Keresés

Részletes keresés

RezPro Creative Commons License 2009.11.15 0 0 5793
Szerintem meg ez volt eddig a legjobb SGU rész :)
Előzmény: e_dora (5792)
e_dora Creative Commons License 2009.11.14 0 0 5792
nekem a 8. résszel van bajom (SGU/Time), hogy semmi értelme.. nem tudom, hogy gondolták, és most mi jön, ennyi, elfeljtik vagy megoldják? a köv. előzetesben már egész más megy.
Se7en Creative Commons License 2009.11.14 0 0 5791

Mondjuk totál OFF, de...

 

...a 24 sorozat nekem pont azért tetszik, mert Bauer-en kívül senki sincs benne biztonságban. Akármelyik főszereplőt kinyírják, akár már az első részekben, ha a történet sodrása azt kívánja.

Előzmény: Motun (5790)
Motun Creative Commons License 2009.11.14 0 0 5790
Most már én is azt mondom nem sikerült a sorozat. Az első három-négy részig még azt mondtam hagyni kell időt kibontakozni, még alig vannak a hajón, azt sem lehet tudni ki kivel van.
Hát mostanra (hetedik rész) már ki kellett volna alakulni egy izgalmas történetnek, még oly szálvezetés mellett is, hogy minden részben más és más kalandba keverednek.
De azt veszem észre (és javítsanak ki az olvtársak ha tévedek) hogy nagyon sok az un. művészfilm megoldás.
Hosszasan taglalt lelki jelenet, kitartott felvételek. Ennek pörgősnek, akció dúsnak kéne lenni. Mozgalmasnak, gyorsnak, nem pedig oly lassúnak hogy majd egy egész részt foglaljon el ki tud jönni a szakadékból vagy sem a főhős. Hogy kijön időben az tuti (hisz a sorozatokban nem hal meg az elején minden főhős) de 37percig nyúzni bűn, még akkor is ha a vízvételre épült az a bizonyos rész.
De említhetnék mást is.
Sajnos nem látom a felgyorsulásra a jeleket.
beferike Creative Commons License 2009.11.12 0 0 5789
Na ENNYI :((((
Ennyi volt , megnéztem az első hét részt , többet se .Pedig imádtam a sima csillagkaput meg az atlantist is (még a bankkártyámon is egy kapu van:)) ) , de ez a szar , az univerzum ez egy nagy semmi . Nincs egy normális akció ? , a homokszemes lényes részért forgatókönyvírói oscart fognak adni ?? Talán egyel is emelkedett a pulzusom .
Valaki írta itt hogy nem lesznek benne humanoid idegenek , hát akkor majd takonyszerű lényekkel fognak birkózni??
Azért az se semmi hogy már három szex jelenet is volt hét rész alatt .
Asszem ha ez így megy tovább az amerikai fan-ok megfogják buktatni a sorozatot ( remélem , vagy legalábbis átalakítják )
nicko Creative Commons License 2009.11.11 0 0 5788
Olajuwon Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5787
Ezen gondolatmenet alapján az Atlantis-nak sem kellett volna felváltania az SG-1-et. A nagyobb nézettség szerintem csak annak köszönhető, hogy egy bejáratott franchise egy új sorozatáról van szó, amire a már meglévő rajongók eleve kíváncsiak (voltak). Azt elismerem, hogy a korábbi sorozatokban nagyobb szerepe volt először a misztikumnak, majd a mindenféle idegen civilizációknak és az akcióknak, de a sztorik többsége annyira jól volt megírva, hogy az ember nem is igényelte a karakterközpontúságot. Egy könnyű hangvételű, helyenként akciódús, helyenként humoros sorozatba szerettem(-tünk) bele. Most meg kaptunk egy BSG-szerű valamit, amiben az eddig a hét rész nagyjából arról szólt, hogy az egyik szereplő mennyire sejtelmesen tudja a másikat bámulni, hátha épp ő a gonosz... Ezért írtam, hogy nem értem, kit akartak megcélozni az írók. De az is lehet, hogy én nem vagyok elég nyitott az újra.
Előzmény: ==T== (5783)
Németh.Péter Creative Commons License 2009.11.10 0 0 5786
Értem én hogy karakterközpontúság, meg sérült hajó, meg érzelmi szálak meg minden, de ahogy már más is mondta előttem, az előző két SG sorozaton 'szocializálódott' nézők azért kicsit több akciót várnának.
És valószínű mivel a mostani nézők nagy része is az előző sorozatok nézői közül van, nem túl bölcs dolog sokáig 'csigázni' őket amíg történik is valami látványos/izgalmas a lelki válságokon kívül....
Előzmény: ==T== (5783)
ShaReRe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5785
SPOILER!
Volt igen, sztem. De még az Ikarus-on, mielőtt elkezdődött volna a sztori. Nyilván nem véletlen, hogy a dokinő áthelyezését kérte. Eddig nem lehetett tudni róla, csak a 7. részben derült ki.
Ja és milyen volt már a 7. rész végén, hogy Telford becsönget Young feleségéhez? Gondolom megismételni IRL a dolgokat.
A sorozat sztem is jó. Pont azzal, hogy alig férnek hozzá a hajó dolgaihoz, így megvan a lehetőség az apránkénti felfedezéshez. Kérdésem, hogy mikor fogy el a kajájuk? :)
Azzal, hogy a 6. részben kitették a szemcseszerű idegen lényeket, a vizüket visszaszerezték valahogy? És az a kis hordónyi mennyiségű lény mit csinált azzal a sok vízzel? Valakinek van ötlete? Párásítottak? Vicces.
Előzmény: pg_breki (5784)
pg_breki Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5784
sziasztok!
Hát nem tudom, de nekem viszont baromira bejön ez az új CSK, alig várom mindig az új részek után Cicmax fordításait. Lehet, mert jobban szeretem a realisztikusabb, karakterközpontúbb, drámaibb sci-fiket, ez pedig az. Az Atlantis lement 5 évadot úgy hogy abszolút semmi karakterfejlődés nem volt benne, egy normális párbeszéd, vagy érzelmi vonal nem alakult ki. Ettől függetlenül azért szerettem. :)
Itt persze nem nem minden happy és ez így jó... Nekem. :) Remélem marad ez az irány! Ja, és én sem akarok humanoid idegeneket, azzal lerombolnának mindent.

SPOILER kérdés!
A kapitány és a dokinő között volt valami és ha igen mikor beszéltek róla? A legutóbbi részben mintha erre utaltak volna (álom+feleség beszólása).
==T== Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5783
Szerintem nem rossz, és ha minden igaz, azelmúlt évek legnézetteb SG sorozata.

A hajót azért nem járták még be, mert a nagyrésze a sérülések miatt le van zárva.

Idegen civilizációval az évad közepi duplarészben futnak majd össze, ha minden igaz, méghozzá vélhetően nem emberek lesznek, mivel ugye még az ősök sem jutottak el idáig.

A sajátos helyzetből adódóan ez a sorrozat ne mlesz olyan, mint az SG1 vagy az SGA volt. Ha oylat akartak volna, arra lett volna igény, akkor most az SGA hatodik évadát néznénk.
Előzmény: gunji jackdaw (5781)
Artemis Entreri Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5782
Ezt hívják köznyelven bukásnak.
gunji jackdaw Creative Commons License 2009.11.08 0 0 5781
Néztem a tegnapi részt, s én is pont ilyesmiken gondolkodtam. Az utóbbi évek leggyengébb sorozata.
Szvsz kasza lenne minden normális helyen. :-(
Előzmény: Olajuwon (5779)
nicko Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5780
az egy dolog hogy én bealudtam a részeken, de a párom is aki SG1 fan és szerinte is dög unalmas ;)
nem tudom mit és mennyit bonyolitanak még ezzel a hajóval..az Atlantist is hamarabb bebarangolták mikor felfedezték pedig az méreteiben nagyobb volt :)aztán mentek más bolygókra..de itt már 6 rész telt el a nagy semmivel (a 7. még nem láttam)
Előzmény: Olajuwon (5779)
Olajuwon Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5779
Én csak azt nem értem, az írók kiket akartak ezzel a sorozattal megcélozni? Mert hogy nem az SG-1-en és az Atlantis-on 'szocializálódottakat', az szinte biztos. Mondjuk az 1x06 - a többi részhez képest - viszonylag már mozgalmas, de a felét így is átásítoztam.
Előzmény: nicko (5778)
nicko Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5778
ez az SGU nem fogja megélni a 2. évad végét...bűn szar..
e_dora Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5777
ja megvan.
Előzmény: e_dora (5776)
e_dora Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5776
észre se vettem.. és melyik kisfilm az?
Előzmény: ShaReRe (5775)
ShaReRe Creative Commons License 2009.11.06 0 0 5775
A hivatalos website-on találtam egy kisfilmet arról, hogy a 3. rész végén a Destiny-ről leváló kishajó idegen! És persze, hogy lesz jelentősége. Everything is for a reason! :)
http://stargate.mgm.com/view/content/1763/index.html
Előzmény: ShaReRe (5769)
gunji jackdaw Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5774
Spoiler

Igen! Végre egy jobb rész. De a csillagkapu-feelinget még mindig hiányolom :-)
Előzmény: e_dora (5773)
e_dora Creative Commons License 2009.11.04 0 0 5773
a 6. rész elég izgi volt..
Motun Creative Commons License 2009.11.02 0 0 5772
Valóban sok időt fordítottak a a lelkizésre. Nem tom mit gondoljak, mivel csak (még) a negyedik rész, egy kicsit elnéző vagyok.
De ha az ötödik esetleg a hatodik is ilyen "lassú" lesz elszomorodok. és nem biztos hogy kapaszkodok a többiért.
Előzmény: ShaReRe (5770)
ShaReRe Creative Commons License 2009.10.26 0 0 5770
SPOILER!
A 4. részben valóban nem történik sok; elmegy az összes energia. Az 5. szerencsére már több akcióval van tele. A kb. 100 emberből kiválasztanak 17-et, akik beszállnak a kompba, hogy egy közeli bolygóra mentsék át életüket, ugyanis a Destiny a rendszer napjába tart egyenesen. Persze a végére kiderül, hogy a hajó ilyen módon tölti fel magát, szóval a kompon lévőket gyorsan visszahívják, mert energiával feltöltődve Destiny máris gyorsít kifelé a rendszerből.
ShaReRe Creative Commons License 2009.10.20 0 0 5769
Persze, ezt megtehették volna amikor még néhány embert leküldtek az első csapat vezetőjének keresésére. Szal azok ketten maradtak ahova mentek...
Bár, nem tudom figyeltétek-e, egy komp levált a 3. rész végén a hajóról. Lehet, hogy tud gondoskodni a hajó az emberekről? :) Kíváncsi vagyok ennek a kompos dolognak mikor lesz jelentősége?
Előzmény: Motun (5768)
Motun Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5768
Arról volt szó, hogy majd küldenek nekik egy másik tárcsázót.
Bár nagyon is sántít a dolog, mert ha a hajó megint "menetsebességre" ugrik, hogy a francba küldenek.
Előzmény: ShaReRe (5762)
Motun Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5767
Szeva mindenki..............
Látom megoszlottak a vélemények az új sorozatról. Az első négy rész lehet nem hozott egetrengető izgalmakat, de azt is vizsgálni kell hogy ha egy sorozatot pl. terveznek negyven részesre akkor az első négy.hat részben tuti nem lőnek le minden poént.
Ha már az első részekben az ember szétrágja a körmét akkor azt nagyon nehéz a későbbiekben felülmúlni, vagy csak egyszerűen szinten tartani.
Várjuk ki, a továbbiakat.

Persze az is igaz hogy ha valami-valaminek a (lehetséges) folytatása akkor már az első részben legyen izgalom. De ez sem törvényszerű. Én azt mondanám hogy egy szokványos sorozat kezdés. Valahogy fel kell építeni a sztorit.
Természetesen ha a tizenvalahány résznél is gyengusz akkor már lehet "betegségről" beszélni.
De ez csak az én véleményem..........

Úgyhogy szvsz adjunk időt..........
Előzmény: Németh.Péter (5766)
Németh.Péter Creative Commons License 2009.10.19 0 0 5766
Sajnos egyelőre ez az SGU nem tűnik annyira pörgősnek mint az előző 2 sorozat. Reméljük azért pár rész után beindul a történet, és lesz valami izgalom is, mert ha ilyen lesz végig, félő hogy nem lesz hosszú életű.
Előzmény: Artemis Entreri (5765)
Artemis Entreri Creative Commons License 2009.10.18 0 0 5765
Én egyelőre csak az 1-2 részig jutottam. Egy nagyobb adagot inkább nézek, mert az valahogy tartalmasabb...nem kell várni a következő részig 1 hetet.....bár ahogy a szavaidból kiveszem, inkább a tömény szenvedés vár rám a tömény élvezet helyett? :D
Előzmény: Olajuwon (5763)
Olajuwon Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5764
Én felirattal néztem, úgy könnyebb volt 'kivenni'. :-)
Előzmény: ShaReRe (5762)
Olajuwon Creative Commons License 2009.10.17 0 0 5763
Ma megnéztem az SGU 1x04-et, hááát... Ebben még annyi értelmes sem történt (még mögöttes sztori szinten se), mint a korábbiakban. Pedig már azokat is elég kétségbeejtőnek találtam. Jó, mondjuk anno az Atlantis karaktereivel is eltartott, mire megbékéltem, de ott legalább haladt a történet valamerre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!