Keresés

Részletes keresés

sz.margo Creative Commons License 2013.05.19 0 0 8550

Köszönöm, valószínű tényleg atka  lehet a bűnös:(...fogtam leszedtem az összes gyanús levelét, virágát, bimbókat ami magától is lejött már és kivittem újra az erkélyre, lesz vele, ami lesz:(....ott nem tud nagyon megfertőzni mást, mivel a muskátlikat nem hiszem, hogy bántanák... most azóta mintha megállt volna a dolog, majd beszámolok róla később, hogy mi lett a sorsa.

Előzmény: Lora1213 (8542)
taormina001 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8549

Sok sikert!

(Ha neked sikerül, talán én is megpróbálom újra:-)

Előzmény: Nb-Anna (8548)
Nb-Anna Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8548

Ne gondolj semmi különösre, a kínálat nagy része a szokványos egynyári kiültetésre való ill. cserepes növényekből állt. Régebben nem szoktam ilyesmit venni, de a télen tönkre ment növények üres helyét idén így gondoltam kitölteni... Egyébként tudtam, hogy nagyjéból mire számíthatok, ezért terveztem meg, mit veszek.

Ha megmarad a Tibouchinám, majd beszámolok róla.

taormina001 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8547

Milyen érdekesség volt még a vásárcsarnokban? és lehetett elöre tudni, hogy mit árultak, hogy listával mentél?

Előzmény: Nb-Anna (8545)
taormina001 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8546

Nekem vannak: háromszori kísérlet után sem sikerült megtartanom ezt a növényt; bárhogy is kezeltem öelökelöségét, -és bármilyen nagyot vettem is belöle, hogy biztosra menjek, mert egyik nagy kedvencem. Így feketelistára került. Szerintem közönséges "házi" körülmények között nem tartható.

A metszés tekintetében nem tapasztaltam különbséget a viselkedését illetöen. Akár metszettem, akár nem, meghalt.

Előzmény: Nb-Anna (8545)
Nb-Anna Creative Commons License 2013.05.18 0 0 8545

Szép estét!

Tegnapelőtt növényvásár volt a piaccsarnokban, és bár "bevásárlólistával" indultam, mégis elcsábultam, és vettem egy kis Tibouchinát (ibolyafa v. hercegnővirág). Utána kezdtem kutatni, mit is kíván ez az előkelőség: mindenütt azt írják, hogy évente többször is vissza kell vágni. Az enyém mindössze 3-4 levélpáros apróság. Kérdésem: mikor kezdjem a visszavágást v. visszacsípést? Netán űgy működik, mint a fukszia?

Ha valakinek vannak ezirányú tapasztalatai, megköszönném, ha megosztaná velem!

Lora1213 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8544

Nekem sok növényem van másra is használom az atkairtót.   Ha csak néhány szobanövényem lenne, inkább kukáznám a beteg növényt, mielőtt a többit is megfertőzi.

Előzmény: taormina001 (8543)
taormina001 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8543

"Ha más növényre nem kell , nem érdemes permetszert venni mert többe kerülne mint maga a virág.  Kezelés nélkül viszont biztosan elpusztul, sőt átterjedhet a többi növényedre is."

 

Ez valóságos 22-es csapdája! De hát akkor mit tegyen szegény?

Előzmény: Lora1213 (8542)
Lora1213 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8542

Atkás szokott lenni.  A levelek fonákján, hajtáscsúcson kézi nagyítóval már látható ha atka a tettes.   Ha más növényre nem kell , nem érdemes permetszert venni mert többe kerülne mint maga a virág.  Kezelés nélkül viszont biztosan elpusztul, sőt átterjedhet a többi növényedre is.

Előzmény: sz.margo (8541)
sz.margo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 8541

Köszi a választ:)....akkor ő lesz a Guini:)..ha megmarad.

Átültettem, amikor vettem, de valahogy gyanús volt akkor is, mert a levelek fonákján mintha valami nem stimmelt volna, valami szerintem eszi, vagy tényleg gombaféle, vagy valami más...mert ahogy látom némelyik levele összezsugorodik, fonnyad és lepotyog, akárcsak az összes bimbója sorban:(...amikor hozzáérek szinte azonnal leesnek, le is szedtem, ami ilyen volt...pedig a vételkor még tényleg szép volt, de egy hét alatt nálam biztos nem kapott betegséget, ezt már hozta magával:( A vinka és a pistike is szokott ilyesmit produkálni, azokat sem szívesen veszem azóta...

Előzmény: taormina001 (8540)
taormina001 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 8540

Guinea impatiens, annyira általában nem kényes; mérsékelt víz, fény és tápanyagigény. De tudod, hogy ma a nagyüzemben gyártott növényeknél nem lehet tudni, mivel kezelték elötte és egyáltalán "miben van". Vedd ki, és nézd meg,

  • nincs-e a fölismerhetetlenségig összefilcesedve a gyökere.
  • nem tocsog-e vízben
  • nics-e rajta valami állati- vagy gombakártevö
Előzmény: sz.margo (8539)
sz.margo Creative Commons License 2013.05.14 0 0 8539

Szép napot mindenkinek, aki erre jár!

 

Ezt a nem tudom hogy hívják virágot nemrég vettem, akkor gyönyörű volt, de sajnos kezd tönkremenni, nem tudom mi lett vele, lepotyognak a bimbói is és a levelei is sorban:(...ha megöntözöm az a baja, ha nem akkor kókad....sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, pedig nagyon megtetszett, hasonlít a pistikére is kicsit a levele... ilyent sem veszek többet, nagyon mimóza:(

Először kiraktam az erkélyre, de akkoriban eléggé melegen tűzött a nap, így behoztam inkább a lakásba, mert mintha kókadt volna odakint....utána viszont idebent  kezdődött vele a baj, sorban lepottyantak a virágok, majd az egészen pici bimbó is, fogalmam sincs mitől. ezért jobb szeretem a jól bevált, ismert növényeket, virágokat, velük sosincs problémám:)

 

 Ha van valakinek valami ötlete, szívesen fogadnám!

vorosjo Creative Commons License 2013.04.09 0 0 8538

Köszönöm szépen a tippeket.

Nagyon sok levélen van, de csak egy max kettő egy levélen. Az actara-nak pedig utánajárok.

anblock_italia Creative Commons License 2013.04.06 0 0 8537

Én az Actarás belocsolásra esküszöm, de nem tudom, mi az a bigyó, csak ennyi van? Akkor egyelőre töröld le, hátha csak valami nedv. Mintha találkoztam volna már ilyesmivel. De ha élősködőnek látszik, akkor az Actara dupla dózisban belocsolva is alkalmazható, ami lakásban nagyszerű lehetőség, és szuper tapasztalataim vannak vele kapcsolatban!

Előzmény: vorosjo (8534)
taormina001 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 8536

Nem látni jól, de gondolom valamelyik pajzs- vagy gyapjas tetü. nekem ezellen még soha semmi vegyszer nem segített, csak a következetes mechanikus eltávolítás.

Pl. szappanos vízzel.

Előzmény: vorosjo (8533)
taormina001 Creative Commons License 2013.04.06 0 0 8535

Nekem van Cestrumom, hálás és igénytelen növény, csakugyan gyorsan nö, ezért gyakran és radikálisan metszem. Minden idöben rengeteget virágzik. Igaz, hogy egy-egy virága önmagában jelentéktelen, de ilyen tömegben azért elég dekoratív.

Előzmény: Nb-Anna (8528)
vorosjo Creative Commons License 2013.04.06 0 0 8534
Mellékelek képet
Előzmény: vorosjo (8533)
vorosjo Creative Commons License 2013.04.06 0 0 8533

Sziaszok!

Segítséget kérnék. Van egy szép fikusz fám, és a levelek hátulján a főerezeten apró fehér pöttyök jelentek meg. Tudja valaki mi ez, és hogy lehet védekezni ellene?

Előre is köszi a válaszokat

anblock_italia Creative Commons License 2013.02.09 0 0 8532

Eddig is minden tavasszal metszettem, és télre virágzott, de most ősszel is metszettem, és hajt szegény, ezért nem vagyok biztos a sikerben.

Előzmény: Nb-Anna (8531)
Nb-Anna Creative Commons License 2013.02.09 0 0 8531

Köszönöm a választ!

Lehet, hogy éppen a drasztikus metszéssel tettél jót neki, lehet, hogy jól reagál a fiatalításra - a növények olyanok, hogy időnként okoznak meglepetést az embernek...

A virágai tényleg jelentéktelennek mondhatók, főleg a levéltömeghez képest. Azért jövőre kicsit  melegebb és sokkal világosabb helyet próbálok neki keresni, aztán meglátjuk...

Könnyeket nem hullatok a gyér virágaiért, most indul az Amaryllis-sorozat...

Előzmény: anblock_italia (8530)
anblock_italia Creative Commons License 2013.02.08 0 0 8530

Én már sok éve vagyok tulajdonosa egy ilyen növénynek, de lehet, hogy nem sokáig!:-( A tapasztalaT: hajtásként kaptam én is, hamar nagy lett, de pár méteres oldalhajtásokkal. Náron semmi, télen a nagy ablak előtt másfél méter magason virágzott, relatív jelentéktelen virágokat a növény nagyságához képest, viszont annál többet szemetelt, a levelei meg falók és nem túl mutatósak. Az idén levágtam olyan 40 cntisre, betettem a sarokba, él és hajt szegény, de hogy mi lesz nyáron, azt nem tudom, vsz. le fognak égni ezek a hajtások. 

De azt el kell mondanom, hogy akitől kaptam, annak nagyon szép volt a teraszán, nyáron, egész napos napsütésben! Hogy hogyan teleltette, azt nem tudom, de gyanítom hidegben, és ami tavasszal kihajtott, az a nagyon sok fény következtében jutott el a csúcsra. És vsz. nagyon sok tápszert is kapott.

Előzmény: Nb-Anna (8528)
szilkszilky Creative Commons License 2013.02.08 0 0 8529

Ebben igazad van. azonban én nem ezt akartam kihámozni az egészből, hanem azt, hogy a Kanári-szigeteki "természetes élőhelyén" sem ilyen tömzsiek, mint a kertészeti, hormonozott változatok, hanem magas növésű cserjék, merthogy ez az igazi megjelenési formájuk. Ezért van az, hogy ott is a parkokban bizony minden évben cserélik. A kevés levélnek, a felnyurgulásnak meg gondolom az a fő oka, hogy azért ott sincs meg ez a nagyon vaskos, nagyon piros, nagyon tömött levelek eléréséhez szükséges, és a kertészetekben akkurátusan megvalósított rövidnappalos időszak illetve a növekedési hormon gátló.

Előzmény: Lora1213 (8525)
Nb-Anna Creative Commons License 2013.02.08 0 0 8528

Igazi gyönyörűség! (Egyébként hibiszkuszból (is) a szimplák tetszenek jobban, és ennek a színei is igen szépségesek). Ilyenkor télen felértékelődnek ezek a virágdíszes pillanatok ill. napok.

Más téma: Van valakinek kalapácscserjéje (Cestrum elegans)? Tavalyelőtt nyár végén kaptam dugványt, sikeresen túlélte a telet, majd rohamléptekben kezdett nőni egészen őszig, mikoris bevittem a fűtetlen teleltetőbe. A fényhiánytól eléggé megnyúlt, mégis tél közepén a hajtásvégeken bimbók jelentek meg, bár csak egy részük nyílt ki, a többi lehullott.

Örülnék, ha jelenlegi vagy volt Cestrum-tulajdonosok megosztanák velem tapasztalataikat! Köszönöm!

Előzmény: anblock_italia (8527)
anblock_italia Creative Commons License 2013.02.03 0 0 8527

Na de ezzel már dicsekszem, ezt féltettem, fenn tartottam a sarokban, minimális fényben, és még jó, hogy észrevettem tegnap a bimbóját! Most már nem aggódom érte, biztos megmarad.

 

anblock_italia Creative Commons License 2013.02.03 0 0 8526

Na, akkor ez nekem pont úgy viselkedett, ahogy a Kanári szigeteken viselkedett volna:-) Valamikor a nyáron a szomszédasszonyom, aki valamilyen titokzatos ok miatt szereti hozzám átpasszolni a növényeit, áthozta a Milulásvirágát. Hiába szabadkoztam, így aztán lettem valahol az árnyékba, meg sem metszettem, mert már túl meleg volt, hogy napra tegyem, néha, ha arra jártam, löttyintettem neki is kis vizet. Aztán amikor jött az ősz, behoztam, mert hát csak nem hagyhattam kinn, letettem egy sarokba, ami azért nem fénytelen. Ma így néz ki, de korábban sem nézett ki több levelesen, csak ami levele volt, az bepirosodott minden ráhatás nélkül.

 

Az, amit karácsony előtt vettem, az így néz ki most. Ki fogom majd tenni mindkettőt, aztán majd megmetszem őket, és most, hogy ennyit foglalkoztunk velük, jobban fogok figyelni rájuk:-)

 

Előzmény: szilkszilky (8524)
Lora1213 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 8525

Ez minden növénnyel így van. Az autópálya mellett nem olyan, mint egy gondozott parkban.

Előzmény: szilkszilky (8524)
szilkszilky Creative Commons License 2013.02.03 0 0 8524

A tenerife-i mikulásvirágokról a valósághoz hűen azért annyit mondjunk el, hogy tényleg magas bokrok, de akkor, mikor a piros fellevelek rajtuk vannak, hát nagyon kevés egyéb levél van a növényen, vagyis teljesen fel vannak kopaszodva. Általában a botanikus kertes részekben néznek ki tömzsibben és nagyobb fellevelekkel, úgy, mint amit itthon lehet kapni, az autópálya vagy egy egyszerű parti sétány mellett a fellevelek vékonyak és nem nagyok. Más színűt még nem láttam, csak kerti kiültetésben. Parkdíszítésre viszont sokat használnak így télen, de azt minden évben újra ültetik ezekkel a kertészeti tömzsi változatokkal. Tehát azért ott sem maradnak a többévesek szépek. 

anblock_italia Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8523

Nem égnek meg, ha ott hajtanak ki, de mert télen mégsem lehet napon nálunk, hát a következő évben megégne:-( Ezért metszem őket. De akár tarthatnám máshol is:-)

Előzmény: Lora1213 (8522)
Lora1213 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8522

Teljes napon van.  Nálunk megégne.

Előzmény: anblock_italia (8521)
anblock_italia Creative Commons License 2013.01.31 0 0 8521

:-) És napfényen, ugye? Mert úgy tudom, arrafelé nem sok árnyék van, viszont magas a páratartalom cserébe. Szépek lehetnek. Vannak olyan vajszínűek is? Az idén majdnem vettem, aztán csak maradtam a pirosnál, pedig jól néz ki, csak hát a karácsony színe nem a vajszín.

Előzmény: Lora1213 (8520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!