Keresés

Részletes keresés

cujo0227 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29133

Azt sajna még nem olvastam... Az éjszaka hangjait, Az eljövetelt, és A rémületet olvastam eddig amik nagyon jók voltak:) ráadásul már csak ( Dean könyv hiányzik a gyűjteményemből:D csak az a baj, hogy mostanság nem akadtam egy olyanra sem ami még hiányzik... A keletinél a standosnál szoktam venni... de remélem nem szorulok majd rá a vaterára. Egyesével beszerezni marha macerás..

 

Meg most rákattantam Anne Rice-ra is. A Mayfair boszorkányok életét olvasom most, és még egy ideig. Most jutottam el a Talamaskás részig és azzal álmodtam:D

 

Aztán Álomdoki van tervben, majd Darren Shan Árnyak asszonya. Esetleg utána olvasok megint Deant, de én A szív sötét folyóit néztem ki .

 

Amúgy nem szeretek egymás után több könyvet ugyanattól a szerzőtől olvasni. Váltogatni szoktam őket. 1 King, 1 Dean,  Peter Straub, Anne Rice, Darren Shan, Robin Cook :D Fable. Ward. Mikor mihez van kedvem.

 

Amúgy tudtátok, hogy Novemberre jön Mr Mercedes? Már be van harangozva a f..szbukkon:D Jó lenne... úgy anyós 4 kinget kap ajándékba, amiből 3 vadi új:D

Előzmény: Solyom3 (29126)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29132

én kettővel próbálkoztam, címeket, sztorit ne kérdezzetek, nem emlékszem, de az ötvenedik oldalnál kaszáltam mind a kettőt, mert idegesített a sablon karakter ábrázolás, a barátok közt szintű dialóg...

Előzmény: atilla79 (29131)
atilla79 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29131

Azért Koontz néhány korai könyve is jó, akkor még nem jellemezte ez a vázlatszerű stílus, ha ezt annak lehet nevezni, amit az új könyveiben művel. Az Idegenek nekem az egyik kedvencem, izgalmas, jó karakterek. Legalábbis emlékeimben így él, ahogy a Virrasztók is kedvenc tőle. Persze lehet, ha újraolvasnám, nem így gondolnám...

Előzmény: Sweeney Todd (29130)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29130

ja, és ha jól akarsz írni, akkor ne csak kinget olvass, hanem sok-sok klasszikust (is). Koontz pl nem tud írni, lehet, hogy a történetei jók, de olyan alpvető írástechnikai hibákat vét a semmitmondó inas-szobalány párbeszédeinél kezdve, hogy ezekkel kezdik a kezdő írók hogyan ne kézikönyvébe. cook dettó, a régi könyvei viszont jók. 

Előzmény: cujo0227 (29125)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29129

"És soha senki nem tud és nem is fog majd úgy írni Mint KING."

 

na, azért ezt ne! a világirodalom tele jobbnál jobb írókkal. ő, a saját műfajában kiemelkedő.

 

 

Előzmény: cujo0227 (29125)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29128

karcolat.hu jó kis oldal amatőr íróknak az első néhány megjelenésig alkalmas arra, hogy csiszolgassanak.

Előzmény: cujo0227 (29125)
atilla79 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 29127

Na igen, az ismerős érzés nekem is, hogy nem jön a varázs. Viszont itt két oldalon is lehet a hiba. Akár benned is, lehet veled van a baj, hogy nem ugyanazt az érzést hozza. Egyébként elárulom, belőlem sem. Már nem szorul össze a gyomrom, mint anno, ha sétáltam az utcán, és megláttam a könyves standon egy új King kötetet, és az sem ugyanolyan, amikor kézbe veszem, és olvasom. Sőt, a régi könyveit újraolvasni sem ugyanaz az érzés. Persze jók, imádom őket, de akkor sem. Elárulom, volt néhány évem, amikor leálltam Kinggel, nem olvastam, és nem is vettem meg a könyveit. Aztán megbántam, mert pont ekkor adták ki az Atlantisz gyermekeit, amit aztán, amikor újra rátaláltam a mesterre, nem lehetett kapni, csak hatalmas összegekért, használtan, de ezt mindenki tudja. Szóval bonyolult dolog ez az olvasás, mivel a befogadó is folyton változik. 

Solyom3 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29126

Ha már szóba került Koontz, az Összetörve c. könyve milyen, olvasta már valaki? Mert én most szemezgetek vele.

 

Megértelek, tényleg nehéz írni, én is szeretek, de szerintem nem tudnék megélni belőle. Ha nem is azért, mert olyan rosszak lennének, de egyszerűen nem tudnék olyan gyorsan dolgozni, ahogy azt egy kiadó elvárná.

Előzmény: cujo0227 (29125)
cujo0227 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29125

pff, nekem álomdoki még messze van...most Mayfair boszikat olvasok.. és majd utána:D

 

Egyébként nem láttam az Állattemető filmet...:( csak a második részt, de az szar volt:D majd megkeresem és letöltöm, már ha fent van a neten.

 

Ha mindig ugyanolyanok lennének a könyvei, akkor meg az lenne a baj.... egyszerűen szerintem nincs olyan író a világon aki mindig ugyanazt a színvonalat hozza, képtelenség. Nekem ugyanúgy tetszenek az új könyvei is, ahogy a régi horrorsztorik. Jók a történetek, legalábbis szerintem, és nekem ez elég.

 

Olvasok pl Dean R. Koontzot is, jókat ír, de meg sem közelíti King színvonalát.... Robin Cookot is, szeretem, mert számomra érdekesek a könyvei, de ő sem közelíti meg Kinget, és Peter Straubot is.... vele is ilyen érzéseim vannak. Jó, de nem King.

 

Én hobbi szinten szoktam írni,  szóval minimális fogalmam van a dologról, rohadt nehéz..... nem is írok terjengősen, mert tudom, hogy unalmas lenne.... a büdös életben nem tudnék még egy nagy regényt sem összehozni.... Kisregényem 1 van, a másodikon dolgozom, meg novellák.... van pár ötletem további kisregényekre is novellákra is, de köszönő viszonyban sincs Kinggel. Pedig a maga nemében egy amatőrhöz képest szerintem nem rosszak.... csak hát izé... nincs annyi gyakorlatom:D Fantáziám lehet hogy lenne... de akkor sem tudnék összehozni olyan írásokat mint ő. És soha senki nem tud és nem is fog majd úgy írni Mint KING.

 

Ezért van az hogy olvasok másokat is.... de csak azért mert King nem ad ki annyi könyvet, hogy elég legyen:D

Előzmény: waces (29120)
nannau Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29124

Én nem azért írtam az két említett könyvről, h "szar", mert úgy van megírva, hanem mert nem adja vissza azt a varázst, amit megszoktunk tőle az Állattemetőnél, Cujónál, Az..c könyveknél. Legutóbbi ilyen harmatgyenge könyve a "Nem jön szememre álom volt" részemről. Jó tudom ő is vált. De ha "horrorkirálynak" kiáltotta ki a Nép, akkor keltsen is félelmet az oldalakon,h aludni se tudjunk, vagy előtte nézzünk be a szekrénybe :-) Mert be kell vallanom, Dean R. Koontz könyvei inkább lenyűgöznek azóta. Bár ő az amerikai Horrorírók Szövetségének elnöke, de azért pszichothillereket ír. Visszatérve a két King könyve, sajnáltam kiadni rá utólag a sok ezret, (pedig van miből költenem), inkább szedtem volna le e-bookban.

No, de ettől függetlenül majd várom az új King könyveket.

 

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29123

igen, igen az állattemető király!

Előzmény: waces (29120)
waces Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29122

a dolores nem lett volna rossz film, mert cathy bates mindenben, de foleg elmebeteg oregasszonyok szerepeben (lasd ahs:coven) popec.

nem is csak a dialogusok atultetesevel van gond, hanem a "fejben" lejatszodo cselekmenyekre, gondolatokra. illetve azok kepre ultethetetlensegevel. (ezert nem lesz soha film a gerald's gamebol, pedig az nagyon-nagyon jo konyvben, bar azthiszem itt ezzel a velemenyemmel egyedul vagyok :) ).

 

egy filmnel, foleg ha konyv adaptacio, nehez a jo/nem jo vonalat beloni. ott a kubrik fele zsenialis the shining, ami mint konyv adaptacio messze nem olyan jo (ellenben a sokkal gyengebb sorozat lenyegesen konyvhubb volt)

Előzmény: Sweeney Todd (29108)
waces Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29121

kedvenc mondasom utal a tyuk letben torteno eletre es a tojas zapsaganak megallapitasa kozti osszefuggesre.

 

ettol fuggetlenul abban igazat adok neked, hogy leszarozni felesleges (imho pl a dark tower borzalmasan rossz, de ez csak es kizarolag az en velemenyem es nem fogom de facto kijelenteni, hogy szar. sot, az emlitett 11/22/63 szerintem baromi jo lett, mig a bura alatt nem. illetve ott a konyv elso 3/4-e franko, csak eppen -ismet-, befejezni nem sikerult jol)

Előzmény: atilla79 (29117)
waces Creative Commons License 2014.07.16 0 0 29120

hne feledkezzunk meg a pet semataryrol sem, ami igenis jo volt filmben :)

 

viszont belekezdtem a dr sleepbe es idaig kurvajo (ez egyreszt annak is koszonheto, hogy szanto judit forditotta). ha ez a szint nem sokat romlik a vegeig es vegre sikerul jo befejezest irnia, akkor kiemelkedo darab lesz.

 

az mondjuk fajdalom, hogy az europa keptelen azonos meretu konyveket kiadni. igaz, ha jobban belegondolok ez nem annyira meglepo, hisz a 6 reszben kiadott the green mile is olyan volt egymas mellet teve (ahol ugye a hat kotet egyutt adta volna ki a king feliratot), mint az okorhugyozas

Előzmény: cujo0227 (29109)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29119

de hagyjuk már ezt a akkorfikázz,haírtállegalábbilyenjót. ráadásul mi alapján döntöd el, még ha írt is valaha "jót"? ez szubjektív.

 

de szarozni én sem szaroznék, az erős.

Előzmény: atilla79 (29117)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29118

"King leggyengébb könyvei sokkal jobbak, mint a szórakoztató irodalom nagy része. "

 

ez igaz, viszont azért találni remekebb írókat!

 

szarnak én sem mondanám, inkább megszoktunk tőle egy szintet és ezt nehéz tartania. de nem is leet ennyi könyvet a ragyogás szintjén megírni.

Előzmény: atilla79 (29117)
atilla79 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29117

Bocs, de azt kell mondanom, amennyiben leteszel elém egy általad írt legalább olyan jót, akkor elfogadom a fikázást. Addig nem. Viszont aki tud úgy írni, mint ő, az nem fogja leszarozni... elmondhatnám miért, de nem fikázok. :) Bocs. Neked nem tetszik, de a szar... az másutt kezdődik... és ott bűzlik. Szerintem itt nem csak én gondolom így. King leggyengébb könyvei sokkal jobbak, mint a szórakoztató irodalom nagy része. 

Előzmény: nannau (29114)
cujo0227 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29116

Szerintem a bura se volt rossz. A kennedyst pedig imádtam.... a második részét egy ültő helyembe olvastam el:D

Solyom3 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29115

Ragyogás folytatás? wtf...

Nem hiszem, hogy túl jó lenne.

Előzmény: nannau (29114)
nannau Creative Commons License 2014.07.15 0 0 29114

King csak a novellákban üt nagyot! abban szinte verhetetlen. a story, ahogy leírja...(most a Minden sötét c könyvét olvasom) fantasztikusan jó. Viszont a Bura alatt, vagy a "Kennedys könyve" egy kalap szart sem ér. Főleg az utóbbi. Attól függetlenül várom, h elolvashassam a Ragyogás folytatását, valamint az újabb könyveit. Remélem lesznek olyan jók, mint az ezredforduló elött irt Regények!

cujo0227 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29113

hm... Én Az évszázad viharát, és A rózsa vérét is hiányolom könyvben.

 

Plusz megírhatná Már A növény c. regénykezdeményének a maradékát és kiadhatná.... Plusz kiadhatnák az itthon nem kiadott regényeit is, bár tudom, álmodik a nyomor:D

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29112

:)

Előzmény: Balikaa (29111)
Balikaa Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29111

Ki ne hagyjátok a vígjátékait, köztük a zseniális Maximális túljahtást! (Bár ez nincs könyvben sajna:-))

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29110

igen, igen, kifelejtettem a sorvadj el!-t, az zseniális!  az álomcsapda inkább paródia lett. tűzgyújtó sem rossz!

Előzmény: cujo0227 (29109)
cujo0227 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29109

Azért vannak jól sikerült filmek is:)

 

Az én személyes kedvencem filmben a Sorvadj el!! Nagyon látványos..

 

Továbbá bejövős még

 

A remény rabjai

1408  (ezek ketten megvannak dvd-n)

Halálsoron

Titkos ablak titkos kert

Cujo (a kutya miatt, olyan cukker:) imádom:D, csak a végét ne szarták volna el...

Carrie

Hasznos holmik sem volt rossz

Álomcsapda (halálra röhögtem magam anyámmal együtt:D akárcsak a könyvön)

Ezek szerintem jók voltak filmen is.

 

Kicsit sajnálom hogy Lisey története, A két Rose nincs filmen.

Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29108

a remény rabjai is jó! valahogy a king-dialógokat szinte lehetetlenség átültetni a filmekbe. sután hangzanak! meg akartam mutatni a dolorest valakinek és teljesen furcsán nézett rám, hogy ez egy szar film. és tényleg! a könyv pedig zseniális.

 

nekem amik filmen bejönnek:

- halálsoron

- remény rabjai

- titkos ablak

- rémkoppantók

- tortúra

Előzmény: Solyom3 (29106)
cujo0227 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 29107

No megjött az Álomdoktorom:) és Anne Rice vámpírkrónikáiból néhány rész. Már csak 3 könyv hiányzik a sorozatból...

 

Egyenlőre A Mayfair boszorkányok életét olvasom, és majd utána kezdem el Álomdoktort olvasni. Szép vaskos kötet az biztos:D

Solyom3 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 29106

A Halálsoron kivételével még én se láttam egy filmadaptációt se, de mivel a könyv után általában minden filmes változat vacakabb (nem csak Stephen King esetén),  annyira nem várom.

De amúgy igen, én is hallottam róla:)

Előzmény: Quantumleap (29100)
cujo0227 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 29105

Most mérgelődöm... pénteken a kora reggeli órákban rendeltem Dr sleep, anne rice, robin cook kobit az alexandrától, de a kiszállításról azóta sem kaptam meg az email értesítőt... ezek szerint hétfőn nem fogom megkapni a cuccot? Járt már valaki így? Még sose volt ilyen eddig...

2291 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 29104

Szerinted,

Előzmény: tütyüke (29101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!