Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rugo- Creative Commons License 2004.11.29 0 0 500

Gina01,

 

"...a törés óta az értékre kamatt! fizetnek (11 %)..."

 

mi is ez igazából? Ez engem is érdekelne....

Mire fizetik a 11% kamatot? A KÖBE??? Kamatot fizet?!

 

rugo

Előzmény: Gina01 (498)
Woller Creative Commons License 2004.11.29 0 0 499
Az elszámolásnál a biztosító értékével számolj, és halgass a +150 000Ft-ról!
Előzmény: Gina01 (498)
Gina01 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 498

Köszönöm  válaszokat, valamint az emilt

Múlt hét pénteken végre megjött a levél.

Kifizetik a bérautót, de csak 30 napra és korlátozva (guruló költség) vaamint a törés óta az értékre kamatt! fizetnek (11 %)

Eddig itt tartunk... igazából már "csak" az autó értéke ami nagyon nem oké..., szerintem....Igaz még vitatni fogjuk a 30 napot is, hisz nem miattunk nem tudtunk 30 napon belül másik autót venni...

A szervíz többet kínált a kocsiért, mint amit a biztosító megállapított (kb 150 ezerrel) lassan értékénél leszünk....

 

Előzmény: rugo- (487)
Woller Creative Commons License 2004.11.25 0 0 497

Lesz majd paragrafus, de mivel nem én keresem, bizonytalan... A lényeg, hogy ír d meg a levelet, éls akár személyesen is vidd be 2 példányban és vetesd át! /aláírják a másodpéldányt dátummal/

 

A folyt. ha fizetnek, egyszerű a történet. Megreklamálod ami szerinted nem jó az értékelésen, és ha szerencséd van valamicskét fizetnek rá. Vagy felkérsz valakit, aki reklamálással foglalkozik (HMM), és ő nézi át a cuccot.

Ha nem fizetnek, akkor végre lehet perelni.

 

A rocsérték olyan szemét módon van kiszámítva, hogy amennyiben a kocsid a kár előtt 1 millát ért, és a javítás kb 400, akkor a roncs kb 500 lesz. Ha megjavíttatod sem nyersz, mert a totál miatt veszít az értékéből, meg az idő...

Ha eladod, akkor viszont a szerződött partner ad érte 300-at, és a bizti a 500 és 300 különbségét pótutalásként kifizeti. A lényeg, hogy Te ne járj jól!

 

Eurotax...

A biztosító hivatalból készít, és az alapján számolja a roncsértéket. Neked kötelesek kiadni. Persze lehet benne hiba.... Ha már van rocsérték, akkor eurotax értékelés is van!!!

Előzmény: rugo- (495)
SzaboZE Creative Commons License 2004.11.24 0 0 496

1. a károkozó külön nyilatkozata a károkozás elismeréséről (amit már megtett a baleseti bejelentőn - ami okirat ismereteim szerint-)

 

Sajnos nem :( Rá is van írva, hogy nem számít jegyzőkönyvnek csak a nyilatkozat a biztosítási ügyintézést megkönnyítendően szükséges. Az mondjuk jelent valamit, hogy lent aláírva ott áll, hogy a felelősségem elismerem...

 

SzaboZE

Előzmény: rugo- (486)
rugo- Creative Commons License 2004.11.24 0 0 495

Köszi! Várjuk a folytatást.

(ptk paragrafus, bekezdés lenne kóser)

 

Én ma tartok pontosan 2 hónapnál (a káresemény után), de az utolsó papir beadása óta is eltelt vagy 1,5 hónap.

Egyenlőre telefonon annyit közöltek hogy a roncsértéket xxxxx Ft-ban állapitották meg. (ha ennyiért nem tudom eladni akkor és ha annak a kereskedőnek adom el akikkel nekik van szerződésük- akkor a különbözetet (esetleg) hajlandók fizetni.

 

 

KI TUDNA NEKEM istenbizony EUROTAX forgalmi értéket mondani? (Ha megadom a gép összes paraméterét természetesen)

Ennek ismeretében már tudnám kalkulálni hogy mekkora összegre számíthatok. (EUROTAX törés elötti érték - roncsérték)

 

 

kösz.

 

rugo

 

Előzmény: Woller (494)
Woller Creative Commons License 2004.11.24 0 0 494

Nos szóban megvan, de a ptk.-ban van erre jogszabály. A teendőd:

 

Írsz egy levelet, amiben leírod, hogy az utolsó biztosító által TŐLED kért dokumentum 2004.xxhó xxnapján adtad be. ettől az időponttól eltelt a 30 napos ügyintézési idő (érdemes még a harmincon felül 7-8 napot várni), és tekintettel arra, hogy további iratokat tőled nem kértek felszólítod őket a kárrendezésre, a kárösszeg kifizetésére.  Mindegy, hogy mennyi, a lényeg, hogy állást foglaljanak, hogy egyáltalán kifizetik az összeget vagy sem, mert innentől tudsz továbblépni. most mennem kell, majd folytatom....

Woller Creative Commons License 2004.11.23 0 0 493
Délben beszétem az ügyvéddel, azt igérte PONTOSAN utána néz. Ha eredmény megvan, akkor a hivatkozást beteszem ide mindenki okulására!
Előzmény: rugo- (490)
tucsok13 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 492
Nekem KÖBÉS tapasztalatom még nincs, bár flottákkal foglalkozom, ez még eddig kimaradt. Viszont az Allianz Hungáriával nem egy ügyünk a PSZÁF hatására rendeződött.. Az általam ismert biztosítók közül az Allianz a legbürokratikusabb, legszemetebb, főleg ha KGFB-re akarok náluk kárt rendeztetni. A Generalival, az Unionnal és az Uniqa-val nem volt még soha gondom, pedig évek óta ezzel foglalkozom. Azt hittem az Allianz a leggázabb, de lehet hogy tévedtem. Remélem Köbéssel em hoz össze a sors, a tapasztalataitok alapján legalábbis..
Előzmény: GADA (485)
Woller Creative Commons License 2004.11.22 0 0 491
Bocsi rugó, de ma semmi időm nem volt utánajárni a dolognak.... Talán holnap...
Előzmény: rugo- (490)
rugo- Creative Commons License 2004.11.19 0 0 490

ez a 30 nap tuti? (úgyértem valami törvényi előírás? - ha igen egy hivatkozási szám jó lenne) Mert igázából a kárbejelentés szept. 24-én történt és  okt 6-án (valójában korábban, de a kérés miatt ezt a dátumot irtam a papírra) én minden papiruszt kitöltöttem, átadtam (a kárbecslőnek, ő vitte tovább)

 

Ehhez képest kb 2 hete kaptam tőlük egy fecnit (egy formanyomtatványt) amin az volt beixelve hogy károkozói nyilatkozat és a károkozó gk szemlézése szükséges a jogalap elbirálásához (ugyan ezt mondták szóban is)

Természetesen azt nem mondták(irták) hogy ezeket én szerezzem be, csak hát egy kicsit próbáltam lenditeni az ügyön azért telefonálgattam a kárbecslőnek, meg a károkozónak hogy mi van már?

 

Na fogalmazok aszem akkor egy levelet aztán hétfőn elküldöm.

 

kösz

 

rugo

 

Előzmény: Woller (488)
Woller Creative Commons License 2004.11.19 0 0 489
Ja, és nem a Te feladatod a károkozói nyilatkozat beszerzése, sem a károkozó autó bemutatása...
Előzmény: Woller (488)
Woller Creative Commons License 2004.11.19 0 0 488

sajnos úgy érzem, nagyon nem akarnak neked fizetni. :((

Ne beszélgess, levelezz! Minden levélen legyen rajta, hogy a kamatokkal együtti összeget utalják neked. A biztosító köteles az általad utoljára beadott a kárrendezéshez szükséges papír után 30 napon belül lezárni az ügyet. Vagy a kifizetés elutasításával, vagy fizetéssel. Ha elutasítják, azonnal lehet perelni, de ez az időhúzósdi a legmocskosabb dolog.

Előzmény: rugo- (486)
rugo- Creative Commons License 2004.11.19 0 0 487

Gina01,

 

szóval (sajnos) semmi jóra ne számíts!

("jövőhéten talán kapunk valami papírt..." -ha-ha)

Ha valami elmozdulást akarsz akkor mihamarabb szabadíts rájuk egy ügyvédet...

 

Én is úgy voltam hogy minden héten azt mondtam magamnak; na majd jövő héten biztos lesz valami...aztán nem lett, és még most sincs (2 hónapja)!

Másrészt ne várj arra hogy majd ők... Ha nem döngeted az asztalt semmit nem csinálnak.

 

üdv

 

rugo

rugo- Creative Commons License 2004.11.19 0 0 486

Titkon biztam abban hogy az e topicon mesélt ügyek kicsit nagyitva és túlozva kerültek előadásra, de...sajnos nem.

Ime az én ügyem:

 

szeptember 24-én törték össze a gépemet (elég alaposan)

rá 8 napra (!) történt meg a kárszemlézés (de a becslő kérte hogy Okt. 6-ot irjak a papirra mert hogy elromlott a számgépe és majd csak 6-án tudja a cuccot megcsinálni...! Gondolom ki van adava hogy a becslést követő nap le kell adni az anyagot.)

2 héttel későbbi érdeklődésemre annyi derült ki hogy a szakértői állásfoglalás szerint GT-m van.

hosszú ideig semmi

közben saját szakállamra, némi zsebekbe dugdosott zsozsóval megtámogatva elindíttattam az autóm javíttatását

1.5 hónappal az eset után a biztosító (asztaldöngetésem hatására) közölte:

a jogalap elbírásláshoz szükséges

1. a károkozó külön nyilatkozata a károkozás elismeréséről (amit már megtett a baleseti bejelentőn - ami okirat ismereteim szerint-)

2. a károkozó gk-t is meg kell szemlézni

 

ejha mondom, 1.5 hónappal az esemény után?! ELég hamar észbekaptak...

 

 

közben az autómat kalapálják...

 

hivom a kárszakértőt hogy mi az ábra a 1 és 2 ponttal?

 

Háááát igen keresem a károkozót, de egyenlőre sajnos nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot...

néhány nap múlva: a nyilatkozatot kitöltötte, de sajnos csak az adatait irta rá, újra mennem kell hozzá....

 

És mi van az autó szemlézéssel - kérdezem. Hát az problémás mert közben a járgányt már 2-szer eladták, egyenlőre nem "találják" a legutóbbi adás-vételi szerződést igy nem tudom hol az autó, de mindent elkövetek..... (!)

1 hét múlva újra hívom, erre elmondja ugyan azt mint fentebb (!)

 

AKURVAÉLETBE mondom! (már bocsánat), ha nem hívom akkor semmit (még ennyit sem csinál????)

 

biztosító, asztaldöngetés. Eredmény: megigérik hogy utánanéznek a dolognak (és a kárbecslőnek) és pár nap múlva felhívnak...de igazából sajnálják; amig a nyilatkozat és a károkozó szemlézés nincs meg, teccik tudni a belső szabályok....nem tehetünk semmit....  (!)

 

közben autóm elkészült (egészen szép és jó, meg vagyok vele elégedve), fizetés zsebből....

 

most tartunk 2 hónapnál a káresemény után, igazából egyáltalán nem vagyok megygőződve arról hogy valaha is pénzt látok ezektől a nyamvadékoktól.

 

uff

 

 

 

GADA Creative Commons License 2004.11.19 0 0 485

Folytatva a kiválló topic névadóhoz fűződő élményeimet egy ötlet mindenkinek, akit szívat a KÖBE:

Ügyvéd ismerős tanácsára tehát írásbeli panaszt nyújtottam be a PSZÁF-hez. Na, eddig nem mozdították a seggüket KÖBÉ-ék, de a PSZÁF vizsgálat hatására megindult a dolog. A társbiztosító Allianz (a károkozó kötelezője náluk van, az enyém a KÖBÉ-nél és a szívességi kárrendezést az én biztosítóm "intézte") már be is kérte az adatokat a KÖBÉ-től és tegnapi levelük szerint máris megkezdik a kárrendezést. És nem kell megvárni a bírósági végzést!!!

 

Mellesleg a hangnem és az igyekezet közötti különbség ég és föld az Allianz javára!

 

Gada

Előzmény: GADA (461)
Woller Creative Commons License 2004.11.19 0 0 484
Mél ment, címekkel, telefonszámokkal...
Előzmény: Gina01 (483)
Gina01 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 483

Köszi a választ.... én is így gondoltam nem írok alá, illetve azzal a megjegyzéssel h nem értek vele egyet. további vizsgálatot igénylek..

a kárenyhítés is rendben van... de annál elöbb nem tudok semmit se csinálni, míg enm adtak pénzt... és a káreset már több mint 30 napja volt, de még hivatalos értesítés sehol.. tán a héten kapunk papírt...

írok egy emilt az ügyvédcímért....

köszi

Előzmény: Woller (482)
Woller Creative Commons License 2004.11.18 0 0 482

Én nem ezekkel a részekkel foglalkozom, csupán a technikai háttérrel, de ügyvéd címet-számot tudok priviben küldeni, de még nem kaptam mailt....

 

 

1, A biztosító tuti, hogy alulértékelte a kocsit (mert mindíg ezt szokták)  Ebből tudok általában pénzt kicsikarni

2, a szervizben valaki szvsz nagyon meg akarja venni a roncsot roncsértéken, lehet ezért lett totálkáros. Talán ebben is van tartalék.

 

DE! Ne húzd az időt! Fizessen a biztosító amennyit akar NE ÍRJ ALÁ EGYEZSÉGET , abból meg a roncs árából meg némi tartalékból lehet venni kocsit, aztán nekik lehet esni ügyvédileg! Ha egyezség nélkül nem akarnak semmit fizetni felvehetsz baráti kölcsönt bárkitől, hogy autót vásárolhass, és a kamatait is megkapod pótutalásként.

 

Bérautót azért nem bérelhetsz korlátlanul, mert kárenyhítési kötelezettséged van. Pl: ha eltörik egy vízcső nem hagyhatod úgy és utazhatsz el nyaralni, mert a biztosító majd kifizeti...

Előzmény: SzaboZE (481)
SzaboZE Creative Commons License 2004.11.17 0 0 481

Ezt woller tudja majd. A 30 nap biztos, ám elvileg, ha húzzák tovább az ügyet (nem a Te hibádból adódóan, akkor szerintem kötelesek megtéríteni MINDEN kieső napot). Remélem erre tudja woller a pontos választ, mert fontos valóban :) A napi 5k is 150k, máris 2.250-nél vagy :)

 

SzaboZE

Előzmény: Gina01 (480)
Gina01 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 480

:-)

na igen... megy levél, mind a biztosítónak, mind a szervíznek.... de mi van ha nem akarják kifizetni csak 30 napra a bérkocsit... akkor nagy a bukás....azt a napi 5 ezret se akarom...

(amúgy köszi a gyors reakciót:-))

Előzmény: SzaboZE (479)
SzaboZE Creative Commons License 2004.11.17 0 0 479
Talán szólni kéne a szervíznek, hogy még az eurotax érték is magasabb, így talán a biztosítónak ezt meggondolásra vissza kellene pöccinteni. Első körben. Amíg meg nincs autód, addig bérautó.
Előzmény: Gina01 (478)
Gina01 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 478

 Az eset a következő:  2004 október 12-én egy ütközés vétlen károsultjai voltunk. A károkozó elismerte hibáját és a károkozást.

 Az autót autómentővel lakhelyünkhöz legközelebb eső márkaszervízbe szállítattuk, ahol megbíztuk az ügyintézőt a biztosító felé történő intézkedésről és az esetleges javításhoz is hozzájárultunk.  A biztosító kárfelvevője másnap lefényképezte az autót és megkapta a javítás költségről szóló kimutatást.(az autó 4 éves, éves pályamatricával ellátott, frissen vizsgáztatott,hibátlan, szervízkönyvvel rendelkező gépjármű)
  A kár értéke igen magas lett, (az eurotax érték kb. 2, 24 millió, piaci érték kb. 2,5-2.7millió a kár érték kb 1.3 millió) ezért felmerült a gazdasági totálkár lehetősége is.Ma kaptunk egy telefont a szervíz ügyintézőjétől, (hivatalos papírt még semmit) hogy autónkra 2.1 milliót akarnak fizetni, és ha gondoljuk várjunk jővő hétig, mert egy ugyanolyan állapotú korú autó lesz ben 2,7 ért amit megvehetünk....Azt hiszem ez csak vicc......

  Mivel  munkába járáshoz szükség van gépjárműre, ezt igazoltuk is (bár nem tudom mi köze van a biztosítónak ahhoz, hogy mire használom(nám) saját autómat, úgy gondolom ha csak az életszínvonalomban esik kár és busszal kell járnom, már az se jogos) amit bérelni kell (napi 15000Ft) mi jogon mondhatja, hogy csak a 70%-át fizeti ki, mert a többi guruló költség, és ezt az összeget is csak 30 napig??? (saját autóm értéke, ha azzal járnék, nem csökkenne naponta 5000Ft-t, illetve évente nem költöm rá ennek 365 szörösét)
Mi van a többi nappal, hisz 30 napon belül még választ se kaptunk a kármegállapítására, tehát 30 napon belül képtelenek vagyunk új autót beszerezni, max a kifizetés után 30 napon belül.
  Szeretném megtudni vajon mi esélyünk van egy esetleges per során behajtani a ténylegesen  felmerült költségeinket, kárunkat, hisz egy vétlen károsultat, úgy gondolom nem érhet se anyagi, se erkölcsi kár. Illetve ha tudtok egy jó jogászt aki segíthetne.......

Woller Creative Commons License 2004.10.11 0 0 477
Akkor per, és nyersz.
Előzmény: SzaboZE (476)
SzaboZE Creative Commons License 2004.10.10 0 0 476

Igen, ezeket tudom. De tényleg rendes szerződés van és az adózásban is fel van tüntetve apám bevétele. Tehát papíron is minden oké és az apehnak is ugrálhatnak.

 

SzaboZE

Előzmény: Woller (474)
GADA Creative Commons License 2004.10.09 0 0 475

Az ember sehol sincs bitonságban :)))

 

Gada

Előzmény: Woller (464)
Woller Creative Commons License 2004.10.08 0 0 474

Természetesen bárkitől lehet bérelni, de nehéz benyeletni a családi járgányt. Van egy úgynevezett kárenyhítési kötelezettséged, ahol viszont bizonyítanod kéne a családon belüli elszámolást, tehát azt hogy miért is fizetsz annyit amennyit. Például simán kifizetettethetnéd, ha addig az apukád fizetés nélküli szabadságra megy, mert autó nélkül nem tudja ellátni a munkáját, a te munkádhoz is nélkülözhetetlen. Ezenfelül az adóbevallásban is szerepeltetni kell a bérletre kifizetett-bevételezett összeget, mert mocskosul be tudnak mártani az @pehnál. Nos pont ezért nem érdemes családtagtól bérelni. A bérautóra különben van kötelező igénybejelentési kötelezettséged, guruló kilómétert nem térítenek -hiszen a saját autód is kopna-, stb...

 

Ha van az előzőekben pontatlanság, akkor elnézést kérek, nem ezzel a résszel foglalkozom. A lényeg benne van.

Előzmény: SzaboZE (473)
SzaboZE Creative Commons License 2004.10.07 0 0 473
Mermér? Ez le van valahol írva, hogy kitől szabad? :) Leírta az adózásnál, nyugdíjas :D
Előzmény: Woller (472)
Woller Creative Commons License 2004.10.07 0 0 472
Hát bizony nem is aputól kell bérelni...
Előzmény: SzaboZE (471)
SzaboZE Creative Commons License 2004.10.06 0 0 471

Ez úgy 8-9 éve volt. Fizettek 115-öt a trabira, amit 100-ért vettem. Oszt 40-ből helyreállt az eredeti állapot. Tehát nem :D Viszont az 1 évvel ezelőttire azóta se fizettek bérautót, nem veszi be a belük, hogy apám a bérbeadó... :) Akarnak személyi jövedelemadó igazolást vagy mit.

 

SzaboZE

Előzmény: Woller (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!