Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2017.05.16 -1 1 17396

Ha már Vatera és kerékpár.

 

2 napja hosszú idő után újra kattintottam a Vaterán és licitben vettem egy olcsó használt bringát. Késő este járt le és a befejezés után 10 percen belül jött egy levél az eladótól, hogy nem szeretné átadni, nem így akarta indítani az aukciót. További egy (!) percen belül már újra is indította az aukciót.

 

Most megint elment a kedvem az egésztől... :-(

Előzmény: gepesz (17392)
pajaci Creative Commons License 2017.05.16 0 0 17395

Nem adtam el rajta vagy 5 éve.

Előzmény: gepesz (17394)
gepesz Creative Commons License 2017.05.16 0 0 17394

Azt írtra. De a  jutalék gyorsaság?

 

Előzmény: pajaci (17393)
pajaci Creative Commons License 2017.05.16 0 0 17393

Az értékelés ma már nem kötelező, egy idő után sikeresnek veszik a tranzakciót.

Előzmény: gepesz (17392)
gepesz Creative Commons License 2017.05.16 -3 0 17392

Uraim!

Hogy van ez mostanában? Régen adtam el, vevő is ritkán vagyok.

Most az a ritka eset van, hogy eladtam egy kerékpárt. Pénteken.

Ma a vatera ki is számlázta a jutalékot. Mindig van rajta pénz. Nem sok,de fel szoktam tölteni pár ezer forinttal.

Le is emelte. De a vevő még nem is jelentkezett. Van egy érzésem (az értékeléseit nézve), hogy nem is fog.

Akkor vissza kell igényelni a pénzt?

Más!

Macerál a vatera, hogy értékeljek.

Figyelmetlenségből egy olyan majomtól rendeltem cuccot, aki Kínából hozatja.

Leszarom, én voltam a figyelmetlen, de még nincs árú. Azt mondta a koma, hogy majd.

Akkor, hogy tovább?

Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.30 -1 0 17391

Az előbbi levélből a kép is lemaradt, látszik, hogy új vagyok...

Előzmény: Yamaha9 (17388)
nemzep Creative Commons License 2017.04.29 -2 0 17390

Én mégis kíváncsi lennék a Vatera álláspontjára, magyarázatára.

Előzmény: Yamaha9 (17388)
Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.29 -1 0 17389

Az előbb lemaradt. A Vateránál tudják az E-mai címünket, és a telefonszámunkat is.

Előzmény: Yamaha9 (17388)
Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.29 -1 0 17388

Magyarázat a Vatera részéről:

Ha nem küldöd el a személyi igazolvány és lakcímkártya másolatát, akkor nem fizetnek. (A felszólításuk miatt küldtem el utólag a fenti okmányok másolatát, mert viszont szeretném látni a pénzemet, amivel átvert az outlet500.) Túlbiztosítják magukat az adatok begyűjtésével, sarokba szorítanak, mert tudják, hogy vissza akarod kapni az elvesztett pénzedet. Jól tudják, hogy törvénybe ütközik az okmányok másolatának a begyűjtése, és meg is büntethetik őket, amit szerintem meg is érdemelnek. (Meg van náluk a neved, címed, bankszámla számod, rendőrségi feljelentés másolata, és az egyéb általuk kiküldött nyomtatvány, amit ki kellett tölteni, aláírni, majd levélben elküldeni a Vatera címére. A Rendőrség leellenőrizte a feljelentők személyes okmányait, ha gond lett volna velük, akkor ott fogták volna az illetőt. Mit akarnak még biztosítékként? Esetleg ingatlan fedezet megfelel nekik a vétlen vásárlóktól, hogy kifizessék a kárt max. 100 ezer Ft-ig? Röhej, és siralmas a hozzáállásuk!)

 

2011 évi CXII törvény

 

32. Adatvédelmi hatósági eljárás

 

61. § (1)98 Az adatvédelmi hatósági eljárásban hozott határozatában a Hatóság

a) megállapíthatja a személyes adatok jogellenes kezelésének vagy feldolgozásának tényét,

b) elrendelheti a valóságnak nem megfelelő személyes adat helyesbítését,

c) elrendelheti a jogellenesen kezelt vagy feldolgozott személyes adatok zárolását, törlését vagy megsemmisítését,

d) megtilthatja a személyes adatok jogellenes kezelését vagy feldolgozását,

e) megtilthatja a személyes adatok külföldre történő továbbítását vagy átadását,

f) elrendelheti az érintett tájékoztatását, ha azt az adatkezelő jogellenesen tagadta meg, valamint

g) bírságot szabhat ki.

(2)99 A Hatóság elrendelheti határozatának - az adatkezelő azonosító adatainak közzétételével történő - nyilvánosságra hozatalát, ha a határozat személyek széles körét érinti, ha azt közfeladatot ellátó szerv tevékenységével összefüggésben hozta, vagy ha a bekövetkezett jogsérelem súlya a nyilvánosságra hozatalt indokolja.

(3)100 Az (1) bekezdés g) pontja szerint kiszabott bírság mértéke százezertől húszmillió forintig terjedhet.

(4) A Hatóság annak eldöntésében, hogy indokolt-e a bírság kiszabása, illetve a bírság mértékének megállapításában az eset összes körülményeit - így különösen a jogsértéssel érintettek körének nagyságát, a jogsértés súlyát és a jogsértés ismétlődő jellegét - veszi figyelembe.

(5) A bírósági felülvizsgálat kezdeményezésére irányadó keresetindítási határidő lejártáig, illetve felülvizsgálat kezdeményezése esetén a bíróság jogerős döntéséig a vitatott adatkezeléssel érintett adatok nem törölhetők, illetve nem semmisíthetők meg.

 

Az egyik bank 5 milliós bírságot fizetett a személyes adatok másolása miatt.  Csak az első oldalt másoltam be, a bank adatainak letakarásával. (Akit bővebben érdekel, az úgy is megtalálja a neten, a nyilvános, 27 oldalas határozatot. Több hasonló témát is találni, csak utána kell nézni. Itt látszik, hogy a "nagy cégek, bankok" sárba tiporják a kis ember jogait, de néha azért ráfáznak.)

 

 

Előzmény: nemzep (17387)
nemzep Creative Commons License 2017.04.27 0 0 17387

Bár szerintem a rendőrségi feljelentés alkalmával a rendőrség elvégzi az azonosítást, amit jkv-eznek is. Szóval nem feltétlenül érzem szükségesnek. Kíváncsi lennék a Vatera magyarázatára.

Előzmény: nemzep (17386)
nemzep Creative Commons License 2017.04.27 0 1 17386

Erre azt tudom  mondani, hogy természetesen nem kötelező. Végső soron igazolhatja a személyazonosságát személyesen is, biztosan sokan örülnének, ha emiatt be kellene utazniuk a fővárosba. Valamint tényleg a világon senki nem kötelezi semmire az igénylőt, csak ha nem igazolja magát, nem kap semmit.

Előzmény: TT Bahnen (17385)
TT Bahnen Creative Commons License 2017.04.27 -1 0 17385

Ezt érdemes elolovasni! A Vatera jogtalanul kéri a személyi igazolvány, és lakcímkártya másolatot!

 

Engedéllyel is szabálytalan a személyi másolása - Origowww.origo.hu/itthon/20050825engedellyel.html2005. aug. 25. - Az ombudsman azért kezdte vizsgálni a személyi másolás ügyét, mert ...igazolvány-másolatok nyilvántartásának megszüntetése, vagyis a ...

 

Ne engedje lefénymásolni a személyi igazolványát! | Vasárnap ...archivum.vasarnap.ujszo.com/.../ne-engedje-lefenymasolni-a-szemelyi-igazolvanyat2016. márc. 4. - A 224/2006-os törvény kifejezetten tiltja a személyazonossági igazolvány letétbe helyezését és másolását. Nem szabad átadni, sem elkérni ...

 

Közlemény a személyigazolvány másolásáról ... - Adatvédelmi Biztosabi.atlatszo.hu/index.php?menu=kozlemenyek2003&dok=9209K ö z l e m é n y. Ismételten a nyilvánossághoz fordulok, mert ugrásszerűen megnőtt a személyazonosító igazolványok fénymásolását kifogásoló panaszok ...

 

Adatvédelmi biztosi állásfoglalás a személyazonosító igazolvány ...www.jogiforum.hu/hirek/131862005. aug. 25. - Mindezen adatokat tartalmazza a személyazonosító igazolvány illetve a ... ezen célok eléréséhez azonban az igazolványok másolása – a fent ...

 

Szabálytalanul kéri a személyi lemásolását maga az Államkincstár is ...homar.blog.hu/.../szabalytalanul_keri_a_szemelyi_lemasolasat_maga_az_allamkincsta.... - személyi igazolvány másolása azért vált gyakorlattá, mert az étkeztetés és a jelzőrendszer esetében a szociális rászorultságot az életkor ...

 

Előzmény: nemzep (17383)
nemzep Creative Commons License 2017.04.25 -2 1 17384

Látom, olvastad.

Előzmény: Yamaha9 (17381)
nemzep Creative Commons License 2017.04.25 -4 1 17383

"A héten személyi igazolvány és lakcímkártya másolatot kértek tőlem, amit újabb postaköltséggel küldtem el nekik. "

Tehát nem 1 hónapja. Hogy kaptál volna már pénzt, amikor még folyamatban van a te leellenőrzésed is?

Előzmény: Yamaha9 (17381)
nemzep Creative Commons License 2017.04.24 -3 1 17382

Nem ezt kérdeztem.

Előzmény: Yamaha9 (17381)
Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.24 -4 0 17381

Ha megnézed a negatív értékelések kezdetét, akkor látod, hogy a legtöbb vásárlót március 4-6 között verte át. Ha jól tudom, akkor március 8-a körül zárolta a Vatera. Utána már senki sem tudott vásárolni. Így könnyű behatárolni, hogy ez egy előre kitervelt hétvégi akció volt. (Ha véletlenül baleset vagy halál eset miatt nem küldte a terméket, akkor természetesen visszavonom a rendőrségi feljelentést. A családját nem akarom rosszabb helyzetbe hozni. Ha szimpla csaló, akkor természetesen megérdemli a büntetést.) Eddig semmi információ sincs arról, hogy mi történhetett.

Előzmény: nemzep (17378)
LadyP Creative Commons License 2017.04.24 0 2 17380

Csak megerősíteni tudom a leírtakat! A legjobb barátnőmet csak egyszer verték át a Vaterán (ő nem outlet500 vevője volt), de annak a sztorinak is happy endje lett, a megfelelő papírok benyújtása után kártalanították. Úgyhogy én sem aggódnék, tuti küldeni fogják a pénzt. :)

Előzmény: pinnipedia (17379)
pinnipedia Creative Commons License 2017.04.24 0 3 17379

Én is outlet500 vevője voltam! Engem már kártalanított a Vatera, szerintem tök jó fejek voltak. Pl. soron kívül benyújthattam a kérelmemet, nem kellett kivárnom a 30 napot – gondolom, a többi károsultnak sem. 2 tájékoztató levelet is küldtek arról, hogy milyen e-mail címen kérhetek segítséget tőlük, ha valami nem világos (egyszer élnem kellett a lehetőséggel, és nagyon hamar válaszoltak a kérdésemre), meg azt is írták, hogy a nyomozás lezáró határozata nélkül is visszakapom a pénzemet – ez, mint írtam, már meg is történt. Az szerintem érthető, hogy mindenféle adatokat meg fénymásolatokat kérnek a kártalanításhoz, különben bárki mondhatná, hogy ő is károsult, és fizessenek neki… Szóval türelem, te is biztosan visszakapod a pénzedet. :)

Előzmény: Yamaha9 (17375)
nemzep Creative Commons License 2017.04.23 0 1 17378

Kb egy hónapja? Nem tudom, az hogy lehet. Mikor ért véget az aukció?

Előzmény: Yamaha9 (17377)
Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.23 -2 0 17377

Kb. 1 hónapja, és azóta nagy csend a Vateránál. A rendőrségen gondolom még egy két hónap eltelik, mire küldenek valamilyen tájékoztatást.

Előzmény: nemzep (17376)
nemzep Creative Commons License 2017.04.22 0 1 17376

Mikor küldted el a szükséges dokumentumokat?

Előzmény: Yamaha9 (17375)
Yamaha9 Creative Commons License 2017.04.21 -2 0 17375

Kicsit késve, de hozzászólok az előttem lévőkhöz. Engem is átvert az outlet500

 

Az alábbi levelet 2017.03.14-én kaptam a Vaterától. (Elhúzták a károsúltak előtt a mézes madzagot, amire mindenki ráharap.)

 

 „A Vaterát üzemeltető Dante International Kft. a héten feljelentést tesz, amelyhez - a többi megkárosított felhasználóval együtt - Ön is csatlakozhat annak érdekében, hogy a nyomozóhatóságok az eset súlyának megfelelően kezeljék az ügyet. A feljelentést követően tájékoztatni fogjuk a részletekről és a további fejleményekről.”

„Az összes rendelkezésünkre álló eszközzel a károsultak mellé állunk és maximálisan támogatjuk őket. Tekintettel a körülményekre, az ügyet kiemelten kezeljük, és igyekszünk a lehető leggyorsabban kompenzálni a felhasználóinkat az őket ért károkért.”

 

5 embert ismerek a károsítottak közül, eddig egyik sem kapta meg az BVP-ben, ígért  kártalanítást. A héten személyi igazolvány és lakcímkártya másolatot kértek tőlem, amit újabb postaköltséggel küldtem el nekik.  Utána majd „kérik a születési anyakönyvi kivonat és  a lakás tulajdoni lap másolatát, stb..” (Eddig 1 nap szabim, és közel  3 ezer Ft-om ,ment el utazásra, parkolásra, és levél feladásokra. Látszik, hogy nem akarnak fizetni. )

 

Eddig nem kaptam semmiféle tájékoztatást, és pénzt sem. Én is belépek a "türelmetlenek táborába".

 

Kíváncsi lennék arra, hogy a közel 90 károsult közül visszakapta-e valaki a pénzét.

Előzmény: nemzep (17358)
LadyP Creative Commons License 2017.04.21 0 0 17374

Meg sem lep, engem egyszer több, mint egy napig várattak. Nem vagyok elájulva a gyorsaságuktól. :/

Előzmény: pajaci (17373)
pajaci Creative Commons License 2017.04.21 0 0 17373

11 és fél óra után jött az emil hajnali fél egykor, hogy jóváhagyták.

Előzmény: nemzep (17372)
nemzep Creative Commons License 2017.04.21 0 0 17372

Én is jártam már így. Írtam az ügyfélszolgálatnak, perceken belül jóváhagyták, majd megírták, hogy nincs elfogadásra váró hirdetésem.

Előzmény: pajaci (17371)
pajaci Creative Commons License 2017.04.19 0 0 17371

A jófogáson 6 órája adtam fel egy hirdetést, de még nem jelent meg. Meddig szokott ez tartani?

SzárnyasFerenc Creative Commons License 2017.04.19 0 1 17370

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha írnál a Vaterának egy méltányossági kérelmet. Ha ismét csalással akarod kijátszani a rendszert (hamis adatok megadása, stb), nem hiszem, hogy előrébb jutsz, inkább csak magad alatt vágod a fát - elég profi a biztonsági rendszerük.

Előzmény: congati (17367)
gepesz Creative Commons License 2017.04.02 0 0 17369

Nem valószínű, hogy IP alapján tiltanának. Még a gyerekek itthon laktak négyen használtuk az oldalt négy felhasználóként.

Inkább a bankszámla, ami azonosítható. Még a név sem igazán, mert hány Kovács, Kiss lehet regelve?

Előzmény: congati (17367)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 17368

A biróságon nem az számít mi hihető és mi nem.

Nem is lett belőle ügy...

 

Ennyi

Előzmény: komfort plast (17366)
congati Creative Commons License 2017.04.01 0 0 17367

Segítséget kérnék

A vaterán anno regisztrált tag voltam de kitiltottak mert írtam olyat levélben amit nem engednek. Cím stb

 

Ezután évekig egy barátomét használtam már a rég megszerzett tapasztalatok miatt. Nem is volt gond de ő is elkezdte használni és emiatt én nem szeretném

 

Csináltam ujjat de letiltottak hogy már rég voltam felhasználó és tiltott.

 

Hogyan tudok én saját magam ujjat csinálni?

IP címet gondolom nézik.

 

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!