Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2005.11.13 0 0 1276

Szia Sandorson!

A bikali kastélyszállóban dolgozik egy fiatalember,aki Kisújbányán lakik,nagy lokálpatrióta,sokat tud a környékről,és szívesen beszél,ajánl felkeresésre érdemes helyeket.

A nevét sajnos nem tudom,csak annyit:huszonéves,göndör vállig érő hajú,és a tekepályán dolgozott.(és kisújbányai).Talán érdemes felvenni vele valahogy a kapcsolatot.

 

Előzmény: Sandorson (1273)
Víz Creative Commons License 2005.11.11 0 0 1275
A kép? [image1][image1][image1][image1]
Víz Creative Commons License 2005.11.11 0 0 1274
Szervusz Sandorson! Igen, beletrafáltál, sokminden :)) benne van. Ajánlhatom Május elejét? ("Zengői lokátorvirágot" akkor volt szerencsém életemben először látni.) Püspökszentlászló felett. Az én képeim nem olyan "kidolgozottak", mint a tieid, meg a szkennelés is sokat ront, de ideteszek egyet, ajánlónak: Üdv: Víz[image1]
Előzmény: Sandorson (1273)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.10 0 0 1273
üdv. persze, hogy lesz beszámoló, de majd csak jövőre, a túra után :) ---- valószínűleg egy nagyobb és egy kisebb túrára lesz lehetőség; nemcsak a kéken haladnánk. --- A nagyobbnak ezt gondoltam: Óbánya - Kisújbánya - Cigány-hegy - Hidasi-hát - Csurgó-forrás - Pusztabánya - Betyártanya - Püspökszentlászló - Zengő(vár) - Zengő-kő - Ráka-kunyhó - Réka-völgy - Döngölt-árok - Óbánya ------ kb. 24km, a szintet nem számoltam össze. Ez viszonylag jó útvonal, nem?
Előzmény: Víz (1272)
Víz Creative Commons License 2005.11.10 0 0 1272

Sziasztok!

 

Sandorson, nem fogtok csalódni!

Még akkor sem, ha csak a KÉK-en mentek is végig. Óbánya - Zobákp. Ha meg el - elkaladndoztok,...

Na majd meglátjátok!

 

Szép túrákat kívánok!

(Ugye lesz majd beszámoló?)

 

Üdv: Víz

Előzmény: Sandorson (1271)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1271
Köszi az újabb infókat mindkettőtöknek. Ha Hosszúhetényben nem is, de Pécsváradon van Tourinform iroda, őket majd hívom. ------ Víz, ebben az esetben a választás fő oka az, hogy a szóbanforgó nagyobb társaság az ország talán valamennyi középhegységében találkozott már, a Mecsek még kivétel. Amúgy a családdal is csak a nyugati részében jártunk eddig, ott se sokat. A keleti részre történő figyelemfelhívásban neked is nagy szereped van, hiszen igen sokszor emlegetted ezt a régiót itt a fórumban is.
nagypapi Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1270

No, találtam egy honlapot a Kelet-Mecsekről, belinkelem, írok egy linket, ha véretlenül nem ismernétek:

http://web.t-online.hu/mnadtph/ujvendeglo/htm/magyar/index.htm

Előzmény: Víz (1269)
Víz Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1269

Szervusztok Sandorson és Nagypapi!

 

Sandorson figyu! Asszem Hosszúhetényben van Tourinform iroda. Ők egész biztosra meg tudják neked mondani az óbányai (és a  környékén) szálláslehetőségeket!

Rémlik, hogy pár éve egyszer már kérdeztem őket valamivel kapcsolatban és meg voltam elégedve a segítségükkel.

 

Ha nem árulsz el vele titkot, megmondod, mi miatt választottátok a Kelet-Mecseket?

 

Üdv: Víz

 

 

Előzmény: Sandorson (1268)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1268
Víz, Nagypapi! Köszi az ötleteket és a segítséget. Valahogy Óbányán akarom majd megoldani, majd látjuk, hogy hogyan. -------- A túristajelzések vonatkozásában én sem arra utaltam pl. a Zemplén esetében, hogy nagy eltévedésektől kellene tartani; egyszerűen arra, hogy sok esetben sajnos nem egyértelműek a jelek és valószínűleg nincs elég önkéntes és/vagy pénz a karbantartásukra. A Mátra esetében a Kékes turistaegyesület pédaszerű munkát végez; kár, hogy ez nem sikerül más helyeken: http://www.matrahegy.hu/kte/felujit.php
nagypapi Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1267

Azaz, a Hotel Kövestető!

Friss, októberi jelentés a DDK fórumból egy túratárstól:

"A Hotel Koves-tetoben aludtam, 10500 Ft/fo/ej ha parban vagy olcsobb. Sajnos a minosege nem olyan jo mint az ara."

Sajnos mostanában elég ritkán jutok el kirándulni, a Mecseket egyáltalán nem ismerem, kizárólag a szeptemberi kéktúrázásom (Árpádtető-Bátaapáti) alapján általánosítottam, hogy nem a legjobbak a jelzések: mentségemül szolgáljon: általában a Kék a legjobban követhető jelzés, mivel a "hierarchiában" ez van legfelül.

 

Előzmény: Víz (1266)
Víz Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1266

Sandorson és Nagypapi!

 

Azért ez egy kicsit....

Én soha sem tévedtem el még a Mecsekben. Egyszer volt csak, hogy egy térképen jelölt helyet a helyszínen nem sikerült megtalálnom. A jelzések állapota átlagon felüli. Még ha régiek is többnyire. Túrázáshoz meg hozzá tartozik a térkép.

Ja és amit Nagypapi nem részletezett: Hosszuhetényben, Komlóhoz közel a KÉK mellett  szép környezetben van a Hotel Kövestető. Kívülről nézve pont nektek való.

 

Egyszer szerettem volna ott megszállni, de pechemre pont akkor keztek valami felújításba.

 

Keress rá a neten: Kövestető.

 

Üdv: Víz

Előzmény: Sandorson (1265)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1265
a térkép/iránytű alapfelszerelés természetesen, GPS még csak a tervekben van :) --- a lényeg az elágazásoknál van; a Zemplénben pl. nagyon sok elágazónál semmi jelzés nincs és a túristatérkép sem jelöli magát az elágazást sem; persze ez általában nem nagy gond, mivel főleg csak családi körben megyünk és elég jól ismerjük a helyszíneket, de a Kelet-Mecsekben még nem voltam és 30 emberrel már nem nyerő eljátszani túl sokszor a "na, menjünk csak vissza az utolsó jelig műsort" :)))
Előzmény: nagypapi (1264)
nagypapi Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1264

Hááát, a túrajelzések nem igazán sűrűek, de azért a legtöbb rázósabb elágazásnál megtalálhatóak. Szerencsére nálam volt a DDK Atlasz, azért az nagy segítség volt. Térkép nélkül nem nagyon próbálkoznék arrafelé túrázni, bár a legforgalmasabb szakaszok (pl. Óbánya-Kisújbánya) azért úgy is abszolválhatóak.

 

Mecseknádasdon a 6-os út mellett is van a Bagoly csárda, azt néztük ki tartaléknak, ha Óbánya nem jön össze. (az is szempont volt, hogy lehessen üdülési csekkel fizetni). Bár kirándulások szempontjából Óbánya mindenképp kedvezőbb, azért Mecseknádasd sem rossz hely.

Van még egy igen elegáns (és meglehetősen drága) szálló Zobákpuszta és Hosszúhetény között, kirándulásokhoz az is ideális lehet.

Előzmény: Sandorson (1263)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1263
Köszi, néztem már én is; szimpatikus hely, de erre a célra most tényleg kicsinek tűnik 2 darab kétágyas és 2 darab háromágyas szobával; még az is jó lenne, ha lenne nem túl messze még 2 másik ekkora szálláshely és eloszlana a társaság; a reggeli/vacsora viszont lehetne itt mindenkinek, mert abban elég nagy a kapacitásuk. ---- amúgy milyennek találjátok a túrajelek minőségét a Kelet-Mecsekben? (számomra eddig a legpozitívabb példa a jelzések használhatósága és minősége szempontjából a Mátra, a legnegatívabb pedig a Zemplén)
Előzmény: nagypapi (1262)
nagypapi Creative Commons License 2005.11.08 0 0 1262

A Dél-Dunántúli Kéktúra keretében szeptember végén jártam Óbányán másodmagammal, a Zölderdő panzióban szálltunk meg.

A szállás teljesen OK, a kaja nemkülönben, a házigazda nagyon kedves, segítőkész.

Az egyetlen bökkenő a panzió kapacitása lehet, amúgy szívesen ajánlom - anélkül, hogy százalékot kapnék tőlük :-))

Előzmény: Sandorson (1259)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1261
Köszi az infót. Leginkább a kettő között. Nem kell szálloda, de jó lenne több 2-3-4 ágyas szoba, nem gyerekcsoport lesz, ill. jó lenne legalább reggeli-vacsora. Nem kell luxusszállás, de jó lenne konszolidált és tiszta. És persze nem ártana egy normális közös helység, ahol lehet este előadásokat tartani, de nem kell feltétlenül projektor bele, sőt semmilyen eszköz nem szükséges, mert azt mi visszük. :) Pécsre egyáltalán nem akarunk menni, jó lenne valahol a Kelet-Mecsek belsejében, Óbánya és a Zengő térségében, túralogisztikailag jó helyen, ahonnan indítható is közvetlenül egy kb. 20km-es túra. Na szóval nem biztos, hogy létezik ilyen szálláshely az adott helyen. :) Próbálok még keresgélni. Még 1x köszi, üdv.
Előzmény: Víz (1260)
Víz Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1260

Szia!

Az attól függ, milyen színvonalú szállás a megfelelő. Ha bakancsosok lesztek, kiváló kulcsosházak vannak: Óbányán több is,  Kisújbányán egy.  Aztán ott van a közelben Püspökszentlászló is. Ha szálloda kell étteremmel, akkor meg Pécs nem a világ vége. 

Előzmény: Sandorson (1259)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1259
Köszi Víz. ---- Amúgy jövő tavasszal mennénk kb. 3 napra az általad azt hiszem nagyon kedvelt Kisújbánya-Óbánya környékére egy nagyobb csoporttal (20-30 fő). Szerinted létezik megfelelő szálláshely ott ennyi embernek? A http://www.obanya.hu/ oldalon nézegettem, ott főként kisebb panziók vannak.
Előzmény: Víz (1257)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1258
Nagy Magyarország - Selmeci hegység:

Víz Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1257

Sandorson!

 

Köszönöm szépen. Nagyon várom mindig a "beszámolóidat". Sokszor-sokszor végignézem a képeket.

Igazán kedvcsinálók!

 

Üdv: Víz

Előzmény: Sandorson (1256)
Sandorson Creative Commons License 2005.11.06 0 0 1256
üdv., 2 rövid/közepes hosszúságú túra most ősszel: http://sandorson.fw.hu/Borzsony3 -------- http://sandorson.freeweb.hu/Zemplen2 ----------- meg némi börzsönyi kisvasutazás még a nyáron: http://sandorson.fw.hu/Borzsony4
felucca Creative Commons License 2005.10.20 0 0 1255

Ha középkori hangulatot keresel kisvárosban, tudom ajánlani a Borostyán-szállót Sárospatakon. Ilyenkor ősszel különösen melankolikus, amellett a legszebb tájegység ebben az elég súlyos országban.

 

A szálloda a vár mellett van, pár ugrásra a Bodrog, az utca végén a -töredékeiben gótikus - plébániatemplon. Szerintem iszonyú jó.

Előzmény: ROBIN (1252)
ROBIN Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1254
köszi
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.10.14 0 0 1253
Előzmény: ROBIN (1252)
ROBIN Creative Commons License 2005.10.13 0 0 1252
sziasztok,

okt 28-i hosszú hétvégére 2-3 éjszakára szeretnénk elutazni magyarországon belül valami hangulatos helyre. Nem tudom, hol kezdjek neki, de mindenképpen valami olyan szállás kéne, ahova szívesen megy az ember, valami középkori fogadó hangulat, vagy ilyesmi, nagyon érdekelne. Lehessen helyben ebédelni / vacsorázni is.
Nem tudtok ajánlani valamit?
Lehet városban is, vagy városhoz közel, inkább ez lenne az ideális. Köszi előre is.
fityoerika Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1251

Helló viszkasz!

 

Mi aug. 20-án töltöttünk 2 napot Csókakőn. Imádom a természetet, de még nem vagyok edzett, úgyhogy hosszú túrákra nem szoktunk menni (max. 6-10km).

 

Mi felmentünk a csókakői várhoz, onnan mentünk tovább Mórra. A jelzést nem tudom biztosan, talán Piros L, de az biztos, hogy végig a hegygerincen megy az út a Csóka-hegyen.

Egy kis kitérővel visszamentünk egy Szépkilátásnak nevezett részhez. Tényleg csodaszép volt. lenézve láttuk a várat, és egész Csókakőt!). Aztán indultunk tovább a gerincen Mór felé. Az a túraút, ami Mórra visz, elég járatlan volt. Néha nem voltunk benne biztos, hogy ott az út, mert nagyon "gazos" volt. Néha nagyon meredek volt a gerinc, de nekem fantasztikus élményvolt! Csúszós időben viszont nem ajánlom, mert tényleg meredek. Egyedül azt sajnálom, hogy a Csóka-hegyi kilátóhoz nem mentünk fel, mert le kellett volna térni az útról, és akkor már elég fáradtak voltunk. Viszont az erdő tele volt gombával:)))

Mivel ahogy Mórra beértünk, éppen elment előttünk a busz, és a köv-ő 2 óra múlva ment, ezért beültünk borozni. Móri borok nyammmmmmmmmmmmmm!!!

Szuper volt szerintem az egész nap!

Mindenkinek tudom ajánlani!

 

Jó kirándulást mindenkinek!

Előzmény: viszkasz (1245)
Stms Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1250
Azaz!!! Köszi! :)
Előzmény: nagypapi (1249)
nagypapi Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1249
Nem a Vitányvárra gondolsz?
Előzmény: Stms (1248)
Stms Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1248
Hja, ezek azért gyalog elég messze esnek egymástól, inkább 3 túra. Könnyű és szépnek Bajótot ajánlom, van beszakadt barlang, kilátás Esztergomig, Duna...

Várgesztes - Szárliget jópofa, a közte levő - még mindig nem tudom mi a neve - várhoz van egy jó emelkedő.

Csókakő vonattal busszal kissé kalandos...
Előzmény: viszkasz (1247)
viszkasz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1247
Köszi, hogy írtál. Mennyire emelkedős az a rész? Mondjuk, ha Csókakőtől indulunk felfelé, mármint Várgesztes felé, és onnan Majkpuszta irány? Vagy ez így nagyon durva? Most az a baj, hogy otthon van a térkép (a munkahelyemre mégse' akartam túratérképet hozni :-)), így emlékezetből próbálom összekötni ezt a három települést. Na mindjárt megnézem a neten, biztos találok valami térképet. Hány km lehet ez? Illetve inkább a kaptató érdekes, a család aszonta, valami "lájtosat" keressek. Lehet, h a Hortobágyra kéne őket vinni?.... :-))
Előzmény: Stms (1246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!