Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2016.10.10 0 0 680

Én láttam egy videót. Inkább reklám, mint útmutató, összeszerelés nincs benne. Úgyhogy lehet, hogy az nem az, amiről szó van.

Azt a hozzászólások közt fontosnak érzem, hogy stabil alap kell hozzá.

Nekünk horganyzott acélvázas van üveggel, különben hasonló. Mi beton alapot csináltuk hozzá, így már régóta stabilan áll. De ha megmozdulna, nem valószínű, hogy a vékony profilok kibírnák.

Előzmény: Kontroll-R (679)
Kontroll-R Creative Commons License 2016.10.10 0 0 679

A kép alapján nem néz ki rosszul, de ettől még a stabilitása, meg az időjárás állósága bizonytalan. Én látatlanban semmikép nem rendelnék ilyet.

 

Korább írt valaki hasonló kinézetű alu vázas hobbi növényházról, ami télen a hó súlya, meg a szélnyomás miatt összenyomódott.

 

Az ilyen kamu dumák azok, amik már helyből gyanúsak:

"A víz elvezetéséről is gondoskodtak, így nem tud megállni a víz a tetőn."

Először arra gondoltam, hogy biztosan valami kis vápa csatorna van kialakítva a tető szélén, ami a végfalnál egy lefolyóval vezeti el az esővizet a tetőről.

Nem erről van szó.

Valóban gondoltak a víz elvezetésre ezért nem tettek rá lapos tetőt, hanem nyereg tetőt.

A nyereg tető és a gravitáció összehangolt működésének köszönhetően a víz valóban nem tud megállni a tetőn. A nyereg tető már csak ilyen....  :)

Olyan ez, mint amikor egy autó reklámjában a "motoros meghajtás" mint extra felszereltség lenne kihangsúlyozva.

 

Kiemeli, hogy a tolóajtó helyett oldalra nyíló ajtó van.

Ez nem előny csak olcsóbb megoldás, mint a tolóajtó.

A nyíló ajtót csapkodhatja a szél, a tolóajtót nem.

 

Meglehetősen megtévesztő a Palram Multiline 6x10 elnevezés. Mi a 6 és mi a 10 ?

Első ránézésre az alapterületre asszociálhatna az ember, de ez az egész  építmény nem éri el a 6 m2 alapterületet sem. 4mm vastag (inkább vékonynak mondanám) polikarbonát lemez borítás van rajta, ami kültéri felhasználásra alkalmatlan.

 

Amikor a vásárlói értékelések között ilyenek vannak, hogy "kiváló termék" az meglehetősen gyanús, hogy nem egy elégedett vásárlótól származó bejegyzés, hanem inkább az eladni szándékozó kereskedőé.

 

Az alumínium profilok vastagsága sem mellékes körülmény, hiszen ettől függ a szerkezet teherbírása. Az egész szet tömege nem éri ez az 50 kilót.

Ez azért elég beszédes adat.

 

Az már csak hab a tortán, hogy a bemutató video nekem többszöri próbálkozásra sem volt elérhető, miközben minden más netes videot simán el tudok érni.

 

 

 

 

 

Előzmény: Iethau (678)
Iethau Creative Commons License 2016.10.10 0 0 678
Előzmény: kek2000 (677)
kek2000 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 677

Üdv!

 

Valakinek van tapasztalata a cseh gyártmányúnak mondott Palram Multiline nevű üvegházakról?

Köszönöm

 

Kontroll-R Creative Commons License 2016.06.16 0 0 676

Szép napot!

 

Ma szólt egy ismerősöm, hogy tévedésből nem megfelelő méretű fóliát vásároltak a fólia házukhoz.

Azóta korrigálták a dogot, de a 12 m széles fólia megmaradt, amiben benne áll a pénzük.

Segíteni szeretnék rajtuk.

Ha valakinek ilyenre lenne szüksége jelezze nekem, összehozom őt a fólia gazdájával és megbeszélik a továbbiakat.

A fólia mérete 12x24m, akár részletekben is eladó (természetesen nem 1-2 méteres darabokban), ezt meg az árat majd a gazdájával kell egyeztetni.

Helyileg: Pest megye - Érden van a fólia.

 

 

Kontroll-R Creative Commons License 2016.06.10 0 0 675

A cellás szerkezetű polikarbonát lemez egyáltalán nem törékeny.

Az önmetsző csavar gumírozott alátéttel kifogástalan rögzítést biztosít.

Előzmény: Törölt nick (674)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.08 0 0 674

Lehetva legkamras birja valamennyire merr a kamrrwknal van mozgastere aakar osszefele is. A tomorek ilyen esetben torni szoktak.

Előzmény: Iethau (669)
Kontroll-R Creative Commons License 2016.06.08 0 0 673

Szia !

 

Igényes szép munka !

Látszik, hogy nem sajnáltad a pénzt a jó minőségű alapanyagokra.

Ja persze és az időt sem a precíz kivitelezésre.

Így kell (és így érdemes) ezt csinálni !

 

Gratulálok !

Előzmény: Iethau (667)
CBNora Creative Commons License 2016.06.05 0 0 672

Az jó, hogy szemben van, akkor legalább a huzat átszellőzteti.

A mi kicsi üvegházunkban oldalt van egy ablak, de hiába tartom nyitva, iszonyú meleg van bent, napos időben a paradicsom nem köt termést. Padlizsánnak, kígyóuborkának jó, tavasszal a palántáknak is.

Igaz, hogy az üveg, nem polikarbonát, rosszabb a hőszigetelése, lehet, hogy a polikarbonát ház másképp viselkedik.

Előzmény: Iethau (671)
Iethau Creative Commons License 2016.06.05 0 0 671

Az ajtóval szemközti csúcsot lehet leengedni. Paradicsomos képen látod kicsit, fa fogantyú van rajta. Lehet kicsi lesz, gondoltam már rá...

Előzmény: CBNora (670)
CBNora Creative Commons License 2016.06.04 0 0 670

Nem látom, hol van az ablak.

Előzmény: Iethau (667)
Iethau Creative Commons License 2016.06.04 0 0 669

Köszönöm. Március-áprilisban készült, eddig nem vettem észre semmit a polikarbonát lemezeken pedig voltak már rendesen tűző napsütéses melegek a ház körül. Az alapba azért raktam a 10 cm beton és a zsalukő közé 2 szál vasat, remélhetőleg ha emelgeti majd a fagy azt egyben teszi az egész házzal. Legalábbis bízom benne :)

Előzmény: Törölt nick (668)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 668

Jól néz ki, gratula :-)

 

Két kérdésem ha lehet:

 

Ha így megfogod direktbe csavarokkal a polikarbonát lemezt, a hőingadozás hatására nem deformálódik/törik el? Elég nagy a hőtágulása.

 

Illetve az nem gond, hogy csak 10 cm-t mentél le az alappal, mert az fagyhatár felett van bőven, törni fog pár év alatt a beton "alap".

 

Tudom ez utóbbi jóval több munka és anyag lenne, lemenni fagyhatárig.

Előzmény: Iethau (667)
Iethau Creative Commons License 2016.06.04 0 4 667

Üvegház (polikarbonát) projektem képekben. A ház méretei a polikarbonát táblához igazodik, minél kevesebb hulladékkal készüljön. Alap 10cm beton, 2 szál vas, zsalukő. Így értem el a talajszintet. Erre horganyzott gipszkarton profilból építettem fel a házat opel csavarokkal összefogva. A polikarbonát táblák is opel csavarokkal vannak ráfogatva. Kis csepegő eresz hagyva, csúcsban egy hajlított horganyzott lemezzel fedve. Ajtó szintén C profilból. Ablak fel-le csúsztatható, nem nyíló a szél miatt. Elrontottam az ültetést, sűrű lett sajnos. Mára majdnem elérte a tetőt a paradicsom, nem tudom mi lesz még a nyár végéig... :) Íme a képek akár ötleteléshez is.

Kontroll-R Creative Commons License 2016.05.27 0 0 666

Szép napot !

 

Nagyon leült itt a forgalom, pedig szezon van. :(

Van néhány régi, de használható gyári borda ívem. Eladnám.

Elemekből lehet 5-6 m körüli szélességű alagút típusú masszív vázat építeni belőle.

Ha valakit érdekel esetleg jelezze itt és írok róla több infot.

 

emesz9 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 665

Sziasztok!

Talán érdekel valakit Debrecen mellett egy komplett üvegházas kertészet újszerű házzal.

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Areses__Ujszeru_hazzal_baratsagos_tanya_kedvezo_aron_elado_42131247.htm

traktoros82 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 664

1etértek. Én sem betonoznám be a fát......

Előzmény: Kontroll-R (662)
traktoros82 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 663

Ügyes munka! Grat!

Előzmény: hzoli11 (660)
Kontroll-R Creative Commons License 2016.04.21 0 0 662

Szia !

 

Úgy látom a fa lécek végeit bebetonoztad.

Mi van, ha pár év múlva elkorhad a fa ?

Ha elfogadsz egy javaslatot szerintem jobban jársz, ha a betonba egy horganyzott vas tartót teszel legközelebb. Így az elkorhadó léceket könnyen és gyorsan cserélheted, amint szükségessé válik.

Előzmény: hzoli11 (660)
hzoli11 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 661

a tető és a polikarbonát takarás kész, már nem ázik be, a falak majd eztán következnek

hzoli11 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 660

 

Üdv mindenkinek,

Épp egy üvegház építése közepén tartok, teszek fel pár fotót

Kontroll-R Creative Commons License 2015.11.23 0 0 659

Köszönöm az infókat !

Az a metszőollós kettévágás elég rosszul hangzik, bár az én karóba húzásom sem egy szép történet.

Nálunk vannak sünök, szerintem ők esznek ilyesmiket.

Hallottam olyan megoldást, hogy a tüzifa hamujának kiszórásával próbálták védeni az ágyásokat. A hamuban sok a kálium, ami nedve közegbe kerülve (a csiga bőre) lúgos kémhatású lesz (kálilúg), amit rosszul viselnek.

Az egyik barátom úgy védte a borsó ültetvényét, hogy vékony csupasz drótot duplán, egymástól 1-2 cm távolságra körbe húzta a veteményes körül és belevezetett 12 V feszültséget.

A 12 V kicsi feszültség, senkinek nem árt, viszont a pucér nyálkás testű csiga nem tud úgy keresztül mászni a drót védősávon, hogy ne zárja a testével az áramkört.

A 12V-ot ha kézzel megérinted nem érzel semmit, mert a bőröd ilyen kis feszültségnél nem enged át jelentős áramot a testeden,  de ha mondjuk a nyelvedet érinted a két vezetékhez, az elég kellemetlen érzés. Hasonló elven működik a dolog. Azt mondta a srác, hogy bevált neki a módszer. Nem nagy beruházás, jövőre lehet, hogy én is csinálok ilyet, ha úgy tapasztalom, hogy elszaporodtak.

 

Előzmény: CBNora (658)
CBNora Creative Commons License 2015.11.23 0 0 658

Elvittem pár száz méterrel odébb a mezőre, ahol szintén nagy számban hemzsegtek. Ha egy liternél kevesebb volt az adag, átdobtam a kertvégi kétméteres betonkerítésen a túloldali patakpartra. Természetvédelmi szempontból nem javasolt a módszer, de ahol van sok tízezer példány, ott plusz pár ezer már elhanyagolható.

A leginkább javasolható módszer az lenne, amit te is alkalmazol, vagy a metszőollóval kettévágás, de egyrészt nem visz rá a lélek, másrészt időigényesebb, és reggel munkába indulás előtt ill. este álmosan ez is sokat számít. Nálunk literben lehetett mérni a napi termést, nem pár méretes példányról volt szó. Az elpusztultakat nem a hangyák, hanem elsősorban a fajtársak ették meg és rásegítettek a dögbogarak. Ezekből volt a legtöbb, de sok más rovarnak is táplálékul szolgáltak, ezért sem jöhetett szóba a méreg.

Előzmény: Kontroll-R (657)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.11.22 0 0 657

Azt megkérdezhetem, hogy az összegyűjtött pucér csigáknak mi lett a sorsa ?

A neten a forrázást javasolták.

Remélem nem olvassák ezt az állatvédők, de én amikor találok egy méretesebb példányt, akkor általában átszúrom egy gally darabbal, mintha odaszögezném a talajhoz. Aztán kimúlik szegény és megeszik a hangyák.

Előzmény: CBNora (656)
CBNora Creative Commons License 2015.11.20 0 0 656

Minket tavaly elárasztottak a spanyolcsigák, úgyhogy volt lehetőségem megfigyelni őket.

A szalma takarás alatt szerettek tanyázni, de nem volt több kár, mint a takaratlan ágyásokban. A fűnyesedék alatt kevésbé bújtak el. Összességében megérte mulcsozni.

Nekem az egyetlen bevált módszer a csigák ellen a kora reggeli és esti összeszedés volt. Sok tippet olvastam, de egy bizonyos mennyiségen túl nem marad más, ha nem akarunk mérget használni (nálunk több kiló kellett volna).

Előzmény: Kontroll-R (655)
Kontroll-R Creative Commons License 2015.11.20 0 0 655

Második éve van lehetőségem a kerti nyesedék mulcsozására.

Meztelen csiga eddig is volt, viszont nem vettem észre, hogy a mulcsozás miatt több lenne.

Azt viszont én is meg tudom erősíteni, hogy a mulccsal takart növények tövében mindig kellemesen nedves a talaj, nem hagyja kiszáradni a növényt. Télen védi a növény tövét a fagyoktól és ez észrevehetően jótékony hatású dolog.

A pucér csigákat, meg a házasakat egyébként is irtani kell, mert szaporák és kártékonyak.

Van erre elég sok tipp a neten.

successful77 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 654

 

 

 

Kar hogy a mulcsozás nálunk a spanyolcsigák melegágya lenne,így nem alkalmazom

Island* Creative Commons License 2015.11.20 0 1 653

Egyenlőre csak kültéren takarjuk a veteményest szalmával, de jövőre talán már a fólia alatt is ki lesz próbálva. A legaszályosabb év, ami eddig mögöttünk van és a hőmérséklet is nagyon magas volt, ennek ellenére a lemulchozott veteményesben - öntözés nélkül is (!) - fantasztikus hagyma-termésünk lett, valamint nagy előny, hogy a gyomok nem tudnak benne megnőni, illetve az a pár darab, amely kinő, az is könnyen felszedhető, kihúzható!

A talaj mindig nedves a mulch alatt és van talajélet, és ez a legfontosabb szempont!

Előzmény: abodi72 (652)
abodi72 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 652

Sziasztok.

 

Tudom, nem teljesen idevág, de azért felteszem a kérdést, ha már úgy is eléggé pang a fórum :)

 

Valaki alkalmazta e már a fóliában, üvegházban a szalmatakarásos növénytermesztést ?

 

Ha igen megosztana velem is némi infót ?

 

Előre is kösz a válaszokat :)

Kontroll-R Creative Commons License 2015.11.04 0 0 651

Köszi, akkor meg vagyok nyugodva  ;-)

Én meg azt hittem, hogy mindenki annyira belemerült a növényház építésbe, hogy fórumozni már nem marad idő  :))

Előzmény: Ali-bá (650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!