Keresés

Részletes keresés

Geski Creative Commons License 2008.04.28 0 0 1356

A hivatalos Genesis oldalról:

 

"While the headline is grossly misleading, this article from The Times is actually a pretty good chat with Phil about his career.  Take a read of the article here, and see for yourself."

 

Most már nagyon kíváncsi vagyok, mi az ihazság.

Geski Creative Commons License 2008.04.28 0 0 1355
Állítólag május 1-én lesz a bejelentés a Sky Arts Songbook című műsorában...
Geski Creative Commons License 2008.04.28 0 0 1354

Nekem nagyon furcsa, hogy semmi nincs erről a hivatalos PC oldalon, sem a Genesis

oldalon. Vagy már ennyire nem érdekli őt a rajongótábor?

 

:(((((

 

Én még megvárnám azt a bejelentést. Már régen csak azt veszem komolyan, ami a

hivatalos oldalakra felkerül, mert a többi csak valami hírecske továbbgondolása.

 

Egy Genesis koncertben sem reménykedtünk még 2 éve.

Zolcsi Baba Creative Commons License 2008.04.26 0 0 1353
Akkor ennyi volt.
Szerintem a Genesis-nek is. :-( :-(
Előzmény: DeeDee83 (1352)
DeeDee83 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 1352
After 30 years in the music industry, singer Phil Collins is finally retiring at age 57.

 

Collins recently completed a reunion tour with his former band, Genesis.

Friday he announced he will no longer be releasing any more albums or going on tours.

The now retired Collins plans to take a break from music, but will continue to write songs on his free time.

As for his free time, Collins has said he'll be spending time working on his favorite hobby. What's that?

Collecting memorabilia from the Battle of the Alamo!

Ohhh, fun!

Collins says, "It's not that unusual for a man of my age who grew up reading [about] Davy Crockett."

 

http://perezhilton.com/2008-04-25-what-took-him-so-long

DeeDee83 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1351
Genesis conference/Docu Premiere may 20th U CAN BE THERE!

 

Hi all!

 

Below is a great trailer for the film and press conference by Genesis, being held at the Kensington High Street Odeon cinema on may 20th!

You can BE THERE, and ask Phil, Mike and Tony, your questions!

Tickets are still available at the Odeon. Also, the conference will be beamed live to loads of other Odeon cinemas in the UK, and possibly in Europe as well.

Go to https://tickets.genesis-music.com/ for more info and buying tickets!

http://www.odeon.co.uk/fanatic/film_info/m11276/Genesis__Come_Rain_Or_Shine/

Geski Creative Commons License 2008.04.23 0 0 1350
Már megint kimaradunk a jóból, de végre május 26-án megjelenik a DVD.
DeeDee83 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 1349
When In Rome DVD - Theatrical premiere in the UK

Exclusive pre-sale for Genesis-Music Premium Members only. Pre-sale ticket to the special theatrical premiere (May 20th only) available starting Wednesday, April 23rd at 6pmGMT. Public onsale starts Thursday, April 24th at 6pmGMT.

More news at genesis-music. com/news/
0264 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1348
Hálás köszönet!
Előzmény: Geski (1347)
Geski Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1347

Sajnos én sem voltam kint hasonló okokból, de gyanítom, valami hasonló lehetett,

ha nem ugyanez:

 

Mama
Abacab
Domino
That's All
The Brazilian
In The Cage / In That Quiet Earth / Afterglow
Land Of Confusion
Tonight, Tonight, Tonight
Throwing It All Away
Home By The Sea / Second Home By The Sea
Invisible Touch
Drum Duet
Los Endos
Turn It On Again + Medley

0264 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1346
Volna egy nagy kérésem: nem tudja valaki esetleg az 1987. júliusi budapesti koncert setlistjét? A genesis-movement.org-on pont ez hiányzik, én sajnos anno nem voltam kint (mindössze 8 éves voltam), de kíváncsi lennék, miket játszottak.
DeeDee83 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1345
SPECIAL LIVE CHAT WITH ANTHONY MATHILE

Genesis-Music. com is thrilled to announce a special live chat with Anthony Mathile. Anthony is the director of the forthcoming Genesis tour documentary "Come Rain Or Shine," which will be included as the third disc for the forthcoming "When in Rome" official DVD release. Anthony will be stopping by Genesis-Music chat room to field questions on Thursday, April 17th at 4:00pm EDT (9:00pm GMT).

"Come Rain or Shine" combines live footage of the band performing all over the world with unique moments captured backstage, on the fly band meetings and a lot more. The film presents a candid look into the inner workings of Genesis, their management, the tour crew, and the rabid fan base, all of which have kept Genesis music alive and potent for over 30 years.

Both Premium (paid) and Virtual Ticket (free) members of Genesis-Music. com can participate in this chat. If you are a member, be sure to stop on by the Genesis-Music chat room on Thursday, April 17th at 4pm EDT (9:00pm GMT) to ask some questions, to read the commentary, and to join in on the fun as we welcome Anthony into the community of Genesis fandom.
0264 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1344

Pénteken végre megjött kb. 1 hónapos késéssel a Live Over Europe. Kétszeri hallgatás után azt mondom: ha ezt a turnét búcsúnak szánták, méltó búcsú volt. Több mint 10 évig nem játszottak együtt ebben a felállásban, ehhez képest néhány kisebb megingástól eltekintve olyan, mintha sose mentek volna szét..csak egy a kár: nem jutottak el Budapestre végül, és lehet már nem is fognak..

sziti Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1343
Egyébként a legkedvezőbb beszerzésnek most EZ tűnik - VAT, p+p után mai árfolyamon kb. 5700 Ft. Már jó régen előrendeltem:-)
Előzmény: Geski (1342)
Geski Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1342

Még ezt nem láttam. Eddig úgy tudtam, hogy csak két lemez lesz.

Előzmény: sziti (1341)
sziti Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1341

Eleve erről is volt szó.

részletek

Előzmény: Geski (1340)
Geski Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1340
Úgy tűnik 3 lemezes lesz a When In Rome DVD!!! :)
Geski Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1339

Jó lenne már látni.

Mondjuk, amit eddig láttam, a Római TV közvetítésből, ott nem volt túl jó a

rendezői munka, és a hang ott is mellőzte a közönségzajt, pedig az olaszok

végigénekelték az egészet.

 

Remélem más rendezi a DVD-t!

sziti Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1338

Nem hallottam a LOE-t, de a közönséghang "kiszedésének", ill. az eltérő hangzásképeknek logikus magyarázata lehet, hogy különböző helyszíneken rögzített felvételek kerültek a lemezekre.

 

Várom a római DVD-t.

Előzmény: Geski (1337)
Geski Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1337

Egyszerre reagálnék több dologra.

 

Szerintem ez egy jó lemez (Live Over Europe), amit akár felfoghatunk egy új stúdió

albumnak is. Egy koncert lényege a közönség, amit sajnos tényleg szinte teljesen

eltávolítottak, de egy lemezen nem a közönségzajt akarja hallgatni az ember, hanem

a játékot, azzal meg nincs gond, mert úgy szól, mintha stúdióban vették volna fel.

 

Ha koncert albumot akar valaki, annak ott van az Encore Series, ami vágatlanul

tartalmazza a koncertet, és a közönség is jobban jelen van. Ellenben nincs rajta

utókeverés, így sokkal gyengébben szól a hivatalos lemeznél.

 

A néha 5 percig tartó beszéd nem mindenkit érdekel egy lemezen, ezért elfogadom,

hogy ezeket kivágták a hivatalos anyagból.

 

A hangszínek néha tényleg furcsák voltak, de csak első hallásra. Ha ugyanazt

akarja a rajongó hallgatni, ahogy régen szólt, tegye be a lemezt. Pont ezért

nem szeretem a feldolgozás zenekarokat sem, mert ugyanúgy akarják megszólaltatni

a számokat, ahogy az a lemezen szólt.

Szerintem kellett a változatosság, bár néha lehetett volna szerencsésebb is a

hangszín kiválasztása.

 

Nekem egyedül a Hold On My Heart-tal volt gondom a koncerten. A többinek

meg volt a szerepe. Még egy I Can't Dance is jó élőben, amit amúgy nem igazán

kedvelek. Ennek is volt szerepe, csak nem illett az egészbe.

 

Duke's Travels volt az In The Cage egyvelegben, és igen ütős is volt.

 

Ray-es számot nem is terveztek, mert ez egy Phil korszakot átölelő turné volt.

 

A Calling album mélypontja a Shipwrecked. Na az egy tipikus "írjunk egy rádiódalt"

szám.

 

A Live Over Europe sokkal sterilebb, mint a The Way We Walk volt.

Ha piszkos felvétel kell, tényleg jobb választás az Encore Series.

 

Mivel ez egy jelenleg nem működő zenekar ötletszerűen lezavart unaloműző

turnéja volt, én bőven elégedett vagyok a setlisttel. Persze én is kíváncsi

lettem volna sokkal több finomságra, de ezeket sem játszották már 20 éve.

Persze, hogy inkább slágereket játszottak, amiket talán mindenki ismert.

Peter által énekelt dalokat majd az ötös felállás játszik, ha lesz még ilyen

egyáltalán.

 

 

 

 

 

 

 

0264 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1336

A Calling Phil előadásában valóban érdekes lett volna, bár szerintem nem vállalta volna be (a Yesnél sem vállalja be Jon Anderson a Trevor Horn-féle időszak számait).

A koncertalbumról még:  Meglepetésdarab? Mondjuk a "Who dunnit?"-on meglepődtem volna alaposan..:))) De komolyra fordítva: mondjuk jó lett volna a Blood on the rooftops (bár Steve nélkül a gitárintro necces lett volna), Man of our times, Mad man moon, Undertow, a Duke's travels illetve a One for the vine tekintetében messzemenőkig egyetértek! Gabrieles érából: Fountain of salmacis, White mountain, Get em out by friday, meg mondjuk az egész Musical box, nem csak a zárótétel, ahogy Phil óta megszoktuk..

Előzmény: jobbhorog (1334)
0264 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1335
Üdv Uke! Akkor ez sem jobb, mint a "The way we walk", azt is elég sterilnek tartottam, azon sincs gyakorlatilag közönség, arra azt mondtam hogy inkább adták volna ki a VHS-es anyagot. Nem értem hogy a Three Sides, meg a Seconds out óta miért adnak ki ilyen steril koncertanyagokat. De a végleges ítélettel még várok addig, amíg a Musicland.hu végre elküldi a CD-t..már kb. 3 hete várok rá. 
Előzmény: uke (1332)
jobbhorog Creative Commons License 2008.04.02 0 0 1334

Szerintem a SMall talk és az If that's what you need és persze a Congo voltak a legrosszabb dalok.

Az Alien afternoon egyáltalán nem rossz szám és nekem a One man's fool se ellenszenves.

Előzmény: 0264 (1330)
jobbhorog Creative Commons License 2008.04.02 0 0 1333

Erőtlen az egész, olyan, mint egy agyonjavított stúdióban egyszerre felvett (live in studio) anyag. Phil hangja tiszta, de szenvedélymentes, Tony az in The Cage-ben tök ellenszenves hangszínnel játssza a szintetizátorszólót, Rutherford sem fejlődött szólógitáron, a Second Home by the sea-ben alig jut el a szólójában a végső hangig, össze-vissza próbálkozik, a dobok tompán szólnak. Egyedül a Firth of fifthben tetszik Steurmer gitározása.

 

És (bár sok albumról van dal) egyáltalán nem tetszik a setlist sem. Lehetne érdekesebb, egyénibb. A Medley is mindig ugyanaz (in the cage - Cinema show stb. azután Afterglow). Játszottak pár olyan szokásos dalt is, amelyeket kimondottan gyűlölök és mindig átugrok: Throwing it all away (számomra minden idők legunalmasabb Genesis-dala, de még Wilsonnal is játszották), Hold on my heart (dettó), invisible touch, I can't dance.

 

Néhány régi igazán jó számot leporolhattak volna, hogy a közönség meglepődjön: Burning Rope, Dodo, Duke's travels, One for the vine, Sqounk és persze a Gabriel-érából is lehetett volna másokat választani.

Ezen kívül szerintem nagy poén lett volna mondjuk a Calling all stations című dal Phil előadásában...

 

Előzmény: uke (1332)
uke Creative Commons License 2008.04.02 0 0 1332
Elég gyengus koncertfelvétel. Nulla közönség szinte...nekem egyáltalán nem tetszik és a kritikák is azt mondják, hogy túl steril. Továbbra is azt mondom: Peter Gabriel Us koncertturné a király. Ott az ember valóban azt érzi, hogy koncerten van. A Live Over Europe ahhoz képest kakkancs. Jól zenélnek, jó a Collins hangja...de ettől még nem lesz koncertfelvétel. Üdv!
Előzmény: 0264 (1321)
esz-ki-mo Creative Commons License 2008.03.26 0 0 1331

Nekem is nagyon tetszett a BS-koncert, egyedül a nagyon kevés néző volt nagyon szomorú...

De a fiúk megtettek minden tőlük telhetőt.

Wilson különösen a régi (Gabrieles) dalokban volt feltűnően jó..az újabbak szerintem már túlzottan Phil-hez kötődtek.

 

Az , hogy Ray mennyire jól énekelte a Genesis-dalokat, nekem tavaly tűnt megint fel, amikor meghallgattam az (azt hiszem) BBC-s rádiófelvételt a CAS turnéról.

Szuper hangulatos anyag, helyenként szinte jobb( ez persze nem igaz, inkább más;) ) mint az eredeti!

 

 

Eszk

 

Előzmény: Geski (1328)
0264 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1330

Calling-ügyben nekem a Not about us és az If that's what you need is bejön, valamint az egyes külföldi fórumokon sokat szídott -egyesek által a Styx Mr. Roboto-jával párhuzamba állított, ami sértő enyhén szólva -Alien afternoon is. Az unalmas momentumok: small talk, one man's fool.

A We can't dance-nél jobb volt, arról egy két tingli-tangli szám (Pl. Way of the world, Since I lost you) kifejezetten idegesített.

Előzmény: jobbhorog (1327)
0264 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1329
Az új beugrók kapcsán egyetértek, személy szerint Nir Z. jó dobos, bár Chester után nehéz volt megszokni, Anthony Drennan meg..a Firth of Fifth-ben jó volt, de nem ért D. Stuermer nyomába. A Peter-féle turnét viszont nagyon várom!
Előzmény: Geski (1328)
Geski Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1328

A Dividing Line a koncert egyik legnagyszerűbb pillanata volt. Élőben akkorát szólt,

hogy egyértelműen a csúcspont nálam a Calling turnén.

Sokan a Collinsos Genesis-t sem ismerik el, pedig ő sokkal tovább volt frontember

Peternél, egy külsős beugró meg végképp betette a kulcsot a rajongók nagy részénél.

Én is azok közé tartozom, akik szeretik a Calling lemezt. Szerintem jó lemez volt, bár

nehéz volt megszokni azt a tényt, hogy egy új énekes került a zenekarba.

Ráadásul a turnén a kísérő emberek is újak voltak, ami szintén nem segített.

 

Ez a turné, amolyan unaloműző volt. Valószínűleg várható még egy Gabrieles turné is,

azonban ez Peter elfoglaltságai miatt még sokáig tolódhat. Miatta tolódik az 1.

időszak lemezeit tartalmazó díszdoboz kiadása is. Viszont ennek megjelenése

lehetne akár a turné apropója is... Álmodik a nyomor. :)

 

Biztosan stúdióztak is a fiúk, de egyelőre nem hiszem, hogy lenne új lemez.

Arról volt szó, hogy esetleg valami kislemez megjelenhet, de ez is inkább találgatás.

 

Én már csak azt hiszem el, amit látok, hallok.

jobbhorog Creative Commons License 2008.03.24 0 0 1327
Én ott voltam a Wilsonos koncerten a Sportcsarnokban, igazat adok annak, aki azt álítja, hogy a Gabrieles számok jobbak voltak Wilsonnal, mint Phillel. Például volt az akusztikus szekcióban a dancing with the moonlit knight, és nagyon emlékezetes volt. A Supper's ready eleje is volt és nayon jól sikerült, valamint az egész űlamb nyitódal, amely kitűnő volt. Az I cant dance viszont katasztofális volt Ray-jel. Azzal nem értek egyet, hogy a Mama rossz lett volna. Szerintem ezt a dalt kiválóan énekelte Ray is, mint ahogy pl. a Domino-t is. A Calling összességében egy közepes lemez volt. A We can't dance-nél sokkal progresszívebb volt, de nem volt elég bátor, és az igazán nagy momentumok elmaradtak. Ettől függetlenül pl. az Uncertain Weather egy nagyon szép dal. A címadó szám pedig tökéletes, éppúgy, mint a Dividing line. 
Előzmény: 0264 (1325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!