nagy szám, de barátságos.

Előzmény: Martial (397)
dzsamall Creative Commons License 2006.02.16 0 0 399
Szia!
Port el kantauiban a kikötőt érdemes megnézni, mellette pedig van egy helyes állatkert.
Én ennyit láttam belőle. :)
Előzmény: Martial (397)
Dydand Creative Commons License 2006.02.11 0 0 398
Szia!
Tunéziai élmények c. topikba nézz be, rengeteg ötletet találhatsz.
Üdv: dy
Előzmény: Martial (397)
Martial Creative Commons License 2006.02.11 0 0 397
Sziasztok!

Én már voltam Tunéziában, helyileg Sousse-ban a Scheherezade *** Hotelben!ÉS részt is vettünk a Tunis- Karthago - Sidi Bou Side fakultatív programon!De viszont a luxus kikötőt ( Port El Kantoui-t ) nem néztük meg! ( Sajnos )

-No most a lényegre térve meg szeretnék kérdezni valakit vagy valakiket, hogy hová lenne érdemes még elmenni Sousse-hoz közel ( pl. ha van v.kinek tapasztalata Monastirról vagy Port El Kantoui-ról akkor nyugodtan írjon )! Vagy ha van v.kinek más ötlete, hogy hová lenne érdemes még elmenniezeken kívűl akkor kérem , hogy írjatok!

- A válaszokat előre is köszsönöm!
Franci` Creative Commons License 2006.02.09 0 0 396
Hát végre letellt a kinti 2 hét.

Mi kerékpározni mentünk edzeni, tehát nem vettünk részt a turistáknak szervezett fakultativ programokon. Semmi muzeum látogatás, se sivatagi kocsitura.

Leszögezem, semmi mást nem csináltunk mint reggel kaja a szálloban, aztán 5 óra tekerés bringával(160km kábé) ,és visza a szállo, majd döglés.Majd ezt 2 héten át.

Szállotol ( el hana beach ) hogy ki-ki mércéje szerint döntheti el mi neki jo ,és mi nem.
Amit észrevettem hogy ott csak románok, szlovákok, kelet-németek, és magyarok voltak.Tehát a keleti blokk egykori tagállamaibol valo turisták. Egy svég, finn, hollnad , olasz...stb nem találkoztunk. Ez bizonyára elárul eggyet s mást a szálloda meg ugy az egész szinvonalárol.


Képek az alábbi oldalon találhatoak:

http://a11.extra.hu/tunezia/

http://a11.extra.hu/tunezia/



Képeket javaslom egyben RAR-ként leszedni .
Dydand Creative Commons License 2006.02.09 0 0 395
Erre is választ kaptál volna a T. élményekben...
Repülőre fel 5 kg/fő, mint kézipoggyász
Előzmény: StingeR (394)
StingeR Creative Commons License 2006.02.09 0 0 394
Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy a repülőgépre mekkora csomagot lehet felvinni? Azt tudom, hogy fejenként 20 kilóig nem kell fizetni, de hogy a gépen ez hogy van, arról sajna nincs infóm. Fontos lenne, mert holnap indulunk!!!
Segítségeteket előre is köszi:

StingeR
Dydand Creative Commons License 2006.02.08 0 0 393
Nézd át a Tunéziai élmények topikot, ott -ha rákeresel- rengeteg képet és infót találsz + választ a kérdéseidre.
Üdv: dy
Előzmény: StingeR (392)
StingeR Creative Commons License 2006.02.08 0 0 392
Szia!

Köszi az infokat! Az adataim között megtalálod az e-mail címem. Oda nyugodtan küldhetsz képeket :)
Előzmény: Raggi (391)
Raggi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 391

 

Mindenképpen érdemes elmenni a Tunisz - Karthagó- Sidi Bou Said egynapos programra, bár szerintem a Bardo Múzeumban magában el lehetne tölteni egy napot.

Mi elmentünk még Kairouanba és a 2 napos sivatagi túrára, nagyon megérte. A túra során megnéztük az El Jem amfiteátrumot, a troglodita (barlang) lakásokat, több oázist, az egésznek kicsit Rejtő Jenős hangulata volt.

Maga Sousse is megér egy napot. És akkor az 1 hétből már nem is marad fürdésre :))

 

Nem tudom hogy kell fotót betenni.

Előzmény: StingeR (390)
StingeR Creative Commons License 2006.02.08 0 0 390
Kedves Raggi!

Ha tudnál néhány képet küldeni a 2 napos sivatagi túráról, akkor könnyebben tudnánk dönteni :)
Milyen fakultatív programokra érdemes elmenni?

StingeR
Előzmény: Raggi (389)
Raggi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 389

Szia!

 

Szerintem a 2 napos sivatagi túra nagyon szép, sok érdekeset látni, ami nem fér bele az egy naposba. Igen, sivatagot látsz, de mindjárt 3 különböző fajtát, a só, a kő és a homoksivatagot. Nekem nagyon tetszett, megvan a maga sajátos varázsa.

Előzmény: StingeR (388)
StingeR Creative Commons License 2006.02.08 0 0 388
Kedves Marcsi59!

Mi is a Kathagoval megyünk! Nagyon izgulunk, mert még egyikünk sem repült... Reméljük nagyon jó lesz minden. Nekünk azt mondták, hogy a 2 napos sivatagi túrára nem érdemes elmenni, mert 2 napig csak homokot látsz és ugye nem a legolcsóbb. Helyette inkább az egynaposat ajánlották.

StingeR
Előzmény: Marcsi59 (387)
Marcsi59 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 387
 Kérdéseidre csak néhányra tudok választ adni. A Szálloda kint van a városból, tehát taxiznotok kell Sousseba cagy Port el Kantauiba. Az időjárásról: rokonaim egy hete jöttek haza és 12-15 fok volt. Vigyetek meleg ruhát, főleg ha a Saharába is mentek. Nem írtad, hogy melyik irodával mentek. Ők a Kartagóval voltak és jó idegenvezetőjük volt. Az időjárást egyébként a neten is meg lehet nézni. Jó pihenést kívánok!

Előzmény: StingeR (386)
StingeR Creative Commons License 2006.02.07 0 0 386
Sziasztok!

Pénteken indulunk a párommal a Hotel Jinene-be és szeretnék némi infot kérni: milyen a szálloda? És a kaja? Jön még valaki ebben az időpontban?
Milyen programokat és hogyan (magánúton/szervezett formában) érdemes szervezni?
És milyen az időjárás? Sok meleg cuccost kell vinni?
Minden segítséget előre is köszönök!!!
Ha valaki képekkel is tudna szolgálni a szállodáról, azt nagyon megköszönném :)

StingeR
Janó_Kkl Creative Commons License 2006.02.07 0 0 385

Azt nagyon megköszönöm és ha tudnál akkor képet is küldj!(szálloda,, szoba, étterem, előtér, medencék, park, strand) Sokat kérek? Bocsi Nagyon várom, most megyek előszőr életemben európán kívülre és most fogok előszőr repülni is!

Egy kicsit parázok is, de csak ami természetes és egészséges! :-)

Szahara túrán voltatok? képek vannak?

 

Köszi Janó és várom a mailt

Előzmény: GYURMÓKA (384)
GYURMÓKA Creative Commons License 2006.02.07 0 0 384

Szia !

 

Privi mailben irok részletesen

 

Gy

Előzmény: Janó_Kkl (383)
Janó_Kkl Creative Commons License 2006.02.07 0 0 383

Szia Gyurmóka

 

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad Velem a véleményed, tapasztalataid!

Abban teljesen igazad van, hogy az El Hana Beach-ről nagyon vegyes vélemények voltak, de a Maraboutról eddig nem igen olvastam sem jó, sem rosszat!

Az igaz, hogy az utazási irodában is inkább a Marabout ajánlották, mondván, hogy a visszatérő utasok nagyon dícsérték!

 

Maraboutban hogy vannak a szobaszámozások(tengerre nézők itt is a páratlanok)?

Itt is lehet a recepcióssal alkudozni a tengerre néző szobákra TND-vel esetleg egy kis hazai BB arany cueve-vel? :-)

 

A szaharai 2napos túra megéri az árát? azt olvastam, hogy a többi helyre el lehet olcsóbban magán úton, vasúttal, taxival, busszal is jutni!?! Nem veszélyes a tömegközlekedés(vonat)?

Előzmény: GYURMÓKA (382)
GYURMÓKA Creative Commons License 2006.02.07 0 0 382

Szia, Janó  !

 

Tunéziában kb. hatszor voltam, mert -mint sokan mások - én is mindig jól éreztem ott  magam, sokféle szállodát kipróbáltam, s a kérdésedre a válaszom: egyértel-

műen a MARABOUT-ot válasszátok !!! Az EL Hana Beachben ugyan nem laktam, de

a mellete levő 4*-os Chems El Hanában igen, s az elég gáz volt. (Az El Hana szállo-dákat ugyanaz a cég üzemelteti). Ég és Föld a különbség  a Marabout és az El Hana szállodák  között és nem csak amiatt, hogy az utóbbiaknak nincs saját tenger-partjuk. Tapasztalatom szerint a személyzet udvariatlan volt, a kaja rossz, izetlen, a szobák nagyon lelakottak a Chems El Hanában. A Maraboutban viszont -utóbbi három alkalommal már csak ide mentem vissza -nagyon kedves a személyzet , az ellátás pedig kiváló, gazdag a választék ,finom ételek,  gyönyörű kert, termálvizes medence, külső úszómedence, a finom homokos tengerparton nyugágyak,beach bár, márciusban már lehet napozni is a parton. Szóval, én mindenképpen a Maraboutot

választanám (tavaly szeptemberben voltam utoljára). Egyébként, ha van türelmed

végigolvasni a topicot, tapasztalhatod, hogy az El Hana Beachről  elég vegyes véle-

mények vannak, a Maraboutról viszont egy rossz szót sem irt senki.

Ha van még kérdésed, szivesen válaszolok!

 

Üdv

Gy

 

Előzmény: Janó_Kkl (378)
Janó_Kkl Creative Commons License 2006.02.07 0 0 381

Szia Dzsamall

 

Igen, nagyon örülnék ha bővebben írnál a szállodáról, a körülményekről, árakról!

Írhatsz a mail címemre is és oda ha tudsz küldeni képeket akkor nagyon megköszönném! (szobáról, étteremről, szállodáról)

az időjárás ilyenkor - március vége - milyen arra felé, milyen rucit vigyünk, lehet már a tengerben fürdeni vagy ez felejtő még!?!

 

Köszönöm előre is Janó

 

ui.: nem ismerem ezt a rendszert, de ha nem találnád a mail címem: jano_77@vipmail.hu

Előzmény: dzsamall (379)
Janó_Kkl Creative Commons License 2006.02.07 0 0 380

Szia Dzsamall

 

Igen, nagyon örülnék ha bővebben írnál a szállodáról, a körülményekről, árakról!

Írhatsz a mail címemre is és oda ha tudsz küldeni képeket akkor nagyon megköszönném! (szobáról, étteremről, szállodáról)

 

Köszönöm előre is Janó

 

ui.: nem ismerem ezt a rendszert, de ha nem találnád a mail címem: jano_77@vipmail.hu

Előzmény: dzsamall (379)
dzsamall Creative Commons License 2006.02.07 0 0 379
Szia Janó!

Én az El Hanában voltam 10 napig és nagyon klassz volt!
Ha gondolod részleteket is tudok írni...
Irigyellek benneteket! :)
Előzmény: Janó_Kkl (378)
Janó_Kkl Creative Commons License 2006.02.07 0 0 378

Üdv. Mindenkinek!

 

Március 24-én indulunk Sousse-ba a menyasszonyommal és nagyon FONTOS lenne, ha segítenétek dönteni, hogy El Hana Beach(lefoglalózva) vagy Mrabout?!? most még 6.000-ért át lehetni íratni a Maraboura a foglalót és hely is van! Megéri?!?

Itt nagyon sokan lehúzták az El Hana Beachet!?! Tényleg annyira gáz?

Azt tudom, hogy míg a Marabout közvetlen a parton, addig az El Hana-t egy út választja el. a kaja melyikben jobb, változatosabb, mert nagyon válogatós és kényes gyomrú vagyok!?!?

Ha esetleg jön még vki ezen a napon v. ebben az időben esetleg akár ugyan ebbe a szállodákba, akkor írjon! Esetleg összefuthatnánk oda kint egy közös program erejéig!?!

 

Előre is köszi a GYORS reagálásokat, válaszokat!

 

Janó

Remember Guiseppe Conlon Creative Commons License 2006.01.23 0 0 377

Kedves Éva!

Dy írásait már olvastam, többek között ennek tudható be, hogy a Marabout-ot választottam, illetve a tuniszi "saját" utat. Sousse és Monastir természetesen benne lesz a programban, csak a múzeumlátogatásokat fogjuk kihagyni/ritkítani.

Köszi,

RGC

Előzmény: Éva71 (375)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.01.23 0 0 376

HAli!

 

Milyen idő van ilyenkor Tunéziában? rövidgatyás / kabátos fázós...

mennék asszem körülnézni... :)

 

előre is thx

Éva71 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 375

Kedves Guiseppe!

 

Én ugyan csak 1x voltam még Tunéziában, de máris tudom, hogy 6 nap (perem napokat leszámítva) nem sok mindenre elég. Ha már csak a két várost, Suisse-t és Monastirt veszed, mindenhol el lehet tölteni min. fél-fél napot, ha nem többet. Mi nem voltunk még befizetett programokon (idén tervezzük 12 nap, vagy 2 hét keretében) de nagyon hamar elszaladt a kinn töltött idő. Ebben a két városban nagyon klassz erődök vannak, múzeumok és persze piacok. Dydand ajánlotta nekem és másoknak is korábbi írásait, én ajánlom Neked is, nagyon tanúlságosak és sok mindent megtuthatsz belőlük.

 

Szia, Éva

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!