Keresés

Részletes keresés

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.12.11 0 0 20969

Üdv mindenkinek.

                                            Azok a szép napok, háttérben a Gubacsi híd.

 

                 

BirgitF Creative Commons License 2017.12.11 0 0 20968

Kedves Ildikó!

A Pesterzsébeti Múzeum egyik muzeológusaként írok Önnek. Szívesen segítünk, ha tudunk. Kérem hívjon fel holnap 10 körül a 0612831779-es számon.

Üdvözlettel,

Skaper Brigitta

 

Előzmény: Lányka001 (20967)
Lányka001 Creative Commons License 2017.12.07 0 0 20967

Kedves Mindenki,

 

A segítségeteket szeretném kérni.

91 éves nagymamám kívánságát telejsítem, aki szeretné tudni, hogy hol hunyt el a vér szerinti édesapja illetve egy képet róla és hogy vajon nemesi származású e..

Nem többet tudok, mint hogy az úriember az Erzsébeti Rendőrkapitányságon dolgozott olyan 1880-1890 éve között detektívként és (Nemes) Vágó Gyula volt a neve. 1925 környékén 50 év körüli lehetett...

 

Igyekszem mindent összegyűjteni a mamámnak, a rendőrkapitányságról korabeli kéepeket, az utcáról ami előtte futott, bármit ami a témához és ehhez a korhoz köthető.

 

Nagy segítségemre lennétek, ha a ti birtokotokba van olyan kép, archivum, vagy segítenétek a megfelelő források megtalálásában. 

Itt a régi hozzászólásokat igyekeztem végigolvasni a rendőrségel kapcsolatban, de maint láttam sokan vagytok akik sokat tudtok, így bizakodó vagyok.

 

Hálásan köszönmö előre is ha valaki itt segít nekem és rááldoz az idejéből, vagy írhat esetleg emailt az ildigy01@freemail.hu e-mail címre.

 

Köszönöm mégegyszer

Ildikó

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.12.05 0 0 20966

Üdv, mindenkinek.

 

                                                             Temetik a téglásit.

Mariska néni Creative Commons License 2017.12.05 0 0 20965

Igen, közvetlenül a csőhídtól északra eső közvetlen vízparti telke(ke)n.

Előzmény: Laci/Zápolya (20964)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2017.12.05 0 0 20964

Soroksáron? Két hete még nem láttam semmit sem (amíg arra volt terelve a kihajtás).

Előzmény: Mariska néni (20963)
Mariska néni Creative Commons License 2017.12.05 0 0 20963

Sziasztok! A csőhíd lábánál elég nagy tarolást végeznek, eddig 2-3 házat bontottak el, és jó nagy földmunka-gépeket látok ott ügyködni. Tudja valaki, mi történik ott? Esetleg újabb partlezárás van készülőben?

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.11.30 0 0 20962

Szia sajnos nekem sincs.

Előzmény: tornyo (20961)
tornyo Creative Commons License 2017.11.20 0 0 20961

Kedves Árpádutca,a Hajnal u 2  közvetlen a Baross utcai sarki ház volt.A mi oldalunkon nem messze a Méh vasgyüjtő telep volt.Jó lenne egy fénykép az Ónodi u és a Baross u sarkán levő közértről.Azt is szeretném tudni,hogy a mai Magnetbank előtt,amikor régen régi épület volt,hogy nézett ki?Én emlékszem az utána következőre,egy hosszú sárga zöldséges volt,és ami utána volt,arra is emlékszem.De nem emlékszem a leírt helyen levő régi épületre.A múzeumban sem tudnak segíteni.Ezért próbálkozom itt.Egy régi onodis diák

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.11.20 0 0 20960

SZIA.

        Mi már találkoztunk itten, Sajnos csak ez a két képem van róla, én is Ónodi ba jártam .

        A Hajnal utca 2, azon az oldalon volt ahol a Kecskeméti tűzéplye ,és az öntöde volt. 

 

           

tornyo Creative Commons License 2017.11.17 0 0 20959

Kedves bárki.nagyon hálás lennék,ha valaki képet tudna mutatni a hajnal utcáról.Én a 2 ben laktam,és amíg élek nem felejtem el ezt az időszakot.Jó lenne látni vizuálisan is szertett utcámat. Köszönettel Lovas István Ónodi u iskolai tanuló

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.11.04 0 0 20958

Üdv.

 

   Pesterzsébeten 1956, november ,4-én, 4óra , 30 perc körül egy orosz tank ,a Határ úton hátal az Árpád utcának, ágyúcsővel Gubacsi útra nézve ált .
Eljött. a reggel a Sárga köves Árpád utcában , jöttek mentek az emberek A tankból elő bujt egy orosz katona , lehet hogy friss levegőé vagy napozni nem tudni ,Erre a Hajnal utcából jövet két ember megjelent egy orosz kerekes géppuskával,és le akarta szedni az orosz katonát, A varroda bejáratánál lehasaltak a géppuska mellé , és célba vették a hátátfordító katonát ezt az utca lakói nem engedték, elé állták , és így nem tudtak lőni, és az utca is meg maradt , az orosz tank egyszer-csak el indult a Gubacsi út irányába.
A képen a régi Árpád utca, a fotó a varroda bejáratnál készült,ahol 56-ban a légó picijében sok Árpád utcai volt elszállásolva.

                        

h.apci Creative Commons License 2017.10.27 0 0 20957

Régi? Nekem mintha tegnap lett volna... :(

 

Előzmény: árpádutcaifölkel (20956)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.10.25 0 0 20956

Üdv. 

                                                    

                                                               Egy régi kép, mikor még a hév átjárt Csepelre.                                                                             

                       

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.10.23 0 0 20955

Üdv mindenkinek.

                                              Valamikor a Lidli helyén is állt.

                                                         A KIS BAKONY!!

 

Ferencváros ismét azon kerületek közé tartozik, amelyek erősen tagolt térszerkezetet mutatnak fel. A jelentős részben kültelekből álló kerület belső, Nagykörút által lezárt részét jórészt a középosztály lakja, ezen túl pedig elsősorban a munkáslakosság jellemző. A kerület külső része „valóságos gyárváros, melynek munkásai nagyobbrészt a közeli községekben: Kispesten, Erzsébetfalván, Soroksárt és Csepelen laknak”.56 A kerület közbiztonsági szempontból kritikus pontját a Gubacsi dűlő és Erzsébetfalva között elterülő, a város határát képező fás terület – ahogy az 1913-as jelentés fogalmaz, „véderdő” – jelentette, ahol ekkoriban rablóbandák garázdálkodtak. A környéken lakók által csak „Kis-Bakonynak” nevezett rész különösen fontos Erzsébetfalva szempontjából, mivel az erzsébetfalvi munkások, akik a fegyvergyárban dolgoztak, ezen a területen keresztül jártak gyalogosan munkába. Az Erzsébetfalvi Közlöny szerint egészen odáig fajultak a dolgok, hogy a „különben erős, izmos fegyvergyári munkások […] csak csoportosan bátorkodnak ezt a zsiványtanyát megközelíteni”.57 A terület rendőri szempontból „senkiföldjének” számított, mivel a Pest megyei csend-őrség nem léphette át a főváros határát, a budapesti rendőrök pedig az újságíró csípős megjegyzése szerint ritkán vetődtek errefelé. Sőt, „megesik, hogy míg az egymást sűrűen felváltó csárdákban szórakozik [az „államrendőr”], addig hangzanak ki a sűrűségből a megtámadottak segélykiáltásai.

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.10.06 0 0 20954

Üdv.

                                                        Ma 2017, OKTÓBER,6

 

                                                             1849. október 6

 

A 13 aradi vértanú kivégzésének napja.
A vértanúkról utcákat neveztek el a régi Kossuthfalvában.

Aulich Lajos a szabadságharc utolsó honvédelmi minisztere: Aulich utca.
Damjanich János szerb származású honvédtábornok a 3. hadtest parancsnoka: Damjanich utca.
Dessewffy Arisztid császári tisztbõl lett a szabadságharctábornoka: Dessewffy utca.
Kiss Ernõ örmény-magyar származású tiszt: Kiss Ernõ utca.
Knezich Károly horvát származású császári tisztbõl lett honvédtábornok Knézich utca.
Lahner György császári hadapród, honvéd hadosztályparancsnok. Róla nincs utca elnevezve.
Lázár Vilmos örmény származású hadosztályparancsnoka: Lázár utca.
Gróf Leiningen - Westerburg Károly, német fõnemes volt Leiningen utca.
Nagy Sándor József a császári hadsereg nyugdíjasa, a tavaszi hadjáratban a fõsereg lovassági parancsnoka: Nagysándor József utca.
Poeltenberg Ernõ osztrák származású honvédtábornok: Pöltenberg utca.
Schweidel József osztrák nemes, császári tiszt, a fel-dunai hadtest hadosztályparancsnoka. Róla nincs utca elnevezve.
Török Ignác a császár mérnökkari tiszt, Komárom, Buda és Szeged várának erõdítését irányította Török utca.

        

       

      

                                                                    

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.10.05 0 0 20953

Sziasztok

 

                                                      Pesterzsébet,
                                  Nosztalgia járat a hév vonalán, Ráckeve felé.
A távoli vonat ez egy jő kép, János barátom csinálta,csak az a jobb oldali ember elrontotta a képet.

 

                             

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.09.18 0 1 20952

SZIASZTOK.

 

           Mielőtt elkezdeném a képeket felrakni, az Árpád -házi Szent Erzsébet Plébániatemplom rol.Két   embernek köszönhetjük ezt a felejtetlen délelőttöt. Gábor Óváry ,és Zoltán Ettelének ,

 

                        

Norbi0528 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 20951

Sziasztok! Furcsa kérdésem lenne, mivel eddig senkinek sem sikerült válaszolnia rá, gondoltam megkérdezem, hátha tudtok segíteni. Mikor Pesterzsébet és Soroksár egyesült és Budapest 20. kerülete ként működött, jó pár filmet forgattak a kerületben. Elképzelhető, hogy csak jeleneteket forgattak a filmekből. Honnan lehetne megtudni, mely filmeket forgatták az akkori kerületben. Ez körülbelül az 1960-1980 közötti időszakban történt. Előre is köszönöm a segítséget!!!

 

SzervaCsoport Creative Commons License 2017.09.03 0 0 20950

Anekdotagyűjtő projektbe kezdtünk Budapest egyik kevesek által ismert szeglete, a Hullám (Somody) Csónakházak aranykoráról és vészterhes időszakairól. Szívesen beszélgetnénk olyan helybéliekkel, akik egykor részesei voltak, vagy akár még ma is osztoznak az épületegyüttes nyújtotta örömökben, hogy történeteiket rögzítsük az utókor számára. Minden információmorzsát, régi fotót megköszönünk! Várjuk jelentkezésüket, kérdéseiket kommentben, üzenetben vagy a szervacsoport@gmail.com e-mail címen  "Éjszaka a kabinokban hálni tilos" jeligére! Laki Nóra és Zeisler Judit

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.08.26 0 0 20949

Üdv.

   1780-ba épült, át alakították 1878-ba.Az egyház tulajdona, és műemlék
HELSINKI úton a Soroksár határába , látható,tehát a 23, -kerületé. A
18-századba végén épült copf stílusba. SEGÍTŐ MÁRIA, vagy SZENT VENDEL kápolna ??
A kereszt alatt látható írás már megkopott .A szöveg a következő. ISTEN DICSŐSÉGÉRE
A CSALÁDJÁBAN ELŐFORDULT GYÁSZOS ESET HELYSZÍNÉN AZ ÚRNAK 1901 ÉVÉBE.
HOCHSTEINER SEBŐ ,és neje SCHAFFER KATALIN.

 

   

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.07.29 0 0 20948

Üdv.

 

                                                       1717,május,13, született.
                                    Határozott egyéniség és jó anya: ilyen volt Mária Terézia .  

 

      

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.07.26 0 0 20947

ÜDV.

 

   Pesterzsébet.Fitt Park megnyitó ,2015, július ,24.A Pesterzsébet a Hazám Fórúból a három tag ,                                                         Zoltán , János , Károly 

                 

                                              

                            

 

                   

            

               

   

                                                                                                                                                   

 

             

       

 

   

 

Laci/Zápolya Creative Commons License 2017.07.08 0 0 20946

Szép erzsébeti siker: Peák Barna összetettben második helyezést ért el a Tour de Hongrie versenyen

 

http://www.tourdehongrie.hu/a-kolumbiai-jaramillo-az-osszetett-gyoztes-peak-barna-ezustermes/

árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.06.23 0 0 20945

SZIASZTOK.

 

  

                                                 Kossuth Lajos utca

Pesterzsébet fő utcája.
Kezdetekben a Soroksári úttól a Piac tér-ig tartott, és 1876-tól Hitel Márton utca volt a neve. 1904-ben Kőburkolattal látták el. 1908-ban megkapta Kossuth Lajos nevét. Ekkor már az utca továbbfejlődött a Kende Kanut utcáig, de a Hitel Márton neve még megmaradt egy darabig. 1923-ra ez a rövid szakasz is megkapta Kossuth nevét. Ekkorra alakulhatott ki a "Kiskosuti" "Nagykosuti" szleng elnevezés. Teleki grófné birtokának felosztása után már lehetőség volt az utca továbbvitelére. Ekor a telekrendezések során az utca kiért a Nagykőrösi útig.

Az utca különlegessége a helyi szleng elnevezése.
- A soroksári úttól a Fogadalmi templomig "Nagykosuti" vagy "Kosuti"a neve. Az utcaszakasz korzózó-vásárló funkciót tölt be. Az utca egy része ma sétáló utca.
- A Fogadalmi templomtól a Jókai Mór utcáig "Kiskosuti" ez bevásárló helyként üzemel.
- A maradék rész a Nagykőrösi útig tart, ennek nincs beceneve, főként lakóövezetként funkcionál.
Névadója Udvardi és kossuthfalvi Kossuth Lajos (1802. szeptember 19. – 1894. március 20.) államférfi, a Batthyány-kormány pénzügyminisztere, a Honvédelmi Bizottmány elnöke, Magyarország kormányzó-elnöke.

                                               

h.apci Creative Commons License 2017.06.19 0 0 20944

Ez abban az időben különösen divatos fényképészeti irányzat volt, szépia-fotónak hívták. Ma is készül így pl. iskolai tablókép is.

Előzmény: árpádutcaifölkel (20943)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.06.18 0 0 20943

Üdv. 

          És barnás képeket csinált, ilyen volt az igazolvány fénykép is.

         Én az 50- évekbe csináltattam ott igazolvány képet .

 

 

 

Előzmény: gaborg01 (20941)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.06.17 0 0 20942

Üdv.

                                                   Pesterzsébet.
Suda János ügyvéd, Erzsébetfalva egyik alapítója. Negyven évig tevékenykedett a telep érdekében. Elősegítette a községháza, távírda, gyógyszertár, HÉV - vonal építését. Több családtagjáról utca van elnevezve, a régi villája környékén.. Ezek az Emilia utca, Kálmán utca, és aMária utca. A János utca és a János tér róla van elnevezve. 

 

 

 

gaborg01 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 20941

A megadott címen, a Ferenc utca sarkán a "Virág Foto" volt.

Előzmény: Rosisperguin7 (20632)
árpádutcaifölkel Creative Commons License 2017.06.10 0 0 20940

SZIASZTOK. 

                                             Vendég és vendéglők, régen és ma.

 

   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!