Keresés

Részletes keresés

Janek__ Creative Commons License 2018.06.17 0 1 176350

Persze nem tudod az arányokat,de jóégezhetsz.

A lényeg hogy totalisan nem minden mentes víz kell a jó sörfözéshez ez valami hatalmas tévedés lehet a részedről.

Ha érdekel a téma van a neten rengeteg info a főzdél vízkezeléséről.

Előzmény: Freedom of mind (176349)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.17 -2 0 176349

Tejóég. Ez hasonlóan hangzik ahhoz amikor az ihatatlanul savas bort mésszel kezelik. Borzalom. Bármit is csináltál az egészen biztos, hogy nem szerepel egyetlen sörgyár receptjében sem.

Előzmény: Janek__ (176347)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176348

Most kivételesen egyetértünk. Tényleg ne kezdjünk bele egy újabb vég nélküli vitába a tudomány és az alternatív világ között, eléggé szétoffoltuk a topicot. Hála a magyar törvényhozásnak az én gyerekemet egyetlen oltáskritikus sem veszélyezteti. A kanyaró járványról a szomszédunkban meg csak annyit, hogy zuhanó repülőn nincs ateista.

Előzmény: Freedom of mind (176345)
Janek__ Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176347

Mi ha nordabol fozunk sört azt még kezeljuk sókkal savakkal ...

Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176346

Affene. Az előző hozzászólásomnak szürkével kellett volna megjelennie. Mi a fene van ezzel a fórum motorral? 

Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.16 -2 0 176345

Az oltás témát hagyjuk, mert amit leírsz abból látszik, hogy nem ismered a témát csak a központi propagandát. A fogkőnek pedig utána kéne nézned legalább mielőtt leírsz valamit.
(Olyan hülyeséget pedig nem írtam, hogy az "a víz kicsapódott ásványi anyag tartalma" volna. A fogkő téma egyébként a saját tapasztalatom volt anno, azért szerepelt a kutatásom bevezetőjében, ezt idézte Nibiru.)

Előzmény: Parci (176337)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176344

Ja, bocs, a mondatot nem fejeztem be. XD Azt akartam írni, hogy ... ha túl kemény, sós stb. ... A CSAPVÍZ.

Előzmény: H_G (176340)
_MrB_ Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176343

Veszprémben a Tízen1 úgy döntött, bezár. :(

Parci Creative Commons License 2018.06.16 0 0 176342

igen, így van. emellett biztos vagyok benne, hogy te is hallottad már a tbc/bgc oltás kifejezést egynél többször életedben, meg láttad már a heget a válladon és mindenki más vállán.

"Hazánkban 1954 óta minden újszülöttet oltanak tbc ellen. A BCG oltás a csecsemőket és kisgyermekeket védi meg a mycobaktérium (a TBC kórokozója) által okozott gennyes agyhártyagyulladástól és a miliáris (egész testre kiterjedő) TBC-től"

Előzmény: H_G (176341)
H_G Creative Commons License 2018.06.15 0 1 176341

Psszt, a TBC-t baktérium okozza. Ennek persze csekély jelentősége van ahhoz képest, hogy az egész téma nem ide tartozik...

Előzmény: Parci (176337)
H_G Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176340

Ha? A Nordára ezek egyike sem igaz.

Előzmény: Freedom of mind (176338)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 -2 0 176339

Ez így van de én sem írtam félre. A lágy víz = ásványi anyag szegény víz = alacsonyabb pH. Az esővíz pH-ja 5.5 körüli, az általad írt érték (5.2-5.6) pontosan ez a tartomány. Ugyanazt írtuk, csak másképpen. :)

Előzmény: Janek__ (176336)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 -2 0 176338

A Norda igazából csak szükségmegoldás, ha túl kemény, sós, vagy más szempontból nem felel meg a kávéfőzéshez. 
Nem tudok róla, hogy sokan használnának BWT szűrőket. Akit nem zavar a vízkő és általában véve az oldott anyag tartalom, csak a víz ízén akar javítani, hasonló működésű szűrőket töredék áron kaphat. Amiről a BWT igazán ismert az a vízlágyító berendezései. Azok viszont nem az ivóvíz kezeléshez valók, hanem a vízvezetékeket, vízmelegítőt, stb. védik a vízkövesedéstől. 
A sörfőzésnél nem a pH a lényeg, hanem alapvetően fontos a tiszta, ásványi anyagoktól mentes víz. Ahol ez nem elérhető megfelelő mennyiségben vagy minőségben, ott a sörgyárak vízdesztillálót üzemeltetnek.
A desztillált/Ro/esővíz víz pH-ja mindig a savas irányba tolódik el, mert a levegőből beoldja a CO2-t.

Előzmény: Janek__ (176335)
Parci Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176337

"Az emberek nem véletlenül lettek oltáskritikusak (és nem ellenesek - micsoda különbség).  Mindez azok után történt, hogy valaki nyilvánosságra hozta a megbetegedési statisztikákat amit addig hét lakat alatt őriztek és ebből kiderült, hogy átverték az embereket. Aztán csak gyűltek-gyűltek az adatok..."

tényleg gyűlnek az adatok. van újra kanyaró, tbc, meg lehet halni benne. igaz, hogy az emberiség egyik nagy vívmánya volt ezen vírusok legyőzése, de mint látjuk, kellő tudatlansággal és meggyőződéssel ez is megfordítható.

a fogkő egyébként nem a víz kicsapódott ásványianyag-tartalma, hanem megkövesedett lepedék.

Előzmény: Freedom of mind (176324)
Janek__ Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176336

Nos ez nem igaz a sör víz ph értéke valahol az 5,2-5,6 kozött van.

Előzmény: Nibiru (176305)
Janek__ Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176335

Nos lehet a kérdésem nem volt tul egyszerű.

A szűrő azt szolgálja,hogy csapvizet igyunk.

ha rossz eszközt választottam akkor így jártam majd lecserélem.

a kv víz eddig norda volt ha ez kell maradjon marad ez nem gond napi ket duplát főzök nem izgat mekkora beruhazás a 2l-es a norda víz.

a sörfőzéshez kell sok víz ott csak a magas ph ertek ami nem jó a csapvízben.

na de akkor miert hasznalnak sokan bwt-t?

Nibiru Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176334

Nem csak hőmérsékletről van szó. Olyan érzésem van, mintha a kazánban lévő gőz is nyomást gyakorolna a vízre, nem csak a szivattyú, remélem nem írtam hülyeséget. Ha a fejen keresztül végzem a hűtőcsapolást, akkor víz jön és egy kevés gőz, de megy a szivattyú, azaz  hideg víz kerül a kazánba. Ezzel szemben ha a gőzt engedem le felülről akkor nem megy új víz a kazánba csak a csapolás megkezdésekor. Nem kell várni az ismételt felfűtéshez, lehet indítani, csak később indul meg a lefolyás, mert nincs gőz, a szivattyúnak meg fel kell töltenie magát.

A szörföléssel az a gond, hogy fogalmam nincs hogy jelenleg hány fokon, vagy milyen tartományban főzöm a kávét. Azt hiszem épp itt az ideje, hogy vegyek egy hőmérőt, addig meg csak kibírja a szivattyú. :)

Előzmény: Freedom of mind (176333)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176333

Nem tudom mit fog erre Ludovicus válaszolni, de szerintem ez a te esetedben normális jelenség. Arról lehet szó, hogy a gőzzel egy kevés vizet is kiengedsz a kazán tetejéből. Mivel olyankor nem megy a szivattyú, mire elzárod a gőzcsapot, a vízszint a kazánban a szivattyú bemeneti csöve alá kerül, és az elzárás pillanatában a maradék gőz benyomul a szivattyú felől jövő csőbe. Pár másodoperc szárazon járás nem árt a szivattyúnak, de azért nem is használ. A helyedben én inkább megpróbálnék máshogy rászörfölni a szükséges hőmérsékeltre.

Előzmény: Nibiru (176304)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 -3 1 176332

Olyan ez mint a lúgosítás. Egy csomó ember hisz benne, pedig semmiféle tudományos alapja nincs. Hiába mondod meg, hogy honnan ered az elmélet és hogy miért is hibás alapvetően, a legtöbben görcsösen ragaszkodnak hozzá és figyelmen kívül hagynak olyan tényeket melyek ismerete általános iskolai tananyag. :(

Előzmény: Nibiru (176331)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176331

Mégis milyen "kompenzációról" beszélsz, ha valaki egyébként táplálkozik? Ha meg már annyira beteg, hogy nem eszik akkor vélhetően már fiziológiás oldatot kap. Abban pedig csak NaCl van, semmi egyéb. Magyarul az sem megterhelő a szervezet számára, ha éppenséggel kompenzálásra kényszerítik. 
Még amit leírt afölött is átsiklottál és kényszeresen visszatérsz ehhez a kompenzációs elmélethez.

Előzmény: Katoczi (176330)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176330

Nem volt elpocsékolt idő, hisz ha valaki dönteni akar, hogy milyen vizet igyon, akkor nem csak egyikünk véleményét olvashatja. Mondhatni több információ birtokában kezd keresgélni. 

Nibiru: nem azt állítottam, hogy haldoklik, hanem azt, hogy folyamatos kompenzációra kényszeríti a szervezetét, ami visszaüthet, ha borul a bili (pl súlyos betegség esetén). Azt meg végképp nem írtam, hogy nem vihetők be az "ionjaim" másképp is. Az ellenkezőjét viszont igen. Személyeskedés irányába pedig csak te próbáltad vinni a témát.

Előzmény: Freedom of mind (176329)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 -2 0 176329

Hagyjuk, mert sosem lesz vége. Kár volt belekezdeni, elpocsékolt idő volt.

Előzmény: Nibiru (176328)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 176328

Nem akartam beszállni ebbe, de egy módszertanilag hibás vizsgálat semmit sem bizonyít, az emberi test nem így működik. Freedom of Mind hangsúlyozta a táplálkozást, ott vannak az ionjaid. Ha pedig úgy volna ahogy állítod, a fél világ haldokolna. 
Egy igazi szkeptikus egyébként nyitott és mindent megkérdőjelez, még a saját maga által felállított elméleteket is. Megjegyzem, teljesen igaza van. Nem kérdeztél semmit, csak állítottál, leckéztetni próbáltad őt. Nem jött be, van ilyen kérem.

Előzmény: Katoczi (176325)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176327

Biztosan van természetgyógyászati fórum, a Béchampnak ott a helye, nem a kávés fórumokon.....

Előzmény: Nibiru (176326)
Nibiru Creative Commons License 2018.06.15 -1 0 176326

A Pasteur-Béchamp párhuzam jutott az eszembe arról amit írtál. A Pasteur féle vonalat támogatták és támogatják a mai napig, mert az megéri pénzügyileg. Beauchamp-et meg szisztematikusan elhallgatták, elhallgatják. 

Katoczi Creative Commons License 2018.06.15 0 1 176325

Te beszélsz érvelési hibákról,  mikor egyetlen kézzel fogható érv nem hagyta el a billentyűzeted. Végiglovasva az egészet, a legütősebb érv az volt, hogy 2 évet szántál rá. Attól még lehet a következtetés téves, a tudomány jelen állása szerint. Nem hinni akarok a mainstreamben, hanem nem vagyok meggyőzhető annak az ellenkezőjéről, amit a saját szememmel láttam/látok (kb mintha Neil Armstrongot győzködnéd, hogy a föld lapos). Nem a világ sokja egy mikroszkóp ma már. Csöppents rá egy csepp vért, mellé deszt vizet és láss csodát. Ionszegény oldatok hatását a szervezet ionháztartására szintén naponta látom. Így megbocsáss ha nagyon szkeptikus vagyok a desztvíz jótékony hatásaival szemben. Peace, jó kávézást.

Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.15 -4 1 176324

An Index fórumának köszönhetően az imént elszállt egy hosszabb hozzászólásom amit se időm, sem kedvem újraírni, de értelme sem sok lenne. A gond az, hogy nincs benned kétely, és nem annyira a tudásvágy vezérel, hanem önmagadat akarod meggyőzni, hogy amit gondolsz az helyes. Én két év munkát fektettem a témakör metaanalízisébe, a te hozzászólásaid azonban tele vannak sorozatos és többrétegű érvelési hibákkal. Hitvitát csináltál a témából, amiben nem szeretnék részt venni. Ha vissza akarod sózni a vizet, mert úgy jobban érzed magad, hát tedd azt! Nincs probléma. :)  A magam részéről ez az utolsó hozzászólásom a témához.

Info:
Hazánkban 50mg/l ásványi anyag tartalom alatt a víz nem minősül ivóvíznek, az ennél alacsonyabb ásványi anyagot tartalmazó vizek forgalmazása nálunk tilos. A világon kizárólag Magyarországon van ilyen szabályozás. De ne keress erre értelmes, vagy "kettős vak" magyarázatot, mert nincs. Eközben a Föld lakosságának ha jól emlékszem kb a fele esővizet, vagy más okból igen alacsony ásványi anyag tartalmú vizet pl. gleccservizet fogyaszt.

Kettős vak:
A kettős vak randomizált vizsgálatokról pedig annyit, hogy a hivatalosan mindenkor elfogadott "tények" igencsak gyakran nélkülöznek mindenféle tudományos alapot. Valaki a hasára üt, mond vagy leír valami hülyeséget és a mainstream átveszi anélkül, hogy azt tudományosan alátámasztanák. Így volt ez a koleszterin-szív hipotézissel, vagy hogy a C vitamin vesekövet okoz, a D3 vitamin meg mérgező 400IU fölött. Vagy itthon a kalcium injekció allergiára nevű orbitális baromság. Sorolhatnám a végtelenségig.
A végén mindig valami ismeretlen, de lelkes kutató mutat rá ezekre és tereli a dolgokat a helyes irányba. A mainstream soha nem javítja ki a saját hibáit. Minek is tenné, hiszen abban nincs pénz.  

Oltásellenesség:
Egyik érvelési hibád előzőleg a tiszta víz ivásának az "oltásellenességgel" összehasonlítása volt. Az emberek nem véletlenül lettek oltáskritikusak (és nem ellenesek - micsoda különbség).  Mindez azok után történt, hogy valaki nyilvánosságra hozta a megbetegedési statisztikákat amit addig hét lakat alatt őriztek és ebből kiderült, hogy átverték az embereket. Aztán csak gyűltek-gyűltek az adatok...

Szóval én is lezártam a témát, a továbbiakban nem regálok mert nem tartozik a kávézáshoz és mindenki azt gondol amit akar. E-mailre válaszolok, de kizárólag konkrét kérdésekre.

Előzmény: Katoczi (176322)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2018.06.15 0 0 176323

Ha fura szagot érzel, akkor dobd ki a reszelőt :)

Előzmény: Atombomb (176315)
Katoczi Creative Commons License 2018.06.15 -1 3 176322

"A sebészeten kívül az orvostudomány telistele van tényként elfogadtatott, de sosem bizonyított állításokkal." mire gondolsz? A radikális emlőeltávolításra, akár kisméretű, áttétet nem adó emlőrák esetén, ahol a mellizmokat is eltávolítva nyomorítottak meg embereket, vagy amikor a glioblastoma radikális elávolítására törekedve emberi roncsokat gyártottak? Esetleg a hasnyálmirigy gyulladás műtéti kezelésére való vakvágányra? Volt téves irány ott is bőven, de ahogy említetted a belgyógyászati vakvágányokat itt is korrigálva lett amint kiderült, hogy a kezdeti jó (vagy annak gondolt) ötletek nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket. A közös ezekben az esetekben, hogy az "ún. orvostudomány" korrigálta a hibákat. Az említett Semmelweis Ignác is orvos volt, a statinokat ma is margarinos kenyérrel nyomtatnád le az orvostudomány nélkül, és tetszik vagy sem jelentős szerepe van abban is, hogy ma egy 60+ éves ember fiatalnak számít(hat), és nem a falu vén bölcsének. Szóval gúnyolódj csak, de nem lelkes amatőrök cserélik ki lassan tetszőleges szervedet ha az beadja a kulcsot, hanem a mainstream orvodtudomány, ami természetesen nem tévedhetetlen. 

A leírásod alapján a munkásságod elsősorban metaanalízisekre korlátozódik, amiből egy ember egyszerűen képtelen átfogó kutatást végezni, hisz több tízezer esetre szóló, lehetőleg hasonló végpontok szerint tervezett kutatást kéne átnézned, ami nem egyszemélyes munka. Kettős vak randomizált prospektív vizsgálatot meg senki nem végzett a kizárólag desztillált víz ivásáról, mint ahogy az ejtőernyő hasznosságát sem bizonyította eképpen senki. Persze a jövő mindkét esetben hozhat változást, de addig én a mainstream orvostudományt követem, és oltani is elviszem a gyerekemet, még ha sokan tudományosan bizonyítottnak látják ennek fölöslegességét is. Káliumból egyébként akkor viszel be túl sokat ha banánra kened az avokádót, és megtoldod sült krumplival. Jód: párosítsd a desztillált víz ivását a kezeletlen konyhasó fogyasztásával, és jelentős esélyed van, hogy olyan nyakad legyen mint egy bikának (golyva), nátrium: mivel a magyar konyha sóz mint a bánat, erre tényleg nem sok szükség van, de étrend függő, Magnézium a legtöbb élelmiszerben kevés van belőle, és alacsony szintje szívritmuszavarhoz vezet aminek kapcsán jó esetben te fordulsz fuldokolva, verejtékezve a mainstream orvostudomány által működtetett mentőszolgálathoz, rossz esetben erre nem leszel képes és a családtagjaidra marad eme nemes feladat, calcium: a vízben előforduló szervetlen forma nem hasznosul, kipisiled gond nélkül, ha meg nem iszol elég vizet akkor vagány vesekő lesz belőle, erre tényleg nem sok szükség van.

Röviden összefoglalva lehet inni tartósan is desztillált vizet, és egyébként egészséges embernél nem fog gondot okozni, de a táplálkozásnál figyelned kell dolgokra, és teljesen felesleges. Még egyszer: nem csapvíz vsz RO-ról folyik a vita, hanem desztvíz vsz megfelelelően balanszírozott víz.

Kettős vak randomizált prospektív vizsgálat: amikor nem a régi eredményeket vizsgálod, hanem fogsz 2 embercsoportot, fele valós ejtőernyőt kap, fele kamu ernyőt. Aztán felülnek a gépre és kiugranak, leérkezés után pedig megnézik kinél volt a jó és kinél a kamu ernyő, mert azt addig a pilóta sem tudta. 

Részemről leírtam amit akartam, csak azért mentem bele, hogy legyen egy ellenvélemény is kifejtve ha valaki innen tájékozódna, és ne gondolja, hogy a desztvíz az új mainstream. Mailben szívesen folytatom. Kedvenc kávézóm a Mantra de csak savanyú kávéjuk van :)

Előzmény: Freedom of mind (176318)
Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.14 -3 1 176321

Ebben egyetértünk. Tiszta RO víz nem való a kávéhoz, mert egyrészt nem eredményez megfelelő extrakciót másrészt nagyon agresszív oldószer ami oldja a kazánok anyagát. Elkezdtem kísérletezni egy vízrecepttel, mert amit kávéhoz standardizáltak, szerintem bőven fejleszthető, de még csak a legelején tartok a dolognak, mert kiderült, hogy az anyagok amikkel kísérletezni akartam nem jók. Az egyik fokozza az alumínium mérgező hatását, a másiknak bizonyos gyógyszerekkel van kölcsönhatása, stb. Szóval nem olyan egyszerű a kérdés.

Előzmény: djboriska (176319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!