Keresés

Részletes keresés

Rorimack Creative Commons License 2005.04.13 0 0 664
(Mondjuk hazabeszelek, de)

Szerintem mindenkeppen erdemes megvenni. Ugyan vannak aprobb gyermekbetegsegei, de gondolom ezek nagy reszet a masodik szamra mar kinovi.

Addig is erdemes elolvasni a KN-es forumat, s az ottani velemenyeket (marmint ha meg haboznal, hogy megvedd-e ;))

Előzmény: the soft cushions (663)
the soft cushions Creative Commons License 2005.04.13 0 0 663
lattatok ezt a fekete-feher kepregenyujsagot? marmint ez a neve, v ilyesmi. folytatasokban kozli a sin city-t, + nehany kulfoldi, es az elviselhetonel kicsit tobb magyar szerzo muveit. asszem 1800 ft, konyvesboltokban. erdemes?
Rorimack Creative Commons License 2005.04.13 0 0 662
Nem ő az, de együtt szervezték a fesztivált.
Előzmény: lelkesz g (661)
lelkesz g Creative Commons License 2005.04.12 0 0 661
blueberry ismeri KS-t vagy o maga az?
Előzmény: Rorimack (660)
Rorimack Creative Commons License 2005.04.12 0 0 660
Kerulout: keresd meg a kepregeny.net-en keresztul Blueberryt.
Előzmény: lelkesz g (659)
lelkesz g Creative Commons License 2005.04.11 0 0 659
Sracok, valaki nem tudna nekem megszerezni Kertsz Sandornak az mil cimet? O volt az egyik szervezoje a kepregeny kiallitasnak vagy fesztivalnak ami az almassi teren volt... ha valaki tud segiteni koszi szepen!
Caidhan Creative Commons License 2005.03.22 0 0 658
Caidhan Creative Commons License 2005.03.21 0 0 657
zoli79 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 656

Biztos nem lesz felrakva letöltésre. Nem vagyok igazán a legilletékesebb az ügyben (magyarul semmi közöm hozzá :) ), de annyit tudok, hogy két évnél újabb dolgokat semmiképpen nem raknak fel.

Amúgy elég kevés infót találni a Requiemről. Internetem is próbáltam utánajárni, de nem sok sikerrel. Ha megtudok valamit, szólok!

Előzmény: pancer1 (654)
pancer1 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 655
Hoppá most esik le !! Hidegvérüek mint a halak? !!4 Ó igy mindjárt más...:-)
Előzmény: zoli79 (653)
pancer1 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 654
Még tervezem csak az eljövendő 10 évre.. Ami a halat illeti inkább buldogra vagy oroszlánra gondoltam volna. Ez a Donos képregény is rajtlesz a képregény-net-en? Vagy lehet ott megtudni valamit?
Előzmény: zoli79 (653)
zoli79 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 653

pancer1, szerintem nagyon vicces volt az a két hal a kocsiban! És másoknak is tetszett. Miért gondolod, hogy gyenge? Más nemzetektől is pofátlanul a legsztereotípabb tulajdonságuk alapján választott állatot. A hal az angoloknál olyan ziccer, melyet bűn lett volna kihagyni. Az amerikai kutya is stimmel. Hűséges gazdájához és mindig engedelmeskedik neki.

A Donba szerintem nem érdemes belekezdeni, ugyanis a Vadzsra tervezi kiadni a Requiem egy hadseregért című Sarlós Endre képregényt. :)

Rajzold meg a saját történetedet: Ez érdekes dolog a Maus kapcsán, ugyanis Spiegelman egy olyan időszakban kezdett el képregényeket rajzolni, mikor a film rendezők és hasonlóan vélekedtek. Mutasd meg a saját történetedet. A szerzői filmesek korszaka. Aztán ez is lecsengett.

Előzmény: pancer1 (652)
pancer1 Creative Commons License 2005.03.12 0 0 652

Üdv szóba került a Maus. Nos szerintem ez megrázóbb mint bármelyik más Holokauszt alkotás. Személy szerint én nem tudtam elolvasni a Sorstalanságbó többet mint 20 oldalt, egyszerüen Kertész írói stilusa miatt. A filmet sem nézem meg mert évek óta nem járok moziba. Van még a Shindler listája amit régen láttam és nagyon megrázott, aztán olyan humoros hangulatú filmek mint az Életvonat , meg a Élet szép. Szóval ezek az alkotások valahogyan érzelmileg ragadják meg az embert, hatnak rá.

De visszatérve a Maushoz, ez a képregény inkább  elgondolkoztatja az embert hogy ő hogy élt volna akkor? Nem úgy mint a filmeknél, ezt időnként le lehet tenni és végiggondolni az addigiakat.

És az hogy ez nem kizárólag a táborokkal, az ottani élettel foglalkozik, hanem a túlélő Vladek életével, Art vivódásaival apjával anyjával és öccsével, nos ez valahogyan engem arra ébresztett rá hogy mi késöbb születettek nem is tudjuk igazán felfogni mi is volt ott.

Jó példa szerintem erre  a képregénynek az a része melyben Vladek elmeséli hogyan szereltették szétt velük 44 végén a krematóriumokat és hogyan is müködtek a gázkamrák. Aztán elmegy aludni, fia és menye pedig még beszélgetnek arról hogy számukra ez milyen hihetetlen, távoli.

Aztán a szálingózó rovarokra való tekintettel bemennek ők is, de elöbb Art egy természetes mozdulattal rovarírtó spray-el lefújja a bogarakat, hadd pusztuljanak !! Szerintem ez szándékossan ide tervezett jelenet volt....

Másik dolog, az egerek, macskák, disznók kutyák maszkjai. Nem hiszem hogy a disznó mint sértés akar itt megjelenni a lengyelek felé. Hogy ők disznók voltak mind. Inkább arra utalhat hogy élessen elkülönültek zsidóktól, nem közösködtek velük  anáci megszállás ellen sem. Hogy nem egy kollektív sértés akar ez lenni arra bizonyítték szerintem a pozitív lengyel figurák, a katolikus pap a táborban, meg az első részben anját és Vladeket sokáig bújtató asszony.

Szóval nem mind disznó aki lengyel...  

Kutya macska egér disznó a leggyakoribb, ezek nemzeti karakterejegyeknek szánta Art Spiegelmann szerintem. Svédek azok jávorszarvasok, a brittek azok tengeri halak (ez szerintem igen gyenge ötlet..) franciák azok békák, és a cigány jósnő meg valamilyen lepke... Milyen állat lehetne  a magyar? Én lóra tippelnék a fenteik alapján.....

Amúgy meg akinek a Don kanyarbeli hadseregünk tragédiáát hiányolja, ragadjon ceruzát és papírt és rajzolja meg bátran nagyapja, történetét !!! Maga Spiegelmann mondta hogy a comic nem más mint hogy megrjzoljuk a sajtát történetünket hát rajta !!!!  (lehet hogy én nagyapám katonatörténetével megpróbálkozom, bár csak kevesset tudok róla.)

ebolacola Creative Commons License 2005.03.12 0 0 651
mindenki menjen el arra a képregénykiállításra, az Alkotmány utcába. jó cucc.
ebolacola Creative Commons License 2005.03.12 0 0 650
az.
Előzmény: TheBerzerker (649)
TheBerzerker Creative Commons License 2005.03.10 0 0 649
inkabb mokas ugy fogalmaznek:)
Előzmény: amber smith (648)
amber smith Creative Commons License 2005.03.10 0 0 648

Ez még a '20-as évek végén játszódik, és ahogy a másik címéből veszem, inkább akciódúsabb, ez teljesen másról szól...

Előzmény: TheBerzerker (647)
TheBerzerker Creative Commons License 2005.03.10 0 0 647
eddig egyetlen jo 2dik vh-s kepregenyt olvastam.az az adventures in the rifle brigade volt.
Előzmény: amber smith (646)
amber smith Creative Commons License 2005.03.10 0 0 646

Sziasztok,

örülök, hoyg végre ha iszonyú lassan is, de kezd itthon is teret hódítani a "graphic novel"-féle képregény, nem csak a Garfield és a Pókember (bár azok is bizonyára jók a maguk nemében...)

Maus szerintem is zseniális, és ajánlom fiygelmetekbe,angolul tudóknak: a Bestsellersben 4400 ft-ért kapható Jason Lutes: Berlin: City of Stones képregénye, szerintem egészen kiváló, a weimari időkben játszódik, szóval aki unja a holokausztot is talál(hat) benne érdekeset.

Zentas Creative Commons License 2005.03.09 0 0 645
Oh dear Zoli! Igazad van! Tényleg rosszúl írtam! Bocsesz, de igazán ezért... Úgy fest a felvetésemből ennyi volt az értékelhető :-(
Előzmény: zoli79 (642)
Rorimack Creative Commons License 2005.03.09 0 0 644
Igazad van. Én is mindig rosszul leszek, ha mozgó járműben próbálok olvasni. :/
Előzmény: TheBerzerker (643)
TheBerzerker Creative Commons License 2005.03.09 0 0 643
ami a metron volt azt igen.nem gyenge hanyingerem lett tole...
Előzmény: zoli79 (642)
zoli79 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 642
Berzerker, megismétlem kérdésemet: olvastad a Maust?

Zentas: nem fun, hanem fan, de inkább rajongó.
TheBerzerker Creative Commons License 2005.03.08 0 0 641

en nem lattam a szpilberg "remekmuvet"

en mas fajta filmeket lattam a naci halaltaborokrol:)

Előzmény: nebamun (639)
Zentas Creative Commons License 2005.03.08 0 0 640

Ne feledjük, hogy mégis csak egy képregény topikban vagyunk! Arról vitatkozni, hogy unalmas és túlragozott e a holokauszt "téma" valójában igen buta dolog. Egyfelől mindenkinek a szabad vállasztási joga, hogy mit olvas, mi után érdeklődik, mint ahogy senki sem teheti, hogy letíltsa azt, amit nem szeret. (ma még, és hátha így is marad)

Az "ellenzéknek" azt üzenem, hogy tegye félre az averzióit, és koncentráljon arra, hogy maga magát egy képregény fun-nak érzi, és vegye a kezébe a könyvet. Csak ezek után érdekel, de akkor már tényleg, az (ellen)véleménye. Mondom mindezt azért, mert szerintem itt nem a téma az ami érdekes, hanem a feldologozási módja. Hiszen az alapok, ha belegondoltok rendkívül primitívek, persze szándékosan: az egerek a zsidók, macskák a gestápósok, disznók a lengyelek, stb. Mindez akár egy mainstrem képregény alapja is lehetne. Egyszerű(nek tűnő) grafika, mintha egy sajtpapír szélén született volna egy kávéházban. (Art többi képregénye sokkal kidolgozottabb, lásd RAW magazin) Egy idő után mégis váratlan mélységben találjuk magunkat. Egy ellenszenves, rigolyás apa, egy menekülő gyermek, akinek fontosabb a nyugalom, és a kényelem, mint a saját nemzője, egy holokauszt történet, ami részben megmagyarázza a jelent, de többek között az is kiderül, hogy a táborokban sem veszett el a személyiség, és az egyéni dráma ereje. Idővel elfeledkezel az egerekről, és más állatokról, és árnyalt, összetett emberi arcokat látsz magad előtt. Kéregény-kulturtörténetileg fontosabb ügy ez annál, hogy egy felsőbbrendű "unom a banánt" megközelítéssel el lehetne intézni.

nebamun Creative Commons License 2005.03.08 0 0 639

Egyáltalán nem tartom magam filoszemitának, de ez Maus mélyen megrázott, utána nagyon rosszul aludtam. Sokan "unják" a holokausztot, de ha szóba kerül, hogy konkrétan milyen filmet láttak, könyvet olvastak róla, akkor az kimerül a Spielberg-féle Schindler listájában, ami szerintem a holokausztról való "romantikus" (nagyon durva szó ebben a szövegkörnyezetben!) elképzelések összegzése. A Maus ennél összehasonlíthatatlanul nyersebb, felkavaróbb, égető szégyenfoltot kelt az emberben, hogy ez megtörtént.

Nem szerencsés ezt a Don-kanyarhoz hasonlítani, más a két tragédia (nem kisebb, nem nagyobb, egyszerűen más). Viszont ugyanilyen szörnyűség volt a japánok II. vh.-s nanking-i mészárlása és a közelmúltból a ruandai tuszi-hutu népirtás. Sőt, ezek brutalitásukban és öncélú kegyetlenkedésükben még túl is tettek ezen, de nem voltak olyan mérnöki precizitással megtervezve mint amit a nácik tettek. Az a legszörnyűbb, hogy ezek a dolgok a világ más részein 60 év múltán is megtörténnek, megtörténhetnek.

Ismerem a másik oldal érveit, hogy azoknak a népirtásoknak bezzeg nincsen ilyen marketingje, de ez a lényegen nem változtat, ugyanúgy megtörtént mindegyik. Nem szabad bambán homokba dugni a fejünket, és némán hallgatnunk amíg emberek bozótvágó machetével irtanak házról-házra családokat (Ruanda), élő embereken ezerszám gyakorlják a szamurájkarddal való fejlevágás technikáját (Nanking) vagy a gázkamrában megölik a már hasznavehetetlen ill. 'felesleges' embereket.

Ez az egész vita túlmutat a topik keretein, de Maus igenis hozzájárul ahhoz, hogy ilyenek ne történhessenek meg többé.

NemethRobi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 638

Koszonom szepen, rogton at is nezek oda!

Udv,

Robi

Előzmény: zoli79 (622)
vicc Creative Commons License 2005.03.08 0 0 637
egyertelmu a dolog kampany es propaganda jellege.ez

hú, de konzervatív dolog a reklámot ilyesmivel társítani. azért a modern korban a reklám már kinötte magát, a popkultúra szerves része, kvázi művészeti ág.

utalom a holokauszt temajat es elegem van belole.

más meg szereti és nincs elege belőle. nyilván nem lehet mindkét tábort kielégíteni. örülj neki, hogy másnak jó.
Előzmény: TheBerzerker (636)
TheBerzerker Creative Commons License 2005.03.07 0 0 636

nem nagyon figyeled am a dolgokat...egyertelmu a dolog kampany es propaganda jellege.ez a lenyege a dolognak es ezt nem is rejtik veka ala.na ez az amitol hanynom kell.

utalom a holokauszt temajat es elegem van belole.

Előzmény: Lizard Skin (635)
Lizard Skin Creative Commons License 2005.03.07 0 0 635
"holokausztot reklamozni kell mint egy tampont?"

Na ne tetesd magad totálisan hülyének. A metróban, tetszik vagy sem: egy képregényt reklámoznak, egy graphic novelt, azaz egy terméket. Az a cél, hogy sok ember megvegye ezt a terméket, és az alapvető fő üzenete ennek a reklámnak ("ettől jobb ember leszel") egyáltalán nem különbözik semmiben még vagy ezer másik reklám üzenetétől, ezért mondom ismét, hogy óriási képmutatás, ha szerinted csak ennek a terméknek a reklámja olyan baromira zavaró. Légy következetes. Vagy érvelj jobban, mert az baromira nem érdekes érv, hogy "nekem nem tetszik, mert csak".
Amúgy meg, másképp mondva: ha te látsz egy reklámot teszem azt a "Danton" DVD-ről, akkor az jut az eszedbe, hogy "a francia forradalmat reklámozni kell mint egy tampont"? Jézusom...Az alább emlegetett nagymamám pedig ezúton is köszöni a nulla együttérzést.
Előzmény: TheBerzerker (632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!