Keresés

Részletes keresés

Desire Creative Commons License 2008.11.21 0 0 1030
3 napja feladtam bélelt borítékban, ajánlottan, egy dvd-t Dombóvárra. Még nem érkezett meg.
A dvd-t nem lehet interneten küldeni, ezért kénytelen vagyok a postán feladni, és nem hiszem el, hogy egy mezei dvd-t értékbiztosítással kell feladni, mintha legalábbis koronaékszereket akarnék postázni Tolna megyébe. Egy nyavalyás 12 cm széles plasztik lemez, amit, ha kb. 400 forintért nem tudnak biztonsággal postázni, akkor menjenek a picsába!

A nő még elsőbbségit is rám akart sózni.
Köszi Magyar Posta!!!

Hétfőn megkérdezem mit csináltak vele.
Kilroy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1025
Igen, jó játék. Lehet fogadni, megérkezik-e a küldemény és ha igen, mikor :-)
Előzmény: Desire (1023)
Kilroy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1024

Hm, ez nem hangzik éppen túl megnyugtatóan. De majd meglátjuk.

 

Jó a blog, én is olvastam. Persze a no comment kategória...

Előzmény: Desire (1022)
Desire Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1023
Ez is jó:
.:: Wita.Hu Joe ::. · http://www.Wita.Hu/ 2008.11.13. 14:53:03
A Magyar Posta szórakoztatóbb, izgalmasabb, mint a nyugatiak. Van benne egy kis szerencsejáték is, izgulhatsz, hogy megérkezik-e a küldeményed.
Desire Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1022
Ahogyan én értelmeztem, úgy működne, hogy a hivatalok működtetését pályázhatják meg cégek, de a küldemények szállítását azt a jó MP bonyolítja továbbra is.

Ezt azon a blogon olvastam, ahol a felnyomásról volt szó. Nagyon tetszik. Különösen a vége:

" Ököl · http://dr-oid.blog.hu 2008.11.13. 14:43:27
1. Ebayen kinéztem egy 40 $-os órát.
Szállítása még 12$, sajnos nem regisztrált küldeményként. Eltűnt. Keresgélés postán, vámon, nem tudnak utánanézni a reg szám alapján sajnos. Ebay-es cég rendes volt, visszautalta a pénzt postaköltséggel együtt.

2. ha már vsszautalta a pénzt újra megrendeltem, kértem biztosítsák, regisztrálják, talán plusz 3$ volt. Eltűnt. Ennek sem utánakereshető a regszáma se postán, se vámon. Panaszkodtam az ebayesnek, most mi legyen. Megnyugattanak visszaadják a pénzem.

3. kértem, hogy inkább küldjék el újra, de most már utánkövetési lehetőséggel /tracking ability az usps-nél/ is. A postaköltség így 27$ lett, de most már végig akartam játszani.

A feladás után 7 héttel megérkezett az órám!

Egy barátom nemrég megjegyezte: tipikus postásórám van.

Na jó... az utolsó mondat csak poén akart lenni. "
Előzmény: Kilroy (1021)
Kilroy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1021

Na én még ennyit se tudtam, hogy ezek mögött is az MP marad. Valóban kérdéses, hogy milyen lesz így, tényleg faszán egymásra mutogathatnak (bár egy vállalkózónak talán nem annyira mindegy, hogy az ügyfelek mit gondolnak, mint az államilag dotált postának...) Viszont az árat ezekben azért mégsem az MP határozza majd meg, remélhetőleg (akkor nem sok értelme lenne az egésznek, legalábbis ügyfélszempontból).

 

Én is csak olvasgattam erről, mellesleg mostanában nem... én sem emlékszem igazán pontos dátumokra az átállást illetően.

Előzmény: Desire (1020)
Desire Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1020
Nem tudom, hogy az hogyan fog működni, mert ott vegyes lesz a levelek kezelése. Ha feladnak valamit a magán hivatalban, utána az MP karmai közé kerül, és a küldemények az ellenkező irányban is átfutnak majd az MP elosztóin.
Ha eltűnik valami, akkor majd egymásra fognak mutogatni.

Olvastam erről, de nem emlékszem, hogy mikorra időzítik az átállást.
Előzmény: Kilroy (1019)
Kilroy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1019
Igen, a posták egy része vállalkozóké lesz. Kérdés, hogy mikor.
Előzmény: Desire (1018)
Desire Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1018
Arra gondolsz, hogy magánkézbe kerülnek hivatalok pályázatok alapján?
Előzmény: Kilroy (1017)
Kilroy Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1017
Azért azt hiszem, nem most mozdult először. Csak a másik mozgás is lassú vagy még lassabb. Arra gondolok, hogy elvileg, talán gyakorlatilag is kidolgozás alatt (vagy fene tudja, hol) áll az az új rendszer, ahol már nem lesz monopolhelyzete a Magyar Királyi Főpostának. Csak hát az sem egyszerű dolog, ezért mondom, hogy talán még lassabb a mozdulás (bár ez esetben is lesz még egy kis idő, mire valami lesz - ha lesz).
Előzmény: Desire (1016)
Desire Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1016
Végre valami történt az ügyben.
Előzmény: Csokis (1013)
Csokis Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1015
Sok kis rúgással is szét lehet szedni valakinek a fejét, nem kell hozzá egy Toldi Miklós a malomkővel.
Előzmény: rali (1014)
rali Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1014
Lesz értelme?
Előzmény: Csokis (1013)
Csokis Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1013
Szilyék -ha már Brüsszelben jártak- felnyomták a postát a lopások miatt az EU fogyasztóvédelmi biztosánál.
Előzmény: rali (1012)
rali Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1012
Emmi?
Előzmény: e_dora (1011)
e_dora Creative Commons License 2008.11.13 0 0 1011
http://zsiroskenyer.blog.hu/2008/11/13/kuneva_szily_romanc
n.attila Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1010
ez hihetetlen:

Miami, Los Angeles, Amszterdam és Brüsszel után Budapest Nemzetköz Posta Kicserélő üzeme is legjobbak között kapott helyet, miután egy postáktól független szervezet, az International Post Corporation „Certificate of Excellence” kiválósági tanúsítványt adott a Magyar Posta nemzetközi küldeményeket feldolgozó üzemének. A világon mindössze 15 logisztikai bázis rendelkezik ilyen magas elismeréssel.
apca Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1009
Szóval szerinted a fő probléma, hogy a Fehérvárí úton a 112-es, vagy a 119-es MKP van? Jellemző.
Előzmény: Törölt nick (1008)
apca Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1007
Azért látom, továbbra is hordod a Tomit a szerecsenre.
Előzmény: Törölt nick (1006)
Csokis Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1004
Úgy tűnik, ma postai nap van.
Csokis Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1003
Erről az a vicc jut eszembe, aminek a végén a pasi felháborodik:
Kikérem magamnak! Nem docens vagyok, hanem professzor!
Előzmény: Törölt nick (1002)
Csokis Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1001
Hogy leült ez a topik!
Homár: Őskommunizmus a 119-es postán
Csokis Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1000
Jogaiddal élni? Viccelsz? Nekem egy csomagomat (jogilag nem csomag volt, hanem kiscsomag - Päckchen) lenyúlták, egyet visszaküldtek "nem kereste" megjegyzéssel. Mivel nem tudod bizonyítani, hogy nem hagytak értesítőt, mehetsz a sóhivatalba a panaszoddal. (Csakhogy a sóhivatal maga a M. Kir. Posta.)
Előzmény: Engrave (998)
Engrave Creative Commons License 2008.08.26 0 0 998
Üdv

Van egy majd' tíz darabból állóc cd csomag, amit Olaszországból rendeltem. Kaptam hozzá ragszámot is. A cucc megérkezett pár hete, állítólag kihozták a megadott címre kocsival, papírt nem hagytak. 15 napig ültek a hivatalban rajta aztán, s mivel nem jelentkezett érte senki, visszaküldték a feladónak. (Mindez csak azért derült ki, mert az ügyfélszolgálaton rákérdeztem, és az efféle ragszámos dolgokat meg tudják nézni).
Írtam mailt a feladónak, hogy sajnálom a történteket, hogy az itteni posta jól megszivatott, lenne oly kedves újra elküldeni nekem a csomagot. Most már, magamat bebiztosítva, odafigyelve a ragszámra és ha kell mindennap hívom az üsz-t. Természetesen az olasz cég most kér tőlem plusz pénzt az újraelküldéshez, mondjuk azt, hogy jogosan.
A kérdés az az, hogy élhetek-e valami reklamációval esetleg olyan igénnyel a postafelé, hogy legalább az újraküldés költségeit vállalják át (gondolom utólag), vagy ne is álmodozzam ilyesmiről. Komolyan mondom, csak a nyomi cd-imet szeretném megkapni, nem mindenkit lenyúlni vagy ilyesmi. De talán érhető a felháborodásom, hogy önhibámon kivül szívok ilyesmivel. Ha esetleg valaki okosabb nálam ezügyben, kérem ossza meg velem gondolatait. Köszönöm.
Strong Bad Creative Commons License 2008.08.25 0 0 997
Az azt mondja, hogy erre a szolgaltatasra nincs tracking...
Előzmény: Törölt nick (975)
Desire Creative Commons License 2008.08.22 0 0 994
A panaszos emberek eseteit hétfőn... De nem számít, hogy nem érted.
Előzmény: Törölt nick (993)
Zsoldos Creative Commons License 2008.08.22 0 0 992

Remélem nem veszed személyes támadásnak a véleményem, de pár évvel ezelőtt - azért emlékszem az esetre, mert épp aznap, mikor ez hír volt, egy hihetetlen paraszt ügyfélszolgálatossal hozott össze a jó sorsom a XI. kerületi önkormányzatnál - az önkormányzatokat "versenyeztette meg" szakmai zsüri az ügyfelek visszajelzései alapján, és kiderült, hogy a fent említett XI. kerületi önkormányzat ügyfélszolgálata volt a legjobb Európában - természetesen csak egy adott időintervallumot vizsgálva. Azt azért "megsúgta" a híradó kommentárja, hogy a magyar egy jámbor fajta (ezek szerint én kakukktojás voltam) és például a második helyezett holland intézményt már azért lehúzta az ügyfél a visszajelzéssel, ha 10 percet várnia kellett.

Bocs, ha hosszú volt a tanmesém. Dióhéjben: csak csínján az ilyen pársoros szakmai értékelésekről szóló hírekkel. :)

Előzmény: Törölt nick (986)
Desire Creative Commons License 2008.08.22 0 0 991
Te nem vagy normális.
Előzmény: Törölt nick (990)
Desire Creative Commons License 2008.08.22 0 0 989
Már megkértelek néhányszor, hogy szakadj le rólam.
Tényleg nem tudod megtenni??

Utoljára, nyomatékosan megkérlek, hogy ne szólj hozzám, és a "Pukkadozzál" és a hasonló provokatív megjegyzéseket tartsd meg magadnak!!!
Előzmény: Törölt nick (986)
rali Creative Commons License 2008.08.22 0 0 987
Ja, ezért túnik ek el 10 föladott cédéből 8.
Előzmény: Törölt nick (986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!