Keresés

Részletes keresés

zsike09 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 9017

Nagyon aranyos lehet. Lassan már szaladhatsz utána :)

Előzmény: gyöngyös7 (9016)
gyöngyös7 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 9016

Most volt 1 éves, cirka 4 hónapja vagyunk együtt.

A barátkozás intenzív volt és eredményes, semmi gond nem volt az átszokással.

Előzmény: zsike09 (9014)
Victoire Creative Commons License 2013.10.17 0 0 9015

Azt az apróságot már nem is nézve, hogy teljesen illegális. Ez ugyanis emberkereskedelemnek számít. Még akkor is, ha a vér szerinti gyerekedet adod örökbe pénzért. Ha kiderül, azt is börtönbe csukják, aki vette és azt is aki eladta a gyereket. Ha már ennyi pénze van valakinek, akkor van egy csomó legális lehetősége, hogy mielőbb gyereke legyen.

Előzmény: zsike09 (9013)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9014

Most mennyi idős? Nehéz volt összeszoknotok?

Előzmény: gyöngyös7 (9012)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9013

Elgondolkodtató a dolog. Olvastam már, hogy nyitottak többen erre oldalt is. Azt nem tudom, hogy így sikerült-e találniuk kisbabát. Én biztosan nem tenném ezt. Nem csak az van a pakliban, hogy ellopják a gyereked, de ott a zsarolás lehetősége is. Félelemben nem szeretnék élni. Szerintem a türelem meghozza a gyümölcsét :)

Előzmény: jimys (9010)
gyöngyös7 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9012

Szia,

2,5 évet vártunk, -amiből egy év minimum kell szerintem, hogy minden helyrekerüljön.....- és a tegyesz által egy 7,5 hónapos kisfiú boldog anyukája lettem. Több helyre jelentkeztünk, de a következő kiajánlásra még kb fél-egy évet várnunk kellett volna az egyik alapítványnál.

Előzmény: zsike09 (9005)
Hilda11 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 9011

Leginkább úgy tudom ezt megfogalmazni, hogy testközelbe hozott minket az ÖBF-hoz és mident helyre tett a fejekben (nemcsak az enyémben).

Nálam és másoknál is káosz volt pl.az állami vs.alapítványi rendszerek viszonyában (mi lehet egymástól függetlenül, stb.)

 

Megértettem az örökbefogadott gyerekek eltérő megítélésének hátterét, megvilágították, miért és miben érdemes speciálisan megközelíteni egy-egy hétköznapi, mellesleg kiszámíthatóan előforduló szituációt.

 

Sok jó és jófej embert és sorsot ismertem meg, rengeteg gyakorlati ismeretet szereztem és nem mellesleg realizáltam, hogy még hányan vannak hasonló helyzetben. Nem tudom, máshol milyenek a felkészító tanfolyamok, én itt -nyilván a részt vett szakembereknek köszönhetően is- úgy éreztem, hogy ez igazi felkészítés volt.

Amikor a zárókörnél, a 3.nap végén megkérdeztek, mi volt a tanfolyam üzenete, én azt válaszoltam, hogy most úgy érzem, hogy "Menni fog!". :-)   

Előzmény: Rigónéni (9009)
jimys Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9010

Nem tetszik a 3 év várakozás? Vegyél gyereket! Illegálisan minden könnyebb! Aztán csodálkozunk, ha ellopják a gyerekünket.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=592496944140490&set=a.592497064140478.1073741830.100001405697384

Rigónéni Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9009

Milyen volt a tanfolyam? Mi tetszett ennyire? Miben változtatott a szemléleteden?

Előzmény: Hilda11 (9004)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9008

Először mi is az 5-6-7-re jelentkeztünk, de átrakattuk a mostani hétvégére. Mi a pszichológusnak szóltunk, hogy melyikre mennénk és hogy időpontunk is van. Azt mondta, hogy belefér, mert addigra ő is elkészíti az értékelést. Tegnap a férjem bevitte a Tegyesz-hez a tanúsítvány másolatát, hogy az is már ott legyen. Egyet nem tudok, hogy a Gyámhivatal milyen papírokat kér. Gondoltuk, hogy ami kell, azt még előre beszerezzük, hogy ne menjen azzal se az idő.  

Előzmény: Hilda11 (9007)
Hilda11 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9007

Na ez klassz! :) Egyébként mi 5-6-7-én voltunk, de ettől függetlenül tartsunk kapcsolatot itt!

 

Nálunk még augusztusban voltak környezni, majd 'önállóan' (kvázi Tegyesz nélkül) jelentkeztem a tanfolyamra, mert a Tegyeszesek akkor már napok óta nem vették fel a telefont, én meg pörgetni szerettem volna legalább azt a részt, ami rajtunk is múlik.

Erre a tanfolyás előtti napokban rámtelefonálnak a Tegyesztől (nem az ügyintézőnk), hogy novemberre beregisztrálnának minket tanfolyamra. Amikor elmondtam, hogy mi már megyünk alapítványira, a hölgy kismértékben begerjedt, hogy miért nem szóltam, hagyom őket feleslegesen dolgozni... épp rákezdtem, hogy én nem értem el őket, sőt azt sem tudtam, hogy jeleznem KELLETT VOLNA, erre rámvágta a telefont :(

 

Hát ilyen tapasztalatom még nem volt velük, remélem nem is lesz. Meg azt is remélem, hogy emiatt a baki miatt (amit ugye maguknak köszönhetnek) visszadobtak a lista legtetejére... :o))) 

 

A tanfolyamon arra is kaptunk konkrét tanácsokat, hogy milyen alapítványhoz forduljunk, ahol a 40-en túliakat nem hajtják el. Amint megjön a határozat, 2-nél is jelentkezni fogunk.

 

Előzmény: zsike09 (9006)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9006

Szia :)

De jó, egy helyen voltunk :) Kicsit irigyellek ám, hogy már a határozatot várjátok. Az egyik könyvet már mi is elkezdtük olvasni. A gyerekeknek is mondtam, hogy jó lenne, ha ők is elolvasnák. Szerencsére partnerek a dologban. Úgyhogy majd kézről kézre fogjuk adni :)

Előzmény: Hilda11 (9004)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9005

Szia :)

Köszi az infót.

Mi hétvégén voltunk tanfolyamon. Nagyon jó volt. Sok mindent tanultunk. Még a környezettanulmány van hátra. A mi megyénkben most sokan jelentkeztek öf-re, így csak november elején jönnek hozzánk.

Te mennyi ideig várakoztál a picire? Milyen idősen került hozzátok? Alapítványhoz is beadtátok a papírokat? Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek :)

 

Előzmény: gyöngyös7 (9002)
Hilda11 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 9004

Sziasztok, eltűntem picit, de igazoltan (tanfolyam! :))

Minket -persze pozitív irányban- nagyon átformált a Tanfolyam, az Ágacskában voltunk múlt héten. Egészen máshogy látok mindent és kifejezetten gondolatébresztő volt mind a három nap, ha lehetne, én havonta végigülném.

 

Vettem 2 könyvet, az egyiket már el is olvastam. A legjobb a tanfolyamban egyébként nekem a zárókör volt, mert akkor ez én férjem (aki nem beszél erről és az érzéseiről se nagyon szokott) KIMONDTA, hogy megerősödött a szándákban!

Szóval várjuk a határozatot, addig is mindenkinek hajrá! :) :) 

Victoire Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9003

Nagyon köszi az infót!

Előzmény: gyöngyös7 (9002)
gyöngyös7 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 9002

Aki még nem hallotta.. én is a napokban olvastam a hírekben, de fontos lehet:

http://baptistasegely.hu/hirek/2013-07-23/orokbe-fogadas-a-baptista-szeretetszolgalaton-keresztul

 

Örökbefogadó anyuka vagyok, drukkolok mindenkinek, aki még várakozik !!!!!

zsike09 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 9001

0-4 éves korig, nem roma kisfiút szeretnénk :) A korrigálható betegséget is beírtuk. Nálunk a tág határ az életkorunk miatt van. Jövő júliusig kaphatunk csecsemőt és onnan emelkedik folyamatosan az életkor. Mindenki azt mondja, hogy bízzunk a csodában. Sose tudhatjuk előre, hogy mi fog történni. Ha nem adatik meg egy csecsemő, akkor sem fogunk elkenődni. Egyébként a legók és a plüssállatok már kezdenek előszivárogni a rejtekhelyekről :) Főleg most, hogy elkezdtünk pakolászni, innen is, onnan is kerül elő valami.

Előzmény: Bérczi Marcsi (9000)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.10.04 0 0 9000

Megnéztek azért alaposan mindent. A "kis"  kutyusunk, aki 50 kg. körül van, nagyon tetszett nekik! És persze a korom fekete hölgy cicánktól is, aki 8 éves és persze ő sem a pehelysúlyba tartozik, közel 7 kg, elvoltak ájulva. Örülök, hogy pont ilyen állatkedvelő emberek jöttek ki! Tanfolyamra majd csak , ha a pszichológián túl vagyunk és megvan az eredmény, akkor jelentkezhetünk.Így az ésszerű, azt mondták. Hiszen akár tanácsadásra is tovább küldhet a pszichológus és akkor csúszik a atanfolyamra való menetel is. Megkérdezhetem, hogy ti milyen gyermeket szeretnétek örökbefogadni? Mi kislányt, fehérbőrűt, egészségeset és pár hónaposat (max. 1 éves korig ). 

Előzmény: zsike09 (8999)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 8999

Jól feltérképezték a házatok :) 

Tanfolyamra mikor mentek?

Előzmény: Bérczi Marcsi (8997)
zsike09 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 8998

Szia!

 

Kezdem látni a végét :D Bonyodalmak még vannak. Kiderült, hogy a fél házban azért fáztunk, mert egy helyen nem jó a lejtése a csőnek. Próbáltak rajta javítani, de lehet, hogy jövőre az egész házat át kell csövezni. Úgy szeretnék már egy kicsi meleget :)

Előzmény: hókifli (8996)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.10.02 0 0 8997

Voltak kint környezet tanulmányon! Ezen is túl vagyunk! Ha tudtam volna , hogy ennyi... nem is izgultam volna ennyire. Megnéztek mindent, jegyzeteltek, hogy mi hány négyzetméteres. Mindent rendben találtak! :-) Jövőhéten pénteken mehetünk a pszichológiai vizsgálatra! Reméljük ott is minden rendben megy majd. Mi szerencsére már túl vagyunk a felújításokon, 2 éve lett kész szinte minden. Teljes tetőcsere, persze elkapott minket 2szer is a felhőszakadás.... nem is mi lennénk, ha nem így lett volna. :-D Nyílászárók cseréje, fürdő újítás (persze vízvezeték átvágásával...) Úgy, hogy nálunk is mindig zajlik az élet, de legalább emlékezetes volt minden! 

Előzmény: zsike09 (8995)
hókifli Creative Commons License 2013.09.30 0 0 8996

Sziasztok!

 

Úgy szép az élet ha zajlik! De gondolj bele, milyen jó lesz utána! :-)

 

Előzmény: zsike09 (8995)
zsike09 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 8995

Köszi :D Hozzánk majd csak a tanfolyam elvégzése után jönnek. Most ne is jöjjenek, mert romokban a lakás. Átalakítjuk a gázkazános fűtést cirkóra. Egyelőre nem látom a végét. Ráadásul az egyik nap megfúrták a vízvezetéket is a fürdőben. Úszott minden. Szerencsére a fatüzeléses kazánhoz a kéményt egy nap alatt felrakták. Viszont fűteni azzal sem tudunk a megbontott csövek miatt. Zajlik nálunk az élet rendesen :D

Előzmény: Bérczi Marcsi (8994)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.09.29 0 0 8994

:-)  Jajj, ennek nagyon örülök és gratulálok Nektek!! Még egy lépcsőfok letudva! :-) Hozzánk kedden jönnek környezet tanulmányra! Kíváncsian várom, bár úgy gondolom, hogy ezzel nem lesz semmi gond!

Előzmény: zsike09 (8993)
zsike09 Creative Commons License 2013.09.26 0 0 8993

Egy apró lépéssel közelebb vagyunk a célhoz. A pszichológus alkalmasnak talált minket :)

 

Előzmény: hókifli (8992)
hókifli Creative Commons License 2013.09.24 0 0 8992

Rigó néni köszönöm az infókat is, és a beszámoló morzsát is! :-)

Tényleg érdekes lehet meghallgatni az ilyen beszámolókat, és jó lehet egy ilyen rendezvény főleg abban az esetben, ha valaki könnyen ismerkedik, könnyen áll szóba idegenekkel.

 

 

Látom szépen lassan beálltok Ti is a sorba Lányok! Az, hogy mikor jönnek lakást megnézni, mikor van tanfolyam, az már a sorbanállás szempontjából lényegtelen. De persze jó letudni mindent, és utána - ha opció - már nyilt örökbefogadással foglalkozó alapítványok felé is lehet menni a határozattal.

zsike09 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 8991

Nálunk pont fele ennyien laknak a faluban :D

Egyelőre csak a háziorvosunk és a helyi gyermekvédelmis tud róla, így velük beszéljük meg a dolgokat. Mindketten tudni akarják a fejleményket :D A szomszédok sajnos elég zűrösek.

Holnap lesz 2 hete, hogy a pszichológián voltunk. Gondoltam, hogy lassan fel kellene hívni őket. Tanfolyamra már bejelentkeztünk. Környezettanulmány nem tudom, hogy mikor lesz. 

Előzmény: Bérczi Marcsi (8990)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.09.23 0 0 8990

Szia! Nálunk a családban már szinte mindenki tudja, hogy elindítottuk az örökbefogadást. Mindenki nagyon jól állt hozzá, szerencsére. A barátaink is tudják, szorítanak és bátorítanak minket. Ők is jól állnak a dologhoz. Mi egy kis községben élünk, kb. 4000-en lakunk itt. Már itt-ott-amott ( pl.: postán, boltban ) , vagy például a szomszédunknak elmondtuk a dolgot. Lassan szerintem elég sok emberhez elért a hír. :-) Úgy gondoltuk, hogy jobb lesz így, hiszen az sem lenne jobb ha mikor majd a picivel jövünk haza, akkor kezdődne el a kérdezősködés. Eddig azok az emberek, akiknek elmondtuk, mindannyian nagyon szuperül álltak a dologhoz. Olyanokat mondtak, hogy nagyon jó helyre fog kerülni a baba, biztos nagyon jó szülők leszünk és , hogy folyamatos tájékoztatást kérnek az üggyel kapcsolatban. Szorítanak nekünk! Örülünk is ennek a fajta hozzáállásnak, mert azért falun nem olyan , mint egy városban. Itt mindenki tud mindenkiről, mindent. Semmi sem maradhat sokáig titokban. Jövőhéten kedden jönnek ki környezet tanulmányra. Végre elindult ténylegesen is az örökbefogadás menete! :-)

Előzmény: zsike09 (8987)
Bérczi Marcsi Creative Commons License 2013.09.23 0 0 8989

Szia! Köszi szépen a választ a pszichológiával kapcsolatban. Azért megnyugodtam az írásod után. Így legalább áttudjuk beszélni a férjemmel ezeket a dolgokat. Bocs, hogy ilyen későn reagálok rá, de elég sok dolgom volt mostanában. Mi szept. 3.-án adtuk le az írásos kérelmünket és majd csak a jövőhéten kedden fognak kijönni környezet tanulmányra. Már izgulunk emiatt is, bár úgy gondolom ezzel kapcsolatban minden rendben lesz. Nagyon lassú folyamat ez az egész.... na de érdemes türelmesen kivárni. 

Előzmény: zsike09 (8981)
Rigónéni Creative Commons License 2013.09.23 0 0 8988

Erre azt mondták, hogy ha nyitottak vagyunk, sokaknak elmesélhetjük, ha zárkózottak, akkor keveseknek.

Én nagyon nyitott voltam, és fűnek-fának elmeséltem, szívesen beszéltem a sztoriról. Azt tapasztaltam, pár hónap alatt lecseng a dolog, mindenki megkapja a választ a kérdéseire és napirendre térnek a dolog felett. A közeli barátokat már a jelentkezés alatt beavattam, így ők előbbre tartottak a folyamatban.

Neked kell döntened, mennyire kellemes vagy kellemetlen ez neked. 

Meg kell mondjam, a fogadtatás egyöntetűen pozitív volt, szinte még jobb is, mint érdemelnénk. "Milyen rendes emberek vagytok stb."

Előzmény: zsike09 (8987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!