Keresés

Részletes keresés

Chip17 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7211
Én is megnéztem a trailert. Hát lehet hogy több szempontból nagyon bíztató képeket láthatunk benne, de én egyszerűen nem tudok túllépni a fekete pókruhán :( Sztem nagyon sokan várták már, hogy ha jön a fekete ruha akkor az nyilván olyan lesz mint a képregényben, itt meg megkapjuk a piros ruhát fekekte fehér változatban. Szerintem ez nagyon durva változtatás. Mi az hogy nem láthatjuk a pókembert a normális fekete ruhában filmvásznon? Melyik nagyokos találta ezt ki? Nem kellett volna.. :S
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7210
Mary Jane ugyan továbbra is kiégett kétdolláros k.rvának néz ki benne, de úgy látom feltűnik Gwen Stacy :-)
Előzmény: kaktusztea (7209)
kaktusztea Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7209
Ugyehogyugye?!

Nekem az Xmen 1-2 nagyon tetszett de ez a 3... egyszerűen nem.
Pl. MIÉRT NEM LÁNGOLT A FŐNIX?! Hátulról megvilágították egy reflektorral, azt csókolom. Effektparádé volt, de valahogy a töltet hiányzott az egész filmből.

Na de ha ez a Pókember 3 olyan lesz, mint a trailer... huh!
De még majdnem 1 év!! Aaaaaa.
Előzmény: Inner Circle (7208)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.29 0 0 7208
Na ez lesz az a Pókember-film, ami visszaadja nekünk az X-Men 3 után elveszett reménységet!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7207
Remélem, Venom a negyedikben úgy fog kinézni, mint a képregényben...
Előzmény: Orltran_ (7206)
Orltran_ Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7206
Szintén. Bár azt meg kell jegyezni, hogy nem rossz így a fekete ruha, de az eredeti sokkal designosabb volt, nem fér a fejembe miért nem tudták azt filmre vinni.
Előzmény: RCH (7205)
RCH Creative Commons License 2006.06.28 0 0 7205
Most lattam a 3. mozifilm traileret. Innen letoltheto. Nemtom maga a film milyen lesz, de ebbe beleludboroztem.
H.Tomi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7204

Szia!

 

Az nem túl valószínű, mert annyira nem volt kiemelkedő történet.

Különszám különben a jövő hónapban várható és egyből utána még egy augusztusban is. ;-) Mindkettő 96 oldalas lesz és összesen 4 történetet tartalmaznak. Egy hosszút és három rövidet. Az egyik rövid az egyik legnagyobb Pókember történet: "A Kölyök, aki Gyűjtötte a Pókembert" című lesz.

alfie Creative Commons License 2006.06.26 0 0 7203

Helló Tomi!

 

Kicsit eltérve a fórum jelenlegi témájától, mikor lesz legközelebb Pókember különszám? Lehetséges lenne, hogy a közeljövőben kiadjátok azt a történetet, amely Amerikában 1999 decemberében jelent meg az akkori két címben? Ez egy hatvan oldalas sztori, olyan ellenségekkel, mint Venom, Varázsló, Homokember, Electro, Keselyű, Kraven, Doctor Octopus és Ward Szenátor. Szép kis névsor, nem?

Előzmény: H.Tomi (7202)
H.Tomi Creative Commons License 2006.06.19 0 0 7202

Mindegy miért volt, mindegy mit mondana, az, hogy annyira összetört Xavier halálakor, olyan volt, mintha semmi köze nem lenne az eredeti Rozsomákhoz. Ahogy mondták: megszelidítették. Elhiszem, hogy puhult, de hogy ennyire...

Az X2-ben a "lehetnék jófiú" egy hatalmas poén volt. ;-)

Kenshi Creative Commons License 2006.06.19 0 0 7201

Nekem vihar nagyon nem jött be itt a harmadik részben. Én végig Halle Berry-t láttam benne, aki rinyált egy nagyobb szerepért, nem pedig egy istennőt. :( 

Ráadásul új szinkront kapott.

Orltran_ Creative Commons License 2006.06.19 0 0 7200
De, bukjon ki, ordítson, tépjen szét mindenkit aki az útjába akad, de ne üljön le a földre pityeregni.
Előzmény: Inner Circle (7199)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.19 0 0 7199
Még valami: Xaviert ugye Jean öli meg... addig Logan még bemagyarázhatta magának, hogy Jean voltaképpen nem is gonosz, de akkor már nem tagadhatta tovább. Tessék: 15 éve él egyik napról a másikra, úgy hogy mindenki gyűlöli, aki rájön hogy mutáns. Aztán hirtelen odacsöppen egy helyre, ahol a mutánsokat emberként kezelik, ahol lehet reménye a jövőre, és talál egy nőt, akiért meg tudna változni (mondja az X2-ben, hogy szeretne jófiú lenni).
És akkor ez a nő megöli azt az embert, aki a reményt jelenti a mutánsoknak. Ettől ne bukjon ki?
Előzmény: Inner Circle (7197)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.17 0 0 7198
Ja, pótoltam elmaradásomat és megnéztem a Fantasztikus Négyest. Tetszett, szerintem sok tekintetben jobb volt az X3-nál. Látszott rajta, hogy egy habkönnyű limonádét akartak csinálni, szó se volt az X2 moralizálásáról vagy nagy horderejű döntéseken gyötrődő szereplőkről (épp csak egy kicsit, a Lénynél). Az önfeledt szórakoztatás volt a cél, és hibátlanul el is érték. Ezzel szemben az X3-ba mindent bele akartak zsúfolni Főnixtől Magneto és Xavier kapcsolatán át Rozsomák jellemfejlődéséig és Bestia tépelődéséig, és a végeredmény egy nehezen fogható egyveleg lett.
Mivel én nem vagyok F4-rajongó, nekem bőven elég volt, hogy egy látványos kalandban láthatom őket. Valószínűleg ha az X-Men film is csak erről szólt volna, akkor nagyon dühöngenék :-) Jobb ez így, hogy az X3-mal sokat akartak markolni, még akkor is, ha keveset fogtak... persze azt vártam el, hogy sokat is fogjanak, ezért húzom le a filmet :-)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.17 0 0 7197
Itt is van:
"És Xavier csendes mosolygása a halála előtt, amikor Loganre nézett, olyan volt, mint Obi-wan Kenobié, mielőtt levágja őt Darth Vader: ezt a harcot elbukta, de már nem számít, mert megtette, amit meg kellett tennie. Xavier ott kvázi Rozsomákra hagyja a csapatot. Ezért akad ki Rozsi az üres széket látva: nem pusztán Xavier elvesztése sokkolja, hanem az is, hogy Viharra és őrá bízta az egész Intézetet."

Ez a "hegyibeszédet" is megmagyarázza némileg, mert akkor kvázi Rozsomák a csapatvezető (Vihar inkább a tanítással törődik és az iskolát vezeti, a harctéri parancsnok meg Rozsomák). És mi a francot mondjon? Pár hónappal azelőtt még azzal kereste a kenyerét, hogy részeges kocsmatöltelékeket vert félholtra, most meg ott áll, és nemcsak az ifjoncok várják tőle a megoldást, de a világ mutánsainak a sorsáról is döntenie kell. Sőt, Főnix révén nem is csak a mutánsok vannak veszélyben... ki az, aki ilyenkor kapásból kivágná Kossuth Lajos ceglédi beszédét?
A filmben ez hasonló pont, mint a Star Wars Ep2-ben Anakin és Padmé beszélgetései. Olyan gyengék, hogy üvölt tőlök az ember. De mit lehetne várni két abszolút abnormálisan szocializált fiatal első beszélgetéseitől? Én spec. nem voltam Jedi lovag és kicsit többet tudtam az életről, mint Anakin, mégis ugyanolyan gáz szövegeket nyomtam le a lányoknak :DDD Szóval ha belegondolunk, éppen az lenne furcsa egy filmben, ha minden párbeszéd tökéletes, jól megformált és célratörő lenne. Szerintem ti a képregények kétdimenziós világának hangulatát hiányoljátok az ilyen pillanatokból. Az élethez hozzátartoznak a suta és tehetetlen szövegek is - ez nem a képregény, amikor Rozsomák ugrik egyet és közben másfél oldalas szövegbuborékot mond :-)
Előzmény: Inner Circle (7196)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.17 0 0 7196
Szerintem az marha jó volt, de ezt asszem már írtam.
Előzmény: H.Tomi (7195)
H.Tomi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 7195
Már az is, amikor összetört Xavier halálakor.
Farek4u Creative Commons License 2006.06.09 0 0 7194
Nekem bejött Főnix, bár hiányoltam például valami látványosabb effektet (Tűzmadás, stb.), de szerintem sikerült elég jól érzékeltetniük a nagyságát. VIszont Rozsi hegyibeszéde egy kicsit kicsapta nálam a biztosítékot.
Nitro1 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 7193

Hamar lecsendesedett a topik. :-)

Én csak annyit mondanék, hogy nekem nem tetszett külsőre Főnix. Teljesen úgy nézett ki, mint egy vízihulla. Mondjuk lehet, hogy nem véletlen. ;-)

Orltran_ Creative Commons License 2006.06.04 0 0 7192

Ja, és a kedvenc mondatom: Mi vagyunk az iksz men. :)

 

Előzmény: Orltran_ (7191)
Orltran_ Creative Commons License 2006.06.04 0 0 7191

Nekem Phoenixről egyfolytában az csilingelt a fejemben, h Scarlet Witch, Scarlet Witch, de ez csak az én hülyeségem.

 

Colossusról annyit, hogya kettőben igazi colossust láttunk, itt meg ráfolyt a fém...

 

És a stáblistában ott szerepelt ilyen, h Psylocke. Ő hol volt?

 

Egyébként a fénypont szerintem az volt, mikor elindultak a hídon korai alkonyatban, és mire megtettek 10 métert tök sötét lett :)

 

Inner Circle Creative Commons License 2006.06.04 0 0 7190
Az bizony ugyanaz a Hank McCoy, csak még nem nőtte be a kék szőr :-) A képregényben is így van: otthagyja az X-Ment, és utána történik a laborbaleset, ami továbbfejleszti a mutációját és szőrös lesz tőle.
Előzmény: Lothiriel (7189)
Lothiriel Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7189

Á, thanx. A filmes előzményeket mindenképpen ugatta ez a felfogásváltás.

 

Hmm... Jean szerkója meg a haja tényleg dögös volt. Nemtom, nekem furcsa volt, hogy a film elején meg a végén fekete szemmel pusztított, a közepén meg csak álldogált nyugisan Magneto mellett.

Hehe, megnéztem újra az X2-t: a hírekben szerepel egy Hank McCoy. :o) Rozsi azért csak meglehet már 100 éves a történetnek ezen a pontján. Vagy a Bestia-félék is sokáig élnek?

Jó-jó, a vezérség okés, de azért a cinizmusa megmaradhatott volna.

 

Előzmény: Inner Circle (7187)
H.Tomi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7188
Az X-Men 3-hoz nem hívtak, mert nemigen voltak néven nevezve a szereplők (egy-két kivétellel). Viszont a Supermanen ott voltam, abban nem lesz másmilyen név, mint ami a képregényben van.
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7187
Nagyrészt egyetértek. A főbűnök szerintem is azok, hogy
- a film nem egységes
- ráadásul összevissza felrúgja az előző két rész "hagyományait".

Jean és a Főnix viszonyát már húsz éve kevergetik és értelmezik folyton újra; a szélesebb körben elfogadott nézet szerint Jean-t egy alkalommal, amikor az erejét a végsőkig feszítve megmentette a repülőgépben csücsülő társait, megszállta a Főnix (kvázi mint a filmben). A másik nézőpont szerint Jean valahol mindig is Főnix volt és mindig is Főnix marad. De otthon is tetszés szerint bármilyen magyarázat előállítható; annyi a csavar és az ellentmondás a képregényekben, hogy gyakorlatilag bármit alá lehet támasztani bizonyítékokkal :-)

Amúgy nekem tetszett a Sötét Főnix, jól eltalálták, hogy gyönyörű legyen, de azért kirázza az embert a hideg.
Hank meg honnan tudhatná, hogy idősebb mint Logan? Senki se tudja, hány éves Rozsomák... Az biztos, hogy jóval előbb csatlakozott az X-Menhez, csak közben elmászkált politizálni. (Tényleg, milyen durva lenne Magyarországon is egy mutáns politikus. Egyszer csak kiderül, hogy Pokorni Zoltán valaha X-Man volt; felvesz egy bőrrucit és osztani kezdi a gonosz mutánsokat :DDD )
Rozsi mint Csipet Csapat-vezér: szerintem ez is jó volt, érződött Logan-en, hogy az első részben még totál outsider volt, a másikban már fújva ugyan, de elfogadta a szerepet a csapatban, most meg hirtelen ott találja magát a csapat rangidőseként, Viharral vállvetve. (Szépen összerakták az 1980-as évekbeli, második generációs X-Men csapatot, mi? Vihar, Rozsomák, Kolosszus, szegény Árnyék helyett Bestia és Jégember, Kitty, Vadóc.) Küklopsz halott, Jean halott, Xavier halott. Ők ketten maradtak, akiknek vigyázni kell erre a csapat kölyökre. Nehezen ugyan, de megoldják.
És Xavier csendes mosolygása a halála előtt, amikor Loganre nézett, olyan volt, mint Obi-wan Kenobié, mielőtt levágja őt Darth Vader: ezt a harcot elbukta, de már nem számít, mert megtette, amit meg kellett tennie. Xavier ott kvázi Rozsomákra hagyja a csapatot. Ezért akad ki Rozsi az üres széket látva: nem pusztán Xavier elvesztése sokkolja, hanem az is, hogy Viharra és őrá bízta az egész Intézetet.
Előzmény: Lothiriel (7186)
Lothiriel Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7186

IC, nem emlékeszem már: a képregényekben hogyan tett szert Jean a Főnix-erőre? Nem veleszületett volt ugye?

 

Az első két részhez képest szerintem gyenus volt a film. Bár ugye a képregényeket nem ismerem...

 

 

 

!!! SPOILER!!!

Kezdve azzal a szimulációs jelenettel, amit nézve azt hittem, hogy véletlenül valamelyik Terminátor filmre ültem be. :oS

Az egy dolog, hogy részenként lecserélik valaki dögösebbre a háttérből frontvonalba lépő szereplőket (Pyro most meg Kitty), de azt a bizonyos vöröses (;oP) csóvát Jean szemében miért kellett kivágni a fenébe? Ja persze, már a Főnix fekete szeme is jellezze, hogy ő húú de gonosz... minden második filmben ez jelzi, nem lett volna jobb vmi eredeti? A kettes végén a víz mélyén felderengő szárnyakról nem is beszélve, meg a két film által sugallt koncepcióról, miszerint Jean Magneto gépének köszönhetően tesz szert erre az erőre. A forgatókönyvíró meg komolyan gondolta, hogy Jeant kinyírja a hatalmas víztömeg, a Főnixet meg W karmai? Na neee...

Illett volna szerintem a filmes előzményekhez szorosabban kapcsolódni, ha már a képregényektől eltávolodtak.

Wolverine meg mióta a Csipet Csapat vezére és mióta büfiz nyálas szlogeneket magából? Na ne már... Úgy általában hiányoztak a poénos és szarkasztikus beszólások (bár M csapott egyet Pyron, ha jól dereng). Jut eszembe, Hank idősebb lenne Logannél? Volt egy erre utaló szurkapiszkája felé, de nehezen hiszem el.

Ahogy Xavierről is, hogy egy ilyen húzást megcsinált volna Jeannel (tudatalattiba száműzés, blokkolás), nem is passzolt megint a korábbi részekhez.

Az az osztályozás is: ti 3-as osztályzatú mutánsok vagytok, ő meg 5-ös... :oS

Ja és a legfontosabb, ha már ti Mystic szupermodellé átváltozásának részleteit hiányoltátok: Jeannek valahogy az istennek se sikerült Wolverine nadrágját lerángatni... Illetve megtépázta, de az a fránya x-men ruci visszanőtt (mivan?).

 

Összességében szerintem nagyon meglátszott a filmen, hogy ide-oda mentek a rendezők. Volt egy pár jó pillanat, néhány elszalasztott, de nem ált össze egy szerves egésszé. Amit a második filmben viszont sikerül nagyon jól megvalósítani.

Előzmény: Inner Circle (7173)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7185
Persze benne lenne a Kelly elleni merénylet és a mai X-világ is, hiszen egy halott Rozsomákra nem lehet X-filmet alapozni. Ahogy a képregényben, a filmben is párhuzamosan látnánk a két időt. Igaz, hogy ez egy kicsit túlságosan hasonlítana a Terminátorra, sőt már az X3 csatajelenete is kiköpött Judgement Day volt. Pedig a DoFP 1980-as történet, a Terminátor ennél sokkal később íródott.
Előzmény: Inner Circle (7184)
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.03 0 0 7184
Különben mindhárom film nagyon jól, erősen kezdődött: az X1 elején a koncentrációs tábor elég sokkoló volt, az X2-ben Árnyék belépőjéhez azt hiszem, nem kell kommentár, az X3-ban is brutálka volt Angyal öncsonkítása és az X-Men a Days of Future Past gyakorlattal - bevallom, nem is gondoltam rá, hogy ez a Harci Terem lesz... utólag nyilvánvaló hogy nem is lehetett volna más, de közben teljesen elragadott a látvány.
Szóval az X4 nyithatna úgy, hogy megismétlődik az X3 harci jelenete az Őrök ellen, minden szinte pont ugyanúgy, ugyanazok a mozgások, ugyanazok a párbeszédek: mindenki retteg, Rozsomák magabiztos. Csak nem az egyenruha van rajtuk, hanem mindenféle rongyok. Végül Kolosszus felhajítja Rozsomákot, az X3-ban látott módon bele a fénybe, ő eltűnik... aztán egy irtózatos üvöltés, és nem az Őr feje repül ki a fényből, hanem Rozsomák fémig leégetett adamantium csontváza.
Ez nem gyakorlat volt.
Welcome to the Days of Future Past...
Inner Circle Creative Commons License 2006.06.02 0 0 7183
Hagyján, ráadásul még égtek is az autók lámpái! :)
Előzmény: Farek4u (7182)
Farek4u Creative Commons License 2006.06.02 0 0 7182

Na, sikerült nekem is megnéznem. Igen, ha az valóban ívfény volt, akkor ejnye-bejnye. Ha az meg Callisto volt, aki Vihart szopatta, akkor ott is kicsit elmérték a képességeit, vagy egybegyúrták még másokéval. Egyébként nagyon tetszett a film, és simán nem gondoltam volna, hogy ki mindenkit ki nem nyírnak már a film feléig. Aztán persze a végén mindenkinek maradt reménye, de az már más tészta... :(

Főnix ahogy atomizálta az embereket, az nem volt gyenge.

Persze bennem is merültek fel néminemű logikai problémáim a filmmel kapcsoaltban, de semmi olyan, ami magát az élményt komolyan rontotta volna. Például a korábban már említett 'hirtelen besötétedett Alcatrazon' történet. Vagy az, hogy ugye Mági ledobálta a hídról a kocsikat, amit Piró meg jól meggyújtott, és robbantak szanaszét. Ehhez képest az utolsó képek egyikén a szigetről búcsúzóban látszott, hogy a híd tele van autókkal. Persze lehet, hogy a legtávolabbi részéről vonzotta oda a kocsikat, de azért kötve hiszem. :P

Psziché hol szerepelt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!